Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
11. mar 2009

sju, tak ste si riadne vytrpeli, kolko ste boli v nemocke?
mne tento problem robia swb kapsovky.. itti bitky mi nastastie este nepretiekli.. a nezacal viac cikat? take navaly, ktore nestihne plienka sať?

bezaz
11. mar 2009

joj sju to ste teda dopadli chudatka.. tak hadam uz budete ok..
IB zatial nepretiekli, nastastie 😉

fibi
11. mar 2009

ahojte,neviete, či má IB aj nejaké vrchné nohavky? Lebo mám IB z austrálie a ja som si objednala jednu z limited edition a tá je celá flanelová, inak krásna ružovo modrá s hviezdičkami a kockami, ale sa mi zdá, že je to len plienka a nie AIO... A na noc sa mi to u lujzy nechce zisťovať, tak sa pýtam vás... Na ich stránke to neviem zistiť, taká zdatná z AJ niesom ani vám neukážem tú plienku, lebo už ju tam nemajú

lilly
11. mar 2009

ahojte, mne IB tiez obcas pretecie, tak ze je bodynko vlhke okolo noziek.. a castejsie sa to stane, ked tam mam origos pripinacie jadro ako ked je tam hocico ine.. Neviem, no podla mna je to mozno aj tym, ze ta vrchna vrstva, co ide k ritke je taka adhezna, akoby odpudzovala vodu, teda asi ked mala curne naraz viac, tak to pretecie aj mimo.. Som si to vsimla, ked ju prepieram rucne, ze ta voda mi po tom povrchu "uteka", kym sa vsiakne.. vy ste si to nevsimli? A podla mna to nie je velur, ale len nejaka taka umelinka, velur je predsa taky chlpaty, ci ako to nazvat, ako zamat a toto je hladke, akurat, ze to dava pocit sucha

olinka6226
11. mar 2009

baby skuste to naimpregnovat vlnenym voskom. mne takto prevlhovali IV vrchne gate a teraz to uz nerobia.

bezaz
11. mar 2009

oli plz kedy si mozem prist pre tie IB vkladacky? 😉

lilly
11. mar 2009

oli, ale IB nema take gumicky okolo stehien ako IV.. je tam len to chlpate zvonka a biele zvnutra, vsak vies.. tak co tam naimpregnovat? 😕

olinka6226
11. mar 2009

lily vidis aka som truba. posledne 2 noci som hore so samkom lebo chuda stale place (zapal priedusiek) tak som uplne mimo. mas pravdu.

bezaz kedy chces... prides k nam? alebo ti necham zajtra na mytnej?

crysmile
11. mar 2009

oli, dufam ze coskoro bude samko fit.. 😉

olinka6226
11. mar 2009

dakujem

crysmile
11. mar 2009

a netrap sa s tymi IB, ved ja pockam..

olinka6226
11. mar 2009

crys ved to je uz poslane, len dufam ze tento krat dorazi. poucila som sa a je to poisteny balik

bezaz
11. mar 2009

oli skor by som asi dosla k tebe ku SPS 😉

lilly
11. mar 2009

oli v pohode 😉 len sa so Samkom pekne liecte

olinka6226
11. mar 2009

tak tam budem az v pondelok. teraz som si zobrala volno ked je maly chory.este ti potom do IP upresnim ci v pondelok idem do roboty alebo este budem doma.

dudri
12. mar 2009

dlho vaham, ze mam kupit latkove plienky.mam zoznam...

ale 1.
mam nevyhodu casto cestujeme ku rodicom-cez vikend, tyzden az 2tyz. Byvam v meste, rodicia na dedine. (Katka pocuje-potrebuje vela komunikovat s normalnym hlasom a pocuvat- (ja som nepocujuca))
ako budeme vlacit so sebou balik so spinav.plienkami... ☹
treba 2tasky (oblecenie+hracky, a este plienky)

2. vonku v lete-horucavo ako ich sa oblieka-vlkadacka+plienka+nohavic.plienka+vrchak- bude velmi teplo, spoti sa?

telinka
12. mar 2009

dudri...plienky nemozes oprat u rodicov????spinave u tazke 😖
a tych horucav by som sa nebala , latkove plienky su priedusne na rozdiel od papierovych , kde je vlastne zaigelitovana 😉

bambusko
12. mar 2009

dudri, prenasanie plienok je otazka zvyku, ak chodite autom jedna taska naviac hore-dole, ale ak idete vlakom alebo busom, je to ostara 😖 mozes kombinovat na cesty s jednorazovkami, napr. v dm sa predavaju ekoplienky alana.
co sa tyka leta, dieta sa viac spoti/zapari v jednorazovke, kedze je v nej igelit, pritom latkovky su priedusne - aj vrchne nohavicky. latkovky su o presvedceni, bud ich chces a najdes na tom pozitiva, alebo sa ti to nezda a vidis hlavne nedostatky 😎

