Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
16. jan 2012

kocky idem dnes do teska konečne sa tam dostanem, tak si chcem kupit mio tu dezinfecnu srandu prašok či čo, odporute na vsetky plienky aj farebne ano? vdaka za radu

juliam
16. jan 2012

@lias keď pohľadáš, tak zoženieš dobré plienky aj v bazári, buď používané alebo aj úplne nové nepoužité. ja som všetky plienky ale kupovala nové a šiť bohužiaľ neviem 😒 počet a druh plienok závisí od toho, čo preferuješ. my doma používame štvorce (30 ks) + vkladačky + vrchné PUL nohavičky (2-3 ks), na noc bambusové plienky dovypchaté (5 ks) + flísové vrchné gaťuše (1 ks) zatiaľ a máme už aj vlniaky (2 ks), len ich treba nalanolínovať. máme aj zopár kapsoviek a chcem vyskúšať aj nejaké SIO plienky - tie používam napr. ku doktorke alebo na návšteve na rýchle prebalenie. preštuduj si nejaké fotoblogy napr. od @zfidorka alebo iných báb, majú to tam krásne rozpísané, aké plienky kedy používali a aj aké sa im osvedčili.

katka888
16. jan 2012

@lias
je otazne z coho sa taketo lacne plienky vyrabaju a kde a a za akych podmienok. ci dany material je certifikovany pre deti do 3 rokov...
ak si aj kupis plienky "znackove", overene a certifikovane, zaplatis za ne 500 eur + pranie za 2 roky tak max 150 eur, stale je to lacnejsie ako jednorazovky, ak ti ide o usporu.
aj ked mnoho mamiciek ti napise, ze ma vybavicku lacnejsiu ako 500 eur a aj napriek tomu maju v nej kvalitne, overene plienky.
osobne som dala za plienky na 2 deti do 400 eur , mam par kusov / cca 4-5 /aj z bazariku, niektore boli normalne funkcne, ale cca 2 ks z bazariku boli v stave rovno do kosa... znicene..zavici od predavajucej, do akej miery je ochotna predat este velmi neobnosenu plienku a do akej miery za peniaze preda aj roztahanu "handru" .

katka888
16. jan 2012

@tinika
ja pouziam mio fresh na vsetky plienky, je pravda, ze take tmave mam len cca 3-4 ks

tinika
16. jan 2012

@katka888 no tmave vlastne ani ja nemam teda ak myslis hnede, čierne atd, ja mam modre a zelene vačšinou a chcela som aj tie separačky skusit ale čitam na nete ze nie su vhodne pre deti čo su kojene , ze maju ridku stolicu, ja sice nekojim ale maly ma riedku stolicu a vraj to sklzne po separačke, tak asi smola, resp. skusim a odlozim na neskor a budem musiet z netu kupit resp. od teba ked budem kupovat vlnačiky

tinika
16. jan 2012

@tinika nadherne latkovky mas joj skoda ze som ich nevidela ked som kupovala sebe tie vzorovane stvorce uz terza mi zbytočne kupit bo mam nejake a biele latkove nevyuzivam teraz velmi tak mam bohate na odhrgavanie a podobne ale nadhera este aj tatovi sa lubili :D on ze kolko stoja aj by mi dovolil kupit :D ale tak nechcem zbytočne, ale uz viem komu asi kupim :D krstna patkova čaka babatko dostane od nas :D

lias
16. jan 2012

@juliam super, ďakujem za ten tip na blog zfidorky, presne toto na začiatok potrebujem 🙂
A ktoré kočky majú ešte takéto blogy?

katka888
16. jan 2012

@tinika
tie kryty su novinka od anavy, zatial ich neplanujem pouzit, uvidime neskor ako budu ondrejkoi sediet pleinocky

katka888
16. jan 2012

@lias
tusim aj emjee

katka888
16. jan 2012

@tinika
aj ondrejkova krsna je tehu, tak od nas dostane nejake čačane stvorce aj latkovky
ja som si ich vzala pre ondrika ked ideme k doktorke, tak stale tam treba nejaku plienku pod neho, na vazenie a tak.. a aj ked chodime vonku tak mam so sebou... a ked budu deti vacsie budu mat tieto farebne plienocky v detskej na hranie

juliam
16. jan 2012

@lias ešte aj @zojec alebo @labutka trebárs

janulkan
16. jan 2012

@lias labutka aj zojec, pripadne si precitaj http://www.latkovepleny.info/ a myslim ze aj kazdy internetovy obchod ma co to o vybavicke 🙂

juliam
16. jan 2012

joj, baby tie nové BG sú krásne. a dobrý nápad veru kúpiť kamoške tehuľke nejakú plienočky 😉

chavele
16. jan 2012

Ahojte kocky, chcela by som sa spytat, kedy bude tento rok ten tyzden latkovych plienok ? Na nete som nasla termin Real Diaper Week o 16.-21.4.2012. Termin mam v polovici maja, tak by som s nakupom vybavy pockala 🙂 Ak k by to malo byt o dost neskor, tak zacnem nakupovat pomaly aj teraz.

