Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sladkasue
26. jan 2012

cafte babulky: po uspesnom prestahovani sa(konecne) mam novu pracku - perie zatial perfektne, mam maly problemik: s odkladanim plienok... doteraz som ich mavala na balkone - no teraz si to nemozem dovolit, lebo to je mini balkon:(
uvazujem nad kupou vaku na plienky - konkretne BL velkost L(na 20plienok)-chcem ho pouzivat namiesto vedra 🙂
ma niekto skusenosti s tymto typom vaku - ci nepremoka, ci dobre drzi pachy a pod?
resp. najde sa niekto kto ma doma iba VAK na skladovanie pouzitych plienok? dik 🙂

eridani
26. jan 2012

@sladkasue Ja pouzivam na doma vak, ale s BL skusenosti nemam. Pouzivam Pop-in L a Tots Bots. Pop-in drzi stale ako noyy, na Tots Bots sa po roku a pol intenzivneho pouzivania zacina olupovat PUL zater. Dokupila som Itti Bitti maly na cesty a velky Anavy L na doma. Oboje su na zips, takze idu super uzavriet a nic nesmrdi. Ale mam ich len kratko, tak uvidime ako dlho vydrzia. Inak oba su krasne, chlpate minky. 🙂

katka888
26. jan 2012

@sladkasue
ja pouzivam iba vak , mam od anavy na zips, akurat na 2 dni sa mi zmestia plienky. predtym som mala jeden, ktory ale bol na zatahovanie, to sa stale zasekavalo, povolilo len po vyprani v avivazi, len si neviem narychlo spomenut znacku, ale najdem .

janulkan
26. jan 2012

idem si po radu k vam 🙂 maly ma uz asi 3 den striedavo malicku zapareninku na ritke, v noci mu to bambus zahoji, cez den sa zase objavi, myslite ze to moze byt kvoli zubkom, lebo do teraz sme vobec nemali problem so zadockom? aj v noci sa mi budi dako kazde dve hodiny, co nezvykol, aj ked si len pocucka a zaspi zase 😠

sima.p
26. jan 2012

@katka888 mne sa zdá, že si mala BL... ja ho mám, už ho ale nepoužívam, používala som ho cca pol roka, postačoval mi, pachy nepúšťal ani sa nejako nezničil.

mirca
26. jan 2012

@janulkan my mame zapareninku vzdy pri zubkoch...ked sa objavi, viem, ze uz ide dalsi 😀

mirca
26. jan 2012

ahojte, potrebujem poradit trosku mimo topic, ale idem prat plysove hracky...mozem dat do prania Mio fresh? vyplaka ho dostatocne (aby sa nedostal do pusy), alebo dat radsej len ocot do plakania? a nemate skusenost, co urobi Mio fresh s farbami? dík

katka888
26. jan 2012

@sima.p
aj mne sa mari 🙂

majka1981
26. jan 2012

@zfidorka nie, nemohla som ich v obchode vyskusat, lebo Sebastian spal v kociku...
dali by sa do nich dat plienky na rovno ?
asi ich skusim 🙂 , chytila ma zase nova mania 😀

labutka
26. jan 2012

@mirca na plydakov by som dala dvojite plachanie, alebo po oprati este raz vyplachat. Miofresh mi farby pri prani nevytiahol, ale nenechavala by som tam hracky namocene.

@sladkasue @katka888 ja mm vak BL, normalka kvalita, ale biely by som uz nechcela. Strasne na tom vidno spinu. Ta snurka mi drhla, len ked som prala v prasku. Zo slizu sa zatahoval OK.

mimuka
26. jan 2012

ahojte neviete mi prosím nejako jednoducho vysvetliť čo je za plienku GroVia Shell single?? to je niečo ako flipky? asi nie, že? čo si o nej myslíte...vďaka

katka888
26. jan 2012

@mimuka
gro via shell je system, ktory sa sklada z 2 casti - vrchnych nohavicike gro via shell single a sacieho jadra , ktore sa na tie vrchne pripinaju patentkami. ked babo napiska a nie su znecistene tie rchne nohavicky, len odopnes jadro a pripnes nove. jadra su dva typy, jedno ma z vonkajsej casti pul, aby ak je jadro riadne mokre, nenavlhli vrchne

mimuka
26. jan 2012

@katka888 čiže tie vrchné nie sú len čistý PUL hej? je tam aj nejaká normálna látka..

zfidorka
26. jan 2012

@majka1981 ja ich davam len na nocne plienky, ale podla mna by boli dobre aj na plienku narovno... len musis kupit dobru velkost, aby mu nepadali na bokoch - su pruzne, takze sa pekne prisposobia...

