Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
13. okt 2011

@milluska klasicke stvorce sme pouzivali a stale pouzivame viacere (aj ked vacsinou aj v kombinacii s inymi typmi)... plienok budes potrebovat podla toho kolko krat budes prebalovat, ja som na zaciatku prebalovala aj 15x denne, kedze bud bola pocikana, alebo pokakana... a prala som tak raz za 2 dni, lebo sa mi naplnila pracka... do novoskladu je lepsie dat este nieco, bud dalsi stvorec alebo vkladacku (ja uprednostnujem bambus, mozes si vkladacky aj usit - vid moj clanok o latkovej zostave)... ak budes balit nasiroko, tak ti to tie 2 stvorce (resp. 1 a vhodna vkladacka) zabezpecia...
stvorce bud take stare este po nas, alebo z tych novych nejake vysokogramazne - kikko lux eko, popoliny, mam happy square (tie momentalne nie su dostupne)...
pul-ky su super bum genius flip...

estterka
13. okt 2011

@josie3331 no ja pouzivam LL vrchne na bamboozle a sedia perfektne,ani raz nepretieki v noci. a do kapsovky LL davam jednu malu bambusovu vkladacku navyse a tiez nepretiekla este ani raz. ako jasne,BG kapsa je naj,ale nemozem ani na LL nic povedat.

estterka
13. okt 2011

mne sa teraz bezne stane,ze najdem malu sa hrat a plienka vedla nej 😠 lebo flipky na den mame len suchacove a ona to stale odopina a vyzlieka si to 😕

josie3331
14. okt 2011

@estterka nepresne som sa vyjadrila...tie vrchne LL mam jednotky, takze na tie jednovelkostne su proste male....ale mam aj dvojky a tie uz sedia, to je pravda
do kapsovky som skusala strcit barsco ale nepomohlo, chyba moze byt v tom, ze su na patentky a nina je este moc chuda, takze nemozem tam nastavit presne velkostu taku, aku by som potrebovala

eridani
14. okt 2011

@kryska5 Bitti boo pouzivame na den doma aj vonku. Doma ako som pisala bez vrchnych nohaviciek, vonku s vlniakmi BI longies.

eridani
14. okt 2011

@milluska Ako pise @zfidorka, pocet stvorcov zavisi od toho ako casto budes prebalovat a samozrejme aj od toho ake kvalitne stvorce mas. Tie najlacnejsie, bezne dostupne v obchodoch su bohuzial nepouzitelne. Velmi malo saju a casom tvrdnu. Takze tie nebrat aj ked cena laka. Najlepsie ak by sa ti podarilo zohnat stare socikovske stvorce este po nas, tie su kvalitne a save. Ak budes kupovat, tak znacky co pise zfidorka.
My sme na zaciatok pouzivali len stvorce na novosklad, mam ich 50, pri prani kazdy druhy den. Nas drobec cikal casto a mensie davky, takze dalsiu vkladacku nepotreboval a prebalovala som castejsie aby bol pekne v suchom a cistom. Niekedy aj 27 krat denne. 😉 Ked je vacsi, tak je to zase ine. Teraz by mu jeden stvorec uz nestacil.
Na zaciatku v pohode vystacite so stvorcami, snapkou a min. 3 vrchnymi. Neskor ale myslim, ze budes musiet dokupit nieco ine aspon na noc. To zas ale nie je az taka strasna investicia.

miruss
14. okt 2011

@milluska: Súhlasím so zfidorkou. Záleží aké štvorce máš a koľkokrát budeš prebalovať. pre novorodenca je super novosklad. Na jedno prebalenie potrebuješ 2 štvorce alebo jeden štvorec a jednu bambusovú vkladačku.
Štvorce sú dobré staré socíkovské alebo z nových Imse Vimse, popolini a kikko lux. Nohavičky um genius Flip.
Podľa mňa potrebuješ cca 50 štvorcov plus cca 10 bambusových vkladačiek. Na noc keď bude bábo väčšie u bude spať dlhšie budeš potrebovať nohavičkové bambusové plienky, npar. Anavy, Tots Bots stretch, little Lamb alebo bum Hugger.

