Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
14. okt 2011

@stvura uff... no nemas to lahke. myslim, ze za kazdu cenu nema zmysel latkovat. ked vies, kedy mala kaka, tak zaloz hnusku a potom vyhodis.. ved nepregrcias snad cely den kvoli jednej plienke.

katka888
14. okt 2011

@tinika
ak myslis bambusky, vyper raz a pouzivaj cez den, naco prat viackrat a medzitym nepouzit? 😉

tinika
14. okt 2011

@katka888 :D ano tieto myslim, dik

katka888
14. okt 2011

@tinika
ja som bambusky davala na noc hned po prvom prani 🙂
ale na den ich kludne pouzivaj 🙂

pusinqa
14. okt 2011

@sladkasue ja mám kikko farebné majú menšie štvorčeky a biele majú väčšie ale tie som dokupovala teraz tak zrážanie ešte neviem posúdiť farebné trochu stratili už tvar ale ja skladám len na obdlžník nevadí mi to
dnes došli vlniačiky od katky krásne sú, už sa lanolínujú tešákujem sa veľmi na ne že už budeme aj takmer bez pul-oví 😵

blovitc120
14. okt 2011

@zojec neboj, klud, vacsinou to trva tak do 13tt, ja som to aj pri prvej mala az do 17tt ci 18tt, ale tentokrat je to omnoho silnejsie, neznesiem VSETKY smrady a vone, natahuje ma aj z bananu, ked ho dcera je, to je momentalne smrad cislo 1 pre mna. Ecover mi smrdi vzdy, teraz mimoriadne, o vsetkych Arieloch, Persiloch, Perwoloch a avivazach, co razia z ludi v praci ani nehovorim, este najviac asi znesiem sliz z Palma Kokosu, hoci smrdi ako fras aj ten 😀. Kazdy den vstavam s tym, ci uz nepresli tie pachocitlivosti a nepresli a modlim sa, nech ma dcera suchu plienku, nech nemusim davat prat. Ona sa stale tak 3x do mesiaca pocika v noci, kedze sa nezobudi, takze plienku davam, nech nespi v mokrom, lebo my spime v zime, mame 18°C v spalni plus prezliekat postel som leniva, radsej operiem plienku.

sima.p
14. okt 2011

Baby, ked som začínala látkovať a v súvislosti s tým som čítala o mydlovom slize, tak som si myslela, že sliz eee, ale nedávno ma to začalo nahlodávať, tak reku musím to skúsiť a tu moje pokusy, zatiaľ 2. Prvý pokus - sliz som urobila z mydla Vanish a druhý pokus z mydlových vločiek Bupi. Dobrý bol aj ten prvý, ale tých Bupi vločiek sa mi fakt páči, plienky sú krásne biele... a väčšinou periem v nom už všetko... 🙂

blovitc120
14. okt 2011

@sima.p no ten nazov sliz vazne neznie lakavo 😀. Ja by som to vystiznejsie nazvala mydlovy gel (mydlove zele) na pranie. Mne pod pojmom sliz vzdy napadne nieco s prepacenim vygrcane alebo tak...

janula18
15. okt 2011

@sima.p a ako si robiš ten slíz z tých mydlových vločiek bupi, sa som myslela že sliz sa len kupuje. Ešte som to nepozerala v obchodoch, ale chcela by som to skúsiť. Začali sme používať látkové plienky, tak aby ak sa stane flak, aby to išlo dole

janula18
15. okt 2011

Ešte sa chcem opýtať, čo používače štvorce a skladáte ako novosklad, ked idú spať neprecikajú vám to, a či im nevadí že sú v "mokrom", lebo môj hned čká, a ked spí cez den tak potom dobre nespí, hned sa budí.
Ako to vyriešiť,

janula18
15. okt 2011

ešte otázočka, čo používať ako stay dry vrstvu, ke malý má záhyby také "zaparené" z fleesu, až mu trochu kožička ide dole. To sme mali ked sme používali pampersky, a museli sme nájsť plienky iné. Teraz to má aj pri látkových, ked je tam flees a ešte aj pri kapsových neviem čo tam bol za material. Len bez toho zase čká a budí sa na mokro

katka888
15. okt 2011

@janula18
skusila si aj bambus plienky? tie saju viac a mam pocit, ze babo tak neciti mokro a bambus je antibakterialny, co by mohlo trosku napomoct "hojeniu" tych zahybov.
na noc nedavam malemu novosklad, ale prave tie bambusove nohavickove plienky, v poradi oblubenosti: flexitots / tie ale maju aj umelinku po bokoch /, totsbots bamboozle strech, baby beehinds bambo a anavy

tinika
15. okt 2011

@katka888 v noci ti nekaka?

