Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kloranebb
9. jún 2011

@zojec a co tie separacne vlozky? Kupovat to?

alusha
9. jún 2011

@kloranebb vlniaky vzdy po prani musis lanolinovat, lebo by ti prepustali... raz do mesiaca staci, ked sa nepospinia stolicou, staci ich vyvetrat a pouzit znovu...

zojec
9. jún 2011

@kloranebb neviem ti poradit ohladom tych vlniakov, nevidela som ich, ale niekto sa isto najde, co ich ma 😉 co sa tyka lanolinovania, mali by sa lanolinovat po kazdom oprani, ja periem raz za 2 mesiace. ale nemame ich okadene. pokial su okakane, tak sa daju len zaprat na tom mieste, nemusis ich prat cele a ani lanolinovat potom. uvidis ako ti budu prepustat 😉

@ellysa ktore BL myslis? baby lucy sty dry?? take poznam len co sa davaju do nohoavickovych plienok, same by asi vo flipke nevydrzali.. mozno este na stvorec..

ellysa
9. jún 2011

aha tak nič dokúpim ešte tie flipky, tie sú super

ejkam
9. jún 2011

Čaute maminy, prosím Vás poraďte mi, rozmýšľam o kúpe testovacej sady BUM GENIUS FLIP a neviem sa rozhodnúť medzi ORGANIC a STAY DRY. Čo bude vhodnejšie pre novorodeniatko? Dajú sa do tých flipiek použiť aj normálne klasické plienky? Chcem kúpiť na skúšku MaM Happy Square. Ďakujem moc 🙂 🙂 🙂

petrinka
9. jún 2011

@sladkasue no my sme ich nebrali az tak vela 🙂 ale 4 dni nejako pokombinujete 🙂

petrinka
9. jún 2011

@wzorcek na pokakane plienky ti skor ako mydlovy sliz (to je ako klasicky praci prostriedok) pomoze sol na svrny- ja pouzivam tu z DM drogerie, alebo potom zlcove mydlo...
skladujem tiez v kosi s vrchnakom a periam raz za dva, tri dni. nemam pocit, ze to tam nejak extra kvasi...to je asi len zvyk. samozrejme mam ten kos na terase a nie v kupelni, aby mi to nesmrdelo 🙂

obrsona
9. jún 2011

ahojte, my uz latkujeme skoro 3 mesiace. Ako tak uz viem, co nam vyhovuje a co nie. Najlepsie su pre nas asi nohavickove s vrchnymi gatkami, predtym stvorce na novosklad.
Jedine s cim si neviem rady su BG flip. Pouzivam ich ako vrchne nohavicky, ale ked dam do nich original stay dry aj organic vkladacku, skoro vzdy mi po bokoch pretecu. Nemate taky problem? Mozno piska moc vela a nestiha sa to vsiaknut... Alebo to nezapinam dost natesno?

kloranebb
9. jún 2011

@zojec a co mam robit aby mi maly neokakal vlniaciky? Mam davat nejaku vrstvu este na klasicku stvorcovku? Trebars bambusovu vkladacku?
A k tomu lanolinu z lekarne: ako ho pouzit na lanolinovanie vlniacikov?

sulky
9. jún 2011

@kloranebb, @gia111 , na štvorce sú super aj merino vlnené nohavičky Bundle of Joy.Majú fajn strih.
Čo sa týka tvojej výbavy, súhlasím so Zojec, radšej z každého po pár kusov. Vlniačiky BBH číslo S by som zobrala len jedny, radšej k nim dokúp inú značku. Inak, tie Baby Beehinds sú dosť hrubé, len aby si vedela 🙂
@mirkita ,áno môžeš ale treba často prebalovať. Skús dať štvorec, do toho savú bambusovú vkladačku a na to vlniaky.
@sima.p ,aj my látkujeme iba v noci. Čiže tú jednu plienku operiem s normálnym oblečením. Alebo namočím, maximálne na 24 hodín a hodím do prádla s ostatnými vecami. Aj tak mávame často pocikané slipky a tepláčiky 😅

sulky
9. jún 2011

@ejkam , kúp aj aj. Sadu 3 kusov sty dry a 3 kusov organic 🙂

sima.p
9. jún 2011

@sulky a perieš na koľko stupňov

sulky
9. jún 2011

@sima.p ,na 60 stupňov.

mirkadena
9. jún 2011

Ahoj mamičky, ak by ste mali niektorá záujem o plienočky kapsové aj AIO, kuk môj inzerát!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

mirkita
9. jún 2011

kocky ja som dnes otestovala novu BG kapsovku stay dry a po 3 hodinach mal maly uuuuuplne suchy zadocek a vkladacky mokre...no ja som kukala ako puk ze co to je za zazrak 😀 fakt super...uz viem preco si tolko pytaju za tu plienocku 🙂
neviete niektora aky je to material ta vnutorna vrstva gatusiek?

