Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
8. júl 2011

@martina05 u nas jednoznacne vyhrali loveybums natahovacky . na vrch potom uz len kratkorukavove tricko a dobru noc.
vkladky bud babyidea alebo mne sa teraz dost pacia aj minilala alebo dobru savost ma aj wonderoo

ellysa
8. júl 2011

@labutka no skúsim na šustekovej, ale potom sa mi už nechce po ba krútiť, za ten benzín si prídem v utorok s vlniakmi aj kúru kúpiť 😀

gabika84
8. júl 2011

podla mna to v lekarnach maju (mozno nie v nakupnych centrach). mne lekarnicka povedala, ze nemaju, potom sa spytala na co to chcem a dodala, ze maju, pre vlastne potreby, ale ze mi moze teda navazit. nakoniec sme sa teda dohodli, vzala som 100g, stalo to nieco cez 2 eura.

blovitc120
8. júl 2011

ahojte, už som sa tu raz pýtala, ale niekde to asi zapadlo, tak ešte raz 🙂. prosím vás znalé problematiky, ktoré kapsy okrem BG majú ešte stay dry vrstvu suedecloth, nie fleece? vďaka

miruss
8. júl 2011

@blovitc120: Ja neviem o žiadnej inej. Všetky čo poznám okrem BG majú flís alebo biobavlnu.

blovitc120
8. júl 2011

@miruss ďakujem, biobavlna je asi len vrstva príjemná na dotyk, ale nie suchá, však?

miruss
8. júl 2011

@blovitc120: Presne tak, ale to sa dá vyriešiť Popolini sty dry vkladačkou, tá má vrchná materiál podobný BG, nie je to flís. A udržuje pocit sucha.

blovitc120
8. júl 2011

ďakujem 🙂
@miruss

zfidorka
8. júl 2011

@blovitc120 minilala by mala mat tiez suedecloth

blovitc120
8. júl 2011

@zfidorka Vďaka a rozmerovo je prosím ťa nevieš aká? Lebo BG už nestačí, preto som sa minule pýtala aj na to, či je bg organic väčší (ktosi to tu spomínal)

zfidorka
8. júl 2011

@blovitc120 ja ju nemam, odpovie ti @labutka, alebo baby co ju maju..
daj si usit namieru z latok z detivbavlnke.sk, maju suedecloth 😉

zfidorka
8. júl 2011

@martina05 suhlasim s labutkou, baby idea wool shorties su super, maju vysoky pas, vkladacky baby idea bamboo twofold/prefold

blovitc120
8. júl 2011

@zfidorka vďaka za tip, to mi nenapadlo. mám totiž pocit, že flís nerobí malej dobre, ale sc v pohode

zfidorka
8. júl 2011

@blovitc120 este baby beehinds magic ma suedecloth vo vnutri, ale je aio, cize ma prisite aj save jadro, aj ma otvor na dovypchatie...
L je vraj dost velke, len neviem ci ho maju v e-shopoch skladom...

estterka
8. júl 2011

baby,ktory je to ten dezinfekcny prasok na plienky?

zfidorka
8. júl 2011

@estterka mio fresh ekoplienky.sk/product/miofresh-dezinfekcny-prostriedok-750g-doza-494/

dudri
8. júl 2011

mam dvojmesacne babo, chcem pribalit Bum Genius filip organic . skladam ako vv, strasne kopec na vrchu a vidim, ze nie je spravne zabalit plienku...toto sa mi nepaci.

pytam sa SWB organic velur ako mam prepinat na malu plienku.prekaza mi vlozky....

podla mna lepsie zapinat kazda velkost ako vsetko v jednom-katastrofa

zfidorka
8. júl 2011

@dudri bg flip organic mozes skladat z 2 stran, po dlzke alebo po sirke, skus poskladat druhou stranou... ak prehynas v predu na chlapca, musi to byt fakt balik...

majka1981
9. júl 2011

@dudri mne sa organic na flipkach pre chlapca nepaci, moznoze neskor ked bude väcsi, na dvojmesacne babo je to urcite velky balik...

