Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ariela22
12. feb 2012

Ahojte...taktiež by som rada začala s látkovými plienkami 😉 Ak tomu správne chápem tak na začiatok mi postačia aj staré bavlnené plienky,ktoré mám v skrini a dokúpim vrchné nohavičky a snappi sponku? Nezaparí sa detičkám zadoček?

zfidorka
12. feb 2012

@ariela22 mozes pouzit aj stare stvorce, ja by som do stvorcov davala bambusove vkladacky - pre zvysenie savosti, naviac bambus je antibakterialny a protiplesnovy, na dlhsi spanok by som davala stay dry vkladacky a na lepsie cistenie od kaky su dobre celulozove separacky...

marianas
12. feb 2012

Ahojte Máme strašne tvrdú vodu, plienky sú po roku a pol ako šmirgeľ, po opratí ich musím poriadne vyšúchať a už mám pocit, že im to skracuje životnosť, sú akoby "vyšúchané". Nemáte niekto prístroj na zmäkčovane vody alebo niečo podobné? Funguje to vôbec alebo je to len reklamný trik, že to zmäkčí vodu?

kkl82
12. feb 2012

@marianas ja sice plienky este neperiem, ale u nas na zatvrdnute pradlo vseobecne plati len a len susicka 😎 ta krasne vytiahne vsetok zatvrdnuty vodny kamen a ine ciastocky, ktore sa vo vode nachadzaju... mozno ti ostatne kocky latkarky poradia viac, ale ja som takto po jednom prani a suseni revitalizovala plienky jednej kamoske 😉
a tie zmakcovace vody (filtre), co sa montuju priamo na privod vody aj funguju (zalezi na systeme a vyrobcovi), ale ked uz su tie usadeniny v plienke, tak sa to z nich moc jednoducho vyprat neda...

miruss
12. feb 2012

@marianas: Mne sa osvedčil ocot alebo prabie v mydlových orecoch. Tiež máme tvrdú vodu. Ale sušička je určite najlepšie riešenie.

marianas
12. feb 2012

@miruss Ahoj. Ocot používam niekedy na namáčanie, niekedy v predpierke a občas namiesto aviváže. A periem v orechoch a v slize na striedačku. Tie plienky sú ako kameň.

tortelinka
12. feb 2012

@zojec ja mam aj babyland, som spokojna zatial, nevidim problem

zojec
12. feb 2012

@tortelinka no ja vidim hlavne problem v tom, ze neviem co davam dietatu na jeho citlivu pokozku... 😉 a vela bab sa stazuje ze po case zacinaju dost prepustat.. samozrejme, je na kazdom, ako sa rozhodne.

miruss
12. feb 2012

@marianas: tak už potom len tá sušička. So zmäkčovadlami nemám skúsenosti.

larosa
12. feb 2012

@zojec vďaka za odpoveď 🙂 ostanem na 60tke 😉

julcek
12. feb 2012

ahojte, mam taky maly dotaz, postrehli ste rozdiel pri latkovani chlapceka a dievcatka, prveho mame chlapceka a teraz cakame dievcatko, pri chlpacekovi sme latkovali od narodenia takze mam dostatocnu vybavu, ci treba nieco prikupovat

susul
13. feb 2012

ahojte, mozno to nie je uplne do tohto fora, ale kedze sa tu uz parkrat riesilo, v com prat plienky, aby to bolo vhodne pre babo i pre prirodu tak prikladam link na test pracich guli a mydlovych orechov. Podla mojho nazoru su tam zodpovedane vsetky otazky, ktore som i ja sama riesila - operie to a je to naozaj ekologicke?
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/109742988...

katka888
13. feb 2012

@larosa
aj ja by som ostala na 60tke, obavam sa , ze 40 je naozaj na bakterie malo ☹
ak mas malo do prania , ja tam oprihadzujem kuchynske uteraky a utierky..

katka888
13. feb 2012

@julcek
julka, u nas to zatial vyzera asi rovnako co sa tyka piskania , ondrik je stale na novosklade a to ma skoro 8 mesiacov 🙂 ( ale on nepapka prikrmy zatial, tak kvli stlici, stale je trosku redsia, nieked ypretecie ja novosklad a to by mi plienky na rovno nezachytili ) ale viem, ze ti risko piskal vela naraz , ze ? viki piskala casto a malo, do roka a pol bola len na stvorocovh narovno a flipkac / na doma / ...
uz sa tesim na Vasu slecnu , mas to za par, drz sa 🙂 adavaj na seba pozor

sima.p
13. feb 2012

@susul veľká v´daka za link, ešteže som tie guľe nekupovala tie "originál" drahé.....

