Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kryska5
17. nov 2011

@crysmile díky moc, som to rátala zo strihu a nebola som si istá, radšej nech mi nechybajú, ďakujem za ochotu 😵

lennnyka
17. nov 2011

Aku mate skusenost s BABY LAND plienockami?
Chcem kupit no neviem ake su....

crysmile
17. nov 2011

@kryska5 za malicko.. ved aj inokedy rada.. kedy ides sit? a kapsu? ja som s katkou vymyslela aj tie sio a mam k tomu dve vkladacky na striedacku, rozmyslam kupit latku a usit este dalsie.. ty mas tie klieste na patentky?

zfidorka
17. nov 2011

@crysmile mozes prosim nafotit vnutro tych sio - zapnute aj odopnute vkladacky? 🙂

crysmile
17. nov 2011

@zfidorka jasne, odfotim, aj ked teraz neviem ci hned.. zapnute s vkladackou som davala uz minule, ak nalistujes.. odopnute musim odfotit.. tie hnede s bodkami su sio... dnu je oranzovy suedecloth.. a tusim vkladacka je bmb frote obojstranne..

zfidorka
17. nov 2011

@crysmile hej, ja viem ktore to su 🙂 zapnutu vkladacku, som myslela podrobnejsie vkladacku 🙂

crysmile
17. nov 2011

@zfidorka jasne vkladacku pofotim..

sliver
17. nov 2011

cafo
kočky prosím vas odporučte mi kvalitne socíkovske štvorce 😉
Ďakujem

zfidorka
17. nov 2011

@sliver socikovske su 30-rocne este po nas, tie nemaju extra znacku 🙂
ak myslis nove kvalitne, tak su to napr. kikko lux eko, mam happy square, popoliny, imse vimse...

etuska
17. nov 2011

@juliam
ze igelit 😀 😀 😀

kryska5
17. nov 2011

@crysmile šiť budem, keď príde objednávka 🙂 už asi tretí deň prerábam objednávku 😝 idem zobrať 4xPUL a mám v pláne 3xkapsu a jedny PULky ... taký je plán 😀 kliešte teraz objednávam, som si zmyslela že keď už si chcem urobiť vkladačky do IB tak nech sú tam pekne aj patentky, takže tu mám odložený nastrihaný bambus ... no a potom som sa namotala aj na to vyskúšať ušiť si plienku 🙂 škoda že som sa nenamotala skôr, mohla som to objednať naraz 😖
prosím ťa ty máš vnútro tej kapsy z aksamitu?

crysmile
17. nov 2011

@kryska5 ano, vnutro kapsy je z aksamitu a je to uuuuzasne.. ale aksamit sa strasne smyka... trosku dlhsie schne.. ale je to moj milovany bmb 😵 Katka mi usila aj prsne vlozky - pul plus aksamit a je to uzasne jemnunke a save, to som ich prala len raz, velka spokojnost, a to mam tri druhy uz vloziek a toto je stvrty druh a som nadsena..
ja rozmyslam usit si latkove vlozky, na to by sa klieste zisli.. ale zas kvoli tomu len kupovat, to je dost..
to jeden pul je na jednu kapsu? fiha..

kryska5
17. nov 2011

hihi, ano to som zaregistrovala, že šiť z toho nie je žiadna malina, do toho sa teda púšťať nebudem 🙂 možno keď budem mať v plienkach väčšiu prax sa na to odhodlám. Dumám či tam dám suedecloth alebo do jednej vyskúšam aj bambus, uvidíme 🙂 hej, ten pul by mal byť tak na jeden kus plienky aj keď niektoré majú aj na metráž. Keď nacvakám čo budem potrebovať tak sa môžeme dohodnúť 😉 idem dorobiť tú objednávku, dúfam že to zas nebudem prerábať 🙂

aby som nebola úplne mimo tému, chcela som sa ešte opýtať, akú plienku by ste z týchto doporučili?
Bumgenius, TB Easyfit V2 s bmb vkladačkou alebo Wonderoo V2 Minky - ide mi o spokojnosť vs. vkladačky vs. cena (aj keď tá je asi približne podobná) akurát pri TB Easyfit V2 neviem aká tam je tá vkladačka?
A ešte jednu vec by som si rada ujasnila .. už som videla napr. ušitú plienku AIO a mala kapsu, alebo AIO plienku a bola k tomu vkladačka, tieto riešenia sú preto aby to rýchlejšie schlo? Aký je potom medzi tým rozdiel?

crysmile
17. nov 2011

@kryska5 podla toho ktory matros mas radsej, ak umelinkovy, tak BG, ak bmb tak mam wonderoos, je to celkom fajn plienocka, ma aj stay dry vrstvu.. tots bots som nemala, ale tam mas tiez bambus.. hm.. aio s kapsou? to bola tots bots? ta ma taky chobot a vklada sa tusim do kapsy, je to pre rychlejsie schnutie..

