Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
12. nov 2011

@wewe22
ja som davala a obcas aj teraz na novosklad flipky. viac mi na novosklad sedia thirsties, ale tie mi zase nesedia na chodiace dieta

katka888
12. nov 2011

@wewe22
p.s. a zo zaciatku som nedavala snapy sponku, len ohla ten vrchny okraj pod plienku / zahla ten rostek na brusku / a na to flipky. a drzalo aj bez snappy

luciferkax
12. nov 2011

Ja len jednoduchú "blbú" otázku. V bazáre som videla "vlniačiky" , akoby štrikované kraťasky, na čo slúžia? len na zahriatie, alebo na čo sú?🙂

miruss
12. nov 2011

@luciferkax: Sú to vrchné nohavičky na nohavičkové a štvorcové plienky, používajú sa namiesto Pul vrchných nohavičiek.

luciferkax
12. nov 2011

@miruss čiže sú nepremokavé? stačí do nich klasická plienka, ? 🙂

miruss
12. nov 2011

@luciferkax: Sú nepriepustné, ale aby boli nepriepustné aj po opraní, tak im treba obnoviť obsah lanolínu napr. lanolínovou kúrou.

miruss
12. nov 2011

@luciferkax: A stačí do nich klasická plienka, aj ked na jedno prebalenie treba dať dve klasické plienky alebo jednu klasickú a jednu napr. bambusovú vkladačku.

katka888
12. nov 2011

@luciferkax
ako vrchne nohavicky, a samozrejme, sice neviem ake myslis, ale kludne mozu zaroven sluzit ako kratasi.
ja pouzivam doma disany a popoliny vlniaciky a k nim ponozky a ma to zaroven ako oblecenie

kryska5
12. nov 2011

@larosa Díky moc 🙂

anelisa
13. nov 2011

ahoj @layla84 , aj ja si sem vacsinou chodim len pre rady ( 😅 ) kedze nemam vela skusenosti s latkovanim, ale mam BG aj LL kapsu, tak Ti mozem napisat moje postrehy 🙂
Najvacsou vyhodou BG oproti LL pre mna je to, ze BG je jednovelkostna (aj ked na druhej strane, LL su skoro o polovicu lacnejsie ako BG).
LL ma jednu bambusovu vkladacku, ktora sa sklada na tretiny, BG ma dve vkladacky - vacsiu a mensiu - su tusim z mikrovlakna, alebo co je to za material (najdes v popise k plienke na e-shopoch, nechce sa mi hladat 🤐 )....v kazdom pripade, je to umelina a par stran dozadu som tu aj pisala, ze mi po ocikani strasne tie vkladacky smrdia 😒
LL maju take akoby prekrytie na bokoch (kridelka?), BG mas, takze vies ako su tie gumicky na bokoch riesene.
LL mi raz precikala, BG zatial ani raz. Teraz uz davam do LL pre istotu okrem origos vkladacky aj bambusovu z nohavickovej TB bamboozle stretch, odvtedy mi to neprecikala ani raz. Aj ked je pravda, ze Elenka je mladsia ako Jurko a teda aj podstatne menej cika a 12 hodin nemala doteraz na sebe ziadnu plienku, takze neviem, ci Ti mozem zodpovedne nieco pisat o savosti 😅
Ja som zatial spokojna s obidvomi, vyskusaj a uvidis 😉
A inspirovala si ma, ze si spokojna s LL pulkami, mozno jedny predsa objednam a vyskusam 🙂

layla84
13. nov 2011

@anelisa Ďakujem!!

preshibana
13. nov 2011

Ahojte dievcata, mam jednu otazku na mamicky, co uz pouzivaju latkove plienky....Chystam sa pouzivat pre malu kapsove jednovelkostne plienky. Asi kolko jednovelkostnych gatiek a kolko plienok je potrebnych na cele plienkove odbobie? Asi bude lepsie si kupit urcity pocet a potom postupne opotrebovane nahradzat, ci?
Pouzivate niektora aj separacne jednorazove "obrusky" na tuhu stolicu?
Vdaka velmi pekne za kazdu radu.Ali

etuska
13. nov 2011

@preshibana
ja pouzivam separacky takmer stale nakolko malemu lezu zuby uz asi pol roka/jeden za druhym tak je takmer kazda druha plienka pokakana

preshibana
13. nov 2011

@etuska a mas aj nejaku osvedcenu znacku, co by si mi vedela poradit?

