Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

eriqe
29. apr 2008

a to sa mi cela rodina cudovala, ze sa mi to chce. A este taku drazinu 😀

kadea
29. apr 2008

A sranda je, ze ja nevlastnim ani jednu poplinku a to latkujem uz 8 mesiacov. Ja neviem, akosi tym popolinkam neviem prist na chut. 😅

bihan
29. apr 2008

ha.. mne do toho nikto nekecal, iba manžel sa trošku zasmial, lebo kým sa malá narodila, tak som hovorila, že teda mravčí zadok nikdy a fakt mravčí zadok nemá ani teraz 😀
Ale myslím, že na Slovensku sa to trošku rozbieha a bude to lepšie, keď maminy pochopia, že už netreba vyvárať, žehliť a dokonca to skvele vyzerá 😵

eriqe
29. apr 2008

ja som ich kupovala, ked som este nebola rozkukana a vlastne ani tehotna presne ako satku, ja som zenska blazniva a kupila som uz celu sadu 20 plienok aj s vrchnymi nohavickami, som s nimi spokojna, ale teraz lutujem, ze by som chcela radsej par kusov z roznych.

fifla
29. apr 2008

kadea, ja ked som si porovnala v ekoporadni zivica popolinku a babylucy nevidela som rozdiel. tak som skocila povariante lacnejsej a slovenskej. aj ked musim povedat, ze viacvrstvove plienocky mame popolini a tie zas boli lacnejsie ako bambino mio.

eriqe
29. apr 2008

presne Bihan, ved niektore tie plienocky su take krasnee 😵

eriqe
29. apr 2008

no tak ja som porovnavala po par praniach babyluci a popolinku. Ja mam popoliny z druhej ruky a vyzeraju lepsie ako babyluci kamosky co ma nove

eriqe
29. apr 2008

len my tu mame hrozne tvrdu vodu, tak ich obcas pustim vyvarit s octom a potom su take makuckeeee

kadea
29. apr 2008

Ja mam napriklad viacvestvove od Tots bots a tie vychadzaju nejak rovnako ako popoliny, len vyhoda je, ze su balene po 6 kusov, mne sa ako doplnok 12ks zdalo vela.
Ako hovorim ja som z Baby Lucy sklamana, hlavne z organicov, dlho schnu, robia strasne velky zadok a su ako smirgel.
Moje oblubene na vonku su Viazacky BabyIdea s malou viacvrstvovou. Je to bezkonkurencna plienka. 🙂

Eriqe ako ich davas vyvarat s octom? V pracke?

eriqe
29. apr 2008

Kadea ano, najskor ich dam normalne oprat ako vzdy a potom pustim na 90 s pol litrom octu. Takze ako keby sa prali dvakrat

bihan
29. apr 2008

Zase som počula, že BL organic vkladačka je skvelá 😀 ale šmirgle domov tiež nechcem 😅
Na tej bambuske BE asi fakt niečo bude, keď ju každý tak chváli.. to sú snáď jediné plienky, ktoré tu nedokážem zohnať, lebo aj keď som pozerala na stránke ich výhradného zástupcu pre FR, tak tam nemali jedinú plienku od nich.. takže ich kúpim na Slovensku aj s prefoldmi.

eriqe
29. apr 2008

ja ich tiez chcem, lebo tych od BL sa trochu bojim po tom co som videla tie flanelky a organic. Aj ked cena je super 🙄

kadea
29. apr 2008

BL su naozaj vyhodene peniaze, akurat bambusky od nich su celkom fajn.
No vyskusam tie BL vyprat takto s octom na 90 ci to nieco urobi.
Zase vkladacky od BL organic su naozaj dobre, velmi pekne nasaju aj ked su trocha tvrde.

eriqe
29. apr 2008

ja som hrozna, vies mne velmi uz dalsie plienky ani netreba, lebo my aj tak praktikujeme bezplienkovku, ale chcela by som vyskusat aj nieco ine aby som vedela porovnat 🙂

taanak
29. apr 2008

jeeej, tu sa do dnes rozbehlo 😎 Rada sa pridam - hlavne ked nebude treba na dalsi prispevok cakat aj 3 dni 😅

taanak
29. apr 2008

BL - fakt nic moc, frote este ujde, ale flanel dam uz len ked naozaj nie je nic ine. Bambus nemam, neviem. A v dlzke susenia fakt vedu, dlhsie mi uz neschne nic 😝
Teraz mam najnovsie IV 2v1 a BI Growhour - obe su super, doporučujem hlavne pri prebalovani vonku.

