Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
26. okt 2011

ja som pouzivala velky vak na plienky ked sme boli na dovolenke a zdalo sa mi, ze plienky smrdeli odtial viac ako ked ich mam doma vo vedre... 😒

juliam
26. okt 2011

@katka888 ďakujem pekne 🙂
@zfidorka áno, celkom fajn doktorka, ona je taká natur 😀 aký konkrétny vak máš?
@misic @petah82 ja mám doma vedro s vekom, ale zišlo by sa mi väčšie, resp. rozmýšľam o veľkom vaku grovia a ešte nejaký malý na von, len neviem, že na koľko plienok by mal byť.

katka888
26. okt 2011

vynikajuce vaky su teraz od anavy, su so zipsom

chichinka
26. okt 2011

@zfidorka jej super potesila si ma, tak budem davat na 60 🙂 otacky ake davas, 1000? moc dakujem!

chichinka
26. okt 2011

@juliam @katka888
@zfidorka
@misic @petah82 babulky ja som tiez zhanala vedro s vekom, nikde nic, tak som sa "nastvala" a kupila si kyblik od tots bots, je podla mna dostatocne velke a veko ma aj take fajn cvocky, takze babo ktore je uz zvedave si ho neotvori same...sice vyslo drahsie ako obyc kybel s vekom, ktory posluzi rovnako, ale mam z neho radost 😀
http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/tots-bo...

zfidorka
26. okt 2011

@juliam velky mam grovia a maly popoliny (zmestia sa don 3-4 plienky)...

@chichinka ano, 1000

chichinka
26. okt 2011

@zfidorka dakujem velmi 😉

wewe22
27. okt 2011

ahojte tak uz mam malicku doma akurat rozmyslam kedy zacat s latkovkami este som neni uplne fit tak asi o tyzden aj ked neviem ako to pojde lebo neska v noci sme okakali 5 pampersiek a take zasoby teda nemam

petah82
27. okt 2011

@juliam do maleho vreca gro via sa zmesti tak max 5 kapsoviek, do velkeho strasne vela. aj 3dnova spotreba, to je fakt velke.

juliam
27. okt 2011

no... tak sa už len rozhodnúť pre niektorý vak a objednať. vďaka žienky za tipy 😉

greeri
27. okt 2011

ahojte, mám pocit, že nám vrchné pul nohavičky začínajú prepúšťať cez gumička na nožičkách 😠 nemáte tip, čo s tým? 😉 ďakujeeem

zfidorka
27. okt 2011

@greeri existuje vlneny vosk na impregnaciu 😉

denkadenka
27. okt 2011

Ahojte maminy, viete mi poradiť, ktoré plienky sú najlepšie? Idem kupovať výbavičku a moc sa tomu nerozumiem 🙂 ďakujem

katka888
27. okt 2011

@denkadenka
klasicke stvorcove : MaM happy square, KIKKo lux eco / baby tusim spominaju aj popoliny , tie som nemal a rukach, neviem ktore myslia /
vkladacky: babyidea prefold alebo twofold
kapsove: bum genius 4.0., wonderoo
AIO: easyfit od tots bots. anavy easy
nohavickove bambusky: bamboozle strech od tots bots, flexitots od tots bots, baby beehinds, anavy
nohavickove bavlna. pastelky haipa daipa
vrchne PUL u nas jedine bum genius flip, ostatne ma nenadchli, nesedia nam
vrchne vlnene. merino od bundles of joy, potom disany a posledne anavy
to su take nase oblubene

denkadenka
27. okt 2011

@katka888 Ďakujem za info, a cenovo to je asi koľko??

anelisa
27. okt 2011

@greeri my mame vrchne bg flip a tiez prepustaju 😖 a tiez mi bol uz odporuceny ten vosk, dufam, ze pomoze. Inak dnes mi jedny okakala, druhe boli precikane az na oblecenie, takze mi zostali k dispozicii len jedny.........musim este min. jeden kus puliek dokupit 😅

Baby a este prosim o radu......okrem puliek a kapsoviek mozem vsetko supnut susit na riadiator? 😕

labutka
27. okt 2011

@anelisa ani gumickam nerobi radiator dobre... Raz za cas je to snad OK, ale pravidelne by som to neriskovala.

zfidorka
28. okt 2011

@anelisa na riadiator priamo by som nohavickove ani ja nedavala, ak mas moznost tak prisun susic k radiatoru..

