Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
6. sep 2011

@tinika ja som ich mala uz pri dcerke, vyuzila ich dva mesiace a teraz ich ma maly.. ja som veelmi spokojna celkovo s BG, krasne sedia aj na novorodencovi.. mam okrem flipiek aj kapsovku a pri dcerke som mala aj aio..

tinika
6. sep 2011

@crysmile ano kapsovky si idem kupit len čakam kym dojdu a AIOto je ta onesize? lebo ak ano tak aj tu chcem 🙂) mam aj ine značky a celkom som spokojna ale BG su moj favorit .))) sa neviem dočkat kedy kupim nove 🙂) sa vytesujem jak male decko, neviem čo budem robit ked uz budem mat plnu vybavu hihi

crysmile
6. sep 2011

@tinika stale je co kupovat.. 😀 sice ja teraz nic, ale tuzim po tych stvorcoch.. aio je vsetko v jednom, ma prisite jadro.. ja sa tiez vytesujem.. ja jednorazovky vobec nepouzivam.. a ake mas este znacky?

juliam
6. sep 2011

@crysmile ako si spokojná s bummis super whisper wrap - ten sucháč je v pohode?
a ešte: aký je rozdiel medzi BG vrchnými nohavičkami a BG kapsovkou onesize 4.0? lebo mne prídu rovnaké, čo sa týka materiálu, len pri vrchných nie je žiadna vkladačka a pri kapsovke sú 2.

tinika
6. sep 2011

@crysmile mam jednu patapum, jednu pop-in a jednu mummyś touch AIO zatial na skusku som brala a čakam euriky a tovar a ide sa nakupovat 🙂

gabika84
6. sep 2011

@emjee popoliny stvorce su naozaj fajn, jedny z mojich oblubenych 😉 a mojej malej sadla aj Anavy bambuska (z nohavickovych) a z Puliek okrem BG mame rady Thirsties duowrap (mame v nich aj foto v galerii ekoplienky.sk 🙂 )

tinika
6. sep 2011

@juliam tie vrchne, teda flipky su ako vrchne nohavičky a nič, das do toho čo len chces, kapsovka bude ako aj ine kapsovky ze tam davas do tej kapsy rozne vkladačky .)

ellysa
6. sep 2011

baby aké plienky sa vám najviac osvedčili na 1,5-2 r dieťa, mne malá začala všetko prečúravať, popri nohe, ako je stále v pohybe, tak sa jej posúva a za chvíľu jej pretečie, už neviem, čo s tým

juliam
6. sep 2011

@tinika použitie mi príde presne také isté, či?
@gabika84 tie thirsties duowrap som už aj ja kukala, asi ich kúpim.

crysmile
6. sep 2011

@juliam bummis ma taky tvrdsi suchy zips, nema zaklapky na nozickach.. celkovo z tych vrchnakov ktore mame tak mam takyto rebricek - flipky, Imse vimse organic, Bummis.. najradsej by som mala vrchnaky, ale nam niekedy prekaka novosklad, ale nie cez nozicky, ale proste plienku, ze je to na vrchakoch odvnutra, to by sa mi nechcelo lanolinovat..
a rozdiel medzi flip a kapsovkami - v materiali ziadny a vo flipkach je mozne dokupit jadra - bud organic alebo stay dry.. a v kapsovkach mas teda dve vlozky.. mam rada oboje..

crysmile
6. sep 2011

@ellysa ja som pouzivala BL bambus alebo organic cez den, vonku IB, mummys touch.. rozhodne by som isla do bambusu..a ake mas vrchnaky?

juliam
6. sep 2011

@crysmile ale aj do flipiek by mohli ísť tie vkladačky z kapsoviek? 😅 pýtam sa asi ako puk, ale nevidela som to "naživo" 😀

crysmile
6. sep 2011

@juliam jasne, kombinovat sa to da kadejako... do flipiek aj stvorce narovno mozes dat.. ja mam tieto vlozky na kope, neriesim ktora do coho ide.. dam to co mi pride pod ruku, aj tak to zakaka.. ale to davam malinko, radsej stvorce..

