Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
9. nov 2011

@argyro no hlavne nemusis zehlit.. a nemusis mat tolko veci lebo si to vysusis hned.. ale aj tak sa to nevyrovna suseniu na snure ked to prefuka vetrik.. co sa tyka toho impregnovania, viem ze je nejaka imse vimse kura na prevlhajuce svy, ale tebe tu plienku precika alebo mate zly pul? lebo ak precika, tak treba dovypchat niecim..

argyro
9. nov 2011

@crysmile tak jasne, čerstvému vzduchu a slniečku sa nič nevyrovná.. nemyslim, ze pul vrstva je zla.. on v noci cika strašne veľa - a neviem ako dlho bol v tejto konkretnej a kolkokrat do nej nacikal ale precikal ju normalne cez tu pul vrstvu až po plachtu a matrac.. stalo sa nam to prvykrat - omylom som ju pouzila v noci, na noc mame ine plienky ktore neprecika nikdy..

crysmile
9. nov 2011

@argyro tak to nemusis impregnovat, len viac dovypchat, to ti pul vrstva prepustila, lebo to je pletenina z polyuretanu ci z coho, nie je to nepriepustny igelit.. proste ti precikal plienku..

argyro
9. nov 2011

@crysmile ano uz @zfidorka ma osvietila, uplne som na to zabudla... nikdy sa mi to nestalo tak asi preto, som si myslela, ze je to nepriepustne a basta 😅

crysmile
9. nov 2011

@argyro ved jasne, clovek zabudne, ked sa mu nestavaju nehody ze by to precikal..

janulkan
9. nov 2011

@crysmile no to som si nie ista a prave sa to snazim zistit, ze z coho moze mat tu zapareninku, aj ked uz je to ovela lepsie...a prave som mala podozrenie na stvorce obycajne, tak ci nema niekto podobnu skusenost 🙂

crysmile
9. nov 2011

@janulkan moze byt citlivy na vlhko.. v bambuse sa mu to tak nepremietlo, lebo lieci.. ale celkovo v BB je tvrda voda.. mozem tu kazdy tyzden liat ocot do kanvice..

janulkan
9. nov 2011

@crysmile to poznam 😀 dokonca aj tak mi ostava kamen 🙂 no nejako to uz vyriesime

inak dnes sranda u dr: vyzlecte si ho do pampersky; hm, ale my nemame pameprsku 😀 jaaaj, vy mate tie ekoplienky, tak sa budeme modlit aby sa nepocikal 😀 (sranda ako su ludia nauceny, ze kazde babatko ma jednorazovku)

momop1
9. nov 2011

@zfidorka Dakujem Skúsim sa popítať v obchode, alebo cez internet Zatial s plienočkami len žačíname ale už davam 2-vladačky lebo malý moc ciká Tak si chcem ušiť 😎

zfidorka
9. nov 2011

@momop1 v obchode taketo specialne latky nemaju...
kupis ich v e-shope detivbavlnke.sk

crysmile
9. nov 2011

@janulkan a uz si bola u ortopeda s malym? lebo ja som bola spokojna s Khourim.. no, ludia si strasne zvykli na pampersky.. niektore maminy to zvyknu povazovat ze si vyssia vrstva a dietatu "davas len to najlepsie" ked pouzivas pampersky.. tsss... pravda je niekde inde.. aj ked jasne ze niekedy sa proste neda inak.. ale ja som nastastie mala pampersky len v porodnici..

