Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

monuska342
14. sep 2011

ahojte mamicky pouzivate na noc jednovelkostnu bambusovu plienku anavy?ja som ju objednala drobec teraz pouziva na noc pampersku ale neviem ci sa nebude budit na mokro lebo som neobjednala sty dry vkladacky a teraz objednavat uz nebudem...co myslite? 🙂

gabika84
14. sep 2011

@anelisa cauky. ja som si na separacky nejak nezvykla 😒 ale mam ich- to je hlavne 😀 dnes som ju ale podlozila pod malu na prebalovacom pulte a ked sa vykakala, je pravda, ze na plienke pod nou ostal flak ☹ tiez som myslela, ze to lepsie zachyti. ale je pravda ze mala kaka dost "vodovo"

gabika84
14. sep 2011

kocky mali ste niektora moznost vyskusat jednorazove Kikko Eco?? v oktobri sa chystame na dofcu a rozmyslam ci kupit Kikko alebo Alany. ď.

zfidorka
14. sep 2011

@katka888 ja plienky nesijem, len som si davala sit...
ten napad s pulom nie je zly, latky maju na detivbavlnke.sk, skus napisat priamo monike ze co si o tom mysli, mozno by ti vedela poradit...
alebo baby v tejto teme
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/

zfidorka
14. sep 2011

@crysmile ja tych 6 plienok nechapem... ale mozno im babatka nekakaju casto, tak cakaju kym nie je jednorazovka pocikana na prasknutie...
ja som malu na zaciatku prebalovala aj 17x za 24 hodin, casto kakala a mavala take kakoprdy, takze aj ked by som prebalovala len pokakane cca 15 jednorazoviek by to bolo urcite...

marianas
14. sep 2011

@monuska342 Ahoj, my používame Anavy, je naša najobľúbenejšia. Môjmu malému mokro nevadí, tak stay dry vrstva nám nechýba. Ale ak aj je pocikaná, nezdá sa mi na dotyk veľmi mokrá. Podľa mňa sa to dá zniesť.

zfidorka
14. sep 2011

@monuska342 to zistis az sama ci mu bude vadit mokro... niektorym detom vadi, inym nie.. ale ked nebol zvyknuty, tak mozno mu to bude vadit... ale zase na druhej strane anavy maju vo vnutri povrchovu upravu zamat, a ten je mokry celkom prijemny na dotyk (aj ked uplne sucho to nie)...

@gabika84 @anelisa novorodenecka stolica je riedka, preto pretecie cez separacku, ak by nepretiekla, babatko by bolo v mokrom...

monuska342
14. sep 2011

@marianas
@zfidorka malemu mokro asi nevadi lebo cez den mu je to jedno ci ju ma mokru vobec sa nestazuje ale noc je ina ale ked hovorite ze ten zamat je prijemny tak dufam ze mu nebude vadit lebo niekedy mu pretecie pamperska je rano cely mokry a on si kludne spinka do 9tej tak neviem 🙂

zfidorka
14. sep 2011

@monuska342 tak potom by mu to nemalo vadit... urcite mu daj obe vkladacky, ked tak vela cika... a keby na 1x plienka nestacila, moze to byt aj tym, ze bambus dosiahne maximalnu savost po viacerych vypraniach...

monuska342
14. sep 2011

@zfidorka jasne to uz planujem a este som aj dve dokupila ze keby nahodou 🙂 dakujem za radu

zfidorka
14. sep 2011

@monuska342 oki, keby bol problem,tak sa ozvi 🙂

kloranebb
14. sep 2011

@obrsona ano ano. Little lamb stay drynsu strasne fajn a prirodny matros 🙂 suhlasim. A su aj dost dlhe.

kloranebb
14. sep 2011

Najlepsia nohavickova bambusova plienka???

zfidorka
14. sep 2011

@kloranebb za mna plienka roku 2011 - anavy, hned za nou tots bots bamboozle stretch...

eridani
14. sep 2011

@kloranebb Najlepsia bambuska nohavickova? Kazdemu vyhovuje nieco ine a zavisi aj na co ju chces pouzit, takze jednoznacna odpoved neexistuje. U nas vedu: na den na behanie a hranie jednoznacne bitti boo, super uzky strih a dostatocne sava, neprekaza pri pohybe. Do nositka anavy, na spanie BI bamboo extra + prefold alebo TB bamboozle strech + BI prefold.

