Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinkerbell
17. jún 2011

@zuzanockamt jej, cau! ja na 95,ale robi sa mi z toho v kupelni plesen, lebo je tam z pracky velmi horuco, tak rozmyslam, ze znizim teplotu

ellysa
17. jún 2011

@tinkerbell 95 je moooooooooc, stačí 60

zuzanockamt
17. jún 2011

@tinkerbell ja som na 90 este ani neprala, naco ... dam na predpranie a pustim 40 - ku, predtym necham par hodin namocene v octovej vode a do prania davam este aj dezinfekcny pripravok, som kupila na ekoplienky.sk

tinkerbell
17. jún 2011

@zuzanockamt vidis, tu octovu vodu som nevyskusala. nase mamy plienky dokonca vyvarali, tak preto som prala na 95, ale aj mne sa to zda zbytocne vela.

Odteraz periem na 60!

ellysa
17. jún 2011

@zuzanockamt môžeš dať link na ten desinfekčný prípravok?

kloranebb
17. jún 2011

Kedy je vlastne potrebne prat pul nohavicky? Moj ich zatial len ocikal zvnutra.

A este info: pri kazdom prebaleni je dobre dieta umyt aby mu moc nedrazdil kozu? Ked je pokakny tak je jasne ze ho umyvam no ked bol len pocikany tak som to nerobila. Lenze pri latkovkach mi to pride ine lebo je maly v neustalom kontakte s mocom, otiera sa mu mokra plienka o brusko, celu ritulu, aj mu tie partie pachnu po moci- osobne by som ho zakazdym umyla. Je to spravne?

Neviete ci nenarusia abtibiotika nejak antibakterialnenschopnosti bambusu? Moj zacal teraz jedny uzivat ktore sa vylucuju najma mocom a strasne mu pachne po nich moc tak ako penicilin. Tak som sa nad tam zamyslela.. Radsej som bambusku celu hned preplachala vo vode aby sa ten moc vyplavil. Je to treba podla vas?

alusha
17. jún 2011

@zojec, tak dnes sa uvidime na prezentacii 🙂 🙂 uz sa tesim, aj ked my sa uz chceme pomaly zacat odplienkovavat, ale radi pokecame 🙂 aaaa uz som nahovorila tri kamosky, aby prisli, dve latkarky, jedna tehulka.... tak Filipko sa vybuva, napapa, bezime pre Davidka do skolky a snad to stihneme do tretej 🙂

majka1981
17. jún 2011

@tinkerbell na 60 😉 , na 40 by som si trufla oprat len v ten isty den...

Baby ja som sklamana, flipky prepustaju 😖, dnes mal syn hodinku flipky so stay dry a uz bol mokry.

zuzanockamt
17. jún 2011

@majka1981 ja som s flipkami velmi spokojna ... ked sme doma, tak len ie + stvorec alebo BG econobum + stvorec 🙂

majka1981
17. jún 2011

@kloranebb pulky peries ked su obkakane alebo ked Ti pachnu mocom, inak tak kazdy 1-2.den. Podla potreby...
Ja ho neumyvam pri kazdom prebaleni/pocikani, ale par krat denne ho utriem cistou vodou (nepouzivam vlhcene utierky ale tie vatove kusky co kupis v drogerii). Moznoze Ti teraz fakt pachne zato, ze je na ATB. S ATB a plienkami Ti neporadim...

majka1981
17. jún 2011

@zuzanockamt doma su super, ja davam stvorec ale na von davam teraz flipky so stay dry a dnes ma to zase sklamalo 😒

zuzanockamt
17. jún 2011

@majka1981 tak to ja na von len kapsu, inak nehrozi a aj to zvykne precikat

katka888
17. jún 2011

@majka1981
bolo obdobie, kedy prepustali flipky z nejakej zahadnej priciny aj mne, uz sa to davnejsie nestalo. ale bolo to bajocko, dva tyzdne asi co som nevedela najst pricinu, ale teraz je zase vsetko ok.
ookrem jednych, tie sme raz davno inteligentne dali s mamkou na radiator narychlo, lebo sme nemali u nej nic nahradne 😀 tak to viem, ze ked pri nozkach trosku prepusti , tak to je z toho dovodu. ostatne ako pisem, mali obdobie, kedy pri velkej davke navlhli, ale zase to rpeslo. prasok ten isty, program ten isty..... no ja obcas, tak raz mesacne supnem detsku avivaz malu davku, ked periem najma bavlnene stvorce a je tam len jedna dve kapsovky.

