Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanockamt
28. máj 2011

dievcata a vy ste zacinali s BKM uz hned od narodenia? ... myslite, ze by sa dalo zacat aj teraz, ked uz bude mat takmer 9 mesiacov ... este s kakanim sa mi obcas podari to zachytit, lebo nie vzdy sa zvykne tvarit tak, ze kaka, obcas na nom ani nic nevidno a plienka je plna ... ale s cikanim to absolutne netusim ... zoparkrat sa stalo, ze ked sa po dennom spanku zobudil, tak mal suchu plienku, cize vtedy by som ho mohla asi skusit dat na nocnik, ci sa vycika a po case by si na to aj zvykol, nie? ... cele to je pre mna zahada 😅

majka1981
28. máj 2011

@zuzanockamt ja som skusila prvy krat v siestom mesiaci a v siedmom akoze viacej krat... ved skusit to mozes, hned po spanku ked je sucha plienka tak urcite. dolezite je nenutit, akceptovat ze dieta povie nie a komunikovat. ja planujem napisat par riadkov do fotoblogu, ale este som sa k tomu neprepracovala 😀

zuzanockamt
28. máj 2011

@majka1981 no budeme urcite skusat ... asi by som si mala viac veci nastudovat o BKM a kuknem asi aj do temy, kde to rozoberaju

katka888
28. máj 2011

@zuzanockamt
ja som tak nasu ucila od 6 mes, BKM nam nesla, kedze ona sa pri piskani nijak inac netvarila, bolo caste ze sa smiala a zrazu piskala, takze som sa nevedela naucit to odsledovat, teraz je uz u nas bezne, ze po spinkani, rano ci naobed na 95% ma suchu plienku, a davam ju na nocnik. mokru ma len vtedy, ak sa mi nechce rano z postele a ona je uz vyse pol hodky hore .. ale uz aj to v poslednej dobe vydrzi, cize ojedinele sa popiska po zobudeni do plienky. cez den je to ine, ale ja ju pri kazdom prebalovani posadim na nocnik, len nech si zvyka.. a to ze sa tam nevypiska, ale o 10 min do plienky hej, tak to zatial neriesime.

zuzanockamt
28. máj 2011

@katka888 ja uz som na nasho krpca minule tak sustredene kukala, ze ci zbadam nieco na nom, nejaky priznak, podla ktoreho usudim, ze by isiel cikat, ale nic ... a on mal z toho velku srandu, ze tak na neho hladim ... ale ked je rozbaleny pred kupanim alebo len tak cez den, ked ho nechavam, tak ked zacne cikat, tak predtym ako by sa na chvilocku sustredil, ale to je ozaj okamih ... ked je v plienke, tak to nepostrehnem

katka888
28. máj 2011

@zuzanockamt
ano, myslim si, ze na to treba cas a trpezlivost a urcite by sme sa naucili tie signaly, ale ja soom to vzdala. a pri malom neviem ci skusim, kedze sa bude prerabat, ked sa narodi, do toho este starostlivost o viki, mm asi bude nadalej chodit do DE na 2 tyzdn sluzobky, tak asi nebude cas na maleho kukat ci ide piskat, alebo nie. ale po zobudeni, papani, ak budem vediet, ze napr ma svoj cas na kakanie, viki nam kakala pocas kojenia, tak skusim aspon kaki.... ved uvidime. som asi leniva 🙂

sima.p
28. máj 2011

neviem, nevyznám sa vôbec v BKM, takže si dovolím len môj laický názor - v 9tich mesiacoch je už asi neskoro podľa mňa... ale baby, čo sa v tom vyznajú, mi možno môj názor opravia.

jankkka75
28. máj 2011

@zfidorka dakujem, a mozem sa este spytat, ten perkarbonat sodny - co to vlastne je a kde ho dostat kupit?

zfidorka
28. máj 2011

@jankkka75 podrobny popis mas tu:
detivbavlnke.sk/product_detail.php?cat=ekodrogeria&num=29
ekoplienky.sk/product/bieliaci-prasok-puer-nahradne-balenie-1kg-226/
pridava sa k "slabsim"pracim prostriedkom, napr. orechom, ja zvyknem dat menej prasku + perkarbonat...

