Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

chanella
6. júl 2011

@blovitc120 dakujem, taku mam doma a este chceeem 🙂))

zfidorka
6. júl 2011

@wvwvw jednoducho po dojceni, resp. pri prebalovani ho skusis dat cikat, ak mu bude treba, tak pusti do minuty 🙂 ak nie, tak ho prebalis...
ja prebalujem stale ked sa pocika, to je cca kazdu hodku... preto na den uprednostnujem stvorcove plienky s nasitymi bambusovymi vkladackami...

zfidorka
6. júl 2011

@cetera na 2. fotke je vpravo akoby kapsovy otvor, ak ano, tak vkladacky idu tam 🙂
existuju aj kapsy bez pul vrstvy, skus test s vodou, ci je vrchna vrstva nepriepustna...

zfidorka
6. júl 2011

@chanella nemoze to mat osuchane od sucheho zipsu?

zfidorka
6. júl 2011

@chanella alebo ked to ma na krajoch nohaviciek, ci to nemoze byt reakcia na polyester - ten je tusim na obrube...

chanella
6. júl 2011

@zfidorka asi to nebude z toho, myslim z plienok. Ma to uz po celom telicku :( (lakte, chrbatik, okolo ust..) pravdepodobne to budu tie potraviny. Vysadila som par veci a pockam ci to prejde. Dakujem 🙂

chanella
6. júl 2011

Baby, co hovorite na Bum Hugger? Je to vraj velmi dobre plienka na noc ale mne sa zda az prilis objemna. Dnes som ju dala mojmu malemu, plus navyse babyidea twofold a vrchne gatuse a to bola ritka! ako svet. Este pred polnocou sa mi dva krat zobudil (co nezvykne) a stale sa vrtel v postielke, akoby si nevedel najst miesto a ked lezal na boku, tak mu ta horna nozicka len tak visela.
Druha vec co sa chcem opytat je ako ste spokojne s Minilala v porovnani s Wonderoo Minky. Ja mam Minky a velmi sa mi paci. Zacala som uvazovat nad Minilala, ale je o cosi drahsia...

siss_sz
7. júl 2011

@chanella 😀 chuuda... tak je to asi pravda..my zatial pouzivame iba malu Bum Huggerku a tiez tym, ze je taka tvrdsia ta plienka sa v nej moc nenapohybuje..co mu ale zatial zvlast nevadi, ani mne, kedze aspon mu pekne formuje klbiky...ale co budem robit s 8mesacnym... hm... ale inak je velmi dobre sava a dlho vydrzi... to sa musi nechat 😉

zuzanockamt
7. júl 2011

@chanella ja som s bum hugger spokojna nebola vobec ... sice ju chvalia, ze aka dobra nocna plienka, ale teda mna neoslovila ... nedala sa mi vypchat podla mojich predstav, lebo ja musim krpca vypchavat totalne ... a aj tak ju vzdy precikal ... tak som ju posunula dalej

sima.p
7. júl 2011

@chanella mne sa bum hugger osvedčil, a to ju vypchávam riadne. Mojej malej nevadí, že je v nej objemná, ale ona má už takmer 2 roky, tak možno to bude aj tým. Striedam ich s Tots bots bamboozle strech. Tieto 2 druhy používam u nás na noc. S Wonderoo minky som bola veľmi spokojná, Minilala som nemala.

siss_sz
7. júl 2011

@chanella a wonderoo je jedna z mojich najoblubenejsich, minilala som tiez nemala

ellysa
7. júl 2011

babule periete niektorá plienky s pracou guľou?

virivka
7. júl 2011

@labutka Vdaka. Som si nebola ista, ked si pisala ze si mozem vybrat ake vkladky tam chcem.
Zacinam uvazovat aj nad tymi vlniakmi co ste tu pisali, vsak ked budem objednavat, nech je uz toho viac🙂
Skoda, ze Blava je tak daleko, aj ja by som dosla omakat plienocky🙂))

siss_sz
7. júl 2011

@lemurko podla mna si tu vybavu vystihla... na den je toto najsuper kombinacia... a ked potom uz zistis, co to je latkovanie a ze je to zavislost, tak si mozes postupne dokupovat napr. na noc ci na von nejake kapsovky a pod.
ale na den ti toto podla mna uuupppllnneee staciiii 🙂 kym bude babo male, tie vkladky z BG flip ja davam aj von - sak zatial len lezi a aj tak si neni dlho vonku, lebo musis kojit... 😉 (alebo musi papat)

gabika84
7. júl 2011

ak niektora chcete minilalu objednavat, zistite si dopredu, ci ju maju. ja som objednavala z latkoviek nejaku kozmetiku, dlho nechodila a potom mi volali, ze zial minilalu nemaju a ani mi nevedia, kedy bude znovu na sklade. resp. nejake vzory este azda ostali, ale urcite nie vsetky (aj ked na stranke maju vsetky "skladom") by som tam predtym radsej brnkla 😉

mgore
7. júl 2011

ahojte kocky
aj ja sa chcem dat na latkovanie, mozno zo zaciatku cez den a po par dnoch skusenosti aj na noc
maly bude mat rok a mesiac a prosila by som radu, co nam bude treba nakupit, aby sme uz do konca plienkovania mohli len latkovat
dakujem za rady, tipy

liviapeto
8. júl 2011

ahojte, ja este len cakam babo, ale planujem od zaciatku latkovat.. momentalne mam este z toho vsetkeho trosku hokej, takze sa chcem opytat aku vybavu plienok na zaciato budem potrebovat. kedze je to trosku drahsie, zacala by som si uz teraz kupovat c potrebujem. dakujem.

