Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ellysa
5. júl 2011

tu sú podmienky

Europe

We use Royal Mail Air Mail or courier as our method of delivery.

Airmail -standard 5-7 days

up to £30 - £2.95
£30 - £50 - £4.95
£50 - £80 - £7.95
£80 - £100 - £9.95
£100+ - £12.95

Airmail - Signed For (trackable barcode and signed-for on delivery)

up to £30 - £6.65
£30 - £50 - £8.65
£50 - £80 - £11.65
£80 - £100 - £13.65
£100+ - £18.70

Please allow 5-7 working days for delivery within Europe.

Please note that we cannot take responsibility for any lost or damaged parcels. However, we will retain the certificate of posting and assist you in any way we can to help you locate your parcel, should it go missing.

We cannot ship the following brands to some countries:

Blueberry: We may not ship to Portugal

Bumgenius: We may not ship outside the UK

Mother-Ease: We may not ship outside the UK

ja čakám na susedu ako na spasenie, či si dačo spolu neobjednáme,ale ak by tu niekto bol ochotný urobiť hromadnú objednávku rada s pridám, TB a IB by som vzala aj minilala sú tam krásne

anelisa
5. júl 2011

@ellysa to postovne je divne alebo tomu nerozumiem..........cim vyssia hodnota objednavky, tym vyssie postovne? Ved to sa neoplati potom spajat objednavky 😖 a este som nepochopila, ci je toto postovne platne aj pre EU..........nejaka som z toho zmatena 🤐

mimuka
5. júl 2011

@taanak nevieš či sa bude dať ešte kúpiť prípadne kedy??

adui
5. júl 2011

@anelisa ahoj. To poštovné je ako u nás cez kuriersku službu, čím objemnejšia zásielka, tým väčšie poštovné, škoda. Ja som sa tu pýtala na tú stránku a už som aj objednala, keďže sa to fakt neoplatí spájať. Objednala som 2 kusy a aj tak to aj s poštovným vyjde menej ako u nás. Minule tam boli v akcii IB Tutto za 10 libier a niečo.Šlak ma ide trafiť, že som to nestihla.

anelisa
5. júl 2011

@adui diky za info. A postovne Ta vyslo pri zasielke do 30 libier 2,95?

adui
5. júl 2011

@anelisa áno. presne toľko. Ono sa oplatí spájať objednávku keď by sme chceli z jedného druhu plienky viac kusov, vtedy je zľava, lenže ja kupujem len keď je akcia a vtedy to neplatí.

ellysa
5. júl 2011

@adui a platí sa len cez pay pal

zfidorka
5. júl 2011

@katka888 @sulky
blahozelam k babatkam, vela zdravia drobcom aj mamickam a prijemne latkovanie 😉

sulky
5. júl 2011

teda baby, spravy sa rychlo siria 😎 Dakujem vsetkym 🙂 Je pravda co sa vravi, ye ten druhy porod je lepsi. Aj ked bol dlhsi, ale ovela viac si to uzivam ako pri prvom. 😀
@katka888, aj tebe dodatocne blahozelam. Porodila si na termin?

estterka
5. júl 2011

@sulky gratulujem,krasne meno 😉 😉 😵 😵 😵

wvwvw
5. júl 2011

ahojte, prisla som popytat o radu... mojmu syncekovi (mame uz 2mesiace aj nejaky ten dnik) som skusala dat latkovky. Vzdy sa to skoncilo placom. Akonahle plienocku pocikal, zacal mrncat. Nie ze by to nebolo dobre (ritka aspon dlho nebude v pocikanom), ale stalo sa mi to aj po 5 min. co mal plienocku na sebe ☹ nemyslim si ze pomoze nejake dodatocne vypchatie sacou vrstvou, pretoze jemu vadi prave ta, ktoru ma k telicku najblizsie..studeni ho to a to sa mu nepaci. najdlhsie mal plienocku asi pol hodinu ☹
Stalo sa mi to aj pri flipkach stay dry, aj pri bambusovych plienockach aj pri organic...

@ katka888 @sulky aj ja sa pripajam ku gratulacii k miminkam 🙂

mirkadena
5. júl 2011

@chanella ahoj, dik krásne. Príjemné látkovanie 🙂)) čo sa týka TB easyfit, áno mám ich 10 ks , ale ja som ich kupovala priamo v Tescu v Anglicku, keď sme boli pred mesiacom na návšteve. Tam to normálne predávajú medzi jednorázovými plienkami, takže super, no a cena! Po prepočte na naše necelých 15- ks farebné a biele 12,- Eur, takže mne sa oplatilo 🙂)) a trošku sme ušetrili.

