Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
27. aug 2011

@katka888 okrem smartipants mam vyskuane vsetky 🙂 kupila som po jednom ako pises na vyskusanie aby som vedela či sedia atd .) a tie nočne len preto uz teraz ,e ze ked budem platit postovne tak nech to mam naraz 🙂 ale vdaka za tvoj nazor .)

katka888
27. aug 2011

@tinika
hej, myslela som si, ze kvoli postovnemu 😉

iron
27. aug 2011

nasa druha prespala prve styri mesiace celu noc...teraz je hore 5 krat
Starsia bola hore kazde dve hodinky do deviatich mesiacov...a obe su uplne ine...totalne

etuska
27. aug 2011

@iron
z bambusiek mame Baby Lucy,Little lamb a 2ks dokonca Bum genius-tie su najuzasnejsie-super makke a stihle pritom.

katka888
27. aug 2011

@etuska
mas aj tots bots easyfit?

estterka
27. aug 2011

baby,ako je to s tymi vlozkami do podprsenky? nepretecu na tricko? a kolko ich treba mat?

hirrina
27. aug 2011

@estterka Mne poradila kamarátka pri kojení si zatlačiť tú druhú bradavku dovnútra a ja od tretieho mesiaca vložky do podprsenky nenosím vôbec.

estterka
27. aug 2011

@hirrina to je sice pekne,ale mne tecu prsia pomedzi dojcenia.

hirrina
27. aug 2011

@estterka Taký problém chvalabohu nemám, môj ma scucne tak, že nič medzi nie je ... 😉

majka1981
27. aug 2011

@estterka na tricko nepretecu, to by uz muselo byt straaaasne vela mlieka... musis ich vymienat par krat denne, kedze pises ze velmi tecies a treba ich prat, takze tak okolo 10 budes potrebovat, podla toho ako casto budes moct prat (musia byt hygienicky ciste, takze na 60 stupnov prat). Ja som mala 18 a dobre som s nimi vychadzala, mala som navyse, takze tak 10 asi bude dost.

tinika
27. aug 2011

ospravedlnujem sa za kopiu svojho prispevku, ale este prosim o nazor, čo doplnit, čo vynechat radsej VDAKAAAAAAAAAA

kočky čo myslite dobre ked budem mat taku vybavu?
BG FLIP styj dry 3xnohavičky+7 vkladačiek
Pop-in Dream dry 6noh. k tomu 6 nočnych pl.
Patapum kapsova 8p.+15vkladačiek
Mummy´s Touch AIO 1x
Smaripants zatial jedna na skusku

Este nejaku AIO asi Tots Both Easyfit
a k tomu samozrejme stvorce obyčajne a este dve take univerzalne vkadačky mam

estterka
27. aug 2011

@tinika nepoznampatapum,ale ak je to kapsovka,preco tolko vkladaciek?

tinika
27. aug 2011

@estterka je ich vela? stači menej? som myslela ze radsej vkladačky ako cele plienky hm? alebo odporučas menej vkladačiek a viac plienok?

estterka
27. aug 2011

@majka1981 a ktore mas?lebo su rozne materialy.mozem to prat s plienkami?zas netecie mi uz tolko,skor tak,ze parkrat za den sa spusti,teda musim mat nieco v podprde 😅

@hirrina no nemyslim si,ze je to o tom,ako vycuciava,niektorym zenam tecie,niektorym nie.

estterka
27. aug 2011

@tinika no.tolko.vkladaciek.kolko.kapsovych.plienok,lebo.to.musis.celu.plienku.prat.vzdy.teda.zbytocne.viac.vkladaciek.pisem.jak.blba.ale.cistila.som.dnes.klavesnicu.a.odisiel.mi.medzernik.prave 😀

tinika
27. aug 2011

@estterka hej? lebo mam jednu kapsovku a napr. mlady ked sa aj vyčural tak ta kapsa bola sucha len ten vklad mokry tak som vymenila ako jasne, male bude viac curat tak asi predsa viac treba ale to hned periete ako AIO? potom vyhoda kapsovky je len v schnuti? ze sa da rozlozit? hoci aio čo mam sa pekne rozlozi tiez

kaktusik007
27. aug 2011

ahojte, po dlhej dobe pisem do tejto temy - v podstate len tolko, ze sa daju v pohode latkovat aj naraz dve deti 😀 akurat ze pracka potom musi ist takmer fakt kazdy den 😀 😀 😀

majka1981
27. aug 2011

@estterka ja neperiem s plienkami... ja to periem väcsinou s postelnym pradlom, lebo ine na 60 nemam... ale uz davam obcasne aj na 40 stupnov, musim korigovat.
ja mam od elanee http://www.elanee.de/produkte/stilleinlagen/was...
dobre saju, ale ich je vidno pod trickom, takze este raz by som ich asi nekupila a informovala sa viacej.
ja som ich kupila zato, lebo len tieto bolo dostat na okoli a uz som nemala cas. kupovala som ich hned po porode, aby sa mi vetrali prsniky, nechcela som davat do jednorazoviek.