janulkan
9. nov 2011

@crysmile nie, nebola...mali by sme ist o 2 tyzdne, to by som uz tam mala aj zavolat asi 🙂 kolko dopredu sa musi objednat? nejako som to v porodnici nepozerala 😅 pameprsky sme mali aj my v porodnici, ale od kedy sme doma latkujeme 🙂 a vobec mi to nepripada take strasne ako kazdy pise, ze prat a zehloit este a podobne, pracka sama operie a par stvorcov ozehli aj manzel ked uz sa fakt neda 🙂

crysmile
9. nov 2011

@janulkan to je dobry pristup.. ja si myslim ze nase mamy mali ovela horsie podmienky a kolkokrat deti za sebou narodene a zvladli to, co uz my, co hodime plienky do automatickej pracky, pripadne do susicky a uz len poskladame? ludia leniveju..
maly by ti mal dosahovat vek 3 tyzdne aby si uz mohla ist, my sme ho najprv hladali na starej adrese a teraz uz sidli v starej nemocnici, tak sme sa tam priamo objednali, ale babatkam davaju prednost, podla mna by zobrali aj bez objednania.. ale lepsie sa tam zastavit alebo zavolat, aj kludne zajtra.. ja myslim ze staci dva tyzdne dopredu..

momop1
9. nov 2011

@zfidorka už so našla Dík

anelisa
9. nov 2011

Vcera som tu pochvalila wonderoo minky a do rana mi ich precikala 😖 Mala som ich vypchate s obidvomi original vkladackami.....neviem si predstavit aku velku ritku bude mat, ak jej tam pridam nejaku dalsiu vkladacku 😝 myslite, ze to mohlo byt len tym, ze som ich este neoprala cca 10x a nemaju teda maximalnu savost?
Mala spava na brusku a asi 1/4 vkladaciek pri zadocku bola uplne sucha.
Nepouziva niekto z Vas tieto plienocky na noc? Prip. ak ine kapsovky a ako vypchate pouzivate na noc?
Mam aj TB bamboozle stretch, len mi vadi, ze by mala byt tak dlho v mokrom, tak radsej striedam kapsovky wonderoo, bg a little lamb.

sladkasue
9. nov 2011

@anelisa my pouzivame wonderoos na noc, a nemozem sa stazovat. niekedy plne sucha, niekedy cela mokra - ale nikdy ju nas drobec neprecural🙂 tiez ju pouzivam o oboma vkladackami... na konci ju mavam tiez suchu ako si pisala...
viedla sa tu uz davnejsie o tom debata, ze niektore deti curaju celu noc, niektore len vtedy ak sa prebudia - a ked nahodou prespia celu noc - plienocka je sucha🙂 resp. tie co bezplienkuju by ti asi povadali, ze babu po prebudeni daju dole plienocku a daju ho vycikat🙂
my teda nebezplienkujeme, ale par krat som to skusila - lebo po prebudeni mal uplne suchu plinku, tak som ju chcela "zachranit" a sli sme cikat na zachod🙂

-inak zavisi od dietata... niektore su vecne curajuce 😎 a stym nic moc nenarobis... ja by som wonderoos uz viac nevypchavala, lebo by ta plienky nepriliehala k telicku, resp. pocikane by slo mimo a nie do plienky - moj nazor
-na noc pouzivame este kikko bmb velke stvorce+BL male bmb stvorce do kapsovky alebo
-bmb nohavickovu + vlniaky - na to som si zvykla fakt najviac 😀

sladkasue
9. nov 2011

babulky: otozocka pre skusenejsie latkarky...

minule sa moja svokra aj mama velmi cudovali - ked som plietla vlniaky... ze co to, na co to? a padla aj veta, sak mu v tom bude horko... (spomenula som, ze to bude plienka na noc)
🙄 to nase mamy a stare mamy nevedeli a nepoznali nieco ako vlniaky ??? len tie igelitove postolky? sak vlna bola stale dostupna!!! 🙄
aj co sa tyka priedusnosti, trvacnosti a zdravia...

argyro
9. nov 2011

@anelisa používam wonderoos minky na noc, potom ešte BG, Baby Beehinds a mám aj jednu Blueberry minky - tieto všetky sa mi osvedčili ako nočné plienky, neprecikal ani jednu a to môj ciká v noci strašne veľa - ja ho v noci aj 2-3x prebaľujem - a na tieto spomínané plienky som sa doteraz vždy mohla spoľahnúť 😎 a nepridávam žiadne vkladačky navyše

majka1981
9. nov 2011

@crysmile nie, nerobim sliz, ja uz pracujem 3x do tyzdna, takze setrim cas kde sa da 😒

tinika
9. nov 2011

kocky uvazujem o susiske s prackou, kedze nemam miesto na susicku zvlast :((( mate s tym skusenosti? daju sa aj latkovky v tom susit? lebo v byte mam furt susiaky a stale su vlhke tie bambusky napr.

