Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
5. jan 2012

@katka888 hej to som myslela

brumka111
5. jan 2012

Ahojte, pripojim sa ku vam s otazkou, ak mozem :-}}} vobec sa v tom nevyznam..:-}..treba davat ortopedicke nohavicky aj v pripade, ze som sa rozhodla davat pre babatko latkove plienky - prve 2, 3 mesiace klasicke stvorce a potom kapsove plienky a ine druhy ?

vrn
5. jan 2012

@brumka111 Ked na prvej kontrole v 3 tyzdnoch povedal doki na sone ze ma klbiky ok tak som ortopedicke nedavala. Dokonca doki bol sam prekvapeny ake plienky sa to vyrabaju, ze take este nevidel a ze to ako prevencia staci 😀 😀 😀 Jasne ze keby bol problem s klbikmi tak ti povie balit nasiroko do 3 plienok alebo nieco ine.

katka888
5. jan 2012

@brumka111
ortopedicke su obycajna guma, nepriesdusne, latkove vies pekne prisposobit aby bolo siroke balenie.
ja som davala kapsovky od narodenia k doktorovi, a robili dostatocne siroke balenie aj tie, samozrejme, su aj plienky uzkeho strihu, napis ake mas plienky a baby ti napisu ake maju skusenosti s nimi a sirokym balenim, ako ich ony pouzivali 😉

petah82
5. jan 2012

@brumka111 aj my sme boli na kapsovkch a nohavickovych od narodenia, klbiky boli v poriadku. klasicky nasiroko bol iba v porodnici.

brumka111
5. jan 2012

@katka888 aha, takze to chapem tak, ze tie ortopedicke netreba ked su latkovky, tie sa davaju asi len na jednorazovky, vsak? no my mame zatial taketo plienky: do 3 mesiacov chceme pouzivat klasicke stvorce a na to vrchne gatky, pripadne ked pojdeme von tak kapsovky a AIO plienky - mame zatial len 1 x wonderoo, 1 x tots bots easyfit V2, 1 x babyidea bamboo extra, 1 x pop in, este chcem dokupit kapsovku minilala....a nocne mame - 2 x tots bots bamboozle stretch, 1 x little lamb, este dokupime nieco, ale zatial neviem co :-}....no a mame aj Itti bitti ale ta s apouyiva asi ay po kontrole klbikov kedze je dost uzka, este by som chcela aj weehuggers, ale tak to sa tiez asi az od pol roka pouziva...inak by som kludne prijala akekolvek rady v tom, co by som mala este ake plienky dokupit 🙂

brumka111
5. jan 2012

@petah82 ty si pouzivala kapsovky a nohavickove celkom od zaciatku, bez tohom ze by si pouzivala kalsicke stvorce? nooo mozno aj mna to omrzi a radsej prejdem hned na tieto druhy plienok :-}

janulkan
5. jan 2012

@brumka111 ja som Itti Bitti pouzivala normalne od prichodu z nemocnice ked sme si na kontrolu k dr a podobne 🙂 inak od zaciatku fungujem na stvorcoch - do prvej kontroly klbikov som davala dva a ked uz povedal de ze nemusime na siroko tak jeden, a pouzivala nocne LL bamboo...ortopedicke ani nemame vo vybave 😀

brumka111
5. jan 2012

@janulkan ahaa dakujem, preto sa pytam, lebo sa mi to zda zbytocne, ked tie latkove plienky su dostatocne siroke, tak som nevdela, ze vobec aku funkciu maju :-}

kloranebb
5. jan 2012

Nik nezareagoval na moju otazocku... Nikto nemate bum slender dennu plienku od ellas house? Chcela som na nu pocut vas nazor.
2. Otazka: ktora nohavickova alebo kapsova plienka je uzka medzi nozkami?

Suhlasite s mojim nazorom ze pre chlapcov su lepsie dlhe vkladacky ktore poskladate na pipiku a pre dievcata su skor tie vkladacky typu two fold?

3. Ktore nohavickove plienky alebo kapsovky su zmaterialu ako byvaju "zamatove" dupacky? Viete co myslim? Plienka Bamboozle stretch od tots bots je z toho materialu napriklad. Ten pranim isto netrvdne. Ci???

labutka
5. jan 2012

@kloranebb
Konopne plienky boli tusim prve, ktore isli od nas do bazaru, tu neporadim.

2.uzka je itti bitti - tutto, d´lish aj bitti boo; gro via, swaddlebees

3. Stretchka je z frote, ale netvrdne. Ten isry material maju aj easyfit od tots bots. "zamatove" by mali byt velurove - bitti boo, swaddlebees.

Ja mam chalosa, a vkladku som mu poskladala tak jak pises, pod pindura. On mi spava na bruchu, takze aj ked bola vkladacka origos k plienke, aj tak som ju podhla a to ze na ritke mal len plienku mi nevadilo.

eridani
5. jan 2012

@kloranebb
1) Konope zvykne casom dost tvrdnut. Spominanu plienku ale nemam, tak neviem potvrdit ci je to tak aj pri tejto konkretnej plienke.
2) Najuzsie su asi od Itti Bitti d'lish (SIO alebo AIO) a nase oblubene nohavickove bitti boo. Potom este mame uzke velurove kapsy od Swadlebees (kapsovka bez nepremokavej vrstvy), ale tie sa uz tusim nevyrabaju. Ine od Swadlbees nemame, ale mozu mat podobny strih.
3) Ak myslis velur, tak spominane bitti boo a tie kapsy od Swadlebees. Este bambusky Anavy maju z vnutornej strany bambusovy velur, niektore maju velur aj zvonka. Dalej P´tit Velour, Cuddle Buns a urcite ich bude viac.
4) Tiez nasmu chalanovi skladam vkladacky dopredu. Nemusia byt ani dlhe, prehnem vpredu, takze tam ma viac vrstiev a vzadu na prdelke ma len plienku bez vkladacky. Kedze kakava do nocnika, tak vzadu ta vkladacka nechyba.

