Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katuska_za
10. aug 2011

Ahojte.... a ideme latkovat aj my 😀 50 klasickych stvorcovych plienok opranych a ozehlenych.... nachystane pre moje zlaticko 🙂 stacia davat novorodeniatku 2 plienky? lebo mamina mi hovorila ze nas balila nasiroko cize nam davala az 3 zozaciatku 🙂 kolko takychto plienok sa minie za den? nemam moc predsatvu, aj ked som segru prebalovala vecsinou ja ked som mala 10 rokov ale uz si to odvtedy moc nepametam 😅

crysmile
10. aug 2011

@majka1981 dakujem za preklad, tak budem sledovat.. 🙂

crysmile
10. aug 2011

@katuska_za no to vsetko podla mna zalezi od toho ci budes mat ucikane alebo ukakane babo.. ja som za 24 hod. minula 23 plienok.. ale tak ja zas po kazdej cike a kake prebalujem.. kaka mi aj v noci.. tak ja si myslim ze tych 50 mas dost, ja skladam novosklad a ten je dost velky si myslim, dve plienky, ci tri su zbytocny balik na ritke.. a nasiroko balit ti povedia ci treba az po kontrole klbikov, baby davali potom este stvorec dalsi na novosklad.. ja zatial davam len ten samostny novosklad a separacku dovnutra.. nozicky ma siroko od seba.. ak mi budu kazat davat sirsie balenie, zozeniem si vlneny obdlznik a ten budem davat medzi novosklad a dalsiu plienku, aby sa neznecistila.. este uvidim co bude na kontrole..

katuska_za
10. aug 2011

@crysmile ten novosklad som prave kukla na nete 😅 doteraz som netusila ze co to je a ze to vobec existuje... na to staci jedna plienka vlastne? a neprecika to babatko velmi? Je jasne ze aj ja ho budem prebalovat zakazym co cikne alebo kakne nenecham ho predsa v takej plienke.... a su aj ine sposoby skladania? ja poznam len jeden taky ako balila moja mamina... jedna plienka na trojuholnik a druha isla dnu ako obdlznik a babo sa do toho zabalilo

zfidorka
10. aug 2011

@katuska_za ja som davala na zaciatku tzv. nohavickovy sklad, poskladany zo stvorca poskladaneho na mensi stvorec, na novosklad som bola leniva, ten som viazala, len ked sme sli von 🙂
http://latkovepleny.info/index.php?option=com_c...

kloranebb
10. aug 2011

@zfidorka a pre vacsie babo ako skladas plienky?

crysmile
10. aug 2011

@katuska_za hej, na novosklad staci jedna plienka.. a dnu potom na savost mozes vlozit nejaky uteracik alebo tak, ale ja nedavam, nie je treba, skor to zakaka ako precika..

baby prosim vas, tie ktore kojite, pouzivate latkove vlozky do podprdy? ak ano, tak ake? rozmyslam si kupit, lebo tie jednorazove mam strasnu spotrebu..

etuska
10. aug 2011

@crysmile
blahozelam k syncekovi 😵 davno som tu nebola,tak som si vsimla az teraz-a nam treba tiez doplnit latkovu vybavu-kedze to vyzera ze budeme mat v januari dvoch plienkacov 😀

baby-neviete o nejakej novinke na obzore-zavahala som s BG Artist series a uz sa tu v UK vypredali za slusnu sumu 😝 😅

lauricka
10. aug 2011

ahojte holky,
prosim Vas, ak by ste mi dokazali niektora napisat do IP zoznam zakladnej "zostavy" alebo nieco take na zaciatok pre dvoch novorodencov naraz, kolko coho kupit na uvod a aka znacka, ktora je dobre pouzitelna, ale nie draha, musime setrit, budem Vas strasne moc vdacna, nemam este ziadne deti a toto cele mi pride velmi zlozite, diskusia ma cez 1000 stran, navyse, ked je este na trhu tolko znaciek a moznosti, chcem latkovat, ale mam z toho chaos...budem vdacna za Vase skusenosti, vopred dakujem. Verim, ze postupne sa aj ja dostanem do obrazu, az si to budem moct vyskusat a vidiet nazivo.

