Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
29. júl 2011

@wewe22
BG Flip vrchne nohavicky su rovnake, rozdiel je len vo vkladackach - organic su bavlnene, taky storec, co poskladas na trikrat na obdlznik a vkladacky stay dry su z mikrovlakna a semisovej vrstvy. a tvar ma obdlznikovu

cajova_lienka
29. júl 2011

Ahojte
žienky z BA mam na Vas jednu prosbu. Nemate niekto nahodou cestu do Ikei v najblizsom case? Chcela by som Vás niektorú poprosiť či by ste mi nevedeli kupiť toto: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0012...
v oboch farebných prevedeniach a ja Vam poslem peniazky na ucet aj s postovným a poslete mi to postou. Nemam nikoho v BA a z vychodu sa tam s drobčekom trepat nebudem a toto ma zaujalo. Vopred dakujem za ochotu ak sa niektora na to podujmete. dakujem Lenka

careamell
29. júl 2011

@cajova_lienk
mimibazar.sk/bazar.php?album=154296
Skús si pozrieť na mimibazare, tam ti to niekdo kúpi a aj pošle... 🙂

mamusia
29. júl 2011

Ahojte,

idem si znova po radu. Teraz,ked je tak vlhko,tak mi plienky neschnu,cize to znamena,ze ich musim po 24-hodinach vyprat? Lebo ja perem tak kazde 2-3 dni,no nechce sa mi kazdy den prat par 😖 mam ich iba pocikane. Dakujem za radu 🙂

zfidorka
29. júl 2011

@blschka najprv vyper, ja som prala na 60 stupnov

zfidorka
29. júl 2011

@cajova_lienka chces pouzit tie plienky na prebalovanie? mne prisli take tvrde, akoby povoskovane...

zfidorka
29. júl 2011

@mamusia ked plienky skladujes tzv. nasucho, cize ich mas vo vedre, alebo vaku na plienky (take ocikane), tak staci vyprat kazde 3 dni...

mamusia
29. júl 2011

@zfidorka hej to viem,lenze teraz mi neschnu vobec a furt su vlhke,tak cely cas ich mam zavesene na snure vonku,ani sa nedostanu do kybla....tak to sa pytam,ze ci treba prat kazdych 24 hodin tiez.

zfidorka
29. júl 2011

@mamusia no ved to je jedno ci su v kybli alebo vonku... preco by si mala prat kazdych 24 hod? 😕

mamusia
29. júl 2011

@zfidorka lebo som niekde citala,ze ak s mokre,resp.skladovane na mokro,tak kvoli mnozeniu bakterii mozu tak byt max 24 hodin a nasucho max 3 dni,ci to nie je pravda? 😨

rybenka2212
29. júl 2011

@zfidorka este by som potrebovala poradit prosim, ze tie vkladacky 2*FFT + 1*aksamit...to si usila v akej postupnosti? ze ten aksamit medzi tie dve, do stredu? a este otazocka, to FFT tym hladkou stranou na ritku, nie?

zfidorka
29. júl 2011

@mamusia aha, uz chapem ze ako to myslis...
ono je to takto:
skladovanie na sucho znamena, ze plienky skladujes ocikane, resp. preprate, nedolievas tam vodu... kedze su pocikane, tak su samozrejme trochu vlhke, preto sa musia prat raz za 3 dni...
skladovanie na mokro znamena, ze k plienkam dolejes vodu s praskom, akoby si ich predpierala.... vtedy sa ta voda musi menit kazdy den a peru sa raz za 3 dni...
ked ich vysusis na snure, ako to robis ty, cize plienky nie su vlhke, to staci prat raz za tyzden...

zfidorka
29. júl 2011

@rybenka2212 aksamit na zadocek, to je taky zamat 🙂 FFT som davala sluckami k sebe, na to aksamit, ci v konecnom dosledku je na 1 strane aksamit a na druhej hladke FFT...

etuska
29. júl 2011

@zojec t
voje plienocky su prekrasne.sijes na zakazku? 😕 lebo na sashe.sk som ich nevidela

chanella
29. júl 2011

ahojte, rozmyslam, ze zoberiem BabyLegs, nietore z tej limitovanej edicie BG. Tie co ich mate, ozaj su kvalitou naj? Moj maly ma 9 mesiacov. Myslite, ze ich vynosi? Dakujem 🙂

leishmania
29. júl 2011

@chanella ja mam babylegs a strasne rada mu ich davam, neotlacaju a su prijemne na dotyk

zfidorka
29. júl 2011

@leishmania jeeej, pekne su 🙂

chanella
29. júl 2011

@leishmania dakujem, Ozaj su velmi pekne. Aj ja som rozmyslala nad tymto vzorom alebo z tej limitovaneh edicie tie zeleno-modre cik-cak-ove 🙂

chanella
29. júl 2011
leishmania
29. júl 2011

@chanella ja chcem este tieeto, dvojo znich uz mam objednane...nad tymi BG tiez rozmyslam 😅

chanella
29. júl 2011

@leishmania kraaasne 🙂 jaaaj zase pustim prachy, uz to citim 😀

mimuka
29. júl 2011

@zfidorka jáj už sme boli v ďalšej galantérii a tiež nevedeli čo je to ihla s oblou špičkou... 😒 asi obeháme všetky galantérky v BA...a keď nikde nebudú mať tak asi po ňu budeme musieť skočiť do Košíc 🙂 ...s normálnou ihlou sa to asi nemôže robiť, že?

zfidorka
29. júl 2011

@mimuka vraj sa to vola inak stretch ihla, alebo ihla na sitie upletu/trickoviny... nazov ihla s oblou spickou mi poradili baby tu na MK, tak som asi mala stastie ze ho poznali v u nas obchode...

petah82
30. júl 2011

@sladkasue periem na 40, obcas na 60. s gulou sa vraj 60 moze, len to uz nie je moc ekologicke, preto to na guli neodporucaju...

matja
30. júl 2011

@sladkasue, @wewe22 - ja mam gule Ecoballs 1000 - s nimi sa moze prat aj na 60. Nepridávam nič, občas perkarbonát sodný.

cajova_lienka
30. júl 2011

@sima.p dakujem krasne 🙂 ani ma nnapadlo to tam hladat 🙂

kloranebb
30. júl 2011

@zfidorka
@zfidorka
Dakujem za tip. A co vravis na tuto vkladacku? http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-ba...
Bolo by to porovnatelne s tvojimi odporucanymi vkladackami?

siss_sz
30. júl 2011

mozem sa spytat - do itti bitti tutto sa moze dat aj ina vkladacka? bud navyse, alebo ked tie origos preciká...
a to asi nie je plienka na noc, alebo moj tak vela ciká? 😠

tatya
30. júl 2011

ahojte, od narodenia pouzivam pre malu rozne latkovky, ale chcem sa s Vami poradit, ako vybielit zazltnute stvorcove plienky? Viete, klasicke bavlnene... a ked je na niektorej skvrna od kakania? Prosim Vas, da sa to este vyprat?