katka888
28. okt 2011

@anelisa
ja davam cast vesiaku nad radiator a tam davam najhrubsie plienky... ten susic, co sa sklada, taky klasicky, tak tie bocne casti, tak tie myslim 🙂 a do rana preschne.
v lete periem rano, aby doobeda slniecko vysusilo, v zime periem vecer aby do rana pri radiatore preschlo 😉

tunylyk
28. okt 2011

ja momentalne vyuzivam na susenie klimatizaciu 😀 pouzivame ju aj na vykurovanie,pred kupanim detvakov ju zapinam v kupelni,ktoru inac nevykurujeme,vtedy tam supnem vsetko,co potrebujem dosusit ,inak v izbe mi na stojane vyschli vsetky plienocky do druheho dna az na jednu,ale to aspon viem a mam oskusane 😉 malemu sa paci to nase nove plienkovanie,len tatik sa smeje dokedy nas to bude bavit 😀

anelisa
28. okt 2011

@labutka @zfidorka @katka888 @tunylyk diky 🙂 jasne, takze nic co ma pul alebo gumicky nebudem davat. Predpokladam, ze ziadnym vkladackam radiator vadit nebude, lebo tie vkladacky mi schnu najdlhsie (okrem TB bamboozle stretch, ale tu zatial pouzivam malokedy)

labutka
28. okt 2011

@anelisa vkladky budu OK. Potom ich posuchaj v rukach, z radiatora budu asi trosku tvrdsie nez zo susiaku... 😉

anelisa
28. okt 2011

@labutka zatial mam vkladacky len flip stay dry a z kapsoviek (mikro a bambusove) a tie som nemala tvrde zatial ani raz 🙂 tak dufam, ze sa nepokazia 😅

zuzanamolnarova
28. okt 2011

Ahojte maminky. Chceme sa Vám aj my pochváliť - látkujeme od príchodu domov z nemocnice a veľmi som spokojná.
Nám sa osvedčili Gro via AIO a Flipky. Na noc dávam Anavy bambusovú, plienočku a pliienočku a ´la Anavy od Katky a na vrch vlniaky.
My máme vedierko ktoré nám zostolo po malovaní 100 litrové aj vrchom, na ktorý zo spodu nalepím vatu s pomarančovou vôňou. Zmestia sa do neho plienočky za dva dni, nakoľko periem každý druhý deň. Periem s Lovelou. Môžem k Lovele naliať aj ocot? alebo do druhej priečinky kde zvyknem dávať aviváž tam ho mám dať?

Aj ja suším plienočky blízo pri radiátore - najdlhšie mi schnú bambusové a vkladačky do gro via. ináč pohoda a aj malinká sa v krásnych plienočkách cíti super. 😀

katka888
28. okt 2011

@zuzanamolnarova
🙂 jeee, krasne 🙂
a blahozelam k dorke, vela zdravicka a mamke mliecka 🙂
tesim sa ako nam este popises tvoje postrehy, skusenosti, a pod.

zfidorka
28. okt 2011

@zuzanamolnarova ocot do priecinku na avivaz...
a prijemne latkovanie 😉

taanak
28. okt 2011

@chichinka vdaka za upozornenie, obrazok kyblika som opravila 😎

k_a_j_k_a
28. okt 2011

Ahojte maminy. Potrebovala by som poradit, lebo ja uz si neviem rady. Pouzivame klasicke stvorce a k tomu mam pull nohavicky BL. Posledny cca tyzden byva mala pravidelne precikana a ja si uz pripadam, ze ju neviem zabalit 😒 Mala je dost drobna, ma 15 mesiacov a 8 kg a 75cm. Pouzivame velkost M. Mame aj velkost L, no tie na nej visia, cez brusko su jej velke, ma ich 5cm pod zadockom a ma tam fugu. Takze tie L-ka precika este lahsie. Neviete mi poradit, cim to moze byt? Vyskusala som jej inak skladat plienky, dat M-ka aj L-ka a vysledok je stale ten isty. Uz sa mi ju nechce min. trikrat denne prezliekat ☹ dakujem

siss_sz
28. okt 2011

@k_a_j_k_a a ako dlho ma ten stvorec? ak nie dlho, mozno by si potrebovala dve plienky, alebo nieco hrubsie/savejsie...