Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
24. okt 2011

@bubinovci
ja by som brala easyfit od tots bots, je to sice AIO, ale ma aj kapsu, ak treba dovypchat a na noc bamboozle. strech od tots bots.

zojec
24. okt 2011

@bubinovci zobrala by som nejake plienocky na suchac, ten sa da lepsie dopasovat, aby priliehali ku stehienkam. najlepsie zo spominanych saje wonderoo, ale ak je chlapatko malinke, bude mu ta plienka s vkladackou velka :( suhlasim s katkou, ze TB je celkom dobra volba, co sa tyka strihu.. ale aj savosti, pokial malemu nevadi mokro na ritke.. osobne by som dokupila BG kapsovky 😀 a dosila si bambusovu vkladacku 😉 bluberry je dost predrazena plienka na moj vkus a Baba boo osobne nepoznam, ale dizajnovo ma neuchvatili, pripominaju mi cinske plienky :(

careamell
24. okt 2011

@katka888 aj my sme to tak robili, ja som to aj sušila na tom uteráku, len keď to schlo dva dni, tak som nevedela, či sa to už vôbec uschne 🙂 Nabudúce budem múdrejšia, dám menej lanolínu, vyžmýkam v uteráku a dám sušiť na iný...

miruss
24. okt 2011

@labutka: Gratulujem k // a prajem všetko dobré.

bubinovci
24. okt 2011

@zojec
@katka888 ďakujem 🙂 idem si napísať zoznam a objednať 😀

labutka
24. okt 2011

@careamell ja susim normalne na susiaku, davam ich ale na lezato. A aj otacam. 🙂

A dakujem vsetkym za gratule, konecne dovod nakupit nove plenuchy 😀

petah82
24. okt 2011

@bubinovci ja tiez Blueberry beriem ako zbytocne drahu s nic moc spracovanim.

bubinovci
24. okt 2011

@petah82 ďakujem, je pravda že majú vysokú cenu ☹ možno skúsim objednať nejakú z tých baba boo, písali, že majú atesty, tak snáď to nebudú nejaké škodlivé plienky

petah82
24. okt 2011

@bubinovci tie nepoznam, blueberry mam doma a druhu by som uz nekupila. poslem ti IP s inspiraciou na vianoce 😉

zfidorka
24. okt 2011

@bubinovci wonderoo je dobra plienka, blueberry mam bamboo (ta je podobna ako swaddlebees econappi), strihovo je tiez fajn, no mohla by byt lacnejsia...
nohavickova anavy s dlhou vkladackou by mu mohla sediet (pripadne aj s oboma vkladackami)...

kaciatko81
25. okt 2011

ahojte 🙂 tak uz mame doma komplet plienocky 😵 😵 uz su aj poprane, tak uz len cakat, kedy sa drobcek vyberie na svet. a uz vymyslam ake a kedy dokupime 😀 take su pekne 😀
takze mame:
40ks stvorcov
2ks flipky s 3 stay dry vkladackami a s 3 organic vkladackami
1ks thirsties duowrap
1ks anavy flisove
6ks baby lucy stvorcov 30x30
2ks baby idea prefold
1ks wonderoo minky
1ks bum genius
1ks kapsovku od zojec
takto napisane mi to pride, ze malo 😀 ale ked som ich skladala, tak snad na zaciatok je to dost. a rozmyslam, ze podla toho ako sa nam to cele vyvinie, tak mozno na vianoce dostane nejake bambusove nohavickove? co poviete?

@zojec, @labutka gratulujem k babatkam v brusku

labutka
25. okt 2011

@kaciatko81 dakujem.
Este mi tam chyba nieco bambusove nohavickove na noc, u mna jednoznacne tots bots stretch.

kaciatko81
25. okt 2011

@labutka dakujem, presne to som pisala, ze rozmyslam, ze to dokupim. tipujem, ze na zaciatku budeme asi casto hore aj v noci, to asi vystaci to, co mam nie? a na vrch vlniaciky? priznam sa, ze o tych stale nie som presvedcena 😒

labutka
25. okt 2011

@kaciatko81 nohavickovu kludne mozes zabehavat, ked nie vnoci, tak cez den.
Zozaciatku by som davala pulky aj na noc, pripadne priedusnejsie flisaky. A az ked babo vnoci prestane kakat, dala by som vlniaky.

labutka
25. okt 2011

@kaciatko81 a co sa ti nepozdava na vlniakoch?

kaciatko81
25. okt 2011

@labutka dakujem, tak najblizsie zoberiem nejaku. ani neviem, mam z nich trosku rozpacity dojem, mozno ich len musim ist omrknut nazivo... presne tie flisove som brala na noc, zatial na skusku jedny. v podstate to mam cele tak, ze oskusame a co bude vyhovovat dokupime 🙂

katka888
25. okt 2011

@kaciatko81
ndrejka prebalujem noci tak 2-3x, niekedy len raz, davam nohavickove , u nas asi taka oblubenost ze: bamboozle strech, flexitots, baby beehinds, anavy na to vlniaciky disana .. aj ked kaka, malokedy ta nohavickova prepusti kaki, ak tak len mozno maly fliacik co sa da. na den mu davam na novosklad vlniaciky ale od anavy, tie su tensie a zmesti sa do bodyciek.
vynikajuce vlniaciky su aj BoJky

sladkasue
25. okt 2011

mam taku otazocku - napadla ma az dnes: ako skladujete plienocky cez zimu? my sme zacali s plienkovanim okolo marca a toto bude nasa prva zima🙂
ja ich mam vyhodene na balkone - ale v zime aj mrzne, tak nepredpokladam, ze tam ostanu... vobec som na to nemyslela - neviem kde v kupelke, na chodbe alebo v dets. izbe by som ten kos mala. resp. asi si kupim nejaky mensi?! 😖

miruss
25. okt 2011

@sladkasue: Ja som skladovala v kúpeľni vo vaku na plienky.

