Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

barcabejby
23. aug 2011

Ahojte 🙂 V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým píšucim ktoré pomáhajú nám začiatočníčkam. Je super prečítať si dobré rady. Veď ako sa hovorí, sú na nezaplatenie. 🙂 Takže ĎAKUJEME.

Chcela by som sa opýtať...1. používate (použili ste) niektorá extendor-zväčšovač bodyniek? Neviem, či si to mám kúpiť, alebo je to zbytočnosť. Chcem začať látkovať od prvého dňa ako sa dostanem domov z nemocnice...
Ešte by som potrebovala poradiť...2. ktoré nohavičkové plienky odporúčate? Chcem používať aj obyč. štvorce a na to vrchné nohavičky, ale určite chcem mať aj nohav. plienky...len neviem koľko a hlavne aké? Neviem si predstaviť, čo používať na noc pre novorodenca...ach jaj, to bude ešte rozmýšľania 🙂
Zatiaľ som kúpila toto:
Pul nohavičky THIRSTIES 2KS, kapsovka WONDEROO V2 MINKY, kapsovka BUM GENIUS ONESIZE 4.0 2 KS, kapsovka FUZZIBUNZ (tú si vybral manžel, veľmi sa mu páčila), AIO BITTI TUTTO, AIO TOTS BOTS EASYFIT, nohavičk. plienky TOTS BAMBOOZLE STRETCH 2 KS, štvorce KIKKO BAMBUS 3 KS, POPOLINI BAVLNA 3 KS, a mám klasické socík štvorce 70x70 20 ks.
Určite chcem dokúpiť Bum Genius Flip stay dry sadu 2ks+6 vkladačiek....a čo ďalej, to netuším...fu, ale som sa rozpísala 🙂

tinika
23. aug 2011

@barcabejby 🙂 aj ja mam taky termin hoci teraz mi presunuli na 26tieho .) tu sadu flip aj ja asi dokupim )

pusinqa
23. aug 2011

baby môžem v prípade potreby okakané merino vlniaky aj žlčovým mydlom či len práškom na vlnu? zatiaľ mi vždy pekne zišlo aj len vodou ale keby čosi nech viem 😉

kloranebb
23. aug 2011

Ohodnotte vkladacky podla savosti a trvacnosti: baby lucy obdlznik, baby lucy 30x30, little lamb vvkladacka do kapsovej plienky, little lamb vkladacie plienky, baby idea vkladacky 4ks tie najmensie, tots bots hourglass.

sulky
23. aug 2011

@kebulina, klasicke postolky nie, vymen ich za PUL vrchne nohavicky. Tam mozes dat vkladacky ake chces a kolko chces. Podla toho co vam bude vyhovovat. 😎

@barcabejby, priprav sa na to, ze ak chces latkovat od porodnice, budu vam zatial vsetky AIO velke 😠
My zatial pouzivame bud stvorce, alebo novorodenecke Anavy, alebo Tots Bots flexitot velkost 1, tots bots bamboozle stretch velkost 1

zojec
23. aug 2011

@kloranebb myslim,ze trvacne su vsetky rovnako a co sa savosti tyka, najsavejsi je bmb prefold, alebo twofold od baby idea. http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo...
potom little lamb do kapsovky , to by mala byt 100%bambus, baby lucy obdlznik neviem ktory myslis. BL 30x30 poskladane na tretiny resp 4tiny saje vyborne, ale je trosku drsne, no do kaposviek je super. ostatne nepoznam 😉
@barcabejby ja som extendor nikdy nepotrebovala, a nohavickove plienky, co budu dobre aj novorodencovi su anavy. no do toho 2-3 mesiaca budes v noci aj tak prebalovat casto, lebo bude kakat do kazdej plienky a budes aj dojcit. takze v pohode postaci stvorec na novosklad do tho nejaka savejsia vkladacka a navrch pulky 😉
@pusinqa v pripade potreby v pohode mozes , ale skus najskor obycajne mydlo na pranie. len potom treba urcite dobre nalanolinovat 😉

