Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
28. apr 2011

@estterka moja má tiež cca 11 kg, 21 mesiacov a LL kaspovka 2 je nám v pohode

sima.p
28. apr 2011

inak Sabinka tiež ciká väčšinou dopredu. Tam máva najmokrešiu plienku. Baby, ktoré ešte pulky sú okrem Flipiek a Whehugers výborné na plienku na rovno? A ktorá naopak na nohavičkovú plienku? Inak nám už Flipka neprekryje dobre nohavičkovú plienku.

eridani
28. apr 2011

@katka888 Praveze ked mu davam novosklad, tak ma len plienku, tricko a navleky, ziadne vrchne nohavicky. Takze bez nejakeho vyzliekania, hned viem ci ma plienku suchu alebo sa pocikal a hned prebalim.
Vlniaciky davam na nohavickove plienky. Mame BI longies, shorties, Loveybums natahovacie aj zapinacie Crepe a este Stacinator, tie davam momentalne na noc. Predtym sme mali BBH, tie krasne sedeli na noc na objemnejsiu plienku. Disany sme mali uplne na zaciatku a to boli bombardaky. 😀 Ale drzali krasne, to hej.

katka888
28. apr 2011

@eridani
chapem... 🙂 my obliekame bodinka a puncosky, takze by sme boli bez vrchnych nohaviciek premocení ... no ide leto, mozno vyskusame 😉

estterka
28. apr 2011

@sima.p dobre,tak to teda necham tak teda 🙂

sjuzocka
28. apr 2011

Ahojte, neviem ci tu s tym mate niekto skusenost, pri prvom synovi som to nezazivala, druhy mi skratka stale sa precika bokom. vzdy na jednej strane, aj mu nasmerujem pipika dopredu a furt pravy bok hore ako je zapinanie az smerom na zadok, tam kde vlastne nie je ziadna sacia vrstva, precikaneeee komplet az na oblecko. a sacia vrstva skoro sucha... uz som zufala. robi to aj pri jednorazovkach.

eridani
28. apr 2011

@katka888 Vyskusajte a uvidite. Je jasne, ze po jednom cikani je ta plienka durch a treba hned prebalit, to nie kazdemu vyhovuje. Ja som ale rada, ze nie je dlho v pocikanom a ze mam presne prehlad kedy a kolko cika. Ked sme doma, tak mi nevadi prebalovat kazdu chvilku.

katka888
28. apr 2011

@eridani
to prebalovanie po kazdom ciknuti nevadi, aj tak to doma tak robime 🙂

vavenka
28. apr 2011

Caute, prisla som si k vam po radu/nazor:
Mam rocnu dceru (cca 12kg) a rozmyslam, ze predsalen skusim latkove plienky - nejak sa jej na nocnik nechce a je mozne ze este minimalne rok bude s plienkami a taktiez mam v pase zas tt 😀
Mohli by ste mi v skratke napisat, co by som potrebovala, kebyze to chcem skusit, pre rocne dieta? Aj cca co by ma to stalo. Presla som si par stranok ako latkovepleny.cz a pod, ale nejak sa v tom neviem vysomarit 🙂 a nemam cas citat tuto temu od zaciatku. Takze ak by sa nasla nejaka dobra dusa, budem rada 🙂 Dakujem!

eridani
28. apr 2011

@katka888 Ked ma plienku, na tom vrchne nohavice, na tom bodicko a este aj pancusky, tak ako vies kedy cikala? Treba rozbalit a pozriet alebo hlasi sama? Lebo nas teda nehlasi vobec. 🙄 Tym, ze ma iba plienku, tak nie je problem to odsledovat, neviem si predstavit ho tak casto rozbalovat.

divoska
28. apr 2011

@eridani najprv zapnut body potom gate ci pancuchy. vtedy tam vies pichnut ruku 😀 doma my napr len v body a ponozkach abo bez, asi budem za krkavciu mater ale sak tu je teplo jak fras. len ked sa ochladi davam viac. a existuju aj navleky napr.

