Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
2. apr 2012

@monuska342
davala som separacky a stavalo sa , ze to chytili flipky, no jemu bol prvy mesiac novosklad velky, takze som to riesila tak
a cez den bol najma v kapsovych a AIO kedze sme cele dni behali hore dolu , sme prerabali

vavrenka
2. apr 2012

kocky, potrebujem radu. mala , ked ma na noc latkovku sa neskutocne vela budi, pri jednorazovke nie. aj som skusala davat take stay dry separacky, ale nejako to chlpacinky nefunguju 😠 , poradte mi dobre stay dry separacky/vkladacky do nohavickovych plienok. daaaakkkk

zojec
2. apr 2012

@vavrenka skus suedecloth.. da sa kupit ako metraz a nastrihas si ake potrebujes.. nevyhoda vsetkych stay dry vkaldacko-separaciek je, ze sa pri pohybe babatka tiez zvyknu poposuvat a babatko citi vlhko na odkrytych miestach.. dalo by sa to vyriesit tak, ze si usijes taky tunelik a do neho budes vkladat vkladacky.. 🙂 funguje to super na stvorce, v noh. plienke by to mohol byt problem, lebo ta navlhne cela, aj po bokoch okolo gumiciek.. ja som to nakoniec vyriesila kapsovkami so suede a pulom.. 🙂 a jej nemusi vadit len mokro, ale napr. aj objemnost plienky...

zojec
2. apr 2012

@monuska342 tazko povedat kolko vydrzi novosklad.. niektorym detickam jednu ciku, inym aj dve - tri.. to je fakt individualne.. kazde dietatko pisa a kaka inak, ak budes pocut, ze si babo kaklo, tak urcite hned prebalis, moja kakala do kazdej jednej plienky.. myslim, ze je zbytocne sa nad tym trapit teraz, vsetko uvidis v reali a podla toho sa "na behu" zariadis 🙂 ja som mala zakupene na zaciatku len stvorce a 2 vrchnych gati.. vsetko ostatne som dokupila neskor.. skoro nic som nemusela vymienat, preto , ze by mi nevyhovovalo🙂

strociatka
2. apr 2012

babulky prosim poradte, oplati sa kupit aj pouzivane latkovky, alebo je lepsie kupit rovno nove? aky je v tom rozdiel? a este jedna otazka, co je to novosklad? Pripadam si ako idiot, prepacte, ale som total zaciatocnika a idem sa dat na latkovanie 😉

labutka
2. apr 2012

@strociatka ak chces plienky odlozit pre dalsie babo, kupila by som nove. ak dalsie babo uz neplanujete, resp. posuvat ich nebudes, vtedy by som rozmyslala aj nad pouzitymi.

novosklad je typ skladania stvorcovej plienky, kukni album @zojec odtialto dalej https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zojec/album/...

strociatka
2. apr 2012

@labutka super, dakujem velmi pekne. Novosklad - aj som si myslela, ale radsej sa spytam, sak vy ste tu take zbehle 😎

zojec
2. apr 2012

@strociatka osobne by som kupila tiez nove plienky.. ako pise labutka - aj plienka ma svoju zivotnost.. pri tolkom prani maloktora vydrzi viac ako 2 deti a aj to ich musis mat slusnu zasobu, aby neboli v pracke 3 x do tyzdna.. . po mojich skusenostiach s bazarovymi plienkami, uz len nove.. lebo tie bazarove mi neodplienkovali ani jedno dieta, nieto este dve 😒

strociatka
2. apr 2012

@zojec rozumiem, takze sa asi velmi neoplati kupovat pouzite. Bude mi stacit, ak kupim 24 plienok? Ake druhy by ste mi odporucili, babulka ma 4,5 mes a 8,5 kila a ako kazde dieta vela papa a vela kaka

mary939
2. apr 2012

susul, nenocka dakujem a chcem sa este opytat, v akom prasku ste ich prali, ci len v dakom obycajnom, alebo specialnom...