sulky
23. aug 2011

@barcabejby , ja zasa na rozdiel od zojec, extendor vyuzivam stale. Aj pri prvom aj teraz pri Hanke. Bodycka oblecie 56/62, ale ked jej dam taku BG kapsovku, tak ich nezapne. Nemusis kupovat 2 extendory,a le jeden urcite vyuzijes. 😎

zojec
23. aug 2011

@barcabejby :D ale to ze som ho nepouzila, neznamena ze ho nemam 😀 ale je usity, nie kupovany 😉

zfidorka
23. aug 2011

@barcabejby ja som extendor zatial nepotrebovala... zalezi na proporciach babatka a znacky bodyniek, z tych co mam ja su napr. tesco dlhsie...
na noc by som dokupila bud anavy bambus nohavickovu - 2 ks, ja som prve 3 mesiace davala na noc zavazovaciu - krasne si ju prisposobis a na rozdiel od nohavickovej nikde netlacia gumicky... na vrch som davala natahovacie vlniaky disana (mozes davat aj pul-ky, alebo flisaky)...
ked dokupis tu flip stay dry sadu, tak budes mat toho na zaciatok dost..

tinika
24. aug 2011

kočky tie orechy na pranie pouzivate kym uplne nezmiznu? alebo kym sa urobi skrupinka?

sladkasue
24. aug 2011

@tinika su na 2-3pouziti. v zavislosti na teplote prania... pisu to v navode🙂

tinika
24. aug 2011

@sladkasue to som asi prehliadla .)))) vdaka

tinika
24. aug 2011

kočky takze nikto nema smartipants? ake skusenosti? a čo sweet monkey? a tots easyfit? mam nejake mummy´s touch, ale vraj sa nebudu uz vyrabat tak hladam nejake ine 🙂 a gro via (gro baby) vraj su uzsie medzi nozickami ako ine

crysmile
24. aug 2011

@tinika ja mam z tychto len gro via.. mne sa nezdaju nejako uzke medzi nozkami.. sedia aj na 3,5kg novorodencovi, sme v nich isli z porodnice..
@barcabejby ja som extendor pouzivala pri prvom, aj pri druhom dietatku teraz pouzivam.. ono sa to da lahko aj vyrobit, baby tu pisali ze to vyrabali zo stareho body alebo na gumu nabili tie cvocky.. ja mam original manymonths.. a som velmi spokojna..

barcabejby
24. aug 2011

@sulky noo, aj som si myslela, že AIO nám budú veľké. Nevadí, počkajú si na nás 🙂 Myslím, že pre istotu aspoň jeden extendor budem mať.
@zojec kombinácia štvorec na novosklad, vkladačka a pulky sa mi zdá byť fajn kombinácia 🙂 prax ukáže 🙂
@zfidorka ach jaj, zaväzovacie ma ani len nenapadli. Dobrý nápad 🙂 A ak sa môžem opýtať, tak ktoré zaväzovacie si používala?
@crysmile Myslím, že pre istotu aspoň jeden extendor budem mať 🙂

Kočky ďakujem vám veľmi pekne za odpovede, pomohli ste 🙂 a za tip na Anavy, na tom ste sa zhodli všetky 🙂

barcabejby
24. aug 2011

@tinika ja som bola včera u dokt. a termín mi nechal na 31.10. 🙂 Uvidíme, kedy sa tvoj druhý a môj prvý poklad vypýtajú von 🙂
Uvažujem, že jedny Smaritpants na skúšku objednám...

tinika
24. aug 2011

@barcabejby aj ja, no len čo kupujem tu bez postovneho tak tam ich nemaju, ale vela uz neobjednava tak asi si poom nazbieram aj ine druhy a objednam z netu .)

