Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kloranebb
19. feb 2012

Ked by som chcela fungovat cez den na kapsovkach, kolko by som ich potrebovala pri prani kazdy druhy den? Prebalujem tak 10x za den cize 20? Zmesti sa mi to vlastne na 1 pranie? To je ale ake nakladne potom ze? Hmmm.. Ked maly mi uz neoblezi pri prebalovani vobec, uz kaslem na vlniaky, tie len na noc s nohavickovou plienkou, a stvorce na draka so snappy to uz je velmi neprakticke, ani narovno sa neosvedcili, kaka vytiekla von. Kolko toho dokupit? Mam 4 zatial.

A jedna prakticka otazka:ako viete pri kapsovej plienke kedy prebalit? Lebo ked mu tam saahnem tak je to suche a nebudem ho vyzliekat a vyberat vkladacky a skusat ci su mokre alebo suche. To asi len odhadom sa prebaluje ze?

henushka
19. feb 2012

@kloranebb Zalezi na tom, z akeho materialu su vkladacky. Ja mam Wonderoos a tie maju bambusovu, takze pri nich treba pocitat 1 den schnutia (vo vnutri).
A kedy prebalovat? Hmm, ja uz mam velku babu (aj ked furt na plienkach 😠 ) , tak uz viem zhruba, kedy a kolko asi napisa.

iron
19. feb 2012

@kloranebb ja ked som cez den na kapsovkach tak mi stacia dve, menim len jadro. Horsie ked pokaka. Ale myslim si, ze take tri plus vymenne vkladacky by ti stacili. Takze cca 6ks a vkladacky (tie mozu byt rozne. Ja este zvyknem davat k ritulke stay dry vrstvu aby ju mala v suchu.
No ale ked prebalujes 10 x tak rataj asi tak, ze jednu kapsovku pouzijes na dva krat to mas na den 5, takze mi potom vychadza 10

estterka
19. feb 2012

@kloranebb ja som nemala stvorce nikdy,pouzivam od 8 mesiacov flip original vkladacky organic aj vrchne nohavicky. ja by som nevedela kapsovku pouzit dvakrat..

zojec
19. feb 2012

@kloranebb ja som malu cca od 1. roka davala len do kapsoviek, aj na noc.. mam ich 20ks.. v pohode staci 😉 tiez by som dieta nedala do pouzitej kapsovky, aj ked vymenim vkladacky, je to dotykova vrstva, nasiaknuta mocom, kt. sa rozklada 😕 😕 to cikanie sa aj u vas urcite ustali na tych 5-6x za den, o chvilu budes davat aj na nocnik, takze podla mna ti bude stacit dokupit este nejakych 7-10ks 😉 este mozes kupit nejake SIO, tak menis len jadro, no ja som napr. aj IB menila po kazdom pocikani, lebo suede co je na pule napachol mocom a bol mokry..

vavrenka
19. feb 2012

kocky, ktora mate itti biti SIO a itti biti tuto jednovelkostnu? ma 8m dcerku a neviem sa rozhodnut, ktora je lepsia.. 😝 , napisete mi svoje skusenosti?

zojec
19. feb 2012

@vavrenka podla mna obycajna SIO 🙂 tuto ma otrasne vkladacky, kt. hned pretecu :( ak tuto, tak s vkladackami do SIO 😉 moja ma 20mesiacov, 10kg, v pohode je jej velkost M, ale aj L 😉 tutto zmensujem na stred. zhrnula by som to asi tak, na male babatko (novorodeniatko) tutto, na vacsie od cca 7-8 kg SIO velkost M, zvycajne vydrzi az do odplienkovania, pokial dietatko nema tendenciu byt obor 😀

zfidorka
19. feb 2012

@estterka kebyze mas bambusovy uterak, tak to by bolo dost save 😉 podla mna bavlneny nie je dostatocne savy a zbytocne by bola plienka velka... ale ked mas zyvsny uterak, tak vyskusat mozes...

eridani
19. feb 2012

@vavrenka Tiez som za SIO. Ma omnoho lepsie vkladacky ako tutto. Tym ze je viacvelkostna, tak presne vyberies aku velkost potrebujete a nerobi zbytocne velky zadocek. Je aj o nieco uzsia medzi nozickami, co je pre chodiace babo vyhoda. Nas drobec ma 23 mesiacov a cca 11 kil. Nosime M aj L a Mka mu sedia lepsie.

vavrenka
19. feb 2012

@zojec velka vdaka - viac sa mi ta SIO pozdava kvoli vkladackam- bambuse, len ma znieistila reklama, ze - nova jednovelkostna uzasna super- no nekup to 😀
a nemas skusenosti, ze ktora pleinka je dobra do nosica/satky? (tie itti b. asi velmi nie, vraj su to bokovky), cize dobre save jadro a dobry strih.. uff, inak narocne na financie, dufam, ze sa mi pociatocny vklad vrati. musi, bo mi mm privire kyslik.. 😉

vavrenka
19. feb 2012

@eridani dakujem velmi. v plienkach sa zatail len orientujem - mam doma BG V4 one size - ta je v pohode, ked ideme na dlhsie von, objednala som si aj flipky. no a riesim este nejake super save vkladacie a kapsove. na doma to zvaldame bez plienky alebo iba so stvorcom. na noc som si objednala nejake tots bots bambus strech, dufam, ze su dobreee??