marcelka11
12. mar 2009

dudri,
latkovky aj ked vyzeraju velke a vrstvene , su priedusnejsie ako jednorazovky... a v lete mozes nechat malu viac bez plienky
.. no a k rodicom som aj ja vlacila velku tasku s latkovkami naviac, tam som ich aj vyprala a domov niesla mokre ak nevyschli, ale zvladli sme to v pohode... urcite to pojde 😉

crysmile
12. mar 2009

dudri, skus space bag, tak to riesi bihan.. je to prakticke, plienky scucnes, mas viac miesta a tak.. je to len otazka zvyku, tiez chodime kazdy tyzden niekam na vikend, takze sa to da.. ak maju vasi pracku, tak je o problem menej, plienky vyperies u nich.. ja to mam horsie, lebo musim spinave plienky trepat domov a tam vyprat, lebo nemaju svokrovci pracku.. ale ako napisala bambu, je to o presvedceni..
a urcite jej nebude tak teplo ako keby bola v jednorazovkach..

bihan
12. mar 2009

crys, ty máš pamäť 😀 JJ, ja som to riešila spacebagom, lebo som to potrebovala napratať do batožiny, ale na víkendové výlety to asi veľmi "nezaberie"... ak cestujete autom, fakt v tom nevidím problém.. na dva dni by som zobrala potrebný počet plienok + pár hnusiek pre istotu a buď oprala doma, alebo u rodičov.
Navyše tvoje dieťa je už veľké, takže by si nepotrebovala tak často prať ako pri novorodencovi.

A čo sa týka leta, tak s tým mám kopec skúseností a práve kvôli zapareninám (hlavne okolo gumičiek na nohách) sme prešli na látku 😉 a nemohla som urobiť nič lepšie.

crysmile
12. mar 2009

bihan, veru mam, lebo ten space bag bol super napad, takze to v takych pripadoch, kde budem potrebovat viac miesta v kufri budem takto robit.. 😉
a tie hnusky pouzivas alany? lebo ja neviem co budem robit, v lete mam ist na vychod aj s malou na svadbu a tam fakt nebudem mat kde latkovat, kedze tam bude cela rodina hlava na hlave.. a nezapari sa ti mala z nich?
ja tiez nelutujem ze som presla na latku a tiez sa tesim na leto ale aj na to, ze bude uz spod satociek plienocky vidiet a tiez ze bude behat s holou ritkou.. toto pocasie uz mi lezie na nervy..

bihan
12. mar 2009

Na Slovensku som používala Alany a bola som spokojná, tu som kúpila jeden balík normálnych hnusiek, porozhadzovala som po kuse do tašky, batohu na hory, do auta.. pre istotu 😀

quika
12. mar 2009

dudri, my sme tiez chodili casto ku rodicom 300km prec na 1-3 tyzdne, bravala som latkovky a nebolo to vobec take hrozne, kedze mame velke auto 😀 u nasich ani pracka a kanalizacia nie je a bolo to v pohode. ked je pracka tak normalne operies u nich, snad by im to nevadilo. ak ste tam velmi casto tak mozno by stalo za to kupit napr. par stvorcov a viacvrstvovych co by zostavali tam - nejake z druhej ruky by stacili.
v lete v horucave staci ked das tricko a plienku bez vrchnych gatiek, alebo casto aj vobec ziadnu. teplo je hlavne v nepriedusnych hnuskach, ja ked som rozbalila v lete maleho z hnusky tak bol pod nou taky spoteny ze mal kozu rozmocenu ako po par hodinach vo vode, a ked mal latkovku tak vobec nic take nehrozilo.

labutka
12. mar 2009

baby, trosku odveci... prave mi dosli colorfoldy, nemate ich niektora? vyzeraju ze nepustia farbu, ale rada by som si to u niektorej z vas overila, ci nemate skusenost z praxe... 🙂

crysmile
12. mar 2009

labutka, mne nepustili, ale po prazenicke sa na niektorych urobili flaky..

miracle
12. mar 2009

Odporucam vlnene vrchne nohavicky, babo sa nezapari ani v najvascich horucavach. Inak s latkovkami dovolenkujem uz piaty mesiac...a este asi aj dlho budem ☹ . Scem ist domov, ale neda sa.

Na babycafe baby odporucali prasok mio fresh, na dezinfikovanie a "rychle pranie" na dovolenkach.

Sjuzocka, rychlo sa uzdravte, aspon ze ste konecne doma

weronique1
12. mar 2009

ahojte, ako ste spokojne s farebnymi kikko stvorcami? zvazujem, ze na odskusanie kupime a tak isto by sme chceli vyskusat kikko lux. ste spokojne?

olinka6226
12. mar 2009

weronique baby skor chvalia tie bambusove kikko stvorce (asi tie farebne co spominas) a tie lux ze nie su boh vie co, ale zas lepsie ako klasicke kikko.

weronique1
12. mar 2009

chcela by som klasicke stvorce a neviem sa rozhodnut, ze ktore 😒 ...