Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kryska5
21. júl 2011

@labutka dík za info, ja som si nebola istá kôli čomu sa to má prať po 3 dňoch, to keď sú plienky mokré vo vedierku?

rybenka2212
21. júl 2011

@emjee No ja sa snazim v tom zorientovat, uz zopardni nad tym rozmyslam, ze kolko coho, chcela by som uz poobjednavat...no myslela som ze kazdy druhy den prat by bolo idealne, to mam asi malo nohavickovych, nie? no v noci zvyknem prebalit raz{ pokial nekaka, ale nezvykne moc)}potom nad ranom ho velakrat uz nechavam odbaleneho, aby sa vetral 🙂 tak by si vzala este viac tych nohavickovych? no a vlniaky som pridala, jedny kupim babyidea wool shorties, a druhe lovey buns jersey....ja som uz z toho normalne vycerpana 🙂)))))

michaela.g
21. júl 2011

@katka888 co si mam precitat aby som pochopila tu stay dry vrstvu?
Je vela tych latkovych verzii ktora je to o ktorej pises? Dakujem

zajaciq
21. júl 2011

ahojte,
po dlhsej dobe prichadzam s prosbou o radu. Periem dvakrat do tyzdna uz len, nakolko doobedu nocnikujeme resp. chodime na redukciu na zachod..aaaale plienky uz po jednom dni strasne zapachaju, ved Rory uz papa vela prikrmov na 16. mesiacov, no ale to by ani tak nevadilo, kedze mam vedro s vekom. Problem mam s pranim.. periem v lovele na 60tke hod. a pol program , snad 150 ml dam urcite, mame dost tvrdu vodu..a plienky furt zapachaju po moci? davam casto miesto avivaze aj ocot, ale aj tak to stale citit, aj ked sa vysusia :( uz neviem...a to chcem o chvilu prejst na ekoball, pouzivate ju niekto na plienky? Este periem malej vsetko v lovele, ale asi uz prejdeme na spolocne pranie, takze vyskusam rada nieco nove. Dakovala 🙂 😅 😀

katka888
21. júl 2011

@michaela.g
stay dry vrstva je napriklad flis, predstav si nieco ako dekovina napriklad. niektore plienky maju tu vnutornu cast, ktora ide ku pokozke prave z takych materialov.
moderne plienocky mas delene na:
all-in-one, su to plienky vsetko v jednom, celu plienku das na zadocek a celu vymenis, ako jednorazovka, tie sa nezehlia, cele idu do prania
potom kapsove, take ako AIO, len maju na chrbatiku akoby dieru, cim vznikne tzv kapsa a do nej das hocijaku vkladacku, hociaky kus latky, ked peries, vyberies ten kus latky a schne to zvlast a teda rychlejsie, opat pouzitie ako u jendorazovky,
dalej su tzv vkladacei, viacvrstvove, stvorcove plienky, vsetko su to v podstate kusy latky, ci uz zosite z viacerych vrstiev, alebo jednej, a na tie davas vrchne nohavicky, aby si ochranila oblecenie
a potom sa daju dokupit aj napriklad flisove separacky, su to akoby kusy flisovej latky, obdlznikove a tie len das na plienku a zabezpecia pocit sucha. zvycajne plienky typu AIO alebo kapsove uz ten flis maju fakt su to plienky na pouzitie ako jednorazovky.

zfidorka
21. júl 2011

@zajaciq skusala si pridat nejaku dezinfekciu, napr. mio fresh? ja zvyknem obcas pridat k lovele... da sa kupit napr. aj v malom tescu...

martina05
21. júl 2011

@zajaciq ja dávam tiež k lovele MIo fresh a funguje- aspoň zatiaľ

katka888
21. júl 2011

@kryska5
peries do 3 dni ked mas psinave navlhnute plienocky, aby sa nerozmnozovali bakterie, neplesniveli a pod 🙂 🙂
my perieme teraz denne, vcera aj 2x 😀 latkujeme uz dve deticky, a maju tendenciu sa pokakat do plienok, tak preto 🙂

kryska5
21. júl 2011

@katka888 díky moc. No teda, to si šikulka 🙂 Pri druhom plánujem látkovať na 100%, teraz zatiaľ len doma, ale už dávno chodíme na šerblík a v poslednej dobe aj keď prídeme z vonku tak je jednorázovka suchá, tak snáď budeme čoskoro bez plienok 🙂

katka888
21. júl 2011

@kryska5
co uz ked nas to bavi, tak nas to bavi 😀 😀
ale k jednorazovkam by som sa len kvoli akoze "jednoduchosti" nevratila, tie latkovky, vzory a material.. to ta chyti 🙂