katka888
26. jan 2012

@mimuka

toto je nasa, starsia verzia grobaby,m teraz je to grovia, ale system ten isty

zfidorka
26. jan 2012

@mimuka zvonku je pul a zvnutra je polyester, ja som single shelll pouzivala aj ako vrchne na ine plienky - vacsinou stvorce narovno... oproti inym pulkam sa ti moze stat, ze ti ta vnutorna latka skor chyti pachy musis castejsie prat...

emjee
26. jan 2012

@labutka na ruky je medvidek podla mna "mastny"
ja som nosila v krabicke, co bolôa k vlhcenym utierkam babylove, teraz nosime v krabici plastovej od zmrzliny 🙂 obrusky suche (latkove aj papierove einmalwaschlappen) a medvidka vo flasticke a striekam az tesne pred

tortelinka
26. jan 2012

mam otazku: na akej teplote sa daju prat kikko bambusove stvorce?

dlifrag
26. jan 2012

@zelka Mila zelka dost okolo domacnosti mali aj nase mami a predsa nas odplienkovali dokonca aj s klasickymi ktore museli vyvarat a zehlit a dokonca nemali mikrovlnku a dalsie vymozenosti ktore mame my. Som zvedava kde potom postavite tie stromy ked sa budeme o niekolko desiatok rokov podkynat o plienky a dalsie odpadky....

janulkan
26. jan 2012

@tortelinka odporucam 40ku, kedze na 60ke sa mi znacne zrazili a aj podla vyrobcu sa ma max na 40ke

tortelinka
26. jan 2012

@janulkan a nie je 40 na plienky malo?

janulkan
26. jan 2012

@tortelinka no prave to je ta dilema u mna, kedze vsetky periem na 60ke 🙂 ale na kikko bamusovych to fakt znacne vidiet, myslim ze aj zfidorka to pise v clanku svojom ze sa jej velmi zbehli...

zfidorka
26. jan 2012

@tortelinka podla mna je 40 malo, ale tak to odporuca vyrobca... ja som prala na 60 a zrazili sa skoro na polovicu (po vyse roku)...

tortelinka
26. jan 2012

@zfidorka tak to ma fakt nastvalo, kupim take drahe a ani oprat sa nedaju poriadne! 😠

dudri
26. jan 2012

@labutka mam flisove kapsovky len 2ks
@crysmile ked bude zmiznut bodky. skusam bambusove plienky, ale nemam ich dost.stvorcove plienky40x40 5+ 4(30x30) spolu spolu 9 to su ako vkladacky.
a
BL bamboo 6ks. 😖
mam vela ciste bavlny. 😝
nebudem kupit nove. myslim, ze okolo rok bude pevna pokozka, co myslite?

crysmile
27. jan 2012

@dudri viem ze zojec s tym mala problem tusim... tak skus sa jej popytat.. ale tolko ti zatial staci toho bambusu, hlavna vec ze je na pokozke.. ono sa to podla mna casom aj zmeni..

lumarque
27. jan 2012

@dudri ked babu vadi vlhko, tak by som pouzivala tie kapsovky bez vrchnych nohaviciek a na nohy by som dala navleky. Ked by ich popisalo, tak by to bolo hned vidiet ( urobi sa mokre kolecko)a hned by som ich vymenila. Na stvorce by som si urobila nieco taketo http://www.branakdetem.cz/buretova-mokomini.htm a ked by bolo vonku teplo ( aspon 18 st a nikto by vas nevidel :D), tak by som dala nohavice "rychloprdky", kde sa vsetko krasne vetra. Nam sa taak vzda zahojili zapareniny.

sladkasue
27. jan 2012

@eridani
@katka888
@sima.p
dakujem za komenty k vakom na plienocky🙂 nakoniec som si objednala 2 vaky: BL velkost L (biely) a Gro Baby (modra) do kazdeho sa vojde cca 20plienok. tak ked budem jeden vak prat, druhy budem mat volny 🙂

sima.p
27. jan 2012

@sladkasue aspon budeš vedieť porovnať.., napíš potom referencie. Ty máš Bambi roxy? Lebo už ich mám aj ja, ako si spokojná?

sladkasue
27. jan 2012

@sima.p ano, mam BR 🙂 plna spokojnost, neviem si ich vynachvalit... aj vkladacky su super. uz som ich prala viacejkrat a vyzeraju ako nove, su makucke, dobre sa prisposobia tvaru ritke, mam patentky a ziadny nedostatok v zapinani nevidim 🙂 mozem naozaj odporucit