estterka
14. okt 2011

@josie3331 no moze byt,lebo nasa je dost baculata,vacsina plienok nam bola mala,ked sme zacinali a tie LL kapsovky su asi take ako BG,teda dvojka velkost. ja som zabudla,ze aj jednotka je z tych vrchnych nohaviciek 😅 ale suhlasim,ze BG kapsa je vyborna,tych mame najviac.

miruss
14. okt 2011

@estterka: Inak pre baculatejšie detičky sú super aj kapsovky Fuzzi Bunz prefect size.

estterka
14. okt 2011

@miruss neviem preco,tie mi v kamennom obchode neodporucili. ale mame dost plienok,teda kapsoviek. mna stale,uz par mesiacov mata easyfitka aio,len v obchode bola dost mala..ale teraz zas musim o jedno tesnejsie zapinat plienky..asi by som ju pre pokoj duse mala kupit 😀

zfidorka
14. okt 2011

@estterka asi chce mala prest na bezplienkovanie, ked si plienku dava prec 😀 😉

crysmile
14. okt 2011

@estterka myslis tie nove farby tots bots easy fit?? vcera som ich pozerala, su krasne..

estterka
14. okt 2011

@crysmile a kde maju tie nove farby? nie,nie,vo vseobecnosti,nemame tu plienku vobec 😅

@zfidorka no tak dnes si ju vyzliekla ked bola mokra 😀 este ju nanucit zapnut novu a moze sa prebalovat sama 😀

crysmile
14. okt 2011

@estterka hehe, to je fakt dobre.. 😀

zojec
14. okt 2011

@estterka moja b. si uz cistu plienu sama donesie a aj pocikanu odnesie do vedra 🙂 len ten nocnik ju akosi cim dalej, tym menej laka 😖 inak ta TB je fakt mensia ako BG. a tie nove farby som pozerala, pekne su @katka888 ten material je taky ako na starej bielej? taky drsnejsi?? nieze by som chcela, len pre zaujimavost sa pytam :D

estterka
14. okt 2011

@zojec heh,sikovne su tie deticky,vravim,este sa aj prebalovat naucia same :D a potom pridu na to,ze jednoduchsie je ist na nocnik 😅 a samozrejme gratulujem,plienkovu vbybavu mas aj pre dve deti,ze? 😝

katka888
14. okt 2011

@zojec
ktoru bielu myslis?
materialovo je to ta ista easyfit ako tie so vzorom, len su jednofarebne ..

pusinqa
14. okt 2011

@estterka aj mňa zlákala keď malá teraz len prírodné materiály chce sme rozmaznali prdelku z iného hneď začervená, tak som ju teraz objednala, som na ňu zvedavá, flexitotka nám na noc max. vyhovuje a má úžasný strih tak verím že aj easyfitka nám sadne 😉

zojec
14. okt 2011

@katka888 este staru TB, s hrubym frote vo vnutri.. ta ma taky drsnejsi ten pul na omak, ale inak fajn 🙂
@estterka praveze nemam :D budem musiet dosit 🙂 len teraz nie som schopna ani mysliet na sitie, nie to este sadnut za stroj 😖

katka888
14. okt 2011

@zojec
aha, nie, nove easyfitky maju bambus vo vnutri a pul je hladky, skor by som ho prirovnala k potahu na dazdniku

katka888
14. okt 2011

@zojec
blahozelam k tehu 🙂

siss_sz
14. okt 2011

@zojec jej, aj ja gratulujem k tehu!

sladkasue
14. okt 2011

mam taku otazocku (tie co pouzivate Kikko bambusove stvorce)

som si to vsimla az nedavno pri skladani:
davnejsie som si kupila 3ksjednofarebnych - vsetky zlte
-maju sirsie stvorceky
asi pred mesiacom som si kupila set 3ks - kazde inej farby
-maju mensie stvorceky
-dokonca, ked som plienku ponatahovala - takmer stale ma tvar stvorca... no, nezgrcli sa az na taky obdlznik ako tie co som mala skor.