estterka
8. júl 2011

@mgore ahoj,no my sme zacali neskor a mam vo vybave len kapsove plienky na von a na den pouzivam vrchne nohavicky flip,ktore maju zaklapky,do ktorych davam savu vkladacku.teda len to vnutro menim.

katka888
8. júl 2011

@mgore
my sme zacali od 6 mes a do dnes fungujeme:
na doma: vrchne nohavicky bum genius flip a do nich davam bud original vkladacky stay dry co sa daju kupit vramci zvyhod sad spolu s vrch nohavickami, alebo klasicke stvorcove plienky, socikovske , ak nemas tak napr KIKKO LUX alebo mam happy square
na von, k doktorovi, na navstevy, cestovanie pouzivame najma kapsove plienky, najoblubenejsie : Wonderoo v2, alebo bum genius 4.0, alebo all-in-one plienky Easyfit v2

v noci uz nepiskame, takzeked zaspi v stvoroc plienke s vrchnymi nohavickami, tak nestresujem. inac sme pouzivali bambusove nohavickove plienky a na to vlniaciky.

sima.p
8. júl 2011

@mgore ja som začala ked mala malá 18 mesiacov. Ja by som Ti odporučila cca 12 ks viacvrstvových Popoliny, cca 3 - 4 ks vrchných nohavičiek, napr. Flip (do tých tie popoliny super pasujú). To by si mala na doma. Na von pár kapsoviek, napr. Bum genius alebo Wonderoo. Na noc bud Bum hugger vypchatý Baby Idea prefold alebo Tots Bots Bamboozle strech tiež vypchatý tým prefoldom. Vrchné na noc nejaké vlniaky, mne sa osvedčili BI Shorties.

katka888
8. júl 2011

@mgore
piskate este v noci? a cez den ti piska naraz vela, alebo pomenej?

martina05
8. júl 2011

@labutka Ahoj, chcela by som sa spýtať či mi nevieš poradiť nejaké dobré vlniaky na noc. Mali sme BBH ale už sú nám nejaké malé... a tiež nejaké dobré vkladačky...vposlednom čase všetko precikávame....Už som z toho zúfalá !!!!!!!!!!!

mimuka
8. júl 2011

vlniaky sa majú lanolínovať mokré alebo suché?? alebo to je jedno??

gabika84
8. júl 2011

@mimuka tuna http://altermater.eu/post/2009/08/27/lanolinova... je pisane ze je to jedno. ja momentalne riesim rovnaku vec. chystam sa na prve lanolinovanie, vlniaciky sa mi uz susia oprane, lanolin som dnes kupila v lekarni (chvilu to trvalo lekarnicke vysvetlit naco to chcem, tvarila sa velmi prekvapene 🙂 ). ja som sa rozhodla ich lanolinovat az ked budu suche. ale ja mam casu dost, pretoze este mi k tym vlniakom chyba babo 😀

zuzanockamt
8. júl 2011

@mimuka ja som lanolinovala mokre, hned po oprati, lebo dost dlho trva, kym uschnu a nechcelo sa mi cakat ... vraj je to jedno

ellysa
8. júl 2011

baby,čo ste v BA, v ktorej lekárni kupujete lanolín, ja som bola dnes v auparku a kukali po mne ako puci

sima.p
8. júl 2011

No aj v Nitre, zatiaľ čo som sa pýtala v lekárňach pozerali na mňa ako na zázrak, že čo to chcem.... (lanolín)

zuzanockamt
8. júl 2011

... ja som u nas v MT vbehla do prvej lekarne, co mam blizko domu a mali ho ... boli sice prekvapeni, ze co to chcem, ale pochopili sme sa 🙂

mgore
8. júl 2011

@katka888
dakujem kocky viacerym, co ste mi odpisali
idem si popozerat aj tie linky a pomaly zaobstarat nejaku vybavu
v noci cikame este celkom dost a cez den sa mi zda, ze ako kedy, raz je to narazovo dost a potom zase crk crk viackrat po chvilke

labutka
8. júl 2011

@ellysa skus lekaren, kde miesaju masti, v pbchodnych centrach asi nepochodis. Ja som napr.v poluse nedostala ani etericke oleje. 😅
Vseobecne by to mali byt lekarne pri nemocnici.
V ba napr.v lekarni Harmonia pri mileticovej alebo pri statnej nemocke.