eridani
19. feb 2012

@vavrenka Flipky si tu hodne ludi chvali, tak snad budete spokojni, aj ked ja som sa s nimi neskamaratila. Kapsovky tiez nemusim, takze s tym neporadim. Radsej mam AIO alebo SIO. Vkladacie su skvele BI prefoldy, velmi save. Pouzivam na noc na dovypchatie, ale myslim, ze by mohli byt aj do kapsochych. Tots bots bamboozle strech su na noc moc fajn, zrovna teraz maly v jednej spi. 😎 Nam by samotna nestacila, dovypchavam spominanym BI prefoldom. Este sme spokojni s Anavy, ale zalezi od proporcii dietata, niektori sa stazovali, ze su male. Vy ste doma uz bez plienky? Celkom skoro. My si este na to zrejme hodne pockame, malemu absolutne neprekaza mokra plienka. 😖 Ked ho dam na nocnik, tak sa obcas vycika, obcas nie, ale nehlasi vobec. Ani pred, ani po. Aspon ze kakanie sa nam dari odchytavat, tak nemusim riesit zakakane plienky.

zojec
20. feb 2012

@vavrenka do nosica, vsetky ostate plienky.. IB tym ze je uzke zvykne pretiect, ale pri velkych detoch uz ani nie .. B. ked pisne obrovsku davku (ked uz nevie vydrzat) tak pretecu vsetky plienky 🙂 BG kapsovky su fajn, mam ich rada, ale od isteho casu davam do nich len bambusove vkladacky, tie original uz nestacili. BI prefold je najlepsia vkladacka co sa savosti tyka 😉

vavrenka
20. feb 2012

@zojec pozerala som si tvoje plienky, no som v soku UZASNEE!!! 😎 . kde si sa to naucila? take nadherne plienocky som nevidela...
prefoldy mam - len ich este nemam do coho vkladat. cakam na zasielku. to staci supnut do kapsovky, prip. dovypchat? alebo su nejake specialne bambusove vkaldacky?

vavrenka
20. feb 2012

@eridani hej, pocula som o ananvy, ze su fajn, len ze sa pranim scvrknu. uvidim, ako som spominalal tie prefoldy uz mam doma, len mam zatial iba jednu kapsovku a cakam na zasielku.
my sme trochu zacali trenovat bezplienkovu kom. metodu, preto je mala bud na stvorci (co sami prestava pacit, lebo jej davam bambusove a nehlasi pocikanie), alebo len v polodupkach ci krataskoch, vtedy hlasi, ked jej to vychladne 😀 😀

zojec
20. feb 2012

@vavrenka prefold mozes poskladat do kapsovky, nohavickovej, do puliek, vsade kde ho momentalne potrebujes 🙂 u nas sa osvedcil na noc 😉 dakujem za pochvalu plienociek, no raz zacnes sit a pri 5-6kuse to uz ide 😀 😀 bam. vkladacky okrem prefoldov IB mam vacsinou len usite, takze neporadim kt. su este dobre . anavy sa nesperie, to urcite nie, vsetky materialy na plienky sa pred sitim peru na 60tke, takze ak sa zmensi tak max. o par mm. 🙂 oni su skor take mensie.. povedlaa by som velkost M. ale priemernemu dietatku sedia az do odplienkovania 😉

eridani
20. feb 2012

@zojec @vavrenka Nam klasicke bambusky Anavy sedia stale vyborne, ale prefold do nich uz nenacpem a samotne nam na noc nestacia. Pouzivam na prechadzky na von alebo na denny spanok. Teraz som dokupila aj novu nocnu Anavy XL a ta je teda velka dost.

juliam
20. feb 2012

@vavrenka aj my máme anavy, používame dovypchaté prefoldom na noc, ale malému už ide riťula vypadnúť - má 7,5 kg. na noc sú naozaj fajn TB stretch, čo si objednala, a aj LL mám rada.
@eridani tvoj drobec má koľko kíl, ak smiem vedieť? takže anavy XL sú v pohode?

eridani
20. feb 2012

@juliam On je z tych drobnejsich, bude mat 2 roky a cca 11 kil. Anavy bambusku vypchatu prefoldom som mu v pohode este v roku mohla dat. Ja som zatial bola spokojna so vsetkym od Anavy. Ta XL by urcite sadla aj vacsim detom. Ma aj inak riesene vkladacky ako klasicka bambuska.

vavrenka
20. feb 2012

@juliam a aka je to znacka LL? este som pozerala blueberry, pacia sa mi vzory, mas s nimi skusenost,?

vavrenka
20. feb 2012

@eridani hm, som rozmyyslala nad tou xl, ale ma odhovorili, vravis, ze dobre sadne a vydrzi na noc? vlastne, kolko ks nocnych plienok potrebujem?

nenocka
20. feb 2012

Ahojte dievčatá, viem, že sa tu toho už o páchnucich plienočkách popísalo, ale nechce sa mi to hľadať... 😅