mirkadena
27. aug 2011

Naša bambuľka a naše najobľúbenejšie plienočky 🙂)) Látkovanie je super, zdravé, ekologické a hlavne štýlové 🙂 môžem len odporúčať!

mirkadena
27. aug 2011

@tinika ahoj. Momentálne tie ktoré používame: máme 4 kapsovky BG a 1 Wonderoo, 8 ks AIO-u nás je to TB Easyfit a potom Grovia : 2 vrchné nohavičky a 10 vkladačiek do nich. Ku kapsovkám mám ešte 6 náhradných vkladačiek + pár klasických štvorcov. Túto zostavu som si skompletizovala po vyše 6 mesiacoch.Látkujeme od narodenia, no na začiatku sme mali zostavu prevažne z Grovia. Kóopec vrchných a vkladačiek a bola som s nimi spokojná tiež. Niektoré plienky, či kapsové, aio alebo sio som dokúpila, iné predala, niektoré v bazáriku a krááááááááásne nám vystačia. Točíme dookola a pekne stíhame 😉 😉 😉 😉

estterka
27. aug 2011

@tinika no lenze ten povrch kapsovky je precikany,jasne,ze je suchy,lebo jeto taky material,ale je pocikany. to mas akoby napr.starsie dieta malo nohavicky stay dry a pocikalo sa a ty si utrelalen nohy,ale nohavicky nechala,lebo by zostali suche. kapsovka sa meni cela. hej,jediny rozdiel je,ze aio sa perie spolu. ja aio nemam.teraz mozno dokupim,ale len kvoly tomu,ze sa mipacia niektore,nepotrebujem ich.

estterka
27. aug 2011

@majka1981 ja mam jedny doma,v nemecku som kupila v dmke a z jednej strany je vlna a z druhej neviem co,asi stay dry material ale nepouzivam ich vobec.lebo len jedny mam take. a tuto balik tych jednorazovych(60 kusov) stoji 10 euro,teda ked este budem minimalne 2 roky dojcit,tak sa mi oplati kupit.ale ked vravis,ze ich vidno pod trickom..

estterka
27. aug 2011

@mirkadena krasne mas tie plienky,ja vam tak zavidim tie easyfitky kvetinkove 😉

tinika
27. aug 2011

@estterka aha, takze este ta kapsovka ma vyhodu ze tam napcham hocico pr. k tej original este niečo a to pekne drzi, bo v aio to len polozim tam sa neda vlozit, a ja ze preto su vklady zvlast ze sa to da takto doplnat nohavky vyuzit este :( tava som

iron
27. aug 2011

@tinika no ja by som na tvojom miesto toho tolko rovnakeho nebrala. Teda asi to mas vyskusane...ale chapem spravne ze 8ks patapum? 😅 aj dost.
Ja osobne mam radsej kapsovky ako AIO. ROzdiel je v tom ze kapsovku v podstate davam prat ked je preserkana....alebo asi dva krat vymenim vkladky a periem. AIO zakazdym - logicky.

Ja mam AIO 3ks (dve rovnaka znacka, jedna ina), Kapsovky 4ks (kazda ina znacka plus do kazdej mam este nahradnu vkladacku, okrem wonderoo, tam mam dokopy tri vkladky), a SIO 1ks (a dokopy tri jadra)

estterka
27. aug 2011

@iron ja mam zas len dva druhy kapsoviek,BG mam 7 a som velmi spokojna 🙂 este minilalu mam,ale tu uz ani neratam 😀

tinika
28. aug 2011

@iron ved preto som viac kapsoviek aj ja chcela 🙂a mas este ine plienky, či len tie čo pises? ja som nohavičkove nechcela, tak preto viac tych som si planovala dokupit

majka1981
28. aug 2011

@estterka na tej stranke som nekupovala
ja som kupila tie moltonove 6 ks po 6 EUR alebo tak... takze to sa dalo, kedze som kupila 3 baliky hned po porode a od vtedy jednorazovky nemam.

iron
28. aug 2011

ja mam aj nohavičkovve

katka888
28. aug 2011

@kaktusik007
aj my latkujeme dve deticky s trosku vacsim rozdielom / rok a 4 mes / a periem denne 😀 , ale kedze sa snazim malu odplienkovat, tak uz sme na prani raz za 1 a pol dna 😀 😀