kadea
29. apr 2008

No ja si dovolim tvrdit, ze IV 100g stvorec nasaje viac ako BL flanelka a stihlost balenia sa neda porovnat, o dobe schnutia je skoda hovorit.

martina46
29. apr 2008

Prosím vás, ako sa viaže baby idea hemp hour? Ja ju viažem tak ako disanu, ale nejaké je to čudné. Netesní dobre a zdá sa mi, že keď ju utiahnem tak, aby dobre sedela, Tánička bude veľmi stlačena.

kadea
29. apr 2008

No to bude oriesok ti to vysvetlit. 😉
Ale pockaj, skus to podla toho:

http://www.latkovepliny.estranky.cz/fotoalbum/n...

martina46
29. apr 2008

Dík kadea 🙂 presne takto ju viažem, ona vlastne ani na tých fotkach tak neprilieha okolo nožičiek, lenže to asi ani nejde, lebo nie je elastická ako disana. Ale na novorodencovi si ju vôbec neviem predstaviť. Podľa mňa je skôr tak od pol roka.

kadea
29. apr 2008

asi tak, my ju pouzivame asi od 4 mesiacov. Ona naozaj nie je velmi prakticka od narodenia.

martina46
29. apr 2008

Ale krásne vyzerá 🙂

taanak
29. apr 2008

A ani pre vacsie deti nie je moc prakticka, uviazat ju zdrhajucemu dietatu je niekedy umenie 😅

martina46
29. apr 2008

No zdrhajúce dieťa... na to sa moc teším ☹
malej som dnes chcela dať disanu a tak sa mi vylukovala, že som sa až smiala. Taká vrtuľa je z nej, neviem ako to bude neskôr. Asi bude behať bez plienky.

olivova
29. apr 2008

trosku od veci v tejto teme sa spytam, citala som na MK niekde o babysatkach - viedli ste diskusiu - aspon si myslim, ze tu, mohli by ste mi napisat link? Uvazujem o nej , kedze moja mala len na rukach a uz som hotova....

eriqe
29. apr 2008

diskusia je myslim noseni deti alebo tak nejako vo volnej diskusii
ja mam s prebalovanim uz teraz problem, lebo Rut sa mi otaca vzdy pri prebalovani, tak sa mi s nou nechce niekedy zapasit a necham ju lezat a tocit sa bez plienky na ovcej kozi - najoblubenejsia hracia deka. Aj preto by som zavazovacky nechcela 😒 pri bkm asi nic moc

kadea
29. apr 2008
mon25
30. apr 2008

mne teda BL plienky nevadia a myslim ze ani malemu, osobne si myslim ze je mu suma fuk, ci ma medzi nozkami jednorazovku, flanelku, frote organicku alebo plienku za osem kil s autogramom angeliny jolie 😉

to co som ocakavala od bavlnenych plienok a preco som sa pre ne rozhodla splnaju aj BL, i ked tie flanelky nie su nic moc, ale zase zodpovedaju cene 😵

bihan
30. apr 2008

keď sa to tak vezme, tak je možné látkovať len s pár štvorcovkami, vrchnými nohavičkami, prípadne neplienkovať 😉 Otázka je, či chcem dať svojmu dieťaťu na najcitlivejšie miesto plienku ako šmirgeľ, či chcem čakať 2 dni kým tá šmirgeľ-plienka uschne a navyše musím prebaľovať po 1,5h, mimčo v tom má zadok ako kufor a pod....

Aj tak začínam mať pomaly pocit (nie vlastnú skúsenosť 😉) že systém štvorcoviek, viacvrstvených plienok a vrchných nohavičiek je najštíhlejší, najjednoduchší a o dosť lacnejší ako nohavičkové plienky....kto to máte všetko otestované, mýlim sa?

kadea
30. apr 2008

Nie Bihan, nemylis sa. Naozaj system stvorcoviek je asi naj jednoduchsi a mne velmi vyhovuje ked sme doma.

Osobne si nemyslim, ze BL flanelky zodpovedaju cene, ked si vezmem, ze jedna stoji cca 130sk. Tak obyc stvorec IV stoji cca 50sk a urobi taku istu sluzbu a povedala by som este vacsiu a neschne pomali 3 dni.