Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ludka77
26. feb 2009

Ahojte, môžem vás poprosiť o názor?? Myslíte, že nám bude stačiť keď kúpime z www.plienky.sk takúto výbavičku 🙂 : ORGANIC 3v1 20ks, color xs-s 2ks (to len pre istotu ak budeme maličký) vrchné nohavičky 4ks, vložky organic S 3ks, L 2ks??a samozrejme ešte nejaké látkové štvorcové. Myslíte že to bude dosť alebo odporúčate nejaké iné množstvá alebo iné plienky??
Ďakujem moc

miri.b
26. feb 2009

ludka77, ahoj organic 3v1 su nase najoblubenejsie cez den, ale na noc by som zobrala aspon 2-3 ks Bamboo M-L/ nie pre najmensie babo, ale na neskor/
a este organic straaaasne dlho schnu aspon v nasich podmienkach v byte na susiaku, aj 2 dni 😒
vlozky organic by som nekupovala, to radsej bambusove, ale este lepsie su asi tie bambusoe stvorce 40x40/ tie si poskladas ako chces a aj rychlejsie schnu 🙂

labutka
26. feb 2009

bambusko aj ja kukam, ze uz som od dnes 40tt, ale este mi aj posunuli termin na 11.marec... No asi je to tak, ze krpaty caka na tu Royal blue od IB. 😀 Oli uz ju mame? 😀

bambusko
26. feb 2009

labutka 😀

ludka, nekupuj 20ks plienok rovnakych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja som urobila tu chybu, a potom som predavala a dokupovala, nie preto, zeby boli zle, ale na rozne prilezitosti sa hodia rozne plienky a je dobre mat aj nejake rychloschnuce plienky. namiest vloziek kup bambusove stvorce 40x40 ako radi miri.b, vrchne nohavicky z jednej velkosti postacia uplne 3ks, my sme mali 2ks a stacilo - neperu sa casto. kup si aj nejake flanelove - classic, tie schnu rychlejsie a na vecsie dieta dokupis viacvrstvove plienky do nich, aby viac sali. ale schnu rychlejsie a dobre tesnia okolo noziciek, takze stolica nepreteka. ak kupis 3v1, mas na cele prebalovacie obdobie, color su to iste, len farebne a vyrastiete z nich 😉 rychloschnuce su este babyidea zavezovacie, tvarovane haipa daipa, kissaluvs... pozri tabulku, co ma v albume labutka 🙂

http://nosime.sk/kategoria400-plienky-haipa-daipa

quika
26. feb 2009

bambusko, ale nezabudaj, nie kazda latkarka skonci ako maniacka 😀 niektorym staci sada rovnakych plienok na cely cas a su spokojni... takze myslim ze aj s takouto sadou moze byt clovek spokojny ak potom nebude okukovat dalsie kusky 🙂
ludka, ja by som tie vlozky tiez ciastocne vymenila za bambusove stvorce 40cm, ale v podstate to nie je az taky rozdiel. ku kazdej plienke u nich dostanes vlozku takze ku takejto sade budes uz mat 20ks vloziek organic L a 2 mensie flanelove, tak mozno ani netreba tych vloziek tolko, pripadne pouzijes obycajne stvorcovky. vrchnych gati ti staci trojo.

mne prave pisala kamoska ze jej vcera prisli latky na plienky a uz usila kriklavo zelene PUL gate 😀 zaaaavidiiiim 😀

labutka
26. feb 2009

baby a bola tu aj taka, ktora z latkovych presla naspat na hnusky?
kamosi mi stale davaju tak 2 tyzdne, a zevraj potom ma to pranie prestane bavit a zacnem hnuskovat... 😒

quika
26. feb 2009

labutka, to davali aj mne 😀 a myslim ze kazdej 😉 ale oni vobec nevedia o com, takze to ber jednym uchom dnu, druhym von... ja som zacinala so stvorcami a bola som hotova to vzdat po prvom dni a nie po 2 tyzdnoch 😀 a jasne ze nie vsetky pri tom vydrzia, poznam taku babu co obcas hnuskuje, obcas latkuje, ako sa jej zrovna chce prat. ved prinajhorsom sa niekto potesi malo pouzivanej itibitke ked budes predavat 😝

labutka
26. feb 2009

ja sa na latkovanie tesiiim. 🙂
uz som zase na teeheebaby a idem si asi nieco objednat... len tam nevidim, ci sa da zaplatit kartou alebo ako...

quika
26. feb 2009

labutka, vysvetli malemu, ze ak sa rychlo nenarodi tak skrachujete na plienkach 😀

labutka
26. feb 2009

preco sa tato plienka moze prat len na 40 stupnov? neni to malo?
http://www.teeheebaby.co.uk/page.asp?id=orgvelour

sisa.b
26. feb 2009

dnes sme ocikali prvu bambusovu BL 😀

olinka6226
26. feb 2009

labutka ona sa neperie na 40 len pisu ze ju nesmies natahovat kym je tepla - tepla znamena ze ma viac ako 40stupnov. nevies po anglicky?

