Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

preshibana
13. nov 2011

no, ved my mame tych Pampersiek a inych jednorazovych veeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi veeeelmi vela uz teraz, tipujem tak na pol roka urcite(ozaj neprehanam..) , takze preto som sa rozhodla zacat s tymi a potom prejst na latkove.. 😒

zfidorka
13. nov 2011

@preshibana pampersky mozes predat 😉 😝 😝 😝

etuska
13. nov 2011

@preshibana
my sme jednorazovky naozaj vyuzili minimalne-napr. vtedy ked sme cestovali z UK na Slovensko a vedela som ze na latkovky nebudem mat v prirucnej batozine miesto 😅
ale inac takmer vylucne latkujeme.Aj Simiho opatrovatelka si na latkovky zvykla a dokonca sa cudovala ze ake pekne plienocky 🙂

janula18
14. nov 2011

ahojte chcem sa opýtať, chcem si spraviť vlniaky, kúpila som sveter ktorý by som rozpárala a uštrikovala si vlniaky, len neviem či je to vhodný material, lebo obsahuje 70% ovčej vlny, 20% angory, 10%polyamid

crysmile
14. nov 2011

@kryska5 mam na Katku kontakt, ona ma na detivbavlnke svoj mail, na MK uz neprispieva kvoli tomu ze je laktacna z mamily..

crysmile
14. nov 2011

baby nejaky tip na PULky Ska? lebo XS a NB su nam uz male.. mam dvoje flip, ale chcela by som aj nejake Ska.. Mka mam, ale su nam velke.. a jasne, ze chcem vlniaky, ale su nam tiez este velke..

crysmile
14. nov 2011

@preshibana ja by som ich predala.. latkovanie ma vela prednosti oproti pamperskam.. za peniazky si potom kupis nejake krasne plienocky..

crysmile
14. nov 2011

@janula18 no mala by to byt 100perc vlna, ale ja som na mmb citala navod, kde baba strikovala vlniaky s vlnou kde bol tiez tusim 70perc. podiel vlny..

pami2
14. nov 2011

ahojte, som tu uplne nova, mam polrocneho chlapceka a chcela by som zacat s latkovymi plienkami, doteraz pouzivame jednorazove. len vobec neviem kde zacat, kolko plienok vlastne budem potrebovat? neviete mi poradit nejaku webku, kde najdem zrozumitelny zoznam toho co potrebujem kupit? pripadne , ak sa vam chce, budem rada ka napisete.....
a este, ktora znacka sa vam osvedcila najviac?

velke dakujem! 🙂

crysmile
14. nov 2011

@pami2 ak mas uz vacsieho chlapceka, tak by som ti odporucala nohavickove plienky, najlepsie bambusove, cca 25ks - ale rozne znacky.. napr. anavy, tots bots strech.. ja mam rada bambus a ten vela absorbuje.. ak chces aby mal pocit sucha, tak kupit nejake flisove separacky alebo stay dry vkladacky.. na plienocku sa potom davaju PUL nohavicky alebo vlniaciky.. tie su este lepsie, lebo su vzdusne, ale musia sa impregnovat lanolinom.. a k doktorom a vonka nejake aio, kapsove alebo sio plienocky, tie maju uz vrchne nohavicky integrovane.. ved postuduj napr. na latkovepleny.cz a ked budes vediet o co ide, tak napis.. a hod sem na posudenie svoju vybavu.. my stale ficime na stvorcovych plienkach, ale oproti jednorazovkam je rozdiel, ze prebalujes castejsie... co ta vedie k tomu prejst na latkovky?

jankass
14. nov 2011

ahojte, chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s PULkami znacky grovia. mame doma flipky a s tymi som spokojna, ale grovia maju krajsie vzory. od grovia mam AIO a s tymi som spokojna, tak myslim, ze aj pul od nich by nam mohli byt dobre, ci?