sima.p
14. sep 2011

@kloranebb u mňa Tots bots bambozle strech

zfidorka
14. sep 2011

@kloranebb a na noc este BI bamboo extra patentky + prefold (@eridani dik za pripomenutie 😉 )

estterka
14. sep 2011

@kloranebb mame len bamboozle a tie som aj dokupovala po vyskusani,pretoze som velmi spokojna a teda dalej som netestovala 😅

estterka
14. sep 2011

baby,strasnu spotrebu mame tych alana plienok,lebo ja prebalujem hned ako len trochu cvrkne,kedze stale kontrolujem ,ako pri latkovkach 😀 nakoneic sedi ta velkost maxi,aj v noci vydrzia,nepretiekli zatial. ale tesim sa na latkovky 😀 esteze ste poradili 😉 dakujem este raz 🙂

zfidorka
14. sep 2011

@estterka na nocnik ju este nedavas?
ja prave balim plienky, ideme na predlzeny vikend, plienky zaberu viac miesta ako oblecenie nas 3 dokopy 😀

estterka
14. sep 2011

@zfidorka no viem o com hovoris 😀 lietadlom som nemala sancu ich pobalit. uprimne,ked sme na slovensku,tak som cele dni mimo domu s nou,vacsinou vonku,takze tu nedavam vobec, u nas som zvykla davat rano,lebo to som vedela,ze bude kakat ale uz prestala a ked ju posadim cez den,posedi si,ale nic nespravi 😒

zfidorka
14. sep 2011

@estterka aha, jasne... no ved ked pridete domov, tak budete pokracovat v nocnikovani... 🙂

kloranebb
14. sep 2011

Ste zlate, dakujem za reakcie. A pre vas najlepsie aio/sio???

kryska5
14. sep 2011

@obrsona Díky moc za info 😉

eridani
14. sep 2011

@kloranebb
AIO: BG Organic
SIO: IB bitti d'lish
Ale radsej mam nohavickovu + vlniaky, je to priedusnejsie.

katka888
15. sep 2011

@zfidorka
no ja balim casto na vikend a plienky to je taska sama o sebe.... 😀 a ked sa vraciame spat, tak este k tom vak plny spinavych plienok ...
ja aj ked idem k mame na poobedie, tak nesiem jednu tasku plienok... zvycajne minieme dokopy na 2 deti tak 5 ks, ale ja mam stale nabalene ako na dva dni 🙂 stale mam pocit, ze ked nevezmem 10 ks kazdemu , tak to bude malo 😀 a to ideme len na 3-4 hodky

katka888
15. sep 2011

@zfidorka
diky za radu, skusim tam napisat

katka888
15. sep 2011

@monuska342
nas maly ked ocika bavlneny stvorec, tak reve a dozaduje sa prebalovania, ale na noc mame vyhradne bambusove plienky a aj AIO easyfit od totsbots, tie su v styku s pokozkou bambus a to mu nevadi ked napiska. takze anavy na noc zvlada.

@kloranebb
najoblubenejsie nohavickove v poradi : flexitots, anavy, bamboozle strech a ked trosku este podrastie tak druhe v poradi budu Baby beehinds.
najoblubenejsie AIO: jednoznacne u nas easyfit od tots bots. ak by som nemala po viki nejake kapsove co pouziva teraz ondrejko, tak mu dokupim uz len tieto.
SIO mame gro baby / teraz gro via/, pri vike som ich pouzivala menej,ale na ondrejka su super, strihovo mu sadnu, len vkladacka schne najdlhsie zo vsetkych co doma mame, ale na male babo ich mam velmi rada, lebo mu nerobia taky objem

tinika
15. sep 2011

hih dnes idem este na jednu varku plienočiek a snad na dlho uz budem mat dost 🙂)) poradte ktore z vkladaček su dobre

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

najlepsie take savejsie na noc vdaka

eridani
15. sep 2011

@tinika Najsavejsie su spominane BI prefoldy: http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...