crysmile
10. aug 2011

@etuska jeej, dakujem, teba som tu ozaj davno nevidela..
a gratulujem k tehu, tak ideme asi dalsie kolo latkovania, co? ja som nastastie tie bg artist stihla, mam modre, krasne, ale teraz by som ju dala malemu asi na 5min. a zakakal by ju..

zuzanamolnarova
10. aug 2011

Ahojte, môžem sa spýtať? Teraz budem začínať s látkovými plienkami, nakoľko budem mať prvé bábo a rozhodla som sa látkovať. Pomaličky ako som vedela som ich nakupovala. Dosial máme
7 ks Gro via plienočky s vkladačkami + 7 ks náhradné vkladačky + 7 kusov organic booster,
2 ks little lamb bambusové plienky + 2 ks vrchné nohavičky,
1 baby lucy 2-6 kg s vrchnými nohavičkami,
5 kusov plienočiek AIO značky Baby Land + 5 ks náhradných vkladačiek.
5 kapsových plienok jednoveľkostných s 5 vkladačkami a k tomu 3 vrchné nohavičky PUL.

Ešte musím dokúpiť separačné plienky.

Okrem tohto podľa Vás je táto výbavička postačujúca, alebo ešte k tomu mám niečo dokúpiť.
poradťe mi prosím 🙂

lauricka
10. aug 2011

alebo radsej kupit nejaky startovaci set?

etuska
10. aug 2011

@lauricka
mrkni si fotoblogy niektorych bab tu z diskusie-teda mne osobne sa pacia mnohe,ale super clanky ma
@zfidorka a tiez @zojec 😉
myslim ze vacsina z nas ma rozne druhy aj znacky plienok-mne sa osvedcili najma Bum Genius,ale aj Little lamb a Baby Lucy bambusove a organic-classic by som si uz asi nekupila

lauricka
10. aug 2011

@etuska vdaka, ved to, ze je toolko tych znaciek a sposobov! ma to vyplasilo, ze sa to nikdy nenaucim 🙂

kloranebb
10. aug 2011

Baby idea nema ziadne stay dry vkladacky? 😕
Je pravda ze ich zavazovacie plienky bavlna/konope su trochu tazke? Tym padom budu po nacikani tazsie a budu mozno aj padat dolepri starsom dietati co?
Dokedy sa da fungovat na stvorci a bambusovej vkladacke? Bude to pre 6 mesacne babo dost? Ak nie tak co potom davate takym vacsim detickam?

estterka
10. aug 2011

@zuzanamolnarova k tym piatim kapsovym plienkam mas 3 vrchne gatky? na kapsove sa uz nic nedava. tie vkladacky to mas do tych kapsovych,nie? co budes davat na den na doma? tie gro via? no baby ti poradia lepsie,ale taky novorodenec kaka velmi casto,vacsinou maju vo vybave stvorcove plienky. ja som neskor zacinala,takze tie som uz nekupovala 😅

@kloranebb kukni moj clanok alebo album,tak mam nasu vybavu,co staci pre take starsie babatko,ja som zacinala neskor 😉

crysmile
10. aug 2011

@zuzanamolnarova tak ja som toho cerstvy pripad, ze gro via momentalne nevyuzivam, ziadne kapsovky nevyuzivam, ani dokonca bambusove plienky.. jedine teraz novosklad so stvorcovymi.. zatial mame kaknute do kazdej plienky, takze fakt zbytocne davat luxusne plienocky, akurat tak do poradne k doktorovi..
a myslim ze super su nam teraz BG flip navrch na novosklad, vrchne gate imse vimse a bummis super... tieto styri striedam, BG flip mam dvoje..
separacky u nas ficia - ked dominam little lamb, idem na overenu kvalitu - disany alebo popolini celulozove.. tie su fakt naj

crysmile
10. aug 2011

baby, ak sa moja otazka stratila, pouzivate niekto latkove vlozky do podprdy? potrebujem poradit..

