Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

larosa
21. nov 2011

@zfidorka diky, bola som galanterke, teda zatiaľ len v dvoch, ale asi musím pobehať všetky v meste 🙂))))

zfidorka
21. nov 2011

@larosa najlepsie je zobrat aj bodynko, lebo mozu mat rozne znacky rozne patentky... alebo kupit zo sekaca nejake stare body a pouzit patentky z neho, aspon ich nemusis nacvakvat... 😉

larosa
21. nov 2011

@zfidorka tiež dobrý nápad 🙂 ja som behala s bodkom po galanterkach 🙂 mala som taký pocit, že kedysi som mala doma, ale neviem ich nikde nájsť 😖 ani u mamy, tak asi som spotrebovala 😀 Zuzi, môžeš mi poradiť, či mi budú tie plienočky čo som nakúpila na začiatok stačiť? všetky som vyfotila do albumu 🙂 a dnes som vybrala štvorce a zistila som, že ich mám 54- z toho 14 je komplet nových 🙂 chcem na novosklad a ešte mám doma pull a chcem došiť niečo 🙂

zfidorka
21. nov 2011

@larosa album som pozerala 🙂 som ti aj pisala mail ze mas toho dost, ukurat vrchne mas len 2 myslim, to by sa ti este nejake urcite zisli 🙂

larosa
21. nov 2011

@zfidorka ďakujem 🙂 😵

katka888
22. nov 2011

@lenka_l
od mesiaca davam len nohavickove bambusky / obcas zaspi v klasickom stvorci, to ho prebalim po prvom papani / a to: flexitots od tots bots, bamboozle strech od tots bots, anavy bambusky

@chichinka
nebalila som nasiroko, plienka na noosklad a na to flipky, alebo bezne AIO / kapsove plienky nasiroko postacoali. dolezite je, aby babo malo mzicky nasiroko roztiahnute ako zabka... tj aby ich nenarovnalo a nedalo narovno spolu. ak ti tak dava, pridaj obycajny stvorec
my sme boli na klbikoch asi 3x , vsetko bolo sice stale v poriadu, ale doktor nas stale volal / pediatricka ked kukla zaznam od neho tak povedala, ze rpeto, lebo ze stale pisal, ze maly bol nekludny / no a chodili sme tam v kaspoej bum genius alebo v AIO easyfit a na to tvrdil, ze ked takto balime, ze je to v poriadku

crysmile
22. nov 2011

@chichinka ja som tiez balila len tak, ze novosklad, co mate problem s klbikmi?

weronnka18
22. nov 2011

ahojte 🙂
chcela by som sa poradiť ohľadne toho, ako začať látkovať 😎 síce krpec príde až začiatkom marca, ale tak pripraviť sa musíme 😉 chcela by som to skôr na začiatku len vyskúšať, nechcem hneď kupovať plllllno toho, aby to potom nebolo zbytočné...
čo by som si mala kúpiť na začiatok - nejakú sadu alebo ako? je tu toho popísané hrozne moc a fakt sa to nedá prečítať, tak ak by sa našla nejaká dobrá duša, budem rada, keď poradíte 🙂
a mám začať hneď od malého miminka alebo mám až tak od 3 mesiacov? myslím či to tým malinkým bábätkám nie je aj veľké tie látkové plienočky 😕
ďakujem moc za rady 😎

crysmile
22. nov 2011

@weronnka18 viacere babenky tu maju clanky o latkovkach, napr. @zfidorka tusim.. skus si pozriet u nej.. a potom sa prid poradit.. dobra stranka je aj latkovepleny.cz a tam su vysvetlene pojmy, skladanie a tak.. urcite nekupuj sadu plienok.. da sa pekne poskladat z roznych znaciek a na rozne prilezitosti.. urcite latkuj od zaciatku je to super 🙂

zfidorka
22. nov 2011

@weronnka18 ja malu latkujem od prichodu z porodnice, vacsinu plienok mam jednovelkostnych, cize ich davam do narodenia doteraz... samozrejme ked bola malicka, tak tie plienky na nej vyzerali vacsie ako teraz, ale vacsinou si velkost plienky volis ty vhodnymi vkladackami... a teraz su aj save a stihle materialy, napr. bambus, takze to balenie je fakt stihle, kym napr. nasa generacia bola balena do klasickych bavlnenych stvorcov, takze sme museli mat urcite baliky na zadocku a tu sme 🙂

henushka
22. nov 2011

@kryska5 @crysmile PUL by sice pustat nemal, ale napr. BG zinnia (vyrazna ruzova) prve prania trosku pustalo. Ale ine farby nie. Tolko moja skusenost.