miruss
25. okt 2011

@kaciatko81: Výbava podľa mňa ok, len mi chýbajú nohavičkové bambusové plienky na noc. Napr. Anavy alebo Tots bots stretch.

miruss
25. okt 2011

@kaciatko81: Ešte ma napadlo dobrá vec sú separačky, uľahčia Ti údržbu plienok. Pre malé bábo sú najlepšie celulózové. A ja som zo začiatku dosť využila aj mydlo na škvrny.

kaciatko81
25. okt 2011

@miruss dakujem 🙂 nad tymi nohavickovymi prave rozmyslam, ako som pisala, ze ich dokupim v dalsej varke, povedzme ako vianoce 😀 ja som pisala len o latkovkach ako takych, mam jednu rolku celulozovych separaciek, dve sponky, jeden maly vak na plienky, aj mydlo, orechy na skusku, gel z orechov tiez na skusku...
ale kocky, viete co je fakt problem zohnat? chcela som klasicke vedro s vrchnakom, no ani za svet 😖

zfidorka
25. okt 2011

@kaciatko81 ja som na zaciatku davala na noc zavazovacie plienky, mala som ich rada, lebo neotlacali ako gumicky na nohavickovych...

@sladkasue ja plienky necham vonku aj v zime, okrem pul-ov - kapsovky (tie budem mat v malom vrecku dnu, predsa len ten pul by sa mohol mrazom poskodit)... dnu som ich mala v kupelni vo vedre...
ale vsimla som si ze ked su teraz vonku a su nizke teploty, tak z nich vymizne smrad, takze ich tam necham aj dalej (ja mam vacsinu stvorce a vkladacky)

zojec
25. okt 2011

@kaciatko81 chcelo by to vymalovat :D najlepsie je vedro od farby, nejakej 20 litrovej 😉

janula18
26. okt 2011

čo používate na vrch vlničiky, dávate ich aj cez deň? lebo chcem to dávať cez den, malý má problém so zapareninami.
Dávate deťom aj krém na zadok a okolo nožičiek? lebo som čítala že by sa to nemalo, že potom plienka menej saje, ale ked ho nenatriem ma to nepekné. On má veľmi citlivú pokožku, noc je taký bledunký

katka888
26. okt 2011

@janula18
moj ma cerveny zadocek vynimocne po castom kakani, vtedy mazem len malinko ale len ked davam klasicky stvorec bavlneny, nekremujem ked davam bambus, alebo mikroflis, ak chces kremovat aj napr pri kapsovkach so stay dry, tak daj separacku.
vlniaciky sme posledne 2 dni zacali pouzivat nonstop den a noc. davam dom anovosklad a na to vlniaciky a v noci bambusióve nohavickove a na to vlniaciky,
som myslela, ze cez den ked budem davat disany, ze bude problem s obleckom, ale pekne zapneme bodynka, cize v pohode.
anavy som spominala, aj pri mojej 20 mes dcerke odtrcaju pri stehienkach a je tam vacsia fuga.
ja len teraz rozmyslam ako pojdeme von, radsej by som mu dala disany ako kapsovky, asi mu dam stvorec a do toho nejaku stay dry vkladacku ak napiska, tak nech nema az take mokro. aj tak kvoli kojeniu nechodime von an dlhsie kao 45-60 min takze by to malo potiahnut. disany ma krasne natiahnute cez pol chrbatika abruska...

katka888
26. okt 2011

@janula18
ked vas trapia zapareninky, vetraj tak casto ako je to len mozne, ja ked mam maleho na prebalov podlozke a vetrame, tak mu dam medzi nozky plienku tak aby ju neskopal, ale aby ju mal cez pipika, ak by piskal, tak to zachyti plienka a nie okolie. ale mu cast plienky akoby podhnem pod nozicky, inac by skopal

anelisa
26. okt 2011

ahojte 🙂 objavila som novu nocnu plienku 😀 vkladacku flip stay dry + flipky 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀
kopirujem sem prispevok z inej temy ako sa mi to podarilo 😝
dnes Elenka spala od 23:00 do 6:00 ale mi strasne lepilo, ked som ju rano utekala rychlo prebalit v akom stave bude ritka. Lebo o 21:00 sme kupali, dala som flip stay dry vkladacku s pulkami, do 22:15 si cuckala mliecko, potom ju mal chvilu manzel, lebo klasicky nechcela spat a povedal, ze pustila do plienky, len som ju chcela este chvilu nechat, nech sa nepogrcia, ale zaspala, tak som si myslela, no a co, ved pohoda, prelozime ju do postielky a do par minut bude urcite hore, potom prebalim........no a velke prd, tak sme pred polnocou zalahli aj my a Eluska sa zobudila az rano o 6! Takze tu plienku mala 9 hodin Skoro som si nohy polamala ako som s nou utekala na pult, ale nastastie ani fliacik, ritka pekna a ani precikana nebola 😵

...........ale neskusajte to pre istotu, dufam, ze ani mne sa to uz nepodari............

lenkao
26. okt 2011

Mamicky chcem sa spytat teraz sme zacali skusat latkove plienky ale mne to smrdi po curanici ako na verejnych zachodoch 😖 Cim to je? Da sa s tym nieco robit? lebo citim hned ako si co i len cvrkne 🙄

zfidorka
26. okt 2011

@lenkao mas nove plienky? v com si ich prala?