Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
11. nov 2011

@latea1
osobne, thirstis nemam dobru skusenost pri chodiacom dietati, plienka / stvorec na rovno / sa v nej hybe , nedrzi dobre , patentky s atazko zapinaju, dokonca jednu neviem zapnut vobec.
pre leziace babo ale su podla mna fajn, lepsie prekryju novosklad.
tots flexiwrap nepouzivame, ale zdaju sa mi velke. ale urcite ti napisu k nim baby co ich pouzivaju.
osobne, ked som chcela doplnit vybavicku, kedze latkujeme uz dve deti, tak starsej som nakoniec vzala flipky, malemu som od starsej presunula tie thirsties a malemu davam na 90% vlniaky. ked mu budu male, dokupim mu uz len vlniaky.

latea1
11. nov 2011

@katka888
vdaka, tak ostanem pri flipkach a este jednu otazocku, pouzivas suchy zips ci patenkty? alebo aj aj?

etuska
11. nov 2011

@latea1
ostatne nemam odskusane,ale BG Flip pouzivame uz 1.5roka a su super.My mame patentky.Suchace rychlejsie zapnes,ale vidno na nich pouzivanie,pranie-zasednu...Patentky vyzeraju stale ako nove 😉

miruss
11. nov 2011

@latea1: Záleží na aké plienky chceš dokúpiť nohavičky. Keď na štvorce tak flipky, keď na nohavičkové, najmä na noc (tie sú dovypchaté a objemnejšie) tak thirsties, ja som bola s nimi veľmi spokojná.

majka1981
11. nov 2011

@wewe22 ahoj, ja nosim tiez syna v satke a bg 4.0 a flipky pretekaju... ked nechces aby pretiekli tak musis dat siroku plienku, na priklad tots bots bamboozles stretch 🙂

nenocka
11. nov 2011

Prvá noc v látkovke, nooo, vlastne druhá 🙂 kapsovka za babku, v nej uteráčik, froté a bambus vkladačka 😅 uvidíme, ako to dopadne... ak pretečie, nevadí-to dokázala aj jednorázovka 😵

nenocka
11. nov 2011

A ozaj sa nenájde niekto, kto by mal na predaj BL panda bamboo?

miruss
11. nov 2011

@nenocka: Tieto plienky sú krátko na trhu, preto ešte nie sú podľa mňa na predaj v bazároch.

nenocka
11. nov 2011

@miruss ahaaa, ďakujem za odpoveď. a nevieš, aké majú s nimmi maminy skúsenosť? podľa popisu vyzerajú dobre a podiel bambusu a biobavlny je rovnaký ako napr. u Itti Bitti...

miruss
11. nov 2011

@nenocka: Už si ich kúpilo dosť mamín a zatiaľ som na ne nepočula žiadnu negatívnu reakciu.

moninka1
11. nov 2011

@crysmile dakujem za odpoved. Prosim ta, myslis si, ze crepe dokazu zakryt nohavickovu s jednym prefoldom? V noci min 2krat prebalujem. Maly vyupsta poriadnu nadrz, tak ci to zvladne zadrzat, lebo sa mi stava, ze pulky okolo nozicky pretecu...nebude to este horsie? dost nerada ho v noci este aj prezliekam :(

moninka1
11. nov 2011

@nenocka my pouzivame BL panda a mam ich velmi rada. Pekne sedia, neotlacaju nozicky, dost nasaju, a tym, ze maju kapsu, tak si do nej vopred napcham vkladacku a prefold a dobre sa mi prebaluje - pekne to drzi pokope a nic sa neposuva.

nenocka
11. nov 2011

@moninka1 ďakujem za opoveď. ja uvažujem, že si dáku zaobstarám na noc...

zfidorka
11. nov 2011

@moninka1 na nocnu nohavickovu su podla mna najlepsie natahovacie vlniaky...

sima.p
11. nov 2011

@latea1 oproti Flipkám mi prídu také "obyčajnejšie", najmä tie Flexiwrap. Ale zase sú väčšie (veľkosť 2) ako Flipky. Flipky by nám už nočnú plienku neprekryli celú, ale tamtie áno...

