Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
22. máj 2011

@emjee ja ze ty uz plienky len predavas 😉 ale zase cim dlhsie clovek latkuje, tym viac usetri oproti jednorazovkam 😎

zfidorka
22. máj 2011

@bambulka0406 daj nejaku stay dry separacku - napr. flisove - predavaju ich aj v e-shopoch, baby davaju postrihanu deku Irma z Ikey (ta nie je ale certifikovana)...

divoska
22. máj 2011

@zfidorka vidis to je vlastne pravda!!!! 😀 😀 😀 ale zas to sme stihli vramci jedneho prebalovania. myslim to posrat sa 3x za sebou a take srandy. sorry uz sa mi to tu nechce slusne zaobalovat 😀 😀 😀 ale potom bol zas chvilu klud 😀 ale dik sa ozviezenie pamati, budete mi sluzit ako dennik raz 😀 @emjee gratulujem. ja som tuho rozmyslala nad tutto ale reku kaslat na to zas niekedy inokedy. apropo ja som zistila jaka som bola trumpeta ze som skor tu wonderoosku nezobrala 🙂 uz len ked som tie vkladacky videla. a nasla som taku krasne bordovu sakris. na nete to vyzeralo jak hneda. a ono to krasne vinova. mnam. no cely moj zivot ta farba. 🙂 musim ju mat vsade okolo mna. takze uz aj plienka doma 🙂 taku farbu ani IB nema 😀 tak sa tesim 😀 @tamoulik znie mi to na rohate znamenie s nedavnymi narodeninami minimalne 😀 jasne, len sa nedaj. ja som dnes vdakabohu kojila ked moj muz mal debatu vonku so svojou segrou ktora zas zacala len to ako to preplatime na energiach, vode a case... 🙂 a to uz sme pritom mali tuto rec x krat.. reku jasne, nejak si tie drahe nezdrave jednorazovky treba zdovodnit... 😀 /skoda reci uz zistujem niekomu robit osvetu ohladne cohokolvek. dnes sa mi to definitivne potvrdilo. uz budem len tam kde to ma vyznam./ moj muz to chvali kade chodi. ale ked niekto nechce tak ho nepresvedci nikto. ci latkovky, kojenie, kadeco ostatne alebo vsetko dohromady 🙂

emjee
22. máj 2011

@zfidorka akurat som dnes nad tym rozmyslala, ze kolko stoji voda a elektrina (nemam sajn, ucty plati mm, ja len zarabam 😀 ) a ze ci som uz v pluse 😀

emjee
22. máj 2011

@divoska ma ne.. navadzaj, tyzden konci az o polnoci, ci? 😀

divoska
22. máj 2011

@emjee toz to ja neviem 🙂 myslim ze my by sme to este ukecali 😀 😀 😀 /si fandim 😀 / tak ale stare latkove rakety 🙂 /ak sa uz teda aj my mlade mozme radit 😀 / ale uz som ticho. vyskusana zatial nie je, ale uz chnapem jej kvality na prvy pohlad. musela som to ale drzat v ruke aby mi docvaklo

zfidorka
22. máj 2011

@emjee jaj, jasne, ty si neskor zacala, musis latkovat dlhsie 😉 😀

@divoska cely zivot vinova farba, ci vino? 😎 ty si este nemala wonderoos? ts ts ts... este ze si dokupila 😝
ja sa vytesujem z novych kapsoviek podla vlastneho navrhu, snad ich uz konecne nafotim a hodim do albumu...

divoska
22. máj 2011

@zfidorka vinovobordova. lebo bordovu niekto vnima ako hnedu iny fialovu, ja milujem taku do cervena. auta, kuchyne, tricka, svetre. sice si uz na to az tak nepotrpim, ale ked to vidis a uzitocna plienka k tomu no tak nekup to 😀 na plienku som zvedava

zfidorka
22. máj 2011

@bambulka0406 ano, aj ked tak nad tym rozmyslam asi by bolo vhodnejsie asi nieco lacnejsie (ta Irma), ked ti to krem zalepi, mozu zacat pretekat, tak by si rovno vyhadzovala... 😅
mne sa ale vsetky kremy z plienok vyprali...

bambulka0406
22. máj 2011

@zfidorka aka irma?

tamoulik
22. máj 2011

@divoska No teda, ty mas pokrokoveho manzela...ten moj uz prekusol dlhodobe dojcenie, dojcenie na verejnosti 🙂, nosenie v satke, spolocne nocne spavanie, prekusne aj latkovky. A rohata nie som, som rybka...ale tiez tvrdohlava...pokail ide o moje deti.

ianitka
22. máj 2011

@bambulka0406
taka svetlomodra deka z Ikei - stojí 99 centov

bambulka0406
22. máj 2011

@ianitka
@zfidorka no baby, ja som zo zh, ikeu mame daleko, kvoli tomu do ba nepojdem ☹

ianitka
22. máj 2011

@zfidorka
tie "original" separacky su jemnejsie ? mne ta deka nie je az tak prijemna na dotyk, neviem si ju predstavit na krpcovej prdelke

ianitka
22. máj 2011

@bambulka0406
vo ZV mas jysk - tam maju tiez fleesove deky 😉

bambulka0406
22. máj 2011

@ianitka tak to moze byt hocijaka fleesova deka? ok tam v pohode mozem zbehnut 😉

zfidorka
22. máj 2011

@bambulka0406 skus zistit v obchode s latkami (metrovy textil) ci nemaju flis s detskym atestom, ak nie, tak skus kusok obycajnej flisovej deky alebo metrazoveho flisu...
alebo skus tie separacky z e-shopu, mozno sa ti krem vyperie...ja som len chcela upozornit na problemy a najst co najefektivnejsie riesenie...