zfidorka
9. jún 2011

@ellysa ja som ti uz aj chcela odpisat ze velmi specificke otazky kladies, tak nebud sklamana, ak ti nikto neodpovie 😉 tie popoliny aio tu asi nikto nema, susicku nema vela bab, tusim @emjee ma (ellysa sa pytala na susenie v susicke)..
ale konecne sa pytas nieco co ti viem odpovedat, ja mam tie BL stay dry, kupovala som ich samostatne, ale tak ako ti pisala @zojec, tie origos stay dry flip su lepsie, lebo su sirsie a daju sa zmensovat 😉
potom priebezne napis ako v latkovani pokracujete 😉

zfidorka
9. jún 2011

@mirkita bg kapsa ma vo vnutri suedecloth - da sa kupit aj ako metraz na detivbavlnke.sk 😉

zfidorka
9. jún 2011

@ejkam ja by som zobrala skor bg stay dry sadu, miesto organic ti posluzia aj stvorce, tie mam su dobre, pripadne si usijes bambusove vkladacky, ktore su savejsie ako organic bavlna 🙂

zfidorka
9. jún 2011

@kloranebb aby ti maly neokakala vlniaky, musis dat pod ne bud nohavickovu plienku, alebo stvorec na novosklad... ja som davala len nohavickovy sklad, kedze malo kakala, tak podrzal: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

zfidorka
9. jún 2011

@obrsona s organic vkladackou bg flip som nebola ani ja spokojna, tiez mi pretekala, mozno nie je este dostacne sprana... ja som ju predala, lebo som na nu nemala nervy 😅

ellysa
9. jún 2011

@zfidorka xixi ďakujem, to vieš ešte som z toho tak trochu puk 🙂 , dnes to šlo fajn, len mám toho málo musím naúpiť aby sme vydržali aspoň tie dva dni, kým operiem (dobrá výhovorka, že?)

keď chcem dať malej doma len štvorce na to flipky, stačí jeden, keď budem prebaľovať často, mám nejaké socprcovské ešte snáď po mne, asi 15 ks, tak prečo ich nevyužiť?

zfidorka
9. jún 2011

@ellysa jasne, staci jeden stvorec, ak nekaka, tak narovno poskladany, na jednu ciku je to akurat... moja cika viac dopredu, tak ja poskladam taky obdlznik a naskladam ho viac dopredu...

ellysa
9. jún 2011

@zfidorka ďakujem, no kaká,ale bobky, dnes pustila rovno do prvej látkovky v živote, ale mala tam separačku, tak som ich len pozbierala 🙂

zfidorka
9. jún 2011

@wzorcek no zostava len z gro via urcite nezabezpeci komfortne latkovanie (by som povedala ze to je tak dobre na doma) 😔 ale nevadi, existuju vylepsenia 😉
1) to ze casto piska a musis menit aj 4 vkladacky za hodku je uplne normalne, kedze su vkladacky len bavlnene, mokro je citit a ani vela nenasaju, ja ich mam dost pouzivane a prane a nemam pocit ze by sa ta savost nejako extra zvysila... celu noc podla mna nemaju sancu potiahnut, ani s extra vkladackami.... takze bud v noci prebalit alebo dokupit na noc kapsovky, alebo nejake save vkladacky, ktore si dokombinujes do vrchnych nohaviciek, napr. baby idea prefold: http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo...
na vonku by som tiez uprednostnila kapsovky, ale chapem ze ked v tom mas peniaze, nechces asi kupovat dalsie plienky... takze lacnejsia moznost je usit si stay dry save vkladacky z latok z detivbavlnke.sk, skombinovat suedecloth (stay dry vrstva, ktora ti urobi pocit sucha, tak sa maly nebude zlostit na kazdu ciku) a bambus - napr. frote french terry - ako savu vrstvu (2 vrstvy), cim budes mat vkladacky savejsie a ked urobis dlhe vkladacky a poskladas, tak budes mat 4 vrstvy, co by ti s original vkladackami mohli vydrzat aj na vonku...
2) ako cistis pokakanu plienku? je dobre ju osprchovat, pekne to splachne prazenicu a potom potriet mydlom na pranie... mne vysli zatial vsetky flaky... ak by ti ostali zazltnute miesta, vyves na slniecko, to ich vytiahne...
3) separacne vlozky potrebujes na aky ucel? kvoli tomu ze nevies vyprat kakanicku?
4) ked do vaku das len pocikane plienky a preplachnute vyzmykane, cize ti tam necvachta voda, hnit by nemali 😉 ono smradok je stale, ale malo by to byt znesitelne...
5) preco pustas pracku kvoli par plienkam? prat staci kazdy 3. den, to by sa ti plienky mali nazbierat...

zfidorka
9. jún 2011

@ellysa ked bobky, tak to je v pohode 😉 pozbieras aj zo stvorca, ked ostane flak tak trochu namocis a pretries mydlom na pranie...

estterka
9. jún 2011

@zfidorka ahoj,ja som zas viac spokojna s organic vkladackou,este som dokupila asi 6 k tym,co uz mam doma 😅 ono je to organic bavlna,myslis,ze to je viac save tiez po niekolkych praniach? mne do toho tie stay dry vkladacky az tak nepasuju,akoby tam dobre nedrzali a ked sa pokaka,tak vzdy zaspini aj flip gatuse. je to fakt tak,ze kazdej ritke nieco ine pasuje 🙂

zfidorka
9. jún 2011

@estterka ano, savost sa zvysuje poctom prani...

bambulka0406
9. jún 2011

@zfidorka
@estterka aj mne sa viac pacia organic 😉

estterka
9. jún 2011

@zfidorka som si myslela,ze to len pri bambuse sa zvysuje.