juliam
6. sep 2011

@crysmile dík 😉 my budeme tiež na štvorcoch a pulkách + nejaké nohavičkové, kapsovky a SIO. nemám s tým však ešte skúsenosti, tak uvidíme, čo kedy použijeme 🙂

ellysa
6. sep 2011

@crysmile doma používame flipky a štvorce, to je v pohode, tie ešte nesklamali, ale vonku, mi už pretieklli skoro všetky kapsovky, čo mám IB,BG dokonca včera aj TB 😅

hirrina
6. sep 2011

@zfidorka @sulky Octová voda a namočenie pomohlo 🙂 už nesmrdia.

crysmile
6. sep 2011

@juliam do toho prides, ja som tiez az teraz latkovala s novorodencom, pri dcerke som zacala az v 4,5 mesiaci.. zatial som teda najviac vyuzila stvorce, aj tie BG flip vkladacky som uz skusala, potom mam BG kapsovku aj wonderoo, gro via.. ale to len k doktorke..

@ellysa ja som do IB musela davat bambusovy stvorcek 30x30 este pod vsetky tie vkladacky.. a neperies v mydle?

ellysa
6. sep 2011

@crysmile nie v orechoch a teraz mám sensitiv prášok denk mit, musím to ešte poriadne odsledovať, ale fakt je to asi tým, že malá je ako víchor a poposúva tú plienku tak, že vkladačku ma úplne mimo, neviem, či ju dávam moc navoľno, alebo čo

crysmile
6. sep 2011

@ellysa a aku velkost mas? ci uz netreba vacsiu velkost.. a ked v orechoch, ci to mydlo co obsahuju nevplyva na tu stay dry vrstvu a moc sa po nej zosuchne dolu..

tinika
6. sep 2011

@juliam no tie flip (vrchne) vies pouzit aj viackrat ak nie su spinave a kapsovku ako keby AIO peries hned lebo ocikana je aj ta kapsa

ellysa
6. sep 2011

no mám všetko jednoveľkostné, ib Lká, malá má 10 kg

crysmile
6. sep 2011

@ellysa ja by som potom povedala ze urobit test ci ti dobre saju stay dry vrstvy.. teda ci nejde tekutina mimo nich, ked na ne nakvapkas vodu...

ellysa
6. sep 2011

@crysmile
@crysmile skúsim veru 😉

zfidorka
6. sep 2011

@hirrina per este nejaky cas s octom, aby smradok vymizol uplne...

zfidorka
6. sep 2011

@ellysa a ma ich okolo noziek dobre utiahnute? vkladacky v kapsovke by sa nemali posuvat, ak su dobre vlozene 😅

ellysa
6. sep 2011

@zfidorka je možné, že ju aj slabo zapínam, musím poskúšať, lebo už som začala vonku aj hnusy používať

zfidorka
6. sep 2011

@ellysa skus nejaku kapsovku so zapinanim na suchy zips - ten sa da dobre prisposobit, vkladacky daj tak, aby boli medzi nozkami od okraja po okraj... potom napis ze ci pretiekla...

iron
6. sep 2011

@tinika no my sme uz velky, tak to davam k normalnemu stvorcu ako dalsiu vrstvu.

pusinqa
6. sep 2011

no ja dnes dumám presne nad tým čo @ellysa malinká mala keď sme prišli domov pretečenú BG kapsu popri nožičke, čo sa mi u BG ešte nestalo a vypchatú ju mala dosť, začína už aj vonku chcieť behať a tiež mám pocit že sa jej to nejako poposúvalo, skúsim asi tiež poriadne utiahnuť pri zapínaní, vkladám od kraja po kraj vždy a uvidíme alebo tam možno šuchnem dáky štvorec dovnútra lebo doma pri štvorcoch nie je problém aj keď behá

crysmile
6. sep 2011

@pusinqa ja som inak original kapsovky nemohla pri malej davat, aj teraz aj ked mam kapsovku tak radsej dam vkladacku na tu kapsu, nie dovnutra.. skus aj tak, mozno to bude lepsie..