bambulka0406
22. máj 2011

@zfidorka dakujem 😉 vyskusam v metrovom textile. ved tie zapareniny hadam prejdu, si pokozka zvyka na plienocky a este je aj horuco 😉

katka888
22. máj 2011

@kamka17 @tamoulik
@bambulka0406
u nas mala malá asi 3-4 dni po zacati latkovania cerveny zadocek, mastila som, a po par dnoch to preslo. teraz kremujeme vynimocne.

bambulka0406
22. máj 2011

@katka888 dufam, ze je to aj nas pripad 😉

katka888
22. máj 2011

@bambulka0406
neboj, riesenie sa vzdy najde 🙂
a ked kuknes na zlozenie jednorazoviek a vplyv na dietatko..... napr. prehrievanie semnnikov u chlapcekov v jendorazovkach, tak urcite sa oplati riesenie hladat 🙂
napis ako to u vas bude najblizsie dni, ci sa to upravuje

tamoulik
22. máj 2011

@katka888 Ja som tiez dnes trosku kremovala, uvidim ako budu dalsie dni...a tiez som presla na latkovky aj kvoli tomu prehrievaniu semennikov..

estterka
22. máj 2011

baby,spytam sa este raz,lebo fakt neviem-je to v pohode,ked mala prestala v noci cikat,ako sme zacali davat latkovku? moze vnimat az takto zmenu?

bambulka0406
22. máj 2011

@katka888 my sme uz mali problemy so zapareninami, aj kvoli tomu som menila plienky, aj doktorka mi ich odporucila, kedze maly ma citlivu pokozku. a mala som taky super pocit z toho a toto ma trochu zarazilo.... dam vediet urcite ako sa mame 😉

witchka
22. máj 2011

ahojte pokrokove maminy 🙂 tak som sa aj ja konecne! rozhodla to vyskusat, doma je nakupene, uz ich len oprat a skusat 🙂 jaj o podpore nehovorte, MM stale dokola, ako nebudem uz vobec nic stihat, a naco si komplikovat zivot ked mala z jednorazoviek nic nema....som mu vcera povedala, ze ok, nemusis ma podporovat, len ma nechaj to vyskusat a nehovor mi stale ake to bude tazke...potom dosiel, ze ved skusme to, len si budeme komplikovat zivot...no hlavne on! 😠
No ale o inom som chcela. Mame dievcatko, cize nemam ju kremovat ked jej budem davat cistu plienku? A umyvat jej susulu a zadok vo vode? Zakazdym? Ako to chodi s latkovkami?
A prat mozem v Lovele, ci radsej nie?
Dakujem za kazdu radu.

divoska
22. máj 2011

@tamoulik tak to ty si citliva voci potrebam svojich deti teda ;) je mi jasne. mudro. a neboj, my teraz zase mame trenice kvoli vychovnym pristupom a tomu co ja sa tu furt vzdelavam a snazim sa aplikovat. stale si vravim ze boze kiez by si tak na to zvykol a hodil sa na to tak jak aj na latkovanie, spanie, kojenie a vsetko mozne co si spominala a patri podla mna k tomu ;) + @witchka baby nebojte sa. ziadne stihanie. jedna pracka navyse /teraz spolu s tym bodynka a podbradniky, mozno sa to zda nehygienicke, ale mne to na 60 nepripada = tolko podbradnikov by som zbierala asi rok kym by sa mi naplnila pracka, kvoli par by som ju nezapla. aj tak to ma vsetko zabrindane tak to predsa neudem prat na 40 s koselami a nobl praskom/ alebo este uplne extra zvlast./ vesanie je raz dva. skladanie ked spia ;) a co sa tyka chlapov a latkovacej domacnosti, prve dni a tyzdne je to sranda, clovek skusa, nevie co a ako, ale potom si rychlo zvykne, uz dojdu len drobne nastrahy napr patentky ktore sa zapinaju tazsie ale inak si uz potom nebudete vediet predstavit inak. 😀 a este vam z nich vyrastu hrdi zastancovia a chodiace reklamy ako tot ten moj /aj ked treba rozvijat ich argumentacne schopnosti ;) lebo verejnost furt nastavena prudko negativne /

tamoulik
23. máj 2011

@divoska Tak napis par argumentov vhodnych pre zarytych staromodne vychovanych chlapov 🙂

evulikm
23. máj 2011

tak u nás sa za víkend ocikali len 4 plienky (z toho 2 nočné) juniorovi sa veľmi páči ocikávať trávičku 😀

a jedna suseda má syna, používa jednorázovky a cez víkend sa mu povyhadzovali parádne potničky. tento víkend bol zaberák, čo sa týka tepla, normálne som rada, že malého už nechávam bez plienok 🙂 síce občas utriem mláčku, ale už krásne oznamuje, že pocikal 😀

@emjee, ja som tiež odolala veľkému pokušeniu na nakupovanie plienok 😀

fialllka
23. máj 2011

@zfidorka dakujem za radu 🙂

dievcata, potrebovala by som poradit ohladom vlniakov ... ake mate s nim skusenosti? vraj su na leto najlepsie na prdelku 😉
vedeli by ste poradit, ake? s ktorymi mate skusenosti, negativa, pozitiva a pod? a kolko treba napr. doma vlniakov mat na leto? diky 😉