Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
8. okt 2011

@iron vkladačky sú súčasťou plienky, takže tiež by som to poslala všetko spolu.

janula18
8. okt 2011

otázočka, dnes som malému prvá krát dala byby lucy a vrchné pul nohavice, ale musela som ich veľmi stiahnuť aby mu to až tak neostávalo okolo nožičiek, čo mu aj tak nepriliehalo, a ked som mu ich dala dole tak to mal dosť otlačene aj na chrbatiku.
Treba tie vrchné nohavičky tak stahovať aby to uplne priliehalo k telu a nôžkam alebo netreba, ide mi o to či mu to potom nebude vytekať bokom, aby nebol celý mokrý

sima.p
8. okt 2011

@careamell kde si našla tú guľu?

zfidorka
8. okt 2011

@janula18 nemal otlacene od nohavickovej baby lucy? tie dost otlacaju... ake vrchne si mu dala, tiez BL?

janula18
8. okt 2011

@zfidorka vyzeralo to ako od tej vrchnej , a tiež BL

zfidorka
8. okt 2011

@janula18 no najlepsie je skusit ine vrchne 😅 napr. bum genius flip maju podla mna celkom fajn gumicky... lebo vrchne by mali byt tesne na plienku, ak bude plienka vytrcat, tak moze pretekat...hlavne okolo noziek, hore to moze mat volnejsie... zalezi od proporcii babetka ze ci sa to da tak zapnut... a v tomto su lepsie vrchne so zapinanim na suchace, si to vies lepsie prisposobit, ako na patentky...

janula18
8. okt 2011

@zfidorka tie vrchne sú na suchy zips, a nevytrčalo z nej nič von, ale neboloto okolo nožičiek tesné

zfidorka
8. okt 2011

@janula18 ja by som to otlacenie tipovala skor na tu vnutornu nohavickovu plienku...

monuska342
9. okt 2011

@zfidorka idu mu zubky myslis ze to moze byt s toho?
@sima.p to vazne??tak toto teda nechapem som myslela ze latkovky su pre dietatko lepsie

sima.p
9. okt 2011

@monuska342 neviem, prečo sa jej to robí, ono sa jej spravia na zadočku pár takých pupáčikov, ale už má plienky len na spánok a ako príde tak aj odíde, tak to nejako neriešim.

zfidorka
9. okt 2011

@monuska342 moze to byt zo zubkov...
niektore deticky mozu citlivo reagovat bud na mokro, alebo na umele materialy... ale ked predtym bolo vsetko ok, tak to bude asi z tych zubkov... ak mas overeny kremik, tak ho natieraj a co najviac vetraj...

mirkita
9. okt 2011

ahojte kocky
chcem sa spytat ci niektora nemate skusenost ze v niektorych latkovkach deticky spali lepsie nez v inych...
ja som totiz raz zabudla dat na nohavickovu plienku vrchne gatuse a maly bol namiesto 5-6x hore v noci asi len 2-3x...a precikal sa az rano....on celu noc necika, az nadranom
tak som to skusila aj dalsie dni a spi lepsie...neviem ci to je nahoda alebo co...rozmyslam ci ho ta vrchna plienka (flipky alebo vlniacky) tlacila alebo co...nemaval nic otlacene...

majka1981
9. okt 2011

@mirkita moznoze mu bolo teplo? bez vrchnych gati ma viacej vzduchu a lepsie sa mu pohybuje.

pusinqa
9. okt 2011

ahojte,
my sme momentálne prešli doma na bambusové štvorce, na noc má bambusku TB, cez obed bambusku IB, na vonku BG kapsy a tie keď jej dám odkedy sme inak čisto na bambuse prídeme domov a má po 2 h škaredo červené všetko dole, na začiatku sme s týmto vôbec nemali problém, teraz neviem či jej aj na vonku kúpiť tie malé bambusové štvorce a dať navrch na kapsu alebo čo, len zasa vonku aby ju to nestudilo potom lebo doma hneď nacikané prebalím, neviete poradiť? nočná bambuska jej to potom pekne prelieči ale aj tak zle sa mi na to pozerá, mm mi potom nadáva keď jej to také vidí 😝

layla84
10. okt 2011

Baby, aký je rozdiel medzi Flip Stay Dry, Flip Organic a Flip vrchné nohavičky? Všetko to navonok vyzerá akosi rovnako.

tinika
10. okt 2011

@layla84 stay dray maju vkladačky z ineho materialu ako organik, myslim ze aj tie vrchne su troska ine u stay dray a organik a tie vrchne čo pises, to neviem nemam, ale v podstate flip same o sebe su vrchne nohavičky

zfidorka
10. okt 2011

@layla84 flip su vrchne nohavicky, daju sa kupit samostatne alebo v sade s vkladackami,
bud stay dry - to je dlha uzka vkladacka , ktora na povrchu umelu vrstvu pre pocit sucha
alebo organic vkladackou - to je stvorec z bio bavlny, takze je to prirodny material...