nenocka
11. nov 2011

Taaak, Luky je mokrýýý a už nanovo prebalený - je to smutné, ale do jednorázovky ☹ myslíte, že v nejakých bambuskách zvládneme aj celú noc (cca.11 hod.) ? Nechce sa mi tomu nejak veriť... čo, pre pána, je v tých pamperskách, že to ustoja 😖

katka888
11. nov 2011

@nenocka
chémia 😀 😀 😀
no osobne kapsovky na noc nedavam, potiahnu menej ako nohavickove bambusky. ale ja deti v noci kontrolujem, kedze mam maleho, ktoreho este v noci kojim, tak sa prinutim ich kuknut a prebalujem, ked je mokro hoc len kusok...

nenocka
11. nov 2011

@katka888 kapsovka bola len skúška, dnes prišla, nič iné, lepšie zatiaľ doma nemám, tak som chcela vyskúšať, čo to spraví. ja ho tiež prebalujem, aj keď precikal "chémiu"-tentoraz sa našťastie neprebudil, inak by som mala na dve hoďky o zábavu postarané 😀 pozerám, že máš skoro rovnako starú dcérku-čo sa na noc najviac osvedčilo tebe? my sa cez deň snažíme byť bez, na von (keďže sa ochladilo) chcem skúsiť tie kapsovky, obedňajší spánok zvládne aj v obyčajnom novosklade 😀 (niekedy sa dokonca budí suchý), len tá noc ma trápi...

zfidorka
11. nov 2011

@nenocka nejaka dobra bambuska, napr. tots bots stretch dovypchata baby idea prefoldom (pripadne dvoma 😅 ) by to mohla potiahnut...

nenocka
11. nov 2011

@zfidorka fúha, látkovanie je fakt veda 😅 nechápem, ako nás mamina mohla odplienkovať na klasických štvorcoch... a to nás mala troch rok čo rok po sebe, brácho mal peluchy do troch rokov, ráno a večer vyvárala 40 plienok... uff

katka888
11. nov 2011

@nenocka
😀 😀 😀 pred 30 min som ju prezliekala komplet pyzamo, plachta je durch mokra 😀
snazim sa ju davat na nocnik pred spanim , lebo vypije aj pol litra kym zaspi... , standardne davam vecer flipky a do toho organic vkladacky, pretoze u nej je zadrhel ten, ze nikdy nevieme kedy zaspi a niekedy kym zaspi ju este 1-2x prebalim. to by som minala nohavickove a tolko ich nemam. ked zaspi tak kuknem ci je sucha, alebo nie, ak ju prebalujem tak do nohavickovych little lamb, alebo baby beehinds alebo tots bots strech, vsetko bambusky nohavickove.
ak sa v noci na nieco nezobudi, tak do rana nepiska, az nadranom a to nechce chodit na nocnik, tak kvoli tomu rannemu piskaniu musi mat nieco savejsie, ak by sa popiskala skor ako sadne na nocnik.
dnes zaspala vo flip a stay dry vkladacke flip a ja som zaspala s detmi pri uspavani, pred spanim na nocniku nepiskala, vypila 2 pohare vody, a ja som vstala az teraz a to uz bolo mokre vsetko 😀
osobne nedovypchavam plienky, zdaju sa mi potom velmi mohutne, uvidime, mozno pri ondrikovi casom budem musiet...

estterka
11. nov 2011

baby,mne sa znicila jedna flipka 😕 na jednom mieste je zvnutra popraskany pul. ako zatial to myslim nebude pretekat,ale ak sa to bude zvacsovat,tak urcite. neviem,z coho,periem v detskom prasku,vivaz nedavam.

majka1981
12. nov 2011

@nenocka aj moja mama mi rozpravala, ze pri nas mavala 60 plienok / dieta na zaciatku, lebo prebalovala aj kazdych 20 minut. Ale boli sme bez plienky velmi skoro, nocnikovali radi... takze ona latkovanie podporuje, ale viacej uznava prirodzene materialy ako umelinky.