eridani
28. apr 2011

@divoska Ja netvrdim, ze sa to neda. Len mi pride jednoduchsie mat maleho len v tricku a navlekoch. Tym, ze nema na plienke nic, tak to odsledujem aj bez toho aby som mu niekam pichala ruku. 😉
Ako som pisala, nie kazdemu musi taky system vyhovovat, ale my sme spokojni.

prsky
28. apr 2011

@divoska nasa chodila dole uplne bez 😉 len tricko a ponozky ale ona je horkokrvna ... maly sa zatial javi ako uplny opak, je strasne zimomravy, tak som zvedava, ako to poriesime 🙂

divoska
28. apr 2011

@eridani jaj ja som predosle necitala, ja ze si sa pytala ze jak mas zistit ci ste ciknuti ;) 😀

eridani
28. apr 2011

@divoska Treba citat vsetko. 😉 Ja som prave pisala, ze maly ma plienku na novosklad a na nej nic. katka888 pisala, ze maju plienku s flipkami, bodicko, pancusky a to sa mi zda tazke na kontrolovanie kedy cika.

zfidorka
28. apr 2011

@vavenka prave dnes je v ke prezentacia latkoveplienky ak by si stihla dobehnut 🙂

sonkab
28. apr 2011

Ahojte, tak uz aj my sme majitelmi prvych vlniacikov - kupili sme BI shorties. Prosim Vas o radu - ako lanolinovat : operiem v prasku na vlnu, necham uschnut, zarobim si lanolin podla navodu (ulrich), namočim na 8 hodin a co potom ? Vytiahnut, vyzmykat a nechat znovu uschnut ? Alebo ? Dakujem vopred za radu !

labutka
28. apr 2011

Blavacky, workshop...
v stredu, 11.5.2011 o 16:00, v materskom centre Podunajske Biskupice, Latoricka 4, Bratislava. Viac je na latkovky /prezentacie
Ak chcete vidiet alebo kupit si nejaky konkretny produkt zo sortimentu dajte mi pls vediet najneskor do utorka 10.5. do 17:00 do IP.

zfidorka
28. apr 2011

@sonkab vyperies, nemusis nechat uschnut, das rovno do lanolinovej kury, vyzmykas (na mojej kure je ze nechat 10 minut este v octovej vode - 1 lyzicka octu), nechas uschnut... ja nove vlniaky po uschnuti dam do kury este raz...

katka888
28. apr 2011

@eridani
prilezitostne ju pozriem, alebo si obcas zvykne cupnut a sustredit sa a to viem ze piskala.
u nas je v zime a v prechodnom obdobi chladnejsie na to, aby behala len v tricku. ale ide teplejsie pocasie a uz budeme behat doma len v ponozkach.
a ako je to ked ti maly napriklad niekde sedi, nasa ked nema naladu na behanie tak sedi na gauci, alebo pri hrani tiez sedi, to ti "nepremoci" gauc?

sonkab
28. apr 2011

@zfidorka dakujem. teraz som to tam dala. Ale cakala som, ze ta kura bude ina, myslela som, ze nejaka mazlava, ale toto je len penova voda. Je to ok ? A na tej mojej je napisane, ze namocte na 3 - 4 hodiny. Ja som to namocila teraz o siestej, myslis, ze to tam mozem nechat az do rana ?

