Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ludmilabb
13. máj 2011

zienky pouzivate aj latkove vlozky pre seba??? ako ste spokojne, ja som akurat zacala s Baby Lucy a Imse Vimse 😉

emjee
13. máj 2011

@ludmilabb ja mam MaM a bambusove Bundlesky, pouzivam na bezne dni a tiez ako doplnok kalicha, spokojna, tie bundlesky nemaju nepriepustnu vrstvu, su dlhsie (normal) a tympadom sa krcia, MaM (slipovky) su super, ale trosku uzke

emjee
13. máj 2011

baby, prevlhaju na flipky 😝 nech ich dam na plienku narovno, original vkladku alebo nohavickovu, akoby navlhli pri nozickach a odtial sa to siri dalej, takze ma mokre body niekedy len pri nozickach, niekedy cely spodok 😝 mame dvoje a pouzivane su rok na striedacku s inymi pulkami, vlniakmi, mohli sa tak skoro opotrebovat? 😝

labutka
13. máj 2011

@emjee neni M. male bodycko, alebo ho nema LTT? Kamoska si vsimla, ze potom to akoby stlaci plienku a vtedy navlhne...

emjee
13. máj 2011

@labutka aha, no tak je take ze akurat, tak skusim davat predlzovak, ci to pomoze

sulky
13. máj 2011

@emjee , mne sa to stavalo ak som mala malo savu plienku alebo vkladacku pod PULkami. Nestihla nasat vsetko mokro, tak to prevlhlo na oblecenie.

sulky
13. máj 2011

@ludmilabb , ja som najvoac spokojna s Anavy vlozkami. Nocne aj denne maju PUL vrstvu, nie su uyke, fajn dryia a velmi prijemny material. A tiez slipovky, ja mam prirodne, nefarbene. Tie ale samoyrejme nemaju PUL vrstvu 🙂

michaela80
13. máj 2011

Ahojte.Ma niekto skusenosti s tymi plienockami ? http://weenotions.co.uk/index.php?main_page=ind... strasne sa mi pacia...

majka1981
13. máj 2011

@eridani @labutka
velmi ma zaujal Tvoj prispevok k Bitti boo, tak som kukla, kde ju maju na nemeckych strankach, tak pozri - maju ju tu:
http://www.schwangerschaft-geburt-baby.de/produ...
jedine co je blbe je, ze postovne na SK stoji okolo 15 EUR 😒

gabika84
13. máj 2011

@michaela80 😲 tak to uz ano. ze aky luxus 😲

ludmilabb
13. máj 2011

@sulky odkial som si objednavala tie vlozky nemali Anavy ani Bundles v ponuke tak preto mam len BL a IV, mozno vyskusam aj ked vybavu mam plnu 😝
@emjee kombinujes to s kalichom? ja som si myslela ze pri kalichu netreba vlozky

jaroe
13. máj 2011

ahojte, latkujem cca od jesene, chcela by som sa spytat, ake plienky, vrchne nohavicky je dobre pouzivat v lete, v horucavach myslim? Fungujeme takmer stale na vlniakoch, len neviem, ci to v lete nebude velmi hriat.

labutka
13. máj 2011

@jaroe praveze naopak. 😉 pod vlniakmi je najmenej teplo.

adriana7
13. máj 2011

@michaela80 , tie plienočky sú prenádherné, ani by som si nevedela vybrať...
inak my máme 6640, tak asi pre sedmičke tiež bude oslava 😀
...ale k veci, potrebujem od vás poradiť, ja používam flipky, ale hlavne gro baby a gro via. doteraz to malej v pohode stačilo, ale teraz sa mi preciká aj za polhodinku. skúšala som originál vkladačky, pocit sucha je super, ale zvonka sú gaťuše tiež hneď mokré, a skúšala som aj bambusovú vkladačku (piškótu) ale bola som v šoku, ako to pocikané príšerne smrdelo
vopred ďakujem, už som rozmýšľala, že s tým plienkovaním seknem, v jednom kuse sa prebaľujeme a prezliekame (ešteže nie je december)

zfidorka
13. máj 2011

@adriana7 ja mam podobnu skusenost s gro baby a ich savostou... ja ich davam vzdy len na kratko a pridavam este homemade bambusove vkladacky... takze by to chcelo ine plienky 😅 gro baby/via predat a kupit napr. kapsovky...
ta bambusova vkladacka ti smrdela aj predtym, ci len teraz? mas tu BabyIdea flausovu?

adriana7
13. máj 2011

@zfidorka , mám ellas house konopné, nie bambsové, som to domrvila
a predať gro plienočky nemôžem, lebo to je 80% mojej výbavy a keďže mám už 3. bábo, asi by som už látkovanie zavesila na klinec 😒
a keby som tie vrchné gaťuše nalanolínovala? asi haluz, že?

