Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nellyza27
17. apr 2012

ahojte, prosim Vas co hovorite na plienky znacky BabyLand?

susul
17. apr 2012

@nellyza27 myslim, ze su to jedny z kapsoviek z ciny, kde nie je jasne ci material pouzity na vyrobu plienky je certifikovany pre deti. Niektore mamicky si ich chvali, ine zase nie. Ale kazdopadne teraz je tyzden latkovych plienok a su pomerne pekne zlavy, takze sa daju vybrat plienky od "znackovych" vyrobcov 🙂

vrn
17. apr 2012

@ramzesa ok, v pohode 😉

ekoplienky
17. apr 2012

@danko74: Máš doma náhradné patentky a patentkovacie kliešte?

tunylyk
17. apr 2012

babule poradite mi kamennu predajnu na plienocky v Prahe?

ekoplienky
17. apr 2012

@tunylyk : Ja viem o dvoch:
Mamaja
a Brana k detem

tunylyk
17. apr 2012

@ekoplienky Mirka dakujem 🙂

ekoplienky
17. apr 2012

@tunylyk : Niet začo.

tunylyk
17. apr 2012

@ekoplienky sestru mam v Prahe,konecne sa chysta domov a pozriet maleho,tak sa chce realizovat 😉 pre maleho zberame plienkove darceky 😀

ekoplienky
17. apr 2012

@tunylyk : Treba využiť. 🙂

susul
17. apr 2012

@tunylyk ja mam segru tiez v Prahe a naposledy nam doniesla vlniaky shorties s vyrazom na tvari: to toto si fakt chcela pre neho???? Chuda dieta 😀. A aky zachvat smiechu dostala, ked som to na nasho junaka navliekla ani nehovorim. Zhodnotila to ako cyklisticke nohavice pre dieta.

tunylyk
17. apr 2012

@susul ta moja deticky zatial nema,no chcem ju plienkovou maniou nakazit 😀 a snad raz moje plienocky vyuzije 😉

susul
17. apr 2012

@tunylyk ved aj moja segra je este slobodna, len sa na mne trochu bavi ako si ficim na niecom do coho sa cika a kaka. Mali by vyrobcom zakazat robit take pekne plienky, lebo u mna to uz zavana normalne diagnozou 😵 mam nutkanie nakupovat stale nove a nove, proste horor.

tunylyk
17. apr 2012

@susul vcera som robila akurat jednu objednavku a mm mi cez plece nazeral,no a zadudral nieco v tom zmysle a to mas este malo?? 😀

susul
17. apr 2012

@tunylyk jednoducha odpoved: "no ved pre istou" a su v zlave 😀

zojec
17. apr 2012

@danko74 jedine nabit novu.. nijak inak sa to opravit neda :( skus skocit do temy sijeme, mozno ti niektora ochotna mamina z BA co ma klieste patentku nabije 🙂 na ktorej plienke sa ti to stalo?

danko74
17. apr 2012

@zojec Ďakujem za radu, skúsim nájsť niekoho, kto to už robil - ja som na ručné práce ľavá 🙂; stalo sa mi to na Itti Bitti SIO a na Wonderke

danko74
17. apr 2012

@ekoplienky
🙂 tak to teda nemám, a ani netuším kde by som niečo také kúpila. jedna z tých plienočiek je Itti Bitti SIO, kde sa mi odtrhla patentka z časti na brušku a tam je tá spodná časť patentky všitá, tak si ani neviem predstaviť ako by som to prebíjala - či durch cez obe vrstvy (potom by mal spodnú časť patentky na brušku) alebo či by som mala plienočku na kúsku rozpárať a tak dosťať spodnú časť patentky do vnútra?
Ale aj tak veľmi pekne ďakujem za radu 🙂

ekoplienky
17. apr 2012

@danko74: Skús teda ako radí @zojec diskusiu šijeme, tak podľa mňa bude baba z Ba, ktorá má kliešte a patentky.

anelisa
17. apr 2012

ahojte 🙂 nevie niekto aky je rozdiel medzi BG kapsovkami 3.0 a 4.0?