lias
16. jan 2012

@juliam
@janulkan ďakujem, všetko si píšem, večer sa pustím do študovania 😉

labutka
16. jan 2012

@chavele ja som tiez nasla tento termin na RNW. ale zatial len na jednej webke, este je asi skoro...

smejkoh
16. jan 2012

@lias To neviem co je za znacku, ale pokial ich chces ako vzor na usitie svojich vlastnych, tak 1 kupit mozes. Mozno ti poradia dievcata, co sa vyznaju skor v znackach. Videla som aj na inych bazaroch kapsove plienky (priblizne take ako v tvojom odkaze) za 5 - 6 €, ale bude to asi horsia kvalita, ked uz len materialy (tie kvalitne) su pomaly v takejto cene + este za pracu na usitie, tak o kvalite takych plienok by som pochybovala, ale odskusane nemam.

Nohavickove plienky su vsetky plienky co maju tvar nohaviciek, co maju vsite gumicky okolo noziciek a na chrbatiku, co vyzeraju skoro ako jednorazovky, aj tie z odkazu su nohavickove kapsove.

labutka
16. jan 2012

@lias @smejkoh tie plienky z bazara, co davala lias odkaz, su klasicke ebay. 😖 pre mna nepripadaju do uvahy ani zadarmo. Dalsie "znacky" pod ktorymi sa tieto plienky predavaju su napriklad Happy flute alebo Alva.

zuzanamolnarova
16. jan 2012

@juliam sú krááááásne aj ja som si z nich už dvoje objednala - už sa ich neviem dočkať 😀

tunylyk
16. jan 2012

dnes mi pribudli dalsie plienocky,len nech uz sa drobco narodi 😀 okrem ineho aj haipa daipa som si na skusku vzala,take este nemam 😉 vlastne uz mam 😀

pifina
16. jan 2012

dievcata, mam na vas dotaz - mate nejake skusenosti s americkymi plienkami? co sa hodi kupit do vybavy? vyzera to tak, ze mm ide o mesiac na sluzobku, tak ho chcem poverit nakupom 😅 zatial nemam nic, len par vkladaciek a stvorcov ...

katka888
16. jan 2012

@pifina
v usa mozes zohnat napr. happy heines alebo bum genius.

katka888
16. jan 2012

@zuzanamolnarova
ani ja sa ich uz neviem dockat.... dufam, ze ich budu hned po prijati posielat 😀

pifina
16. jan 2012

@katka888 a su dobre? mas s nimi skusenosti? lebo ak nakazem doniest mm plny kufor a potom ich nebudem pouzivat, tak mi ich asi obucha o hlavu 😀 zatial z latkovkami nemam ziadne skusenosti, ale mam pevne odhodlanie a drobec sa narodi v maji 😅

katka888
16. jan 2012

@pifina
bum genius pouzivame denne, happy heines len viem, ze su z usa. ak by som si robila vybavicku, nekupovala by som vsetko od bum genius, pretoze napriklad ine znacky maju ine typy plienok. podla mna bum genius ti nebudu stacit na noc a ked bude babo velke, vkladacky stay dry tiez nebudu postacovat a kapsove od bum genius vyuzijes aj ekd babo vyrastie, ale skor uz s nejakou doplnenou bambus vkladackou.
od nich by som brala 2+6 sadu organic, to su biobavlnene vvkladacky a dost save aj rpe vacsie babo, ale malemu to na zaciatok este davat nebudes, lebo su objemnejsie, brala by som od BG este urcite kapsovku nejaky kus dva a ich novinku BG freetime.
osobne by som si spravila zostavu pre dieta cca 8-10 nohavickovych bambusovych plienok a na ne 1 ks flisove vrchne pre babo do 6 mes a 1 ks vlniacokv od 6 mes, cca 6-8 kapsoviek a plienok AIO a plus ta sada 2+6 organic a cca 20 stvorcovych plienok na prve tyzdne prebalovania.

pifina
16. jan 2012

@katka888 velka vdaka 😅

zuzanamolnarova
16. jan 2012

@katka888 ahoj Katka, vidím v tvojom albumčeky o plienkach že máte wee hugger pulky, chcem sa spýtať nepretekajú ti? lebo my sme ich mali 2x a jedenkrát pretiekol pri nožičke a dnes celá pod riťkou ☹ možno niečo robím zle. Dávam do nich soci štvorce + bambusovú vkladačku

tinika
16. jan 2012

@katka888 som bola v tom tesku a na zivo som videla niektore z tych plienok čo som rano pisala jooooj krasne su veru kraasne

tinika
16. jan 2012

@katka888 jojo ja tak tiez nosim ale mam do bludu tych bielych a kedze ich nedavam ako plienky velmi tak mam ich dost na take učely