zuzanockamt
5. júl 2011

dievcata, tak tie moje vlniaky uz nie su vobec mastne, mali ste pravdu, pouzivanim sa to strati 🙂 ... aj ked som mala pocit, ze po tom prvom pouziti ostal trosku nalanolinovany aj krpec 😀 .... na nozickach, kde sa mu dotykali koze, ale to nevadi ... a skusala som aj to, ze som na ne kvapla trosku vody, drzala sa na povrchu, tak boli asi nalanolinovane dobre ... a na buduce tam kvapnem trochu toho samponu, citala som to aj na nete na jednej stranke, ze by sa to malo pridat, ak mame lanolin z lekarne

mivema
5. júl 2011

ahojte 🙂
potrebovala by som o vas radu. chcem kupit latkove plienocky kamoske do daru a neviem sa rozhodnut, ci kupit podla velkosti, alebo jednovelkostne a tiez, ci su lepsie na suchy zips, alebo na cvocky.
za odpoved vam vopred pekne dakujem 😵

chanella
5. júl 2011

Ahojte, chcem sa opytat ci sa moze vyskytnut kozna reakcia na latkove plienky. Dnes je to treti den co latkujeme a Teovi sa na brusku okolo pupceka a v podstate okolo pasa objavili cervene suche skvrny a tiez na stehnach. Neviem, ci je to z plienok lebo ma take suche skvrny aj na laktoch a na chrbatiku, ale to okolo pasa a noziciek ma zarazilo. 4 dni dozadu som mi prvy krat dala aj zivocisne maslo, tak teraz som ho vysadila a cakam co bude. Dnes vecer som mu dala jednorazovku, lebo neviem co mam robit. Asi musim ist ku koznej.

ellysa
5. júl 2011

@chanella nám sa cca okolo 9 mesiaca objavil atopický exém, môžeš ho vylúčiť?

chanella
5. júl 2011

@ellysa poslem ip

siss_sz
5. júl 2011

@wvwvw ako to, ze ho ta vrstva studeni: mojho ked prebalujem a je pocikany, tak to ma teple a mokre...
teda zaujimave babetenko... 😅

zuzanockamt
5. júl 2011

@wvwvw aj ja ked ho prebalim, tak ma teply zadocek aj pocikana plienka je tepla ... jedine vo vlniakoch ked bol rano po celej noci prebalovany, tak to nemal take vyhriate, co je ale zase pre mna znak, ze sa mu aspon dobre vetra zadocek

katka888
5. júl 2011

@zfidorka
@sulky
dakujeme 🙂 rodili sme 2 dni po

careamell
5. júl 2011

ahojte, chcela by som začať s látkovmi plienkami, no neviem sa príliš zorientovať...čítam vaše postrehy ale nerozumiem príliš všetkým tým názvom plienok, preto, ak by ste niektorá mala čas mi odpísať, s akými plienkami by som mala začať, aké sú najlepšie, s ktorými máte vy najlepšie skúsenosti, kde ich nakupujete..
Alebo, ak by ste mali odkaz na nejakú stránku, kde by som toto všetko našla...
Vopred ďakujem...

zfidorka
5. júl 2011

@wvwvw neskusat ho dat pri prebalovani vycikat? ja som malu davala nad misku, drzala som ju v klbku, podobne ako sa drzia dievcatka ked cikaju vonku, chrbatik oprety o moje brucho... tym padom by sa nevycikal hned do cistej plienky...
na spanok si mu latkovku asi neskusala dat (ze ci ho to bude budit)?

zfidorka
5. júl 2011

@zuzanockamt so samponom sa lanolin lepsie rozpusti...

zfidorka
5. júl 2011

@chanella ake vrchne nohavicky mu davas?

zfidorka
5. júl 2011

@tanaak ako dopadlo testovanie BL bamboo panda prefold? vies ho porovnat s BI bamboo prefoldom?

gabika84
5. júl 2011

@careamell ahoj, ono to chvilu trva, kym sa zorientujes. skus zacat tu: http://www.latkovepleny.info/

etuska
5. júl 2011

ahojte kocky,ma
te niektora plienky Mini la la?velmi sa mi pacia vzory,su vraj kvalitne...dik 😉

labutka
6. júl 2011

@etuska U mna s minilala spokojnost. 🙂

ellysa
6. júl 2011

@etuska aj ja som s ňou spokojná 🙂 , ale niektorým babám ževraj pretekjú nohavičky, my sme ju tiež minule mali keď sme šli z bazéna, tak mala celú ritku mokrú, som sa zľakla že pretiekla ale plienka bola suchá, takže asi malá cepla ešte v prezliekárni do vody, kým som sa prezliekala a strážila ju svokra 😠

ellysa
6. júl 2011

babule ktoré vrchné nohavičky by ste mi odporučili -používam väčšinou štvorce narovno, alebo ušité vkladačky na štýl bg organic mám dvoje flipky,ale keď ich malá pokadí nestíham točiť(včera pokadila behom hodine obe):
1.Thirsties Duowrap
2.WeeHuggers
3.Blueberry Coveralls
4.Loveybums Crepe, inak ak dieťatko trochu na ne kakne tak vlniaky treba hneď prať? a ocikané len prevetrať?