Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

asimon
26. dec 2011

@eridani ahoj, som tu nova,lebo som zacala len nedavno latkovat...a je to super,hlavne koli susicke...tu mam asi 7 rokov...a plienky tam davam vsetky aj BG ale napr.tie Bamboo STRETCH tie bambusove vkladacky mi neuschnu uplne dosucha...tie dosusam este...ostatne je super suche...teda nie super,pouzivam program na suche ale nie tak,ze to bude vysusene na kamen 😉

larosa
26. dec 2011

@eridani určite by som nepoužívala program bavlna na nič iné ako na posteľné a uteráky, ono je to prvýkrát super, ale pozrážajú sa ti tam veci, plienky by som na to určite nedala, ani keď dáš pierko na jemnejšie sušenie, prečítaj pozorne návod- aké prádlo ti odporúčajú, na ktorom programe sušiť. Sušičku mám dva roky a trvalo mi skoro rok a pol kým som sa naučila ako ju čo najlepšie používať ☹ nehovoriac, že po roku sme mali nedoplatok na elektrine 180€ 😝

eridani
27. dec 2011

@asimon Ved ani ja to nemam vysusene na kamen, ale krasne makkucke. Suche je ale vsetko, aj nocne TB bamboozle strech. Baby tu ale pisu, ze sa nemaju susit plienky az do sucha, ale nechat dosusit na susiaku, tak neviem ci im to susenie dosucha v susicke neskodi.

eridani
27. dec 2011

@larosa Navod som prave citala, tam pisu len tolko, ze je to program pre bielizen s viac hrubymi vrstvami. Postelne pradlo som susila nainom programe, suche do skrine. K uterakom som sa este nedostala, mame ju kratko. Inak je to Bosh WTW86563BY.

tinika
27. dec 2011

@zfidorka :D aj som si myslela :D

tinika
27. dec 2011

@larosa zatial som v manuali nenasla kde prat plienky, kedze dnes sa vačšinou pouzivaju jednorazovky tak to tam asi nai nedali

tinika
27. dec 2011

@asimon aky program davas na tie plienky? aj tak bambusky ti nevyschnu uplne?

tinika
27. dec 2011

@eridani ja mam 4 pridavne tlačidla a to aby sa zehlit nemuselo, setrny na energiu, odlozeny start a dodatočne plachanie ale ziadne pierko.

kkl82
27. dec 2011

ahojte, pouziva niektora z vas kapsovku little lamb? objednala som si 2 ks velkosti 1 (4-9kg), avsak sa mi zdaju nejake velmi velke... ked ich porovnam napr. s fuzzibunz one size, tak fuzzibunz je pri najvacsom nastaveni (7-15kg) rovnako velka ako "tato mini" plienka. myslite, ze je to len nejaka chyba od vyroby, alebo ma naozaj byt taka velka?

eridani
27. dec 2011

@tinika Kazda susicka je ina. Nasa teda ziadne plachanie nema, ani pripojenie na vodu, takze plachat by nemala v com.

tinika
27. dec 2011

@eridani to bude asi tym ze mas samostatnu susicku ze? :D

eridani
27. dec 2011

@tinika Jasne, samostatne pracka a samostatne susicka.

tinika
27. dec 2011

asi dam dnes susit na čas, len neviem na kolko, kym sa dopatram

asimon
27. dec 2011

@eridani
@tinika baby ja davam program na syntetiku a davala som na dvojku,co je stred medzi suchym a vlhkym ale zacala som davat jednotku a uz mam plienky uplne suche a vkladacky bambusove jemnucko vlhke a tie davam dosusit na radiator...keby dam programy na lan a bavlnu tak by boli uplne suche ale kedze s nimi susim aj ine pradlo,robim to takto lebo ostatne by bolo total suche a teda aj riadne pokrcene...takto nie je...a doobjednala som si tie bambooze STRETCH som s nimi strasne spokojna...krasne mäkulinke a super save...nie len na noc...

