Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kili
8. feb 2009

aká gumička sa má použiť na tú plienku?

matja
8. feb 2009

quika a ty v čom perieš? Tiež v slize?

quika
8. feb 2009

kili, obycajna trenkova okolo 1cm siroka.
matja, mala som sliz, teraz sme sa stahovali tak to neslo, takze mam docasne obycajny ariel a mam tu suroviny na dalsiu varku slizu, len mam obavy ze bude posledna lebo tu asi sodu na pranie nezozeniem 😔 maly ma atopicky ekzem ale napriek tomu mu obycajny ariel vobec nevadi, takze ma to az tak netrapi.

labutka
8. feb 2009

baby, chcela som sa vas este opytat, ci nemate skusenost s pranim Haipa daipa fliskami, ci nahodou nepustaju farbu... s tymito: http://www.branakdetem.cz/det_obr.htm?pod=detai...
a este aj s touto podlozkou... http://www.branakdetem.cz/det_obr.htm?pod=detai...
obidvojo mam modrej farby, a nerada by som aj vsetky ostatne plienky mala modre... 🙂
a Itti bitti, tiez nemam skusenost, mam objednanu Purple, pusti farbu alebo nie? dakujem. 🙂

marcelka11
9. feb 2009

labutka, skus ich najprv rucne oprat vo vode s takou teplotou ako by si ich prala v pracke. Ja to tak robievam, ked plienka nepusti farbu, potom periem s bielymi.

marcelka11
9. feb 2009

teda zabudla som dodat, ze ak je voda horuca, tak to len namacam, necham odstat 😉

lilly
9. feb 2009

IB by nemali pustat farbu, ja mam aj tmave farby, hnedu, fuchsiu.. aj celkovo ine farby su take syte a nepustaju farbu a ani som ich neskusala prat zvlast, hned spolu aj s bielymi a nic neutrpelo..
no a tie IB sa mi stale pacia viac a viac.. super na nich je, ake su tenke a save a ked su len pocikane, tak sa daju tie chlpate gatuse vypchat hocicim inym, teda aj pradla je menej a jedny gatuse pouzivam niekedy aj pol dna. No a tie farby a super matros.. 😵 Ja kebyze teraz zostavujem vybavicku, tak 3/4 by tvorili IB a na noc by bolo nieco ine, hambac napr.. aj ked sa neradi mat len jednu znacku, no toto je uplny uzas 😵

sjuzocka
9. feb 2009

ja mam to iste a farbu nepustaju...........

weronique1
9. feb 2009

guika - on je taký nádherný, že sa v ňom ešte babuším ja a do konca týždňa ho asi nechám v kuse, aby som si troška užila aj ja 😀
a dokonca sa mi ho hneď po prvom opratí podarilo vyvesiť rovno ku krepovému papieru a tak som mala na ružovom bambuse super modré krepákové flaky. keď som to zistila, skoro ma šiblo a až sa mi slzy tisli do očí - našťastie to vanišom išlo vyčistiť.

sisa.b
9. feb 2009

ahojte 🙂 tak ja hlasim, ze som prehrala svoj osobny boj a v noci som si objednala prve plienocky 😵 uz sa neviem dockat, najradsej by som ich mala hned 😀

lilly
9. feb 2009

super, sisa 🙂 a ake si objednala?

sisa.b
9. feb 2009

ja som pokusne objednala dvoje organic 3v1, dvoje bamboo a dvoje fix nohavicky. a este par tych bamboo stvorcov. ja totiz cez den pouzivam klasicke stvorce, ale na prechadzky som davala jednorazovky a tie som chcela prave vymenit za latkove 🙂

sisa.b
9. feb 2009

lilly a ako vam ide bkm?

labutka
9. feb 2009

mne neska doslii tie maskacove vrchne gate, jaaaaaaj, tie su poprdeli kraaaaaaasne. a akurat volal aj drahy, ze dosla aj IB. 😀 huraaaaaaa..