mirabelca
6. jan 2012

@kloranebb
1) Bum slender mám, ale veľmi krátko, tak neviem posúdiť, či stvrdne (zatiaľ je velmi jemná) strih, patentky nám vyhovujú, (zatial aj materiál) medzi nožičkami je úzka. Čo mám bum hugger, tak tá je dosť stvrdnutá (myslím, že má iný materiál) ale nie som si istá lebo tú som kupovala v bazári. Ešte mám konopnú sugar peas tá tiež tvrdne, no keď do prádla dám ocot, tak je jemná.A ešte mám konopnú babyidea airhour ( z vnútornej strany flís, z vonkajšej strany biobavlna a jadro konope) tá netvrdne vôbec.
2)babyidea airhour je úzka-je to kapsovka bez vonkajšieho PUL, swadlebees- mala som AIO, a tú velúrovú(takisto kapsovka bez PUL)
3)Ak som pochopila čo myslíš (jemné bambusové froté, také lesklé) tak máme z toho matrošu bambi roxy - zvnútra, kapsovka blueberry bambus a velúr má anavy, swadlebees

marianas
6. jan 2012

Babulky, nemáte náhodou odkaz na stránku Katky Čárskej, rada by som si dala niečo ušiť a rozhodujem sa čo. Vopred ďakujem.

zuzanamolnarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinika
6. jan 2012

ahojte, kocky mozem susit v susicke aj babyidea baboo prefolt

kloranebb
6. jan 2012

Kebyze chcem denne fungovat ori rocnom dietati len na itti bitti tutto kolko by som si mala kupit plienok a kolko nahradnych vkladaciek? 4 a 6 trebars? Mohla by som tam vyuzit aj svoje vkladacky ktore sa nesnapkuju?

tinika
6. jan 2012

a ešte mozem dosusovat na radiatore Bamboozle stretch a FlexiTots nohavičkove

kloranebb
6. jan 2012

Naco su k plienke wonderoo nahradne vkladacky? Da sa po preikani este raz pouzit? Ci to je na to keby dieta kaklo?

zfidorka
6. jan 2012

@kloranebb do tutto mozes davat aj svoje vkladacky, su dost uzke medzi nozkami, tak zalezi ze ake mas tie vkladacky siroke...
wonderoo je kapsovka, cize sa perie cela, obal je suchy rychlo, bambusova vkladacka schne dlho, tak nahradne su ked ju chces pouzit skor (ked ti este prve vkladacky schnu, ale obal je uz suchy)...
napr. @michaela80 mala viac vkladaciek ako kaps (obalov), vkladacky a kapsy prala osobitne...

labutka
6. jan 2012

@kloranebb ja by som pocuranu kapsovku druhykrat nedavala. tie nahradne vkladacky niektore maminy pouzivaju do flipiek alebo weehugerov napriklad.
ak chces tie tutto len na den, tak si vypocitaj, kolkokrat denne prebalis, to je velmi individualne. ak ti maly kaka mimo plienky, kludne si vystacis aj s 3 plienkami a nahradne vkladky do nich si musis odsledovat sama.
teoreticky tammozes dat hociaku vkladacku, len musi byt dostatocne uzka, alebo ju treba poskladat tak aby ti netrcala. viem ze daaaaavno tu niekto spominal, ze do IB sklada aj stvorec na osminy.

@tinika na radiator by som gumickove plienky nedavala, gumky sa tym mozu rychlejsie znicit. ak chces dosusit, skus si radsej susiak pritiahnut blizsie k radiatoru.

tinika
6. jan 2012

@labutka no len mam smolu ze nikde nemam velmi pristup so susiakom k radiatoru ale tak čo uz dosusim len volne hoci to bude trvat dloh aj ked susim v susičke

labutka
6. jan 2012

@tinika este mozes susiak pritiahnut blizsie ku krbu alebo peci 😀 😀 🤐

tinika
6. jan 2012

@labutka 😀 😀 😀 😀 hej v bytovke mame v kazdej izbe krb a pec v kupelni :D dobry napad :D

zuzanamolnarova
7. jan 2012

ahojte, máte skúsenosti s kapsovkou MiniLaLa?
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/minilala-...
Je dobrá alebo? Mohli by ste ju porovnať napr s Bum Geniusom? Diky

asimon
7. jan 2012

@zuzanamolnarova aj mne sa dizajnovo pacia...minilala...len keby nam niekto napisal skusenost s nimi.. 😉

asimon
7. jan 2012

A este keby ste vedeli poradit ake su Blueberry minky onesize...
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/blueberry...

wewe22
7. jan 2012

@brumka111 ja plienkujem od dvoch tyznov a nedavam na siroko nasa Dr. je hakliva na balenie a povedala ze je to ok davam stvorec na nohavickovi sklad a staci to

wewe22
7. jan 2012

babulky otazocka mam strikovane vlniaky a chcem si usit este tie nasuchovacky(vlniaky bez zapinania) len neviem ci sa do nich daju pouzit len nohavickove alebo aj stvorec na rovno alebo vkladacka ake mate skusenosti?

majka1981
7. jan 2012

@wewe22 ja pouzivam vlniaky natahovacie + stvoren na rovno, a ked su uz povytahovane (ked ich pouzivame dlho, tak sa roztiahnu), tak vtedy to dobre zadrzi bodynko zapnute. kludne tam mozes pouzit aj stvorec na rovno 🙂