a este som mam jednu otazku - ocot do prania. ja som to robila ako tu niektora z vas pisala - do predprania dat ocot a potom do normalneho prania pridat PUL, kapsovky a AIO. ale hrozne sa mi po 2 mesiacoch zmensili kiko bambusove farebne.. niektore uz ani nezlozim na novosklad..teda zlozim, ale malemu je to male. perem to na 60. viem, ze by sa na bambus nemal davat ocot, ale viem, ze ktorasi z vas pisala, ze sa bavila s vyrobcom a ze by nemal vadit.. tak ja uz neviem... a hlavne mam pocit, ze kazda farba je inak znicena (najviac zelene)

dikes

lauricka
14. nov 2011

a su doma a co dalej, som fakt zvedava 😀, zaciatky budu zaujimave

crysmile
14. nov 2011

@jankass gro baby (teraz gro via) som mala pri malej a boli super tie pulky, super suchac mali.. a co uz zacali vyrabat znova PULky? hod link.. ja mam gro via sio..
co sa tyka kikko bambusovych, tak tie by sa ti scvrkli tak ci tak.. oni su proste take, zbehnu sa, ci by si tam davala ocot, alebo nie.. a to je pravda, ze kazda farba sa inak nici, tiez ich mam.. najlepsia je u nas oranzova..

crysmile
14. nov 2011

@lauricka kraaasne, tak sa vytesujes, hm?

pami2
14. nov 2011

@crysmile hlavne chcem, aby mal maly pocit sucha....a + my chodime aj k neurologicke kvoli istym problemom nesuvisisacim s mocom alebo tak) a ona mi dala chrobaka do hlavy, ze pre chlapcov su jednorazove plienky to najhorsie co moze byt, ze v buducnosti sposobuju aj neplodnost

pozerala so si http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...
su tam 2 plienky a do toho 6 vkladacich plienok...len neviem ci potrebujem k tomu este aj nejake vrchne nohavicky? su podla teba dobre tieto?

crysmile
14. nov 2011

@pami2 v tej dennej sade mas dvoje vrchnych a 6 plienok, ale to je malo, kedze je to z mikroflisu, to ti velmi uz moc nepobere.. flip vrchne su super, vyuzijes do odplienkovania, ale chcelo by to nohavickove plienky, napr. bambusove anavy a pod. ak ti vela maly cika.. ale dvoje flipky vrchne by som brala.. 🙂

pami2
14. nov 2011

@crysmile este som sa chcela opytat: kolko asi nohaviciek tych bambusovych a vkladacich nohaviciek budem potrebovat? ide zima, tak budu tazsie schnut....
ozaj, a nebudu zavadzat malemu ked bude lozit a stavat sa na nohy?

emilly
14. nov 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat ci by ste mi nevedeli poradit v BA alebo okoli niekde nejaku predajnu, kde by mi vedeli poradit ohladne latkoviek. Prestudovala som hadam vsetky stranky u nas aj v CR ale mam v tom taky gulas ze az. Rozmyslala som, ze by sme latkovat zacali hned od zaciatku, len si to neviem predstavit, ked zo zaciatku je kako take tekute. Vobec neviem ake sady, by som si mala kupit,aby to nebolo moc drahe a zas na druhej strane aby som stihala prat. Alebo ak by sa nasla nejaka skusena mamina, ktora by bola ochotna mi to vyslvetlit aj ukazat 🙂 Dakujem

crysmile
14. nov 2011

@pami2 ja som pri malej mala 25-27 ks ale zalezi ako casto budes prebalovat.. treba ti do toho aj vkladacie vlozky ak tam nie su pri tej plienke... velmi dobre su baby idea bamboo prefoldy alebo twofoldy, ale ja mam aj bambusove stvorce 30x30 babylucy a aj tie sa daju.. tie si vlozis potom do plienky na zvysenie savosti.. niektore maminy pouzivaju nielen nohavickove, ale napr. kombinuju stvorce, nohavickove, aio, sio, na rozne situacie, napr. na doma len stvorce.. a nohavickove len v noci.. a niektore maju zostavu len z nohavickovych.. je to na tebe.. pozri si aj albumy tu latkujucich maminiek, tusim @zfidorka ma nejaky album... a zavadzat nebudu, my sme tiez nosili latkove a tu sme a chodime.. ale jasne ze holemu babatku sa lahsie hybe...