katka888
24. aug 2011

@tinika
tots easy fit odporucam, ja som ich zacala pouzivat az terazm, ked sa narodil maly a ta plienka je pre neho ako stvorena. nerobi mu velky zadocek ako ine kapsove ci AIO, ani raz nam nepretiekla a zachytila aj riadne davky prazenicky. nebrala som ju skor, lebo nema stay dry vrstvu, ale pokozka je priamo v styku s bambusom.
my mame grovia / predchodca gro baby /, ta plienocka je sice uzsia ale zase az nie tak. malemu dobre sadne, tiez nie je pre neho objemna.

tinika
24. aug 2011

@katka888 tak to som asi info dostala ze grovia pre vačšie deti nesedi alebo ako 🙂) a nevadi mu ten bambus? lebo preto este nechcem nakukpovat celu vybavu ze vyskusam malemu ked sa narodi a potom ale tak som nazhavena ze by som hned nakupila .))

katka888
24. aug 2011

@tinika
bambus ma vynikajuce vlastnosti , blahodarne vplyva na pokozku, to je napr jeden z dovodov preco na noc pouzivame len bambusove plienocky, druha vec, ze ba,bus je znacne savy.
napr. starsej, ked mala cerveny zadocek a na noc som jej dala bambusku, tak sa jej to pekne "prehojilo"
grovia ani nie ze su uzsie, ale skor kratsie, resp. ten strih nemusi sediet vacsim detom. napr ja ju uz nedavam viki tak od roka , roka a stvrt..... ale pre maleho je o skvely strih

tinika
24. aug 2011

@katka888 no ja mam tak jednu patapum a tiez mam pocit ze patovi uz nesedi vredu sami zda ze juma nizko ale inac fajn plienka mal ju 4 hodky a pekne sucho bolo len tie vklady nasiakli mokro 🙂)

marianas
24. aug 2011

@barcabejby Ahoj, prepáč, že som neodpovedala skôr,no nestíham 😀 .
My extendor používame - mám hneď 3 kusy, aspoň nemusím stále prepínať medzi bodynkami. Malý má krátke ruky, takže aspoň môžeme body nosiť dlhšie.
Plienky periem najviac v mydlových orechoch, pred cca mesiacom som si urobila sliz a občas operiem aj v ňom. A asi raz za 2 - 3 týždne operiem v Lovele. Na fľaky požívam žlčové mydlo alebo Lanzu (mydlo), čo nezíde, väčšinou vybieli slniečko.

leishmania
24. aug 2011

baby vam babyidea prefoldy stvrdli pranim? alebo je to tym ze to perem s miofreshom?

zfidorka
24. aug 2011

@barcabejby zavazovacie Disany...
extendor si mozes dokupit/vyrobit az ked ho skutocne budes potrebovat 😉

zfidorka
24. aug 2011

@leishmania moje nie su tvrde, aj ked oproti povodnemu stavu trochu stvrdli...
ostatne plienky mas v pohode?

leishmania
24. aug 2011

@zfidorka hej tvrde nie su, len ja som cakala ze ostanu take makke jak boli na zaciatku 🙂

zfidorka
24. aug 2011

@leishmania vsetky plienky casom stvrdnu ☹ pomoze jedine susenie v susicke...

petah82
24. aug 2011

@tinika ked, tak urcite gro via! vkladacky, tie su lepsie ako ich predchodkyne (mame aj jednu gro baby, tak viem porovnat). my ich nosime od novorodenca, spokojnost, su uzsie, ale porovnatelne s BG, nerobia velky zadok, na mojho 4kiloveho novorodenca pasovali hned 🙂 teraz do nich davame aj gro via booster.

tinika
24. aug 2011

@petah82 🙂 a nahodou Pop-in dream dry alebo bamboo nemas? kukam ze vlkadačky nevidim len nočnu plienku na dokupenie original resp. nsla som len bamboo nie do tej prvej

kloranebb
24. aug 2011

Co vravite na baby lucy prefold bambusovy?