katka888
28. apr 2011

@sonkab
na mojom navode lanolinovom je ponechat cca 15 min ci kolko / menej ako hodku /, ja nechavam aj 3-4 hodiny. a voda je taka penova, mydlova.
ci je spravne nalanolinovane vyskusas, ked vyschnu, nalej na nich kavovu lyzicku vody, ci istane navrchu, alebo vsiakne

sonkab
28. apr 2011

@katka888 dakujem za radu. a ty ich tiez potom davas do octovej vody ako zfidorka ?
Prave kvoli tomuto lanolinovaniu som vlniakom odolavala. Tie shorties ma ale dostali 🙂

eridani
28. apr 2011

@katka888 Gauc mame taky vyssi, este tam nevie sam vyliezt. Na zemi mame podlahove kurenie, takze cez zimu mu urcite chladno nebolo. Teraz sa uz nekuri, ale zas je uz dost teplo, takze zas je to ok. A este, tym ze je to chlapec, cika dopredu a zadok ma suchy. Takze aj keby sedel na gauci, tak ho nepremoci.

eridani
28. apr 2011

@sonkab Ja ziadnu octovu vodu nepouzivam. Lanolin pouzivam ten z lekarne a postupujem podla tohto navodu: http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli...
Nepoznam tu kuru, co mas ty, ale urcite sa nic nestane, ak to nechas namocene dlhsie.

labutka
28. apr 2011

@sonkab kludne ich nechaj namocene cez noc a rano vyplachaj.

sima.p
28. apr 2011

Nám tiež dnes prišli BI shorties... Inak u nás je tiež chladno aby som ju nechala chodiť v holých nohách, resp. v ponožkách. Inak som práve riešila, že či staršej ked bolo cca 16 C vonku, či jej dať do škôlky pančuchy alebo nie, tak veľa báb mi písalo, že dáva kvôli tomu, že sa veľa hrajú na zemi (na koberci v škôlke) a tu čítam, že už chodíte na holo...

katka888
28. apr 2011

@sonkab
nie nedavam do oct vody. aj mna to odradzalo, ale vlniaciky su fakt skvele vrchne nohavicky.

katka888
28. apr 2011

@vavenka
ahojky, my mame cez rok a fungujeme takto:
na doma stvorcove plienky poskladane na obdlznik, davam ich do vrchnych nohaviciek. tocim cca 20 ks stvorcov a cca 4 ks vrchnych nohaviciek a to hlavne Bum genius flip
na von, k dokimu , na navstevu pouzivame tzv kapsove plienky, a to wonderoo v2, Bum Genius 3.0./ teraz je na trhu uz novsia verzia Bum Genius 4.0 / , dalej tzv snap in one konkretne grovia shell. dokopy mam takychto typov plienok asi 8, ale aktivne pouzivame dookola asi 4 ks.
nepises, ako ti mala piska, ci naraz vela, ci casto a malo, a ako piska v noci. ja mam este asi 10 ks vkladacich plienok co tocime od bum genius stay dry a organic, tie davam uz teraz na noc / organic / alebo k babkam stay dry, tie totiz maju vrstvu, aby babo bolo v suchu a babky malu tak casto nepozeraju. a nasaju nam viac ako stvorcove plienky. tieto vkladacky davam do vrchnych nohaviciek namiesto stvorcovych plienok.na noc som pouzivala len bambusove nohavickove plienky a to baby beehinds, tots bots strech, anavy bambus plienku a little lamb bambusovu plienku, aktivne sme pouzivali 4 ks. na ne som na noc davala bud vrchne nohavicky od little lamb, tie su strihovo vhodne na taketo objemnejsie plienky alebo vlniaciky disana.

ak mas nejake socik stvorce zdedene, tak tie urcite vyuzijes.

emjee
28. apr 2011

@eridani @divoska @prsky @katka888 neviem si predstavit naholo nechat krpca doma, aj iba s plienkou bez vrchnakov je to u nas risk, vylieza mi na vsetky gauce, stolicky, postel ... vsetko by sme mali osvochtane 😝 ale musim ho zacat nechavat naholo ked sa otepli, lebo od septembra by mal ist do skolky a s plienkou nemoze 😝 skusame ho davat na nocnik aj velky zachod po zobudeni, ale nic; viem presne kedy kaka ale nechce ist na nocnik ani zachod ani za svet 😝