bambusko
26. feb 2009

quika, to nebolo kvoli mojmu rozmaru, ale kvoli tomu, ze plienky mi nestihali schnut, maly ich zrazu velmirychlo komplet precural a stvorce som nechcela. tak som zacala zistovat, coze zle som urobila/kupila??? 😕 😒 som neverila, ze by to tak malo byt, ved to by predsa nikto nebalil do latkovych. potom, ked mi prisli bambusove bl, som bola uplne nadsena a zacala az vtedy zistovat, ake plienky existuju.

takze ludke som napisala z cisto praktickych dovodov 🙂

olinka6226
26. feb 2009

a royal blue stale nedorazila... trosku som na nervy lebo mi posielali 4 baliky 3 prisli presne pred tyzdnom a ten posledny sa stale niekde tara. dufam ze dorazi. su v nom tie najocakavanejsie plienky 😀

labutka
26. feb 2009

...oli, skor citat neviem... pardon... 😵 uz kukam lepsie, a vidiiim..

bihan
26. feb 2009

a prečo sa SWB nesmie naťahovať? 😀 to by ma zaujíalo...a to upozornenie mi príde celkom vtipné, keďže pláchací program je so studenou vodu 😝

Inak ja mám pocit, že každá látkovkárka si prejde takým krátkym obdobím rozčarovania.. lebo niečo pretečie, lebo smrdí vedro, lebo nesedia dobre gaťky a pod.. ale všetko sa to dá napraviť a potom je to už len radosť 😵

labutka
26. feb 2009

bihan, nesmieme zabudat, ze SWB su americke, a americania vedia vyreklamovat vsetko, co nemaju v navode na pouzitie napisane. 😀 😀

olinka6226
26. feb 2009

labutka oni nereklamuju, oni sa rovno sudia 😀

quika
26. feb 2009

ja som mala tusim ku SWD v navode ze po pouziti to treba vyprat a potom ich mozete znovu pouzit a netreba vyhadzovat 😀

olinka6226
26. feb 2009

quika 😀 😀

telepjanka
27. feb 2009

Ahojte maminky. Mám problém a prosím o radu. Plienkujeme od návratu z pôrodnice. Mám štvorcovky,haipa daipa, ella house, bamboo extra, bum huger. Pred cca mesiacom sme začali prikrovať mixovanou zeleninkou a približne od tohoto času plienky mojej malej neuvariteľne zapáchajú. Je to cítiť akoby zhnitým kalerábom. Čo je ale zaujímavé, nie je to stále. Nestalo sa to aj niektorej z vás. Naša pediatrička vraví, že to nebude príkrmami. Ďakujem 🙂

inka04
27. feb 2009

Prosim vas, na akej teplote ste prvy krat prali latkove plienky a plienky baby lucy? 40°, 60° alebo je nutne na vyssej teplote? Vdaka 😉

marcelka11
27. feb 2009

inka, ja som najprv oprala na 60 stupnov, iba ked zapachaju, tak zhruba raz za mesiac periem na 90

telepjanka, podla mna je to aj prikrmami aj materialom, zda sa mi ze bambus a konope maju tendenciu viac zapachat

inka04
27. feb 2009

vdaka, marcelka 😀

kili
27. feb 2009

telepjanka, ja si myslím, že je to vekom. od takých 6m majú deti moč už zapáchajúcejšiu, už to nie je len voda. Príkrmami to nie je, lebo u nás zapáchať začali obom ale A. bol do roka len čisto na mlieku.

marcelka11
27. feb 2009

inka, na 90 len tie, ktore znesu vysoku teplotu, aby si neznicila plienky

inka04
27. feb 2009

a neviete mi niekto poradit, ci ked dam namiesto avaivaze ocot (avivaz vobec nechcem pouzivat) ci to trosku tie plienky aj zmakci? ci kvoli comu je ten ocot dobry? a ked sa dava napr. levandulovy olej, kde sa pridava? do octu? vdaka 😉

weronique1
27. feb 2009

ahojte damy, niektora dobra dusa mi poslala strih na plienku spolu s prilozenym papierikom - kedze som obalku otvarala na parkovisku a dnes som mala svoj den, tak mi spolu s papierikom capla do najkrajsej olejovej kaluze na okoli. to najdolezitelsie, strih, sa mi podarilo zachranit, ale ostatne nie - neviem, ktorej sa mam podakovat 😒 priznajte sa 😉

miracle
27. feb 2009

Ad inka..

ocot sa pouziva namiesto avivaze, plienky zmakcuje. Posobi aj antibakterialne a antimykoticky, ale neviem presne v akej koncentracii (okrem ineho ho ani nepouzivam a zatial mi na plienkach nic nenarastlo 😀 ) Bacha, niektori vyrobcovia ho odporucaju nepouzivat, ma skracovat zivotnost gumiciek.

Levandulu mozes pridat aj do octu, alebo ja kvapnem na nejaku nasu bielizen, ktoru periem spolocne s plienkami.

Ad smrad plienok...okrem konope a bambusu dobre smrdia aj latkove plienky zo syntetiky...take fluffles po nocnej sichte... 😅

telinka
28. feb 2009

bambusko dala typ ze niektora pouzivate zavazovacky BI so snapkou.....ja som povodne chcela nasit suchy zips ,ale reku ze vyskusam ...faaakt super napad a aj manipulacia... 😉