katka888
15. okt 2011

@tinika
obcas,´ale zvacsa az nad ranom a to uz mam pripraveny novosklad.
ale ked sa pokaka v noci, dam novu nohavickovu... novosklad davam tak uz od pol siestej siestej, to uz viem, ze zacne mat kakacie rano
na noc minieme tak 2 ks nohavickovych a nadranom asi 2-3 ks novoskladu, kym vstanem z postele... nad ranom casto kaka a piska... prebalujem aj po 15 min

tinika
15. okt 2011

@katka888 a kaka ide dobre z tej bambusky?

janula18
15. okt 2011

@katka888 ja som si objednala bambusový flís (70% bambus + 30% BIO bavlna) tak som zvedavá, ako bude reagovať. Chcem si z toho spraviť vkladačky.
Inak ja som poskúšala vž nejaké značky, ale čo iný chvália nám sa vôbec neosvedčilo. Jedine zatial čo je dobre su popoliny s Pul navrch.

katka888
15. okt 2011

@tinika
hej, periem v lovele na 60 st hygienicky program a nemam ziadne flaky

katka888
15. okt 2011

baby, na ake max oatcky davate zmykat plienky? mame novu pracku a neviem ci davat max 1200 alebo radsej menej

argyro
15. okt 2011

@janula18 používam štvorce a ak sa do nich vyciká tak ho prebalím - ja neviem, či existuje nejaká iná rada na toto ako prebaliť 😅 jasné, že mu to vadí a zobudí sa na to - ved aj mne by vadilo spať v mokrom.. ja ani nechcem, aby si nedajbože na pocit mokra zvykal

@katka888 davam od začiatku na 1200 otáčok, je to OKi

milluska
15. okt 2011

@eridani @miruss @zfidorka dakujem moc pekne za rady, stvorcove budem mat tie socikovske, takze som im velmi rada...🙂

kryska5
15. okt 2011

@eridani ano, dík, potom som si všimla .. ale tie longies používať ako "tepláčky" v podstate .. asi je to vlastne aj v zime dobre využiteľné pod nohavice 😀 som myslela či aj nejaké pulky na ne dávaš?

kryska5
15. okt 2011

baby ešte pár dotazov mám ... na doma používame aj popoliny jednoveľkostné čo som kupovala ešte pradávno a čo ma aj odradilo od látkovania, viete mi poradiť aké pulky sú na ne dobré, sú medzi nožičkami dosť široké na môj vkus 😒 ... zvažujem flipky alebo LL
ešte k nočnému látkovaniu, snáď s k tomu čoskoro dopracujeme 😝 , len ma tiež zaujíma akú stay dry vrstvu používate na noc, malá sa v noci budí dosť často aj keď má jednorázovku a vyslovene jej to vadí, keď už tam má viac nacikané, takže prebalujem 1-3x za noc ... to mi asi jedna bambuska nebude stačiť na jednu noc, nie?

sima.p
15. okt 2011

@blovitc120 máš pravdu, môže byť aj mydlový gel, sliz je fakt názov....
@janula18 sliz sa zvykne robiť takto (dúfam, že to nedopletiem): nastrúhať jedno mydlo na pranie (napr. jadrové), zmiešať cca s 1 litrom horúcej vody a miešať, kým sa mydlo nerozpustí. Potom dať 250 g - 500 g sódy na pranie (podľa tvrdosti vody) a zaliať dalším litrom horúcej vody a miešať, aby sa soda rozpustila a potom doliať cca 8-1O litrami vody a nechať postať 12-24 hodín a je z toho mydlový sliz na pranie... Namiesto nastrúhaného mydla môžeš použiť tie vločky Bupi (dala som cca pol krabice). A robila som to do veľkého vedra s vrchnákom. Ak som niečo zle napísala, nech ma baby opravia. Návody sú na nete...