euka210
13. feb 2012

@ariela22 ja pouzivam kupene stvorce Kikkko a maste nepouzivam...len velmi vynimocne

ariela22
13. feb 2012

@euka210 a to používaš iba stvorce?

euka210
13. feb 2012

@ariela22 nie, ale je ich vecsina 🙂 mam ich cca 45ks velkych a 10ks malych na bezne pouzivanie (ale pri prani 3xT ich ani vsetky neotocim). Pouzivam ich so zavezovacimi (teraz uz menej, ked kaka kazdy druhy den), alebo narovno do vrchnych flipiek a Bummish. Vkladacky mam rozne....viacvrstvove, bambusove, BL prefold. Z inych typov plienok mam len trochu...zatial nam to staci. Na noc mam lepsie plienky. Vo fotoalbume by som mala mat foto.

euka210
13. feb 2012

@katka888 a nie je mu novosklad maly? My mame 5,5m a stvorce sa zbehli, ze novosklad je ltt. Sice mozno preto, ze mame 8,5kg. A nemal by uz papat zeleninku? Ved aj dojcene maju po 6m zacat papat, lebo mliecko im uz nestaci energeticky a aj zelezo po polroku klesa. Aby potom prikrmy neodmietal.

jugu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susul
13. feb 2012

@sima.p ej veru ja som tiez nad nimi rozmyslala, ale nakoniec periem v eko prostriedkoch a mydlovom slize.

katka888
13. feb 2012

@euka210
novosklad mu je uz tak ze LTT.
my od 6 mes sa snazime davat prikrmy, ale on nevie prehltat, sa dusi... takze len skusame a skusame

euka210
13. feb 2012

@katka888 ako ze nevie prehltat? Ved aj mliecko prehlta. Ja mu robim take riedke a dam len tesne za peru...jazyckom si to vylyze ako macicka...tiez inak nevie lebo bol doteraz cisto dojceny 🙂

julcek
13. feb 2012

@katka888 Kati ja som u Riska na den pouzivala len Flipky a stvorec narovno, novosklad som vobec nepouzivala, neviem nejako som sa k tomu nedostala, ale mas pravdu ze Risko vela pil aj vela piskal tak pockam a uvidime ci bude treba este daco. Plienkove nohavicky sme pouzivali k lekarke a na noc.

zuzanka7834
13. feb 2012

@nenocka skus si vytvorit samostatnu otazku, ved nemusis davat do nejakej temy... 🙂

nenocka
14. feb 2012

@zuzanka7834 Ďakujem za tip, už som to našla a aj kúpila 😉

katka888
14. feb 2012

@euka210
ked mu dam nieco do ust ad jedna to vytlaci jazyckom vsetko von, alebo len tak necha vytiect z papulky a ak nahodou sa mu aj nieco dostane dalej, tak sa ad dva zacne dusit a zacne to kaslom "vygrckiavat" von.
ak by som mu dala nieco tak akjo pises za peru, on to jazykom vytlaci von.

lusylienka
14. feb 2012

ahoj aj ja som rozhodnuta viac menej tiež pre látkové plienky, mam aj ja take starsie stvorce ale potrebovala by som este par stvorcov dokupit chcem sa spytať s ktorou značkou mate najlepšie skúsenosti? Ďakujem 🙂

katka888
14. feb 2012

@lusylienka
osobne s KIKKO LUX eco, ale mamicky si chvalia aj kikko lux alebo mam happy square.
podstatne je, aby mali co najvyssiu gramaz. v nasich kamenných obchodoch najdes napriklad kikko plienky, ale zvacsa s nizsou gramazou, vhodne skor pod hlavicku a tak 🙂

lusylienka
14. feb 2012

@katka888 dakujem, a nestalo sa ti ze sa ti tie kikko sprali? lebo citala som aj take nazory ze sa im po viacerych praniach sprali na maly obdlznik a potom ich pouzivali uz len ako vkladacky 😉