Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

pusinqa
27. júl 2011

@martina05 ja si tiež myslím že pol lyžičky je málo na 3 vlniaky ja dávam jednu lyžičku na jedny vlniačiky skús veru zvýšiť dávku a šampónu stačí asi len trocha na rozpustenie

kiya
27. júl 2011

@zfidorka vdaka idem teda este patrat a pokukam aj tie co odporucas...🙂

k_a_j_k_a
27. júl 2011

Ahojte, mozete mi prosim poradit? Pouzivame latkove plienocky, mame klasicke stvorce, pul nohavicky a home made stay dry vrstvy. Takto fungujeme cez den, cez noc davam jednorazovky. Chcela by som ale zacat s latkovkami aj noc, no zda sa mi, ze na noc (min. 11hodin spanku) toto nase fungovanie nebude stacit. Mala cez noc vacsinou moc necika, no vzdy hned po zobudeni sa mi pokaka, proste nestiham ju odchytit 😒 No a moja otazka je, ze co mi odporucate pouzivat na noc. Uvazujem o vlniackoch alebo o flisovych gatkoch, do toho plienka a stay dry vrstva. Dakujem.

majka1981
27. júl 2011

@k_a_j_k_a ahoj, ako skusas odchytit kaku? ja mam nocnik hned pri posteli, ked sa zacne budit (toci hlavkou, zacne inak dychat atd), tak pripravim nocnik medzi nohy, vyzleciem plienku a posadim ho medzi moje nohy, on este drieme alebo je uz hore, vycika, vykaka a je to...
ja pouzivam na noc bamboozles stretch, na to pul-ky od Tots bots alebo vlniaciky. Ale prebalujem aj v noci (dovypchavat som este neskusala, mne to neda ho nahat v pocikanom este dalsie hodiny..), alebo ho dam aj na nocnik, ale cez noc nocnik nie vzdy akceptuje...

katka888
27. júl 2011

@k_a_j_k_a
odporucam nohavickove bambusove plienky napr anavy peluskovo.sk/latkove-plienky/anavy-bambusove-plienky alebo tots bots bamboozle strech peluskovo.sk/latkove-plienky/bamboozle-s-t-r-e-t-c-h-onesize a ked nestihas zachytit kaki, skus do nich separacku

k_a_j_k_a
27. júl 2011

mne ide hlavne o to, aby v noci nebola mala v mokrom a aby tie gatuse nepretiekli.
@majka1981 dakujem. deti spinkaju vo svojej izbe, cize u nas je take odchytenie ako u Vas nemozne. Mala sa ozve az ked je zobudena a to uz byva vacsinou pokakana 😒 ona je celkovo taky maly "pokak", kaka aj trikrat do dna. No a v noci mi spinka celych 11 hodin v kuse, cize hladam nieco, co vydrzi celu noc, lebo ju nechcem budit.
@katka888 dakujem.

majka1981
27. júl 2011

@k_a_j_k_a aha, takze to neodchytis, ked nie si pri dietati...
bamboozles Ti vydrzia aj celu noc, ked ju dovypchas.

dankakk
27. júl 2011

@hirrina ja tam vopcham bambusovy BL štvorec poskladany na tretiny ... Ale pcha sa mi to tam dost ťažko, su uzucke a ked to držím v pasti, mám čo robiť aky som to dostala az na koniec 🙂

dudri
27. júl 2011

ktore su najlepsie , spohlalive nocne plienky?

mam najradsej SWB Swaddlebess organic velur
Plienka je mimoriadne savá a vďaka variabilnému systému veľmi rýchlo schne aj tenka vrstva.
je draha 😝
dnes uz neponuka ☹

mam nocne plienky 5ks-to je malo .potrebujem este aspon 2ks.
Mam nohavickove plienky na spanie-BL bamboo-2ks, BL organic 1, anavu.
este mam este vascie to je az okolo roka vo veku.
ale potrebujem vo velkost male babo.


predtym som po tyzdnoch vzdala latkovat, lebo Jurko stale kaka ako maraton. po zobudzeni, pocas dojcenia alebo po papani, pred spankom....
teraz uz lepsie , uz nekaka casto, takze mozem cisto latkovat. tesim sa...
ale mne prekaza Jurko ma sklon na povracani mliecka. prebalujem latkove plienky ako mravec, hore zadok,dole hlavu. najma pocas v noci spolu spime.mame manzelsky postel. Ako ste vyriesili? cely den spi v postielke, ma zvyseny matrac hore hlavu.