mimuka
9. nov 2011

@crysmile prosím ťa kde kupuješ batole??

lowike
9. nov 2011

ahojte, chcela by som sa vás spýtať ohľadne prania plienok:
1. môžem s nimi prať aj ostatné detské veci ako bodyčka, pyžamká, atď.?
2. objednala som si ako prídavok do prania aj miofresh a puer, no teraz ma napadlo, že niektoré z toho aj bieli...- ktoré teda môžem pridávať aj do farebného prádla na dezinfekciu?
vopred ďakujem za rady 🙂

lowike
9. nov 2011

a ešte jednu otázku mám ohľadne skladovania 🙂
- keď skladujete plienky vonku, budete ich tam skladovať aj keď bude mrznúť? neublíži im to?

zfidorka
9. nov 2011

@lowike
1. mozes pridat hocico co sa moze prat na 60 stupnov, plienky by som predtym vyplachala, aby z nich odisiel moc..
2. ja som davala do prania miofresh aj puer, aj k farebnym.... ale pozri radsej na presny navod...
3. ked bude mrznut, pul by som vonku nenechala, ostatne mozes (stvorce, nohavickove, vkladacky)...

crysmile
9. nov 2011

@tinika je taka moznost kupit susicku a dat ju na pracku, ak mas spredu plnenu... nam sa nastastie zmestila vedla, ale nie je dobry napad kupovat tu co je dva v jednom - pracku so susickou, zerie to vela a ked mas osobitne, tak tolko kolko operies, tolko aj susis.. tuto sa to neda, neviem uz preco, ale ja ked som to zistovalo, tak ak bola pracka na 7kg, tak tolko sa v nej nedalo naraz ususit.. neviem ci chapes co myslim.. inak ja som fakt spokojna, dnu by mi to nevyschlo..

@mimuka najlepsie sa oplatilo v Metre, ale teraz v kauflande a aj v tescu som videla, ale len 2,5kg balenie..
@majka1981 jasne, rozumiem.. tak skus ten persil, mozno budes spokojna.. 🙂
@lowike pul vonku neskladuj, teda aj kapsovky, stvorce mozes...

pamaja
9. nov 2011

@katka888 pisala som mail na stranky, kde predavaju vkladacky little lamb night time a aj pratelne separacne vlozky little lamb. Chcem si ich konecne objednat, len mam nasledovny problem, na ktory mi neodpisali. Vkladacky potrebujem velkosti 2, vacsi rozmer, ale tie separacne vlozky maju len velkost 1, takze neviem, ci su separacky velkost 2 vypredane, alebo sa vyrabaju len vo velkosti 1. Ak vies, prosim porad 😉

miruss
9. nov 2011

@pamaja: Asi si písala na stránku mne. Ja som Ti už odpísala. Flísové separačné plienky majú rozmer 14x35 cm, čiže cca ako bambusové vkladačky veľ. 2. Ja som z ekoplienok a ja mám na stránke flísové separačky len vo veľ. 2.

tinika
9. nov 2011

@crysmile no ja mam plnenu zvrchu takze sa neda a uz viac ludi mi radilo samostatnu, tak asi ziadna nebude

crysmile
9. nov 2011

@tinika ja ked sa prestahujem tak budem susit vonku, pripadne dosusievat v susicke, vyborne su uteraky zo susicky, makkucke, aj bambusove plienky.. ved ju nemusis mat v kupelke.. na chodbe nemas miesto?

tinika
9. nov 2011

@crysmile nikde nemam miesto :( ani v kuchyni a tam som chcela umyvačku :(