eridani
15. okt 2011

@kryska5 Presne, tie BI longies ma aj ako vrchne na plienku aj ako teplaciky, pripadne miesto pancusiek pod nohavice. S pulkami som sa neskamaratila, zda sa mi to take umelinove a malo priedusne. Radsej vlniaciky alebo nic. Jedine kde pouzivame PUL su AIO a SIO, ale samostatne vrchne nohavicky nie. Mam tu jedny flipky a len odpocivaju v supliku, rozmyslam ci poputuju do bazaru alebo mam nechat na dalsie babo.

kryska5
15. okt 2011

@eridani aha, ja tiež zatiaľ žiadne pulky nemám (teda vlastne mám IB 😀 ). Dumám čo ešte dokúpiť a potrebujem niečo na deň, na nohavičkové. Tiež uprednostňujem vlnu, ale longiesky plánujem na noc a merino vlna zatiaľ nie je na ďalšie 😢 (som mala v pláne ušiť) ... možno skúsim uštrikovať aj keď to mi až tak nejde, skôr háčkovanie a to by asi nebolo dobré 😀
Ty látkuješ od malička? Flipky sa hodia pri malom bábatku čo stále kaká, nie? 😀

tinika
15. okt 2011

@katka888 ja mam nastavene na 800 a tak nechavam vsetko

katka888
16. okt 2011

@kryska5
nepoznam popoliny jednovelkostne, ale starsej mi na nohavickove viac sedeli LL vrchne
flipky su dobre aj pre male babo, aj starsie deti, ja davam flipky 4 mes babu aj 20 mes dcerke.
na noc nedavam ziadnu stay dry vrstvu, maleho prebalujem podla potreby, davam nohavickove bambusky, minieme cca 2 ks v noci + nadranom uz od tej 5tej ked sa budi, tak mu davam novosklad, to minie asi 3 ks do tej siedmej, pol osmej, kym vstaneme
starsia nepiskala uz v noci, ale posledne dni zacala znova, cize aj ju prebalim , ked ma napiskane. osobne nehladam plienku, co by potiahla celu noc, radsej prebalim, nech maju novu suchu plienku, nech nemaju ten moc dlho pri tele

eridani
16. okt 2011

@kryska5 Latkujeme asi od 3 tyzdnov, takze aj malicke babo. To som pouzivala novosklad a navrch tiez vlniaciky. Striedala som Loveybums crepe najmensiu velkost a Disany natahovacie nefarbene. Tie Disany boli fakt take bombardaky, dalsie som uz nekupila. 😀 Mne sa najviac osvedcili prave tie Loveybums zapinacie. Maly kakal aj 8 krat denne riedku prazenicku az kym sme nepresli na prikrmy po pol roku. Cast sme odchytili do umyvadla alebo cinaku. Nie vzdy sa podarilo, tak cast isla aj do plienky, ale ten novosklad to vzdy super zachytil. Kedze kakal tak casto, tak to neboli naraz velke davky a prebalila som skor nez to stihlo pretiect cez plienku az na vrchne. Zakakane vlniaky sme mali za toho pol roka len par krat, aj to nikdy cele, len maly kusok.

eridani
16. okt 2011

@katka888 Ono je to uplne super ked sa dieta necha prebalit v noci. Ja som tiez rada ked je drobec v cistom, ale on nocne prebalovanie neznasa. To je rev a uspavat ho potom mozem aj vyse hodiny. Takze neprebalujem v noci. 😒 Aspon cez den sa snazim aby bol co najviac v suchom a cistom.

kryska5
16. okt 2011

@eridani wow paráda, to si ma potešila 😉 ja som myslela že je to horšie 😎

nakoniec možno ani tie pulky nekúpim a skúsim skôr vyrobiť nejaké vlniaky našla som šikovnú stránku, kde je návod aj na háčkované vlniaky 😀 😀 😀 aj keď okolo nožičiek sa mi to nepozdáva, možno niečo vydumám
http://www.be-creative.sk/?page_id=596
.... ale táto maminka je veru šikovná 😵