jankass
14. nov 2011

@crysmile http://www.latkovky.sk/produkt-detail/grovia-si... kusok som sa okaslala..evidentne su to nohavicky a ale s tymi ich vkladackami. len to bolo v sekcii vrchne nohavicky... potrebujem nejake pulky vrchne - mame 3, ale kaka tak, ze ich casto zaspini...
aj u nas je oranzova najlepsia...este som rozmyslala, ze ich ozehlim, ze sa trosku natiahnu...

crysmile
14. nov 2011

@jankass no vidis, takze tie pulky uz asi nevyrabaju.. a uz si tieto objednala? oni su dobre, ale musis mat ich original vkladacky, ak chces teda tie sio.. ja som do nich uz aj stvorce davala a kadeco, ked som mala pulky spinave.. a jasne ze to nie su ciste pul, maju tu sietku, ktora moze navlhnut..
ja mam velmi velmi rada okrem bg flip aj imse vimse pulky, mam aj bummis super whisper, ale tie navlhaju...
no mozno ked vyzehlis budu lepsie tie kikko ale ja som to vzdala a mame ich len po kupani na telicko..

crysmile
14. nov 2011

@jankass este ma napadlo... preco sa ti tak casto spinia? davas novosklad?

jankass
14. nov 2011

@crysmile no ja mam hlavne tie kiko. bavlnene, co mam su uplne na figu (lacne smejdy, tak tie davam, ked viem, ze coskoro bude kakat). a investovala som do nich myslim, ze dost penazi, aby vydrzali 2 mesiace (ktore mame vlastne az zajtra).
davam novosklad. ale maly je talent v tom, ze ked pusti velku davku, tak mu to okolo niektorej nozicky pretecie. a ked toto spravi2x za den, tak to nestiham tocit..

jankass
14. nov 2011

@crysmile imse vimse, ale asi nie su jednovelkostne, ze? ( potom mi pride zbytocne za to vyhadzovat peniaze, ked mozem mat flip na 2 roky za prakticky rovnaku cenu)

crysmile
14. nov 2011

@jankass ja som starsie tie kikko postrihala a davam ich pod zadocek na bavlnenu plienku.. ked mas z nich obdlzniky to sa ti musi zle novosklad skladat.. neskusala si nohavickovy sklad? zfidorka tusim teraz davala link nan..

crysmile
14. nov 2011

@jankass nie su jednovelkostne.. to hej, vyjde to drahsie ked si kupis viacvelkostne... este tusim thirsties mali jednovelkostne.. pohladam link?

katka888
14. nov 2011

@jankass
ja davam malemu novosklad a na to vlniaciky, ten novosklad zvacsa kaki zachyti, ale pre male babo este nesediacew su dobre aj flisaciky.
z puliek c. 1 su flipky, druhe co pouzivame ako rezervu, ak nemam vlniaciky ani flip latkujem 2 deti tak im to kombinujem / su thirsties, ale tie sa nam neujali pri starsej , ked uz beha, lebo sa v nich plienka posuva. ale na novosklad mi pridu lepsie ako flip
grovia pulky vrchne sa nevyrabaju, zatial nevedia ci zacnu a ak tak kedy s vyrobou

katka888
14. nov 2011

@jankass
viacvelkostne plienky zvacsa lepsie sedia ako jednovelkostne a ak budu male, vies ich posunut dalej, popripade nechat dalsiemu dietatku ak planujete

crysmile
14. nov 2011

@katka888 ja mam tiez rada flipky.. este je vam novosklad dobry? my uz skladame na draka... ktore mas vlniaky? tie od Katky? musela si ich dvakrat lanolinovat? mne prevlhli po prvom lanolinovani.. mam ale vodovy lanolin, tam je chyba asi..