kryska5
21. júl 2011

@katka888 tak to verím, občas vás čítam a kukám na tie plienky potom a teda fakt paráda 😵 . Ja som bohužiaľ zle nakúpila popoliny a nepáčil sa mi ten veľký zadoček v tom, ale moja chyba mala som nakúpiť viacej druhov, rôzne značky. Akurát som kúpila vlniaky Bundle of Joy a mám v pláne aj Babyidea krátke tak vyskúšame látkovanie aj vonku 🙂

josie3331
21. júl 2011

ja som stratila plienku s tots bots vrecom...BG kapsu, krasnu fialovu....jedine kde som prebalovala inde ako doma, bolo u nasich...tam to zevraj nie je, u mna tiez nie....takze bud som ju vytratila z kocara alebo mi ju ukradli....oboje je totalna blbost....takze tak....riesim zahadu zmiznutej plienky,asi to dam trom patracom 😀 😅

mne zatial pretiekli dve plienky...dost vypchata little lamb kapsovka (a to ju mala len chvilu, ale tak bolo tam nacikane aj nakadene) a tots bots AIO, ale tu som nicim nedovypchala, takze moja chyba...

ale planujem dokupit este nejaku tu kapsu, asi nahradu za tu BG, potom tots bots AIO a asi vkladacky do BG flip

katka888
21. júl 2011

@josie3331
joj, to mi je luto tej plienky a vaku ☹

alusha
21. júl 2011

@josie3331 ja som tiez riesila pred casom takuto zahadu, prehladala som pol okresu za plienkou a nasla som ju asi po pol roku spadnutu za suflikom v komode, bola plna zasuvka, tak proste prepadla niekde dozadu 🙂

josie3331
21. júl 2011

@alusha len asi bola cista co? u mna je problem ze je spinava takze aj ked ju najdem, bohvie v akom bude stave 😔

alusha
21. júl 2011

@josie3331 ano cista bola, odlozena 🙂

luba41
21. júl 2011

@josie3331 práveže, ak je niekde doma alebo u vašich, podľa smrádku by sa mohla dať nájsť 😀

brisilda
21. júl 2011

@josie3331 mne tiez zahadne zmizla plienocka 😒 a dodnes sa nenasla 🙄 a vonku som ju isto nikde nestratila .
dievcata idem k vam znova po dlhej dobe po radu 😉 ake su teraz najpopularnejsie plienocky? potrebujem nieco na such. zips nakolko maleho udrzat v lezmej polohe je uz nemozne 😅

zfidorka
21. júl 2011

@brisilda chces kapsovku alebo nohavickovu? prirodny material alebo stay dry?

bambulka0406
21. júl 2011

baby aka kapsa okrem swaddlebees ma v kontakte s pokozkou prirodny material?

lulukn79
21. júl 2011

@kryska5 ja teraz periem 3 niekedy az 4 den. mala piska aj do nocnicka, takze sa tie plienocky na pranie dlhsie zbieraju a tak je teraz v lete vedierko prezdne a opiskane plienocky visia na balkone az do prania. v chladnom a vlhkom obdobi som prala 2 max. 3 den.
@zajaciq a skusila si prat s predpieranim? ze by sa najprv vyplachol ten moc a potom by sa nepralo v tej vode aj s nim.

miruss
21. júl 2011

@bambulka0406 : kapse s prírodným vnútrom sú aj sweet monkey a econappi swaddlebees.

bambulka0406
21. júl 2011

@miruss econappi mam, so sweet monkey mate ake skusenosti?

zfidorka
21. júl 2011

@josie3331 skoda plienky ☹

miruss
21. júl 2011

@bambulka0406 : Ja osobne ju nemám vyskúšanú, ale predáva sa celkom dobre. Vyzerá fajn, jemná a mäkkučká.

zfidorka
21. júl 2011

@bambulka0406 blueberry bamboo, ale tu myslim slovenske e-shopy nemaju... a este TB easyfit, ale ta je aio, aj ked ma tiez kapsu...

brisilda
21. júl 2011

@zfidorka sty dry ale tak ja som verna BG tak uz rozmyslam ze dokupim iba vrchne gate BG na suchac a mam pokoj 😉 alebo je nieco lepsie?

adui
21. júl 2011

ahojte maminky. Mám otázku ohľadom vlniakov. Chcem sa spýtať, že keď ich nalanolínujem nebude mať malá od toho lanolínu mastné oblečenie?

zfidorka
21. júl 2011

@brisilda chces to na doma s vkladackami? to ti stacia aj vrchne gate ako pises... 🙂

zfidorka
21. júl 2011

@adui ak das lanolin podla navodu, tak nie...