sima.p
2. apr 2012

@strociatka ono záleží na akú plienku z bazárika natrafíš, ja som zase nemala zlú skúsenosť s bazárika, ale zase na druhej strane som nelátkovala od novorodenca...

vavrenka
2. apr 2012

@zojec aj nad tym som uvazovala. pockam este chvilku, pomaly v noci cura menej a menje a prejdem na kapsovky. ktore su fajn na noc a s akymi vkladackami? diik

lyongirl
2. apr 2012

Ahojte mamičky, zvažujem kúpiť pár látkových plienok, ale bohužiaľ nemám ani tušenie, ktorá je na čo a ako sa to všetko používa. Prečítala som pár strán dozadu a som mimo, samá skratka a nechápem nič 😀
Nájde sa tu niekto, kto má trochu času a vysvetlí mi to?
Moje požiadavky sú asi také, chcela by som pár kapsových plienok, nepremokavých, také, aby som nemusela už dávať vrchné nohavičky/ak také existujú/, mali by byť jednoveľkostné a potom by som chcela nepremokavé vrchné nohavičky, do ktorých sa menia len vkladačky.
Čo ma zaujalo sú GroVia, Lou Bambou a TE2, ale neviem, či správne vyberám. Kapsové netuším aké, do kapsových sa dá dať aj klasická plienka, či nie, potom do kapsových aké vkladačky? Aby mal malý pocit sucha. Na noc budem dávať asi papierovky, no ešte netuším, rozhodujem sa a neviem ako na to...
Ďakujem vopred za každú radu 🙂

vavrenka
2. apr 2012

@labutka neveim do tej plienocky od teba pripnut tu siroku cast 😝 , plis, napis mi ako na to 😉
a nevies poradit- kolkokrat ma nalanolinovat lvb lightw. wool vlniaky? staic raz, ci dva? zatial som raz a su dost mastne..

lyongirl
2. apr 2012

chcem ešte dodať, že som lenivá, takže čo najjednoduchšie s čím je najmenej roboty, lebo pri mojich 3 princoch mám toho až, až 😀

vojann
2. apr 2012

ja som momentálne nadšená z Pop-in NEW GEN, je to podobný systém, ako gro via. na výber sú v minky vkladky a bambusové. tie savé jadrá sa dajú vymieňať. (ale neskúšali sme ich, len ich predávam v shope) Teraz mám dobré skúsenosti s real easy, je to viaveľkostná aio, no na štýl kapsovky velkosť M je od 6,8 kg do 14,5 kg. Baby tu písali, že wonderoo sa aj tak nehodí pre úplne najmenšie bábätko. táto sedí deťom od 4 mesiacov do 2,5 roka a je lacnejšia. Mám kamošku, ktorá ju používa na noc a pochvaluje si, pred tým mala vyslovene problém, že malý jej všetko precikal. No dovypcháva ju bambusovou vkladačkou. Vyrába ich ten istý výrobca, ako wonderoo, vlastne je velmi podobná. O tých ostatných plienočkách som ani nepočula, tak neporadím.

lyongirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyongirl
2. apr 2012

vlastne by som chcela minúť čo najmenej peňazí, takže nechcem kupovať moc kapsových, lebo tie sa musia prať a meniť komplet celé a potrebovala by som ich veľa, ak dobre chápem, takto by som si len menila vkladačky a ak by bolo treba, tak vrchné nohavičky len v prípade potreby...

labutka
2. apr 2012

@vavrenka ak mas plienku zmensenu, tak siroka cast sa pripnut neda, lebo original sa zapina do tych patentiek vovnutri plienky. Ak plienku zmensis, vnutorne patentky su vonku a vkladacku len polozis (pripadne zohnes, ak treba)
LVB som ja vzzdy lanolinovala len raz. ak ich mas mastne, tak budu drzat. 😉

lyongirl
2. apr 2012

a čo je minky? to je vrchná vrstva, či?