latea1
12. nov 2011

@etuska
@miruss
@sima.p
baby, dakujem 🙂

marianas
12. nov 2011

Dievčence, viem, že viacerým Vám šila vlniačiky Katka. Ste s nimi spokojné? Sú porovnateľné s kupovanými? Ak môžete, pošlite mi kontakt na Katku (Kľudne aj cez IP). Ďakujem

julinka2787
12. nov 2011

@crysmile ničím. čistou vodou prepieram keď dávam len do kýbla. a potom periem s normál prachom. ja som tam mala len biele plienky a maslové bg. takže fakt netuším od čoho to môže byť...

layla84
12. nov 2011

Ahojte! Tak hlásim ako zatiaľ látkujeme a pridávam svoje postrehy, aby som tu nebola len taký darmožráč čo len o radu chodí a nijaký úžitok z neho.
Takže my sme látkovať začali, keď mal malý niečo cez mesiac - vtedy sme mali len jednu opatrnú IB tutto a zabrala nám - vďaka nej som sa odvážila látkovať. Som rada, že som ako prvú neskúsila nejakú, čo by mi nesadla, lebo asi by som sa vtedy vzdala. IB nás však očarila, hneď som dokúpila ďalšie 4. Na nich sa nám darilo fungovať v lete, kým bolo teplo, aj za pol dňa boli suché vkladačky aj vonkajšok, takže som stíhala točiť 5 AIO plienok asi mesiac a pol. Hoci je pravda, že som stála pri umývadle a drhla kakaničky a prala som väčšinou ručne aby sa to stíhalo točiť... Vtedy nám stačila táto plienka aj na noc, prebalila som ho raz, niekedy ani raz za noc. Asi v dvoch mesiacoch sa nám prvýkrát prečúrala po 12hodinách keď sme spali celú noc (nečudo 🙂 ) tak som vedela, že už sa mi treba fakt hrabať do ďalších. Dokúpila som tieto:
- bamboozle stretch - 1ks chcem ešte jednu, milujem ju a myslím si, že ju občas rada použijem aj na deň, teraz si to nemôžem dovoliť, nemala by som nič na noc..
- anavy bambusová na patentky - je tiež výborná, ale neviem sa akosi rozhodnúť - po jednej noci vyhlásim, že ju milujem a hneď čumím na ďalšie vzory že idem objednať ešte jednu, a vzápätí (ako dnes v noci) je v nej malý celý premočený, LL pulky to síce nepustia na oblečenie ale okolo bruška, všade vlhko... čakám, verím, že po viacerých vypraniach bude toto lepšie..
- obe nočné plienky používam s LL pulkami (veľmi mäkkučké, zbožňujem ich, dajú sa pekne stiahnuť a netlačia)
- do oboch nočných plienok dávam okrem originálnych vkladačiek (stretch má jednu, anavy dve) ešte BI bamboo prefold a občas to poistím starou hrubou bavlnenou plienkou zvláštneho strihu neznámeho pôvodu po mojej krstnej materi, ktorá asi 10 ks vtedy za veľké peniaze v Prahe kúpila bratrancovi (teraz má 14rokov) a nepoužívala ich. Niekedy tam šibnem aj bambusový booster z IB tutto alebo kvôli stay dry vrstve tú kratšiu vkladačku z IB tutto, alebo obe. Riťku má v tom občas ako balón, vravím si, že to možno s tým vypchávaním preháňam, ale ráno sa vždy presvedčím, že môj syn je Jurko-čurko... 🙂 pssst !!! aby mu to neprischlo. - a som rada, že som dala viac. Možno po viacerých praniach bambusky nebudem musieť toľko dovypchávať, zatiaľ musím. Poslednú noc mi dokonca anavy vydržala iba asi od piatej (vtedy ukladám na noc) do pol noci, teda 6 hodín a bol durch... dala som mu ju dole a šup IB... asi mal čúraciu noc, lebo aj tú IB som ešte nad ránom menila.
Navrch dávam ešte popoliny separačky, také tie prateľné papierové, už som si na ne zvykla. Do IB tutto sa nehodia, narobili mi tam vždy viac škody ako osohu, tak som sa vám čudovala, že to do tej plienky pcháte. Ale pri týchto ostatných plienkach čo som dokúpila už rozumiem, a dávam skoro do každej.