etuska
13. nov 2011

@preshibana
Mioliners
vyskusala som aj Tots Bots-tie su jemnejsie ale uzsie,takze pri vacsom dietatku mame potom niekedy zaspinenu plienku po bokoch

preshibana
13. nov 2011

@etuska Mioliners som pozerala v tescu, kupila som zatial od nich latkove plienky...tak dokupim aj tie separacne. A nevedela by si mi poradit, kolko tych gatiek a plienok potrebujeme?

zfidorka
13. nov 2011

@preshibana pre male babatko budes potrebovat separacky na riedku stolicu...
ked chces pouzivat len kapsove plienky tak ich budes potrebovat podla poctu prebaleni a ako casto budes prat, vkladaciek o jeden den viac, kedze schnu dlhsie...
napriklad 10 prebaleni denne a pranie kazde 2 dni, budes potrebovat cca 25 kaps a 35 vkladaciek..
opotrebovane nemusis nahradzat, mali by ti vydrzat cele plienkovacie obdobie (ak teda kupis nejaku overenu znacku) 😉

zfidorka
13. nov 2011

@preshibana bambino mio nemaju kapsove plienky, ci ano? ake plienky si kupila?

preshibana
13. nov 2011

@zfidorka tak zatial mame kupenych 5 gatiek, cize este ich dokupime a dnu som nakupila aj klasicke biele plienky, ako sme my mali, aj Bambinomio a este mam k nim aj tie bambusove vkladacky, take akoby ovalne obdlzniky... zo zaciatku ale planujem na tu riedku stolicu Pampers a asi aj k lekarovi a na prechadzky...vdaka za radu 🙂

preshibana
13. nov 2011

@zfidorka nie, oni nemaju kapsove, oni maju len tie vrchne gatky, ale kupoila som tie plienky, co su 1. velkost...myslim do 7kg, ci ako.... skusala som ich dnu, tak vosli v poho....teraz ich budem pouzivat zatial na balenie na siroko zrejme...

zfidorka
13. nov 2011

@preshibana no lebo tuhu stolicu bude mat po zavedeni prikrmov, cca 6 mesiac, tak sa mi zdalo skoro ze chces kupovat viskozove separacky (tie su na tuhu), na riedku su celulozove...

zfidorka
13. nov 2011

@preshibana latkove mozes davat uz od zaciatku, len musis uviazat tak, aby ti nepretiekli okolo noziek... vola sa to novosklad, tu je postup aj s pouzitim separacky
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

preshibana
13. nov 2011

@zfidorka tie viskozove som kupila s gatkami....ale neviem si celkom dobre ani ja predstavit, zeby som ich pouzivala hned od zaciatku...🙂 ale tie celulozove sa daju aj potom, ked uz ma normalnu tuhu stolicu, pouzivat, nie?

zfidorka
13. nov 2011

@preshibana teoreticky daju 🙂 su trochu hrubsie ako viskozove, preto zachytia riedke kako...

preshibana
13. nov 2011

@zfidorka waw, vdaka za to info...to som ani netusila, ze take nieco je...teda, ze to treba takto skladat...hned to vytlacim po obrazkoch a odlozim 🙂 To vyzera skoro ako keby som mala Origami skladat, tak snad to zvladnem... 😀

zfidorka
13. nov 2011

@preshibana neboj, po par skladaniach to zvladnes aj poslepiacky 😉 😎
do novoskladu mozes vkladat aj tie bambusove ovalne vkladacky na zvyseie savosti...

preshibana
13. nov 2011

@zfidorka tak zajtra zbehnem kupit nejake rolky, nech sme "vzdy pripraveni"... 🙂

preshibana
13. nov 2011

@zfidorka tak nic ine mi nebude zostavat.... 😉

etuska
13. nov 2011

@preshibana
ja latkujem syna od 2.tyzdna a uplne v pohode.vynicila som pampers newborn co sme dostali od navstev a s radostou som sa vrhla na latkovanie 😉