jankkka75
28. máj 2011

@zfidorka dakujem 🙂

luba41
28. máj 2011

@zuzanockamt tak na BKM je možno už neskoro, ale na nočník možeš dávať. Ja som teraz nabehla pred týždnom a dávam: ked sa zobudí, potom asi po1/2-3/4 hodke, pred spaním... Unás je úspešnosť tak 80%, že sa vyciká do 20sek. Plienky mávame mokré, ale podstatne menej a ked som sama doma, že sa nespolieham na ostatných, tak to funguje. Len naša malá nekaká pravidelne, tak to neviem odhadnuť. Ale zatial sme kako odchytili. Manžel bol akurát na seminári a chcela som mu poslať fotku MMS, ale práve obedovali, tak radšej nie... 😵 A deti staršie som tiež dávala, nemali problém s nočníkom, nemusela som ich nahánať, vycikali sa aj vonku, aj u cudzích... A hlavne treba chváliť. 🙂

luba41
28. máj 2011

A chcem sa opýtať ešte na dve veci z praxe. Tie, čo používate plienky Itti Bitti, ked máte nie velmi baculaté deti, dokedy vám vydržala velkosť M? Ja som do nich zamilovaná a my stále máme zapnuté M na najmenej, takže kolko by nám ešte vydržali? A hocijaké plienky na patentky, vždy zapínate rovnomerne na tie patentky? Teda vždy je medzi nimi párny počet volných patentiek? Dúfam, že pochopíte, čo som myslela 🙂

eridani
28. máj 2011

@luba41 Mojmu malemu este kludne zapnem Mko na Itti Bitti, na d'lish aj boo, tutto nemam. Su uz sice hodne bokove, ale zapnut idu v pohode a nepretiekli ani raz. Teraz som nakupila Lka a tie mu sedia tiez dobre. Ono je to individualne, kazde dieta je trochu inak stavane, to co je jednemu dobre v 14 mesiacoch moze byt inemu uz v 4 male.
Na patentky zapinam vzdy rovnomerne aby to mal rovnomerne utiahnute okolo noziciek, radsej nech je na brusku trosku volnejsie. Ako by si sa ty citila keby si mala nohavicky okolo jednej nohy utiahnute a okolo druhej volne? Mne by to vadilo, ale to je moj pocit, rob ako to vyhovuje vam.

zuba
28. máj 2011

@luba41 No tak ja som používala Itti Bitti M až do konca -teda do nejakých 20 mesiacov, používali sme súbežne aj M aj L a malý mal 12kg, ako už to bolo na doraz, ale bolo 🙂

@zuzanockamt No a my sme od 6 mesiaca začali dávať na nočník, začala som tým, že po prebudení,to vždy spravil to čo mal a po chvíľke som ho začala dávať každú hodinku na nočník a neskôr sme prešli na dlhší interval a väčšinou ked sa nevycikal, tak vydržal, že sa mu vtedy naozaj nechcelo. No a mali sme také dni že jeden deň suché všetky plienky a inokedy sme minuli 5, keď sme sa nezladili hne´d ráno, tak som vedela, že budeme mať celý deň pocikané plienky .-)

emjee
28. máj 2011

baby, ktore pouzivate sliz (prave som si zarobila z 200g mydla a 1kg sody a 9l vody 🙂 viac vody uz sa mi nezmestilo do kybla), davate to priamo do bubna? kolko a hlavne v com? ja mam take pologulate odmerky, co boli k prasku, ale je to len na 150ml

eridani
28. máj 2011

@emjee Priamo do bubna. Davkovanie zalezi od mnozstva pradla, znecistenia, tvrdosti vody. Kludne to naber tou odmerkou, kelimkom od jogurtu, hocicim, vykydni na pradlo a zapni pracku.

emjee
28. máj 2011

kedy bude u nas takato prezentacia latkovych plienok?