telinka
9. feb 2009

caute 🙂 mna motivovala ta LUCIA31....ma tie plienky pekne doma site v albume , tak uz som vcera vyhrabala kus flanelu a idem natahovat a obkreslovat plienku a vyrabat strih , peta pije ako duha , cika aj kazdych 10 min , sice sa casto vypyta , ale v zapale hry len sucho zahlasi ze je to tam , spotreba velkaaaa ,tak dufam ze nepoletia do kosa 😅

lilly
9. feb 2009

sisa, no moja bkm spociva len v tom , ze malu ked idem prebalit, tak dam nad nocnik a vtedy sa tam vacsinou vycika.. inak ju nesledujem a ani nemam akosi pocit, ze by sa nejak prejavovala, ze chce cikat, alebo kakat.. no mala som aj taky den, ze za cely den sa nevycikala ani raz do nocnika, inokedy tam zase cikne zakazdym. A najviac ma na tom udivuje, ze ked ju rozbalim, niekedy aj pokecame, pocvicime len tak s holou ritou a necikne, no akonahle ju vezmem nad nocnicek, tak cika. Pritom mala dost vela casu to pustit len tak poleziacky.. A v poslednej dobe kaka do nocnika len velmi zriedka, kym kakala do kazdej plienky, tak aj do nocnika bolo castejsie chytene aj kakanie, no teraz kakne tak raz az dvakrat denne, niekedy raz za 2 dni, a stale to skonci v plienke..
ty skusas s malou aj bkm?

bezaz
9. feb 2009

baby co mate vacsie deticky, kolko mate asi nohavickovych plienok vo vybavicke?

bihan
9. feb 2009

Bez.. ťažko povedať 😅 nohavičky dávam vždy na noc a na deň mám kapsy a štvorce+tvarované+vlňáky. Také ozajské nohavičkové plienky mám 3 (2x SWB a 1XBH), kapsy 5ks +AIO 4ks (aj keď IB je taký malý hybrid).

labuťka, to máš tie maskáčové blueberky? 😀

marcelka11
9. feb 2009

bezaz, ja uz len 2ks, aj to nepouzivam, zda sa mi ze trochu prekazaju v pohybe. U nas su naj viacvrstvove a na to vrchne gate

andrea100
9. feb 2009

Ja mám 10 a tiež používam aj viacvrstvové. Ale mám objednanú látku na plienky tak budeme šiť ďalšie plienočky

bambusko
9. feb 2009

bezaz , mam 19 nohavickovych, 3 kapsove a 6 zavezovaciek.

bezaz
9. feb 2009

bambu 😵 😵 😵

bambusko
9. feb 2009

stale mi bolo malo, a ked uz konecne mam vsetko, co som chcela, potrebujeme denne 2-4 plienky 😕 🙂

bezaz
9. feb 2009

bambu ved ja mam z toho hlavu v smutku, ci mam nahovorit segru, aby mi doniesla este IB, alebo sa uskromnim 😅

miracle
9. feb 2009

Bezaz..8 kapsovych, 6 viazaciek, 1 AIO, 11 nohavickovych, horu cc a zopar viacvrstvovych...Ja nie som zavislak, ja mam len ucurane dieta 😀 😀

kkaattkkaa
9. feb 2009

maminy, ako periete plienky ked uz mate malu alebo minimalnu spotrebu plienok ? Mne sa nazbieraju za tri dni tri (nocne) a neviem co s nimi, lebo nie vzdy ich je s cim oprat a pranie v rukach podla mna nie je dostacujuce. Poradte, ak viete ... diky

dahlia23
9. feb 2009

kati, ja ich len tak opláchnem pod vodou (tiež máme len tie nočné) a hodím ich do vedra so studenou vodou a potom ich vyžmýkam, ke´d idem prať a šupnem ich s hocičím aj na 40, to stačí 🙂

bambusko
9. feb 2009

miracle, uplne normalka. u nas v tom veku tiez nestihali schnut. to az teraz, ked maly papa skoro normalnu stravu a snazivo serblikuje - zatial, kym nebeha 😀 mam plienok az-az

katka, ved supni s ostatnym pradlom.vzdy lepsie na 40 v pracke ako rucne, nie? pripadne nechaj plienky odmocit pred pranim

sisa.b
9. feb 2009

baby, tak mne sa dnes moja draha dcera prekakala 2x pocas nasho vyletu do tn v jednorazovej plienke. darmo tam mame gumicky okolo pasu 😝 vsetko mala obhodene a teraz spi v mojich 30-rocnych veciach 😀 a akurat vas spatne citam, ze pri latkovych plienkach by sme sa tomuto mohli vyhnut... 😕 co je na tom pravdy?

a este som sa chcela spytat - strasne sa mi pacia tie zvieratkove plienocky starbunz, nemate niekto skusenosti? asi nevydrzim docitavat 111 stran pred tym, ako si ich objednam 😝 😀

dahlia23
9. feb 2009

sisi, to je fakt pravda, že mne sa malá nikdy neprekakala z látkoviek. kamarátkina malá (rovnako stará ako naša) odchovaná na jednorázovkách mala toto takmer na dennom poriadku. ked chodila von, nosila náhradné oblečko. neviem, čím to je. látka je jednoducho látka. to nepustí 🙂