kryska5
17. nov 2011

@crysmile aha toto som mala na mysli, to je šitá plienka, že AIO kapsovka ... tak som ostala zmatená, ešte sa v tom na 100% nevyznáme 😀 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu...

hej, podľa obrázku sa aj mnepáčia tie wonderoos vkladačky aj že je to aj bmb aj stay dry, tú TB by som chcela vidieť ako vyzerá vkladačka, sa mi nepodarilo nič vygúgliť 😠

crysmile
17. nov 2011

@etuska jeeej, ja sovičky mozem.. 😵

etuska
17. nov 2011

@crysmile
celkovo som na tej stranke nasla kopec krasnych plienociek a zacinam lutovat ze neviem sit 😀 😝

crysmile
17. nov 2011

@kryska5 no to je kapsovka, normalna.. s pulom na vrchu.. lebo kapsovka moze byt aj bez pul, preto to ta baba asi nazvala aio, ze teda vsetko v jednom..
no vo wonderooske mas tu bmb vkladacku ako maly stvorec, ktory sa spatentkuje do takeho obdlznika a na to sa zapne patentkou stay dry.. inak ja nedavam stay dry, lebo mam rada prirodne materialy.. tots bots som pred dva a pol rokom kupila svagrinej a ten chobot, ta vkladacka bola prisita.. podla mna je lepsie ked sa da uplne oddelit vkladacka..
a ked, tak by som na tvojom mieste nerobila tri kapsy, ale ak mas aj suedecloth, tak si usi aj sio ako ked mas itti bitti..

crysmile
17. nov 2011

@etuska ja to lutujem uz davno.. ale asi sa prinutim asi na daco, stroj mam.. ale okrem bmb plienok v style haipa daipa som neusila nic..

etuska
17. nov 2011

@crysmile
no ja to so sitim nevidim ruzovo-uz teraz toho vela nestiham 😝 ale mozno ma raz kopne muza 😅 😅 😅 😝

crysmile
17. nov 2011

@etuska nikdy nevies.. ja tak obdivujem ked to niekto vie a ked si aj plienocky vie usit..

kryska5
17. nov 2011

@crysmile aha, takže kapsovka môže byť aj ako nohavičková, zas nejaká nová info pre mňa 🙂
Tak ja IB mám strašne rada, máme hlavne tie práve preto že sú SIO (tie kapsovky mi prišli nepraktické že sa musia pri pocikaní meniť celé, keď už nekakakáme) jedno čo im môžem vytknúť je že všetky tie vrchné vkladačky majú na vrchu stay dry, preto si chcem ušiť daľšie vkladačky ale bmb. L

Lenže ja tie kapsy chcem na prebaľovanie vonku, keď sme niekde dlhšie 😀 a to je druhá nevýhoda IB SIO keď idem s malou na záchod vonku cikať a potom je to katastrofa jej dať postojačky tú plienku s tými vkladačkami. Ona neobstojí ani chvíľu v kľude 😀 takže sa mi tie pricvaknuté vkladačky rozložia, prípadne mi nejde jej to zapnúť tak tesno ako by malo byť, a ešte pri tom dávať pozor aby nič nechytala, alebo si nechcela ľahnúť na zem aby sa mohla pozrieť pod záchodové dvere 😀 preto by sa mi hodili kapsovky, že to bude pokope a nič sa mi nebude rozsypávať 😎 aspoň takú mám predstavu 🙂
Inak dokonalá plienka by pre mňa bola IB d´lish s vkladačkami IB boo, tam nie je stay dray vrstva ale iný materiál, aj keď neviem čo to je, nepôsobí to na mňa ako umelina 🙂

etuska
17. nov 2011
miruss
17. nov 2011

@etuska: Zahlasované. 🙂

crysmile
17. nov 2011

@kryska5 jasne, napr. bum hugger je nohavickova kapsova.. aj ja som pri malej mala rada IB, robia maly zadok a boli save.. no to ti len chvalim ze urobit vkladacky z bmb.. bude to super..
a jasne, ze ked sa ti to zda lepsie tie kapsovky.. ja som vzdy len po leziacky prebalovala, na stojaka som to ja nevedela, si to neviem ani predstavit.. to by som nenapasovala.. 😀 a jasne, to sa ti nebude rozsypavat, ked to budes mat v kope.. nech sa ti podaria usit...
IB boo nemam, neviem porovnat.. by ma zaujimalo co je to za material..

etuska
17. nov 2011

baby-uvazujem kupit Simonkovi treningove nohavicky-ktore by ste mi odporucili?Na nocniku este neobsedi,ale pomalicky by som aspon vyskusala ci sa mu nezapaci bezplienkova metoda 😀

crysmile
17. nov 2011

@etuska ja som davala rovno nohavicky malej, ked som oducala... tak neviem poradit.. a zahlasovala som aj ja..

miruss
17. nov 2011

@etuska: Mojim najviac pasovali Imse tréningové.