https://www.youtube.com/watch?v=mu_8vH-ptCM
emjee
28. máj 2011

inak ako som dnes zarabala ten sliz, myslela som, ze mm bude brblat, ze co za novoty to zase vymyslam, no a on mi zahlasil, ze oni s tym na vojne umyvali zem 😀

monr
28. máj 2011

@luba41 aj u nás sa M zapne tak, že v strede voľné len 2 patentky. L tiež používame. NO ale keďže ma také tintítka nohy, tak pretekajú kolo stehienok, aj M, aj L.

majka1981
28. máj 2011

@zuzanockamt mozes to zacat tak, ze mu das latkovu plienku bez puliek a zbadas, kedy sa akurat vycikal a moznoze postrehnes neaky signal. Moznoze je uz fakt neskoro, lebo na BKM je potrebne dieta vela nosit, ked by si ho mala casto v satke/v manduce, tak by si asi daco postrehla.
@zuba presne taky pocit mam aj ja - ze ked je uspesne cikanie/kakanie hned rano, tak funguje cely den lepsie ako ked nie hned rano to co ma 😀 . A ked je mm doma, tak to tiez nefunguje, on ho tak nepozna 😒

majka1981
28. máj 2011

@luba41 IB nepouzivame, uz mu nepasuju, moj syn je dost tucnucky okolo noziciek. plienku zapinam väcsinou na parny pocet, ale ked mam naponahlo tak aj hociako 😀

virivka
28. máj 2011

Ajojte maminky. Prvykrat som lanolinovala vlniaciky a mam na vas otazku: Po nalanolinovani byvaju mastne(tak, ze ked ich chytim mam mastne ruky)? Poje to potom vyprat z oblecenia? Alebo som to zle urobila?

katka888
28. máj 2011

@virivka
mne nenechavalo na obleceni nic mastne ..

petrinka
29. máj 2011

ahojte byby, chcela by som kupit nejake pekne farebne dievcenske pulky. pozerala som na nete a nasla som pekne znacky blueberry coveralls a weehuggers. pouzivat ich chcem hlavne na nohavickove plienky. neviete mi poradit, ktore su lepsie? pripadne ake mate s nimi skusenosti. a este rozmyslam nad treningovymi nohavickami pri oducani sa od plienok, oplati sa to?

smejkoh
29. máj 2011

@virivka Dobre si to urobila, na pocit su mastne, ale na obleceni to nic nezanecha.

lenka2912
29. máj 2011

ahoj máte niekto skúsenosti s plienkami gro via alebo bum genius? Chcela by som používať látkové plienky a zaujali ma tie jednoveľkostné. Len neviem ktoré sú lepšie. veľmi pekne ďakujem za rady

kaja73
29. máj 2011

@zuzanockamt ja som zacala davt maleho kakat do vecka od 3m-ale z nudze-inak sa nevedel vykakat.po 2m som už mala odsledovane cca ako kaka a už sa mi nepokakal-ak neratam čo mal hnacku -ani raz. Pytat sa zacal v 10-11m slovkom eeee,teraz pred 3t ako 16m a 3t,odmietol plienky, a tak sme ich zložili a po 4 dnoch bez plienok bola už takmer 100% uspesnost.Pekne sa pyta-povie pisi-pisi.Ja by som ti odporučila zacat kakanim-vždy po jedle ho chyt nad vecokm-ak nechce sediet-inak moj nesedi dodnes,je len v klbku-a po par dnoch budes mat odsledovane ako kaka a nasledne sa začne pytat-dako ti to da najavo-uvidis, že potom po case pochopi,že do vecka sa aj cura,aj ked to bude robit aj do plienky a potom je už na tebe, ci sa odhodlas mu plienky zložit a davat ho cikat cca po 40-50 min ,niekdy sa vycika aj po 10min 😀 Potom je len otazka casu, kedy sa maly začne pytat. Odporucam kupit treningove nohavičky-s nimi casto chodime do mesta,do obchodu,na cestu autom-proste vsade tam,kde ho neviem do 20 sekund dat vypisat-viac zatial nevydrži.Tie gatky udržia jedno pomočenie-nie kvantum,ale take bežne množstvo a neprečura si nohavice.U nas to aspon takto fungovalo. 🙂

katka888
29. máj 2011

@lenka2912
grovia a bum genius je znacka, ktore konkretne z tychto znaciek mas namylsi?