Na deň medzi spánkami nosíme teraz BG kapsu vypchatú väčšinou jednou bavlnenou po krstnej materi - sajú celkom fajn a majú taký tvar ako BG kapsa aj Flipka, takže tieto dávam do oboch ako najspodnejšiu vrstvu. Na ne zvyčajne klasický štvorec poskladaný na obdĺžnik, na to niekedy ešte originálne BG vkladačky (tie nie sú nejako moc moje obľúbené, ale celkom šikovne uschnú). Čo sa týka flipiek, ak chcem savejšie alebo stay dry alebo oboje, šup vkladačky z IB - tých mám 10 setov, jeden mikrovlákno, ostatné bambusové. Ich tvar síce nesedí, ale riťula je v lepšom suchu)
Zatiaľ mám len jednu flipku a jednu kapsovku, ale idem ešte zobrať z každej po jednej a dokúpiť ešte BI prefoldy a nejaké stay dry vkladačky - tie by som rada vkladala do nočných plienok a tiež do flipiek (ktoré odporúčate??).
Na denné spánky dávam najradšej IB tutto, je to taká istota.

Jediná kúpa, ktorá mi nesadla je BG econobum, neviem jej prísť na chuť, nepáči sa mi ani vkladačka čo tam bola, ani pulky. Podľa mňa oproti ostatným čo mám, je biedna 😝 - najradšej by som ju posunula ďalej, ale asi sa k tomu nepriberiem a budem ju mať len ako poistku keď všetko ostatné bude mokré.... ako dnes. Pomohla, ale fakt ju nemusím. Nepáči sa mi systém, nesedí nám, zle sa mi perie v rukách (v pračke našťastie ok)... flipka je oveľa oveľa lepšia, LL pulka tiež.
Zahrávala som sa s myšlienkou, skúsiť namiesto ďalšej flipky nejakú inú, a namiesto ďalšej kapsovky BG 4.0 zobrať napr. LL kapsovku, ale asi zostanem radšej pri overenom. Ak niektorá máte BG 4.0 a LL kapsu, prosím, porovnáte mi ich?
Ešte čakám na BI Bamboo extra patentkovú (inak, všetky plienky okrem LL puliek a bamboozle stretch mám patentkové, lebo neznášam, že sa tie sucháče všade zachytávajú a robia randál v noci keď ich odopínam)...

Tak, tento sloh som asi mala napísať do svojho fotoblogu ale je pravda, že som tam nikdy nič nenapísala a nie som si istá, či vôbec viem ako sa tam dostať 😀 😅 😝 tak píšem to sem, sorry ak to tu zahlcujem kravinami.

áááááááá zabudla som! Malý dostal od mojej sestry čo by svojej krstnej mamky podivnú vec - vlnené Longiesky - začudovala som sa, že čo to jeeee?? a pomyslela so si, že keď to treba lanolínovať, je to asi nič pre nás, ale až potom oveľa neskôr mi doplo, čo to mám 🙂 a strojím sa začať ich používať čím skôr.

wewe22
12. nov 2011

@zfidorka dik
@crysmile este sa chcem spytat na novosklad mozem davat aj flipky? chystam sa zacat skladat lebo sa mi zo vsetkeho prekaka len cakam na snapi sponky

zfidorka
12. nov 2011

@wewe22 mozes, mozes konce zaviazat, alebo zafixovat vrchnymi...
a mozes skladat aj na nohavickovy sklad, stvorec zloz na mensi stvorec a potom podla tohto postupu
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

kryska5
12. nov 2011

prosím vás nemá niekto kontakt na katku carsku z tejto stránky https://sites.google.com/site/latkovky/home, písala som jej tu na MK správu, ale potom som si všimla že je NEAKTIVNY, tak neviem či to neznamená že sem už nechodí? dík za pomoc