tinika
10. aug 2011

kočky este sa chcem opytat, tie BG kapsove mozem pouzivat s tym klasickym stvorcom pre novorodena? Alebo radsej odporučite ine? Nechcme velmi kupovat tie ine čo treba podla velkosti, uz dost ze tato videl cenu tych plienok hihi ale som mu vysvetlila že v konečnem dosledku usetrime a hlavny maly bude mat "zdravsie" plienky. Lebo som myslela ze si kupim len BG kapsove a AIO prip. tie Patapum nove

crysmile
10. aug 2011

@tinika no kapsove sa nedaju viackrat pouzit ako napriklad BG flip.. kapsove su take co vkladas dovnutra vkladacku a ked to zacika, tak musis dat prat celu plienku.. takze radsej si kup BG flip a do toho vkladacky.. tie mozes pouzivat potom aj so stvorcom aj s originalnymi vkladackami.. a tieto BG flip mas od narodenia po nocnik, ja som ich pouzivala ked vybehli pri dvojrocnej dcerke a teraz s nimi ficime na tyzdnovom chlapcekovi.. ja odporucam..

estterka
10. aug 2011

@tinika kapsova plienka ma uz v sebe vkladacky,no umelinkove. nemyslela si skor flip? lebo kapsovku BG musis prat vzdy celu a flip gatky,tak do nich mozes davat stvorce a len tie menit. poviem ti,mam dost tych BG kapsoviek,su skvele a ak chces len tie,budes potrebovat strasne vela,lebo pri novorodencovi sa vela prebaluje a zakazdym musis celu plieku dat novu.

miruss
10. aug 2011

@crysmile: Ja som používla Ella´s House a Popolini stay dry a bola som spokojná.

miruss
10. aug 2011

@crysmile: Gratulujem k bábu a prajem všetko dobré. 🙂

tinika
10. aug 2011

@estterka GB flit to su tie AIO? čo sa peru cele? ja som myslela tie čo sa vkladačky do nich davaju a daju sa viackrat pouzit, asi sa mi to stale pletie, ale na niektorych strankach to tak maju zaradene medzi kapsove .((

tinika
10. aug 2011

@crysmile bo zase mam v tom teda bordel, ja som to chapala tak ze AIO su take čo sa peru cele a dho schnu, a preto som chcela aj kapsove, ze tam sa plienka vyberie a nohavičky sa daju zase pouzit

crysmile
10. aug 2011

@miruss no nad tymi fakt rozmyslam, nad tymi ellas.. a tie popolini stay dry su ktore? hod link.. a dakujem za gratulku..

@tinika bum genius ma kapsovky (peru sa cele), aio (peru sa cele) a flip (vyberies vnutro a pouzijes znovu vrchne nohavicky) - takze tebe by boli najlepsie tie flip..
kapsovky sa volaju preto kapsovky, lebo maju kapsu do ktorej sa vklada vnutro..
a aio - teda all in one je vsetko v jednom, tam sa uz nic nevklada..
a flip, to su na styl snap in one - ale teda bez patentiek na pripnutie vnutra - vnutro sa po znecisteni vyberie a pouzijes nove...

estterka
10. aug 2011

@tinika ja ti to neskor nafotim,ok? len dnes nestiham uz 😉

tinika
10. aug 2011

@estterka vdaka, ja zajtra odchadzam, ale snad sa dostanem na net do konca tt 🙂
@crysmile jeeej super, tak uz chapem 🙂) takze tie flip su take ze tam vlozis nejako tu plienku toto som chcela parada dakujem, bo aio alebo teda kapsovky len par kusov na von ale potom nechapem prečo su aj kapsove aj aio ked su na tom istom principe 🙂 mam sa čo este učit .)))

crysmile
10. aug 2011

@tinika to je super ze som ti to vysvetlila.. no aio su trosku ine ako kapsovky, pri aio mas vkladacku nasitu hore, akoze na tom pul.. a pri kapsovke mas taku kapsu vytvorenu z latky a medzi pul a tuto latku vkladas vkladacku.. neviem ci si to vies predstavit..
a flip su fakt tie co vyuzijes podla mna, lebo stale mozes menit vkladacky, ci davat novosklad, ci tie stay dry vrstvy alebo potom mozes davat viacvrstvove plienky.. alebo aj stvorec rovno, ale to ja nemozem, by sme sa prekakali von..

miruss
10. aug 2011

@crysmile: Poslala som Ti IP.