adriana7
13. máj 2011

@zfidorka , ale je pravda, že som malej na vianoce kúpila bum genius onsize v 4.0, z limitovanej edície, je nielen krásna, ale aj s kapsou, tá sa mi teraz páči najviac (ale máme len jednu ☹ )

zfidorka
13. máj 2011

@adriana7 konope vraj zvykne smrdiet... ja konopne vkladacky nemam ziadne...
ked vies kde ti vrchne pretekaju, tak mozes potriet tymto: http://www.ekoplienky.sk/product/vlneny-vosk-na...
do tych gro via na zvysenie savosti by som si na tvojom miesto dosila bambusove vkladacky - mam ich nafotene v albume, ak mas sijaci stroj usijes ich v pohode (teoreticky by sa dali aj v rukach) a cenovo to je tiez celkom prijatelne...

miskatn
13. máj 2011

@eridani keby si si objednavala tei Bitti boo, mozno by som sa k tebe pridala ... 🙂

emjee
14. máj 2011

@eridani tie bitti boo su ako dlishky len z prirodneho materialu, chapem spravne?

@ludmilabb ano kombinujem, istota je gulomet 😀 pred tehu som mavala silnu ms, musela som sa istit vzdy, teraz je to uz skor len zo zvyku 😀

gia111
14. máj 2011

Ahojte kočky, mám otázočku, látkujeme už 4 týždne, akurát teraz sa nám začala prejavovať citlivá pokožka, všetky záhybček má červené a akoby ekzémové - drsné na rúčkach aj nôžkach a pod plienočkou je červená a ekzémová tiež, uvažujem žeby sme prešli na vlniačiky počas väčšiny dňa, aký máte nato názor?V ktorej debate by mohla byť téma alergické bábätká počas dojčenia?Ďakujem za rady 😕

sladkasue
14. máj 2011

chcem sa len opytat: ten "plienkovy tyzden" v e-shopoch by mal byt buduci tyzden? lebo mam na par veci zalusk 😀
len ci budu mat prave tie veci v akcii 🙂

labutka
14. máj 2011

@adriana7 tych gro via nemas nejak vela? Oni su bavlnene, nekake zazraky od nich cakat netreba... 😉
Suhlasim zo @zfidorka , konope okrem toho ze tvrdne, moze zacat casom smrdkat, a mna savostou tiez neocarilo, preto uz nemam ani 1 konopnu plienku. Skus skor nieco s bambusovou vkladackou - u mna vedu minilala a itti bitti, pripadne wonderoo , tots easyfit alebo ecobu.

labutka
14. máj 2011

@emjee tie bitti boo je nohavickova plienka, treba na nu vrchnaky

@sladkasue tyzden latkovych plienok zacina v pondelok, do nedele

labutka
14. máj 2011

@gia111 fiha, nemozr to mat skor reakciu na nieco, co si zjedla?
Nemyslim ze plienky by sa prejavili na celom tele...
Pouzivate stay dry? Nevadi jej mokro?

wvwvw
14. máj 2011

ahojte. moj prispevok sa dufam len stratil medzi ostatnymi.
uz mame za sebou par dni latkovania s novoskladom plus PUL nohavicky navrch. Chcem sa vam spytat na jednu vec. malinkemu sa na miestach kde bola vrchna plienocka novoskladu vyhadzali nieco ako potnicky. Myslite, ze to moze byt reakcia na moc plus teplo???
Vyzera ze malinky bude velmi citlivy na teplo.
A este jedna otazka.... kapsovky maju PUL vrstvu navrchu. Nie je s nimi problem v lete??? Myslim tym ci nam nebude v nich vonku teplucko... vdaka

siss_sz
14. máj 2011

teda veru... ja mam bum hugger konopnu, aj prefoldy vkladacky, lebo sa mi zdalo, ze to tu chvalia... teda konope celkovo... ale veru ani mna savostou neokuzlili... okuzlili ma baboozle stretch, tie naozaj!!! 😉

zfidorka
14. máj 2011

@wvwvw vrchna plienka novoskladu znamena stvorec? moja mala podrazdenu pokozku na mieste kde sa jej dotykal pul, bavlna by problemy robit nemala...
aj v pul-e je menej teplo ako v jednorazovkach... 🙂 neviem ake mas velke babo, ked je len leziace, mozes ho v lete nechat len v plienke bez vrchnakov na nepremokavej podlozke...

wvwvw
14. máj 2011

@zfidorka
ano, davam stvorec na novosklad a do toho este jeden stvorec... malinky precural obe plienky a zda sa mi ze mal vsade kde bola plienocka no nozkach male cervene vyrazky... neviem na co moze byt reakcia 😒

wvwvw
14. máj 2011

@zfidorka inak skusila som dat do novoskladu aj vkladacku stay dry (flipku) a precikal ju tiez durchom. no mozno este nema tu savost...