emjee
17. jún 2011

@majka1981 @katka888 aj mne prepustali flipky a nevedela som preco, potom mi @labutka poradila, ze to moze byt tesnym bodynkom - zacala som pouzivat predlzovak na body a pomohlo 😀 odvtedy ziadne prepustanie

katka888
17. jún 2011

@emjee
dakujem za info,
u nas to obleckom nemohlo byt, lebo mala nosi volne oblecenie medzi nozkami 🙂
ale nevadi, ved co by sme bez zahad na tomto svete robili, no nie? 😉 😉

ale urcite toto info pomoze inym mamkam - latkarkam 🙂

zfidorka
17. jún 2011

@kloranebb no tie kikko bambus su na zaciatku uplne skvele, po roku su fakt strasne zdrcnute a okraje zvlnene, ja by som im podakovanie nepisala 😝 ale savost je fakt uzasna 🙂

kloranebb
17. jún 2011

@zfidorka tak ktore bambusky plienky by si odporucia teraz? Pripadne latkove?

majka1981
17. jún 2011

@katka888 @emjee @zuzanockamt
diky baby
dnes bol v satke na ceste tam (bola som na yoge, ale to len 5 minut peso...) a tam bol vo volnom body, nic ho netlacilo.
podla mna by nemalo vadit, ze susim aj vrchne gate na slnku, nie?

zfidorka
18. jún 2011

@kloranebb tie kikko bambus su aj napriek tomu moja srdcovka, len sa musis povzniest nad zdrcnutie a zvlnene okraje 🙂 malej navyse robia "vyliecia" podrazdeny zadocek...
nohavickove bambusove su super anavy, tots bots stretch a baby beehinds bambus (cca v tomto poradi)... ine znacky a druhy su vacsinou z bambusoveho frote, ktore nemusim, lebo hrubne... na doma davam do obycajnych stvorcov doma site vkladacky z bambusoveho aksamitu (zamatu) a frote french terrry...

sima.p
19. jún 2011

Dneska krpatá kašle na cikanie, už sa 3x pocikala do tepláčkov, 2x do postele. Doobeda v kostole sa pekne pýtala, ale teraz poobede to má úplne na háku 😒 .

martina05
20. jún 2011

Ahojte baby, neviete mi náhodou poradiť aká je tá plienka Gro Via AIO ??
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/grovia-al...

Hodí sa do nich aj vkladačka zo Shell set??
Inak v poslednom čase mám veľký problém s premokaním, premoká mi BG 3,0, Flipka a aj TB Easy fit 😠 😠

gia111
20. jún 2011

Ahojte, potrebovala by som poradiť.Látkujeme už dva mesiace a zrazu dnes začali malej cítiť veľmi intenzívne plienočky - štvorce čpavkom...nikdy pred tým som to necítila.Moč nemal žiadny zápach.Látkovky skladované pocikané na sucho, pranie na tretí deň, pranie na 60 st., prášok ten detský sensitiv Persil (malinké množstvo) či čo to je + sóda.Neviem či to je v plienočkach, alebo máme nejaký zdravotný problém.Na noc skúsim dať jednorázovku čo zostali, aby sme to lepšie vyhodnotili... ☹ Ďakujem za rýchle rady.

prsky
20. jún 2011

@gia111 podla mna je to normalne, novorodencovi moc nesmrdi, postupne, s rozvijajucim sa travenim je ho citit, ale nemalo by to byt uplne ze hrozne, skor skladovane plienky citit cpavkom (na druhy-treti den uz intenzivnejsie po otvoreni dekla)

taanak
20. jún 2011

@martina05 je to klasicka vsetko v jednom, takze vsetky vkladacky prisite k nohavickam. Vkladacky zo shell setov sa do nej nehodia 😉

sima.p
21. jún 2011

Baby, robia alebo robili Popoliny viacvrstvové plienky aj bambusové?

sima.p
21. jún 2011

https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/mipw/3x... mám na mysli konkrétne v tomto inzeráte

smejkoh
21. jún 2011

@gia111 Ahoj, vela dievcat to tu spominalo, aj my sme mali s tym problem, ze po urcitom case pouzivania plienok po ocikani velmi smrdelo. Tusim, ze u nas to bolo tiez po nejakych 2 mesiacoch. Po case sa to samo stratilo. Neboj, urcite to nie je zdravotny problem.

labutka
21. jún 2011

@sima.p ten link z baaaru, co si dala, to su popoliny , 100% bavlna.

zfidorka
21. jún 2011

@sima.p suhlasim s @labutka, aj podla mna su to bavlnene popoliny... ktore stoja nieco vyse 1 eur kus 😠