henushka
22. nov 2011

Chcela by som sa spytat na Miofresh. Uz som ho viackrat drzala v ruke, ale odradilo ma, ze sa tam pise, ze sa neodporuca na farebne. Ake mate s tymto skusenosti?

crysmile
22. nov 2011

@henushka vidis, ja som zinniu mala pri dcerke a nepustila mi..

kryska5
22. nov 2011

@henushka
@crysmile baby dík, našla som dnes v hračkách ten papierik s návodom čo bol nalepený na TB Easyfit a tam priamo píšu, že neprať s farebným lebo môže dôjsť k zašednutiu 😀

reva
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reva
22. nov 2011

Este som zabudla, ze vsetkky plienky boli kupovane nove a su prane v eko praskoch. 🙂

lowike
22. nov 2011

@henushka to by zaujímalo s tým mio freshom aj mňa, či ho niekto skúsil na farebné a či sa niečo stalo 😕
kúpila som ho totiž a teraz neviem, či ho využijem, lebo nemám chuť ešte aj v plienkach triediť farebné a biele - mám toho dosť pri našich veciach :P

zfidorka
22. nov 2011

@henushka @lowike ja som pridala mio fresh do prania (k prasku, teplota vody 60 stupnov), ked som prala napr. tmavozltu bambusku anavy, vzorovane kapsovky a pohodka... periem tak uz asi 3 mesiace...
a bg zinnia je jedina plienka, ktora pustila farbu aj mne, dokonca aj po niekolkych tyzdnoch dokazala zafarbit suchace inym plienkam...

chichinka
22. nov 2011

@lowike @henushka babulky akurat sa nase plienocky - aj farbne, peru v miofreshi...ak sa stane katastrofa, dam vediet 🙂

chichinka
22. nov 2011

@zfidorka dakujem Ti vlemi pekne za odpoved, nas ortoped ma taku predstavu, ako mas ty v albume babatko s ruzovou snap sponkou zabalene v novosklade...
@crysmile dakujem, ja sa zial s novoskladom nekamaratim :-/ som nan prilis gramblava a maly zas netrpezlivy 😀 ..ficime na bum geniusoch a tots bots...a ano, mame plytke jamky..
@katka888 kati dakujem aj Tebe velmi za odpoved, zail nas nozky narovna aj v tots bots aj v bum geniusoch... 😖 vyfotim zajtra a pridam...ten stvorec dovnutra asi by som mala pridat, vsak 😅 prepac za hlupu otazku 😅

zfidorka
22. nov 2011

@chichinka ja v albume ziadne babo nafotene nemam 😅
pocuj, ak musis balit nasiroko, tak sa to da urobit aj tak, ze mu das normalne plienku, vrchne, oblecko a na oblecko das stvorec na rovno a zaistis snapkami po bokoch (alebo keby si mala zavazovaciu plienku, tou by to slo pekne previazat)... proste mu na oblecenie vyrobis z plienky akoby fixaciu...

lowike
22. nov 2011

@zfidorka super, tak ho nakoniec predsa využijem 🙂 🙂

@chichinka istotne daj vedieť, ako dopadnú - aspoň budem kľudnejšia 2x, ak dobre 🙂

zfidorka
22. nov 2011

@lowike inak, davam tak 1 odmerku MF k prasku, skoro do kazdeho prania...

katka888
22. nov 2011

@lowike
@henushka
aj ja davam ako @zfidorka mio fresh skoro do kazdeho prania / davam do toho, kedy mam fakt plnu pracku / jednu odmerku, ktora je v baleni a plienky uz vyse roka periem spolu a nic nemam pofarbene. pravda je, ze mam jednu tmavomodru easyfit, potom 2 fialove grobaby a swaddlebees a jednu tmavsiu zelenu bum geniu 3.0 a 4 tmasie flipky zelene a modre. ostatne su svetlejsie.