vavrenka
2. apr 2012

@labutka dakujem, mi odlahlo, ze nie som mimo, ze neviem pripnut vkladacku 😀 😀
a mozem este jednu otazku - kapsovka mini lala? ma stay dry vrstvu? robi maly zadocek, ci nie? a kolko vydrzi priblizne? pozerala som ju, ta cen ma prekvapila 😉 a potrebujem si doplnit kapsovky. diik

labutka
2. apr 2012

@vavrenka ja som ju nepouzivala asi 2 mesiace, az potom som si vygooglila obrazok, jak sa zapina, ked je zmensena. 😀 🤐
minilala ma stay-dry a bambusove vnutra. Niektore baby ti tu napisu, ze im pretekala, ja som ju pouzivala par mesiacov a bez nehody. podlamna potiahne nejake 2-3 hodiny (to je tazko povedat - ja som rpebalovala kazde cvrknutie a kazde dieta cika inak), ale tie babmusove vkladky su dobre save.

@lyongirl minky je chlpata uprava vonkajska plienky, alebo v tych novych pop in su tie vkladky take "chlpate. je to polyester, saje menej nez bambus ale rychlejsie uschne.

lyongirl
2. apr 2012

@labutka ďakujem, čo je teda lepšie kupovať? To čo rýchlejšie uschne, alebo to čo lepšie saje? Som myslela, že vkladky sú lepšie bambusové, ale trochu ma zmiatlo toto...http://www.noseniedeti.sk/images/stories/plienk...
sa mi zdá minkee teraz lepšie...

labutka
2. apr 2012

@lyongirl ak nemas problemy zo susenim (vlhky byt) tak by som sla do bambusu. ak chces suchu ritku, doplnila by som nejaku stay-dry vkladku.

katka888
2. apr 2012

@strociatka
ja som na zaciatku kupila aj z bazariku asi 5-6 kusov, cast z nich boli v tak dobrom stave, ze ich ma aj moje druhe dieta /2 plienocky / , ale 2 boli teda uz riadne opotrebovane, dokonca jedna mala vkladacku, ktora vyzerala horsie ako moja handra na zem ☹ ....
cize ked som si to zratala, tak ma to vyslo ako kupenie novych, kedze 3 som mala v rezerve len ako pripad nudze , 2 funguju do dnes .
ale zase som ich kupovala z bazariku aj rpeto, aby som vedela ake su a ci z tej znacky dokupit, alebo nie , teda ci nam sadnu

lyongirl
2. apr 2012

k plienkam Pop-in NEW GEN sa dajú dokúpiť zvlášť aj vkladky, nejak ich v shope nevidím...
@vojann
a do real easy AIO idú tiež aké vkladky, nejak neviem 😅

katka888
2. apr 2012

@lyongirl
k savosti, podla toho, ako ti dieta piska, u nas starsia bola na klasickych bavlnenych stvorcoch s vrchnymi flip do roka a pol, potom uz nestacili, ondrik ma cez 9 mesiacov a stale ma na doma klasicke stvorcove bavlnene plienky. tie rychlo schnu, a na jeho mnozstvo stacia.
takze ak ti piska naozaj velke davky, tak urcite potrebujes nieco savejsie, ak ale piska casto , pomenej, tak sa mozes riadit aj tym schnutim

estterka
2. apr 2012

@katka888 a potom roku a pol co si davala starsej na doma?

katka888
3. apr 2012

@estterka flipky a stay dry vkladacky flip alebo organic vkladacky s vrchnymi flip , popri tom nocnikovanie a na 23 mes uz bola bez plienky

katka888
3. apr 2012

@vojann
ja som pozerala na tu plienku real easy, no mne vadi minky verzia od nich, aj na wonderoo ta minky robi dost tucnucku plienku a prave pri nej sa mi zda, ze ta latka tym ze je taka hrubsia , sa pri nozickach vytaca smerom von a potom cez to presiaka na oblecenie