*naše plienočky nieže by vyslovene smrdeli, ale tak zvláštne páchnu... týka sa to len bambusiek, bavlnené štvorce sú v pohode. môže to byť tým že sa sušia blízko pri radiátore-mám ich na takom tom závesnom sušiaku. potom tak zvláštne vonia celá skriňa-akurát ju vetrám 😀
*dezinfekčné prostriedky (miofresh, puer) môžu ísť aj na bambusky? pomáha čajovníkový olej pri dezinfenkcii a "odpáchnutí"?
*A ešte k bielenie, fliačikom... doma sme záclony bielili tak, že sme do vaničky s vodou a záclonami hodili vaječné škrupiny... myslíte, že by to mohlo vybieliť aj štvorce?

Už teraz ďakujem za odpovede na moju vyčerpávajúcu otázku 😵

juliam
20. feb 2012

@eridani a ako má riešené tie vkladačky? lebo rozmýšľam nad nejakými novými nohavičkovými plienkami, lebo ich veľmi rada používam na noc a na dlhšie prechádzky. baby spomínali aj bambi roxy, že sú super.
@vavrenka LL=little lamb. blueberry nemám, ale tiež po nich poškuľujem 😀 krásne sú. ale tuším sa tu spomínalo, že sú tiež dobré, majú aj krídelká proti pretečeniu.
v noci prebaľuješ? ako často perieš? ja mám doma 5 nohavičkových, väčšinou používam len na noc a cez noc neprebaľujem, jedine keď vidím, že sa mrví a nestihneme na nočník, tak potom musím. periem tak každé 2-3 dni, ako kedy. a v pohode mi stačia. ja mám 2x anavy, 1x LL, 1x TB stretch a 1x Babyidea bamboo extra. ale posledné sa mne moc nepáčia. tiež ešte premýšľam nad bumhugger.

vavrenka
20. feb 2012

@juliam ja len zacinam latkovat, mam iba bg v4 kapsovku disana vlniaciky. a prave som zistila, ze som asikupila male 😅 .. mam M a mala ma 7,6kg.. takze neviem, ci nebudem musiet kupi tvacsie...
no mne pride:
BG flip sada stay dry (2 nohavicky, 6 vkladacky)
1 wondero kapsovky mintky
3 tb bamboos strech
a neodolala som IB velkost M, take uzucke medzi nozkami
a k tym plienkam wondero a IB nahradne vkladacky
a prefoldy.
ty mas vlniaciky? aku velkost a znacku?
je to dost? mam doma aj obyc. stvorce, tie stacia na doma.
a aby som nezabudla - bg v4 kapsovky uz mam doma

zojec
20. feb 2012

@nenocka a pachnu ti plienky len suche, alebo ked sa do nich napiska, tak pachnu viac? moze to byt dlhym susenim, alebo aj prostriedkom na pranie. v com peries?
puer aj mio mozu ist aj na bambusky, caj. olej, som neskusala, ale EO su dost prchave, takze vona rychlo vyprcha a zostane len smradok 🙂 dezinfikovat by trochu mohol, ale musela by si ho dat dost velke mnozstvo.. teda 2-3kvapky na dezinfekciu nestaci. to je lepsi ocot 😉
no bielenie so skrupinami je zaujimave, to som este nepocula 🙂 no skus radsej prasok do peciva, alebo jedlu sodu bikarbonu :D no zazrak ako oslnujuca belota necakaj 😉 to plienky radsej oper v pueri na 60tke 😉

nenocka
20. feb 2012

@zojec teraz som ovoňala vkladačky a páchnu tak aj po opraní, nechala som ich voľne na sušiaku 😖o pachu použitej nočnej plienky (hlavne po staršom) ani nehovorím-to už by sa dalo hovoriť o smrade 😝 jedným časom som mu dávala jednorázovky, čo ma ráno až napínalo... a napáchnu aj vrchňáčky-teraz mám pre staršieho blueberry, tak lepšie, ale keď spával v BL FIX = otras a ešte aj trošku prevlhli.
periem v lovele

wewe22
20. feb 2012

@nenocka ja som dlho riesila zapachcjuce plienky pomohlo dat ocot aj do prania aj do plakania takto som to spravila asi 6x aby sa vsetky plienky vyprali aspon dva krat a teraz mame pokoj

zojec
20. feb 2012

@nenocka skus plienky pred pranim namovit do miofreshu na noc, potom daj vyplachat, potom daj program na 60 s dvojitym plakanim, daj lovelu a k nej puer. do priehradky na aviv. deci octu. stvorce aj bmb vkladacky mozes vyprat aj na 90tke. len tam nedavaj plienky s gumickou, mohla by odist...

nenocka
20. feb 2012

@zojec ďakujem za rady 😉 a čo pull-ky, nemôžu sa používaní pueru a miofreshu poškodiť? ocot? všade píšu, že sa na bambus nemá používať...

nenocka
20. feb 2012

@wewe22 ja som dávala do octu štvorce, aj kadečo páchnuce, ale keď všade píšu, že nie je dobrá kombinácia bambus-ocot, tak som sa bála...