pusinqa
9. júl 2011

ja chcem ešte raz poďakovať za všetky rady a najmä mojej nonstop HC konzultantke 😉 , už po troške látkujeme ale ešte sa len zabehávam, dnes sme prvýkrát nocovali vo wonderoo a teda išla spať s červenou riťulkou lebo podvečer mala narýchlo vonku jednorázovku, na vonku ich idem až teraz testovať ale nenatierala som že čo urobí látkovka a ráno mala riťulku ako lusk, veľmi sme si obľúbili aj vlniačiky na deň a to lanolínovanie ozaj iný zázrak že len preschnú a točíme ich ďalej, akurát trošku horšia robota je s pokakanými štvorcami že sa to musí dať nejako dole a zaprať, jednorázovku som len zbalila a kako bolo preč, ale zas kapsovky čo pokakala z tých to krásne zišlo čo ma príjemne prekvapilo, takže zatiaľ som vcelku spokojná

hirrina
9. júl 2011

@labutka Ja zase dakujem za rady ohladne pletenych vlniakov, babina urobila dvoje a su naozaj super. Na noc s Tots bots bamboozle boli uplne uzasne. Skusali sme aj dnes na den a babina urobi este jedny 🙂 .
A inac sa v tychto horkach moja dcerka pari s kiahnami, tak dufam, ze aspon vase ostatne deticky su zdrave. Dufam, ze to coskoro prejde a snad to nedostane maly, aj ked moc tomu neverim 😖 .

michaela80
9. júl 2011
cinocka
9. júl 2011

@michaela80 - ze aka provokacia 😉 krasne su!

michaela80
9. júl 2011

@cinocka noo,ja mam od nich tri plienocky a su neskutocne..a teraz ta zebrova ma dostala.... keby tam bola ruzova namiesto tej oranzovej tak uz je aj zaplatena a moznoaj na ceste ku mne... 🙂 🙂 🙂

chanella
9. júl 2011

Baby, ked mate porovnat pulky LL, Weehugger, Thirsties a Flip? Ktore vedu? Mne na stvorce jednoznacne Weehugger, ale LL nemam tak neviem hodnotit. Prave tie ma zaujimaju v porovnani s ostatnymi. Dakujem 🙂

katka888
9. júl 2011

@pusinqa
ked kakate do plienocky, nedavas separacky?

katka888
9. júl 2011

@chanella
u nasna stvorce jednoznacne flipky, weehuggerky mi casto pretekaju, neviem cim to je. LL su skor stavane na nohavickove plienky, ale pouzivame ja na stvorce a da sa

hirrina
10. júl 2011

@chanella
@katka888 Aj mojmu tie weehugersky casto pretekaju, neviem ci to je lepsie u vacsich deti, lebo maly ma len 5 mes, tak ich nechavam na neskor. Mne sa najviac osvedcili wonder wraps /som zohnala asi posledne dvoje/, flipky a teraz v lete su asi vazne najlepsie vlniaky.

mimuka
10. júl 2011

@chanella LL sú super na nohavičkové plienky...Weehugger a Flip sú na rovné, pre mňa určite lepšie weehugger.
Thirsties sú podľa mňa také univerzálne..ja ich používam aj na rovné aj na nohavičkové..podľa mňa sú na rovné lepšie ako flipky...mne sa na flipkách nepáčia moc tie záchlopky...thirsties žiadne nemajú, takže tam plienky len tak vložím a aspoň má na sebe bavlnu. LL podľa mňa nie sú také dobré na rovné aj keď sa to určite dá, ale sú fakt super na nohavičkové.

cinocka
10. júl 2011

@chanella - ja som LL vobec nepouzivala, som ich chcela aj predat....ale momentalne uz ani ine nedavam 😉 ale veru viac na nohavickove....na stvorce mam home made a pak flipky - ale tie nam niekedy pretekaju kedze sa mi popukali 😒