gabika84
27. júl 2011

inak kocky ja som lanolinovala nase nove vlniaky dvakrat (podla tej kury, co tu bol na nu link). skusala som test s lyzickou vody, ako ste vraveli. ostalo to na povrchu iba chvilku a potom voda vsiakla 😕 ale je pravda, ze z druhej strany ostali vlniaky suche. tak neviem, ci je to ok, alebo mam skusit do tretice...

estterka
27. júl 2011

@k_a_j_k_a ja neprebalujem v noci a bamboozle s prefoldom ani ra nepretiekli,davam aj stay dry separacku little lamb-rano ma ritku suchu🙂

katka888
27. júl 2011

@dudri
ja davam Bum genius stay dry vkladacku, je savejsia ako stvorocova plienka a nerobi taky zadocek malemu

hirrina
28. júl 2011

@zfidorka Návleky už máme a sú úžasné. V bambusových na skúšku lieta moja 4 ročná dcéra a nechce ich dať dole a tie druhé som skúsila aj malému /žlté žirafkové" a nemajú chybu. Dík za radu.

hirrina
28. júl 2011

@dankakk Veď práve, že tá kapsa by mala byť väčšia, myslím, že ďalšiu veľkosť už nekúpim..

zfidorka
28. júl 2011

@gabika84 uvidis ako budu fungovat na babatku, podla mna by to malo stacit...

@hirrina som rada ze si s nimi aj ty spokojna 🙂

crysmile
28. júl 2011

@zfidorka ake navleky? aj mne poradis? nejake som nasla na mmb, tie myslis?

sladkasue
28. júl 2011

@crysmile napriklad aj tu maju siroky vyber - vzorov aj znaciek 🙂
http://www.lamichaela.sk/?p=productsList&iCateg...

crysmile
28. júl 2011

@sladkasue dakujem.. 🙂 design socs su stale take uzke a tlacia na stehienka ako kedysi? nevies? ktore su take volnejsie?

sladkasue
28. júl 2011

@crysmile juj... my mame doma aj DS, ale... my mame uzke nozicky, takze nas netlacia🙂 ale volnejsie by mohli byt tie nove kosostvorce, sponks alebo bambusove od DS. sa chystame tiez nejake nove kupit - lebo ideme kupovat aj nove plienocky, resp. vyskusame site od Katky 🙂 podla farieb pul budeme ladit aj navleky

crysmile
28. júl 2011

@sladkasue tak som to pozerala na mmb a to som nasla len bambusove pancusky.. tie planujem ja potom nakupit.. budu asi jemnunke..
tak som si aj myslela ze tie kosostvorce budu sirsie..

mimuka
28. júl 2011

neviete či vrchné nohavičky TB mikrowrap majú tie dvojité gumičky na nohavičkové plienky? a je medzi tými starými a novými nejaký rozdiel alebo sú to iba nové vzory?

luba41
28. júl 2011

@crysmile My máme Design Socks, tie nás tlačia. Ale tie Sponks sú fajn. Máme kačičkové-modro zelené a perfektne farebne sadnú k Bum Genius plienkam-farba twilight a grasshopper 🙂

crysmile
28. júl 2011

@luba41 diky.. lebo pri dcerke som prave mala DS a tie ju veru tlacili na tie maxi stehienka.. takz tie sponks sa daju hej?

luba41
28. júl 2011

@crysmile malá nemá tučné stehienka a tie patenty na sponks sú určite voľnejšie

crysmile
28. júl 2011

@luba41 tak si tie zaobstaram, dakujem.. a ty si tiez objednavala z tej stranky co tu dala sladkasue?

luba41
28. júl 2011

@crysmile no design socks som mala odtial, ale sponks som objednala z ekoplienky.sk

crysmile
28. júl 2011

@luba41 pozeram ze ma mirka teraz na ekoplienkach akciu na babylegs.. tie su tiez sirsie, ze?

luba41
28. júl 2011

@crysmile myslím, že áno

crysmile
28. júl 2011

@luba41 🙂 no tak este sa rozhodnem ci babylegs alebo sponks..

ellysa
28. júl 2011

@crysmile ja mám aj DS aj sponks aj babylegs, DS sú úzke, už nás tlačia, sponks sú super, máme tie s lienkou ale sú krátke, teraz ešte ako tak, ale o chvíľu už malé BL sú úplne super, využiteľné na dlhú dobu.