mate niektora podobne skusenosti?

tinika
14. okt 2011

@zojec jeeej aj ja gratulujem

tinika
14. okt 2011

hura v pondelok uz asi budu nove plienocky tesime, ako otestujeme, sice prv poprat aspon parkrat nech fajne saju ale uz budu doma. lepsie poprat vysusit a zase č imozem viackrat za sebou poprat hm?

stvura
14. okt 2011

Kocky co latkujete, napiste mi prosim ako ste zosuladili tehotenstvo (so strasnou nevolnostou pocas celeho dna) s latkovanim. Dcerku uspesne latkujem uz vyse pol roka, no kedze som momentalne tehotna, robi mi obrovsky problem latkovky menit, prat...strasne mi smrdia mocom, ked je stolica, tak to ich pravam s ruskou na nose...zacala som ciastocne striedat s Pamerskami asi uz 2t, lebo je to hrozne neznesitelne. Mate nejake rady, co ste robili? Dakujem za vsetky postrehy

zojec
14. okt 2011

@stvura mne smrad z plienok az tak nevadi, horsie je na tom prasok, kozmeticke srandy, brutal unava a nechut ani brvou mihnut... skus plienky davat do vody a muza popros nech ju kazdy vecer vymeni a pracku nech naklada on. neviem ake mas velke dietatko, ale ak kaka len raz dva krat do dna, tak plienku mu tiez nechaj , zadok musis umyt tak ci tak, ci je v latkovke, alebo v pamperske.. no musia nam ti chlapi pomoct, inak to nevidim.. mojho tiez cakaju okakane plienky, ale snazim sa odchytit co sa da do nocnika 😉

blovitc120
14. okt 2011

@zojec gratulujem 🙂. Inak ja som o 5tt dalej, zajtra mi zacina 16 a smrad z pracich prostriedkov a kozmetiky ma sklada totalne, idem sa zblaznit. Najradsej by som prala len vo vode, ale to MM vylucil, ze musi aspon trochu citit cistotu. Mam gulu, ale davam k nej trochu prasku a ked vesiam, kolabujem. Ale mne smrdi aj kakanica a moc v zachode 😝.

zojec
14. okt 2011

@blovitc120 boze ani nestras, ze to este tak dlho bude trvat :( ja ze uz o mesiac budem schopna fungovat normalne. toto som pri b. vobec nepoznala. mne momentalne najmenej smrdi ecover.. aj ked paradoxne je dost aromaticky 🙂 len vonou mi pripomina jar. a snazim sa vesat vonku, tam to vietor odvanie 😉

stvura
14. okt 2011

@zojec ved toto....praveze nemozem ratat s pomocou muza (nie ze by chudak nechcel, ale on ma len jednu ruku a nedokaze prebalit malu). Neviem ju dat ani na nocnik, lebo to mi vadi este viacej a ona je take sidlo (ma rok) ze tam neposedi, hned uteka...maly chodil od roka a pol na normalny zachod s redukciou, nastatie plienky uz nemal ani nie ako dvojrocny. Mne to hrozne vadi, to ze prasok, to znesiem (mydlove bublinky Bubi su okej a Persil senzitive tiez), plachac nedavam, placham 2x, sprchujem sa len s bezvonovou kozmetikou uz 3 roky a pouzivam len Niveu a to len bielu...vsetko mi hrozne vadi, uz si pripadam ako chudera 😖 ...pri prvom to bolo hrozne, potom pri malej troska lepsie a teraz je to ako sucet tych dvoch predoslych tehotenstiev. Skutocne som uz z toho grogy, rano ju tak expresne prebalujem a sprchujem po vykakani, no i tak ma to stoji pol hodky potom nad zachodovou misou...A to nehovorim ze tento stav mi trval pri starsom synovi 5 mesiacov a pri dcerke 4 mesiace. Preto ma zaujimalo ako to riesite, lebo ak toto bude pretrvavat, tak neviem ci budem schopna latkovat...v lete to bolo jednoduchsie, hned som preprala, vyvesala, pohoda, len teraz mi vsetko schne vo vnutri, no je to des....