@chichinka
drzim palceky s klbikami / normalne neviem ake "i" pisat 😒 / ... a nemas nejake vlniaciky? ja ked daam ondrikovi disany ci popoliny, tak tie ho poroztahuju nasiroko jedna radost 🙂 ale ako pise @zfidorka , stretla som sa s tym,ze mamicky davali stvorec narovno az na vrchne nohavicky aby nespinili zakazdym 2 plienky, ked som to ja skusala, prislo mi to pracne , no je to otazka zvyku a toho, aky system si najdes. za skusku to stoji

larosa
22. nov 2011

príprava na novosklad a trénigové dieťa 😀

etuska
22. nov 2011

ahojte zienky,
nieco na "charitnu temu"-je to sice v anglictine ale zaujimavy projekt ak mate nejake starsie a najma vacsie plienocky,kt. nepotrebujete-darujte ich sirotincu v Bielorusku... 😔

USED NAPPY APPEAL: PLEASE HELP The Burren Chernobyl Project was established in 1993. We are an Irish based charity that work primarily with people with special needs or disabilities in children's orphanages and adult institutions in Belarus. www.burrenchernobyl.ie Registered Charity Number: CHY13002

The price of disposable nappies is now currently higher in Belarus than in Ireland while the average wage remains a quarter of what we earn. We are appealing to any body with second hand re-usable nappies or nappy covers, especially in larger sizes, to please help out by donating those which they no longer need. The nappies will be going to two different projects:

*In Cherven's children's orphanage there are many bedridden children with severe disabilities from the ages of 5 to sometimes 30 years of age.
*For those parents and single mothers in the community who have children with special needs or severe disabilities who are nappy dependant this is a huge financial burden. We wish to encourage and help those parents especially who are striving to keep their children at home, rather than an orphanage, despite the the lack of support or facilities for them in the community.

For more information please email tessa.beth.oconnor@gmail.com

Any nappy donations can be posted to:
The Burren Chernobyl Office
Monastary Lane
Ennistymon
County Clare

Thankyou very much for your help!

http://www.burrenchernobyl.ie/
viac info na tejto stranke

nenocka
22. nov 2011

baby, ktorá z nočných plienok je najštíhlejšia? môj drobec dnes s mravenčím zadočkom nie a nie zaspať... bolo pol desiatej (bežne býva osem), aj to som mu musela dať jednorázovku, lebo sa ošíval, zúril, krútil sa po posteliach... no des!

crysmile
22. nov 2011

@chichinka ak chces davat dva stvorce, tak mozes aj vlneny stvorec medzi ne dat.. ja som mala tuto alternativu pripravenu v pripade toho ze budeme mat horsie klbiky, lebo moja dcerka mala zly nalez..
@larosa hehe, ja som takto trenovala davanie do satky.. novosklad dobry, ked das na to vrchnaky, tak bude plienka okolo noziciek trcat, takze zastrc dnu.. alebo ja som to robila hned ako som dala novosklad a tie okraje plienky zahla a dovnutra ked uz to mal aj zasnapkovane, neviem ci chapes co myslim.. na to ked das potom vrchnaky, tak uz to pasuje..

crysmile
22. nov 2011

@etuska zaujimave.. ja som darovala nejake veci tiez do bieloruska, tam je riadna bieda.. skoda ze nemam ziadne take plienky, si myslim ze este vyuzijem pri malom tie po dcerke..
@nenocka a co si mu dala za plienku? ono je to aj o zvyku, my ked sme presli z jednorazoviek, tak mi tiez nechcela zaspat ale to mala 5 mesiacov a dala som jej velku plienku, az Lko a baby idea.. bolo to fakt obrovske oproti jednorazovke.. a tie deti su na to zvyknute, ze maju mensi zadok... no neviem, co pouzivas a ako ti cika v noci, ake mas doma plienky este?

etuska
22. nov 2011

@crysmile
ved prave-aj ja este potrebujem pre 3tieho drobca-ale celkovo myslienka projektu je krasne humanitarno-ekologicka 🙂