layla84
10. okt 2011

@zfidorka
@tinika no a čo je teda lepšie? ☹ prechádzam krízou, cítim sa ako cvok, už sa v tom čím ďalej vŕtam tým som z toho väčší jeleň... to všetky ste si tým prešli?? ☹

katka888
10. okt 2011

@layla84
flip stay dry = vrchne nohavicky flip + vkladacka stay dry
flip organic = vrchne nohavicky flip + vkladacka organic
Flip vrchné nohavičky = vrchne nohavicky flip 🙂
mozes kupit aj sady, napriklad 1+3, alebo 2+6 , tj 1 (2) vrchne + 3 (6) vkladaciek a to sady bud stay dry - stay dry vkladacky, alebo sady organic, organoc vkladacky

tinika
10. okt 2011

@layla84 no ja mam stay dray, neviem ake su tie druhe, myslim ze lepsie saju tie druhe, ale zase nemaju tu vrstvu stay dry

layla84
10. okt 2011

@katka888 Ahaaaaa, takže vlastne keď si kúpim jednu flip vrchné nohavičky, tak do nej naskladám jedny i druhé vkladačky - ako budem chcieť a je to to isté ako tie dve plienky flip stay dry a flip organic? som iba ja taký somáááár? 😖 😀

layla84
10. okt 2011

ste zlaté 🙂 že máte so mnou nervy

tinika
10. okt 2011

@layla84 jo, v podstate das do nich čokolvek aj neoriginal vkladačky, aj stvorce vselijake, ja napr. teraz dvam stvorec a vkladačku cez den

sladkasue
10. okt 2011

@layla84 myslim, ze do toho dojdes🙂 chce to len realnu skusenost s plienockami. inak, ja som studovala asi rok dopredu. tesila som sa na maleho... tak som vedela co chcem pre neho, ale manzel mi to zatrhol(zevraj su drahe) tak sme zacali latkovat az okolo 4-5mesiacu... prve plienocky sme mali tu z bazarika 🙂
kuk tu: www.latkovepleny.info ak prestudujes, budes profik 😎

sladkasue
10. okt 2011

@pusinqa ja davam male 30x30 bmb stvorce kikko na bavlnene stvorce. obcas ich dam aj na vrch kapsovky🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/al...

mikisa27
10. okt 2011

@sladkasue ahoj,mozem sa spytat,ci si spokojna s tymi 30x30bmb kikko stvorcami?ja akurat kompletizujem vybavu pre druheho drobca a rozmyslam,ze ich objednam a budem ich pouzivat ako vkladacku navyse do kapsoviek pripadne do nohavickovych plienok na dlhsiu dobu....nam totiz doteraz vsetky kapsovky pouzite len s original vkladackou pretiekli uz po kratkej dobe 😒 a ked tam dam klasicky stvorec poskladany,tak sa mi to zda strasne velke na zadocku,tak som rozmyslala,ze doobjednam nejae vkladacky a tieto sa mi zdaju hlavne cenovo celkom prijatelne 🙂

sladkasue
10. okt 2011

@mikisa27 som s nimi spokojna, ale nie je to vhodne ako vkladacka :( ja to davam hlavne aby mal maly na zadocku bambus a nie bavlnu 🙂
toto su tie moje:
http://www.plienky.sk/bavl-detske-plienky/kikko...

osobne mam a pouzivam len LL a BL

skus skor kikko stvorce 30x30 tieto:
http://www.plienky.sk/bavl-detske-plienky/kikko...
alebo vyborne su aj BL 30x30 tieto:
http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-stvor...
alebo LL 30x30:
http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-ba...

zfidorka
10. okt 2011

@layla84 stay dry vkladacky flip maju taky povrch ako je povrch vrchnej vkladacky IB (co davas priamo na zadocek) a organic je podobny material ako ten bambus co je na vkladackach IB...
takze sa rozhodnes podla toho, ci chces aby mal drobec pocit sucha, alebo prirodny material...

pusinqa
10. okt 2011

@sladkasue nestudí ho potom vonku?
jediné riešenia ktoré ma napadli sú buď bambusový štvorec na kapsu ako píšeš ty alebo vymeniť kapsovky napr. za easyfit tie sú tuším bambusové na vonku, alebo aj anavy sa mi marí sú aj bambusové alebo čo mám IB bambusovú tá má aj stay dry ale také fajn nie umelinové, len ozaj sa toho obávam že bude zima aby nesedela v mokrom