tinika
27. dec 2011

@asimon dnes som dala 60min susenie a prala na syntetike

luciavan
27. dec 2011

ahojte, čo robíte, aby boli tie plienočky mäkšie a príjemnejšie na dotyk? čím viac periem, tým sa mi zdajú tvrdšie najmä bambusky. prala som v lovele, ale pred 2 týždňami som presedlala na batole, no sušičku nemám a toho octu sa trochu obávam, ďakujem za cenné rady 😵

zfidorka
27. dec 2011

@luciavan zalezi od materialu, niektore tvrdnu menej, ine viac, najucinnejsie (okrem susicky) je po vyschnuti plienky posuchat (ako ked peries v rukach)

wewe22
28. dec 2011

ahojte poradte mojej malej poslednych par dni tak strasne pachne moc rano smrdi na daleko ma napachnute aj oblecenie vrchne gate sa viac pouzit nedaju ani ked ich dam von vyvetrat dokonca som ich vyprala a stale su mierne citit coby to mohlo sposobovat? prebalovat ju v noci moc nechcem lebo sa mi prebere a nemozen ju uspat ☹

wewe22
28. dec 2011

a este jedna otazka mozem dat vrchne pulky do bezneho prania ak davam avivaz?

sladkasue
28. dec 2011

@kkl82 kazda plienka - ci uz kapsovka, AIO alebo nohavickova je ina strihom a teda aj celkovou velkostou.. mozno ta LL je len vyssia v sede. treba vyskusat ci to sedi babatku a ak je velka, tak este pockat... niektory vyrobcovia mavaju velkost 1 a velkost 2 + este velkost newborn 🙂

@wewe22 skus jej davat viacej pit... mozno menej pije a tym ma moc koncentrovany... aj nam sa to obcas stane - ked menej pije...

majka1981
28. dec 2011

@wewe22 co ma napada je: malo pije alebo - nechcem Ta strasit ale moze to fakt byt - ma zapal, ak mas moznost, tak skoc ku doktorovi alebo sa spytaj v lekarni, existuju take testy ze rychlo skontrolujes, ci je zapal mocovych ciest. A co tak dat vlniaciky na noc? Ci si este neskusila? Tie tak nepachnu...

wewe22
28. dec 2011

@sladkasue no v poslednej dobe papa kazde 4 hodky ale cajik alebo vodu jej davat nemam zakazala doktorka ked jej zistili reflux
@majka1981 vlniaciky su stale neni hotove lebo som ich uz tri krat rozparala

majka1981
28. dec 2011

@wewe22 a ked by si ju skusila castejsie prilozit? moznoze by vypila...
tak ked len strikujes a paras tak radsej objednaj 😅

crysmile
28. dec 2011

@wewe22 to moj by od smadu nemohol nic.. to je malinko kazde 4 hodky, asi ma husty moc..

mima9
28. dec 2011

Ahojte baby, chcela by som sa poradit so skusenejsimi z vas, nakolko som sa rozhodla pouzivat latkove plienky, ze ake mate skusenosti s plienkami Hamiko?Chcela by som si zakupit tie 3v1 teda od 3,5kg do 14kg. Zvazujem medzi tymito a systemom poppolini ci ako 🙂 inak som pristupna akejkolvek rade ci doporuceniu inej znacky. Hamiko su asi najekonomickejsie,ale predsa ako drzia,ako saju a tak by som chcela vediet,pripadne aka je s nimi manipulacia. Dakujem 🙂

zfidorka
28. dec 2011

@mima9 hamiko (v podstate aj popoliny) su jedny z najstarsich plienok na nasom trhu, odvtedy doba pokrocila a su aj modernejsie a lepsie (savejsie) plienky... hamiko su bavlnene, ti stacia savostou tak pre male babo, ja by som od zaciatku zvolila bambusove plienky, nielen ze super saju, ale bambus je prirodzene antibakterialny a protiplesnovy...

wewe22
28. dec 2011

@majka1981 no uz som aj nad tym rozmyslala ale je mi luto tej vlny uz sa mi to hadam aj podari dokoncit
@crysmile to mi ona teraz tak zacala spavat asi ju budem muset opatrne prikladat nech si len cucne a spi dalej 😉

wewe22
28. dec 2011

a mozem dat tie vrchne do avivaze? on sa ten zapach neda vyprat aj teraz som dosla do izby a smrad katastrofa a to oprane pulky na celu izbu pachli

blovitc120
28. dec 2011

Dievcata prosim vas, vidi sa mi, ze ste tu spominali, ze Mio fresh dostat aj v Tesco hypermarketoch. No ja neviem, ci som slepa alebo mame dake ubohe Tesco, ale sla som si oci vyocit a nic som nevidela, kde presne to hladat? Pri praskoch to nemaju

sladkasue
28. dec 2011

@wewe22 kazde 4 hodiny? to je dost malo, nemyslis??? sak ja som to aj tak myslela - ze iba dojcit(nemusi vodu a cajiky - nato je malinka) alebo jej davas sunar?
skus jej davat castejsie pit(papat)... nas drobec(zachvilu 16mes.) sa teda castejsie dojci ako kazde 4 hodiny 😎