zfidorka
17. apr 2012

@anelisa kopirovane z e-shopu
Vlastnosti vyplepšenej v 4.0. verzie:

Vďaka novému prepracovanému systému zapínaniaje vhodná aj pre väčšie deti.
Pružnejšie a kvalitnejšie gumičky v oblasti nožičiek a pásu.
3x3 patentkový systém dovoľuje nastavovať pohodlne veľkosť na malú, strednú aj veľkú veľkosť (približne od 3.5 do 16kg).
Elegantné, priliehavé a komfortné naťahovacie ušká umožňujú lepšie nastaviť veľkosť.
Novinka: nepriepustná vložená zábrana zamedzuje presakovaniu v oblasti bruška.
Plienka je dodávaná s dvomi vkladačkami: novorodenocká pre najmenšie detičky a jednoveľkostná pre staršie deti.
Široký otvor na vkladanie umožňuje jednoduché vkladanie a vyberanie vkladacích plienok.
Prekrytie vkladacieho otvoru chráni vaše bábätko pred vlhkosťou.

v podstate vylepsenejsi strih 🙂

anelisa
17. apr 2012

@zfidorka dakujem 🙂 4.0 je teda asi o poznanie lepsia, taku mam aj doma. Ved ja vlastne ani nic nepotrebujem kupovat, mam akurat, len v kuse spekulujem a vsetko ma laka 🤐 😀

zfidorka
17. apr 2012

@anelisa 😀 😀 😀

zojec
17. apr 2012

@danko74 ak nikoho nenajdes, tak mi ich posli (ale co najrychlejsie, aby som dovtedy neporodila :D) ja ti ich nabijem aj na brusku rozparam a znovu zasijem 😉

lili_mia
17. apr 2012

baby, ako sa volajú tie plienky, čo sa vraj dajú skladať a prispôsobovať rastu dieťaťa tak, že stačí univerzálna veľkosť? viac o nich neviem, kontakt s tou babou teraz nemám, tak neviem čo mám hľadať

peluskovo
17. apr 2012

@lili_mia
jendovelkostne plienky ma skoro kazda znacka, jednovelkostne su nohavickove , aj kapsoe, aj all in one ....

lili_mia
17. apr 2012

@peluskovo uff a môžem tak v rýchlosti aký je medzi jednotlivými rozdiel?

danko74
17. apr 2012

@zojec
Ďakujem, si zlatá, ale už som napísala na to druhé fórum a ak by sa aj nikto nenašiel, tak ťa určite nebudem zaťažovať - určite máš plnú hlavu iných starostí ako sú moje plienočky. A navyše, obe plienočky aj s rozbitými patentkami sa použiť dajú (len ich zapnem inak) a je to aj motivácia na rýchle odplienkovanie🙂
Poprípade sa ti ozvem, keď budem chystať plienočky pre druhé (o pár rokov, ak sa nám zadarí), keďže inak som s týmito plienočkami spokojná a chcem si ich nechať pre sestričku 🙂))).
Ešte raz ďakujem a prajem veľa radostí a málo starostí s bábätkom.

peluskovo
17. apr 2012

@lili_mia
nohavickove - cele z jedneho kusu savej latky , strihom pripominajuce nohavicky , treba na ne ochranu - vrchne nohavicky, aby neprevlhlo oblecenie
napriklad totsbots bamboozle , bambusove anavy, bambi roxy,
kapsove - sava cast je zosita s ochrannou castou / pul vrstvou /, na chrbatiku je nechany otvor, kde sa vopcha kus latky, aby plienka pekne sala. pred pranim ten kus latky / vkladacku / vyberies a plienka schne ryhclejsie
napriklad wonderoo, bum genius 4.0., little lamb
all-in-one / vsetko-v-jednom / to iste ako kapsova plienka, ale uz nema kapsu, lebo ta sacia cast, extra latka je uz zosita spolu - celu das dietatu, celu po zaspineni vymenis, celu do prania - pouzivanim najblizsia jednorazovym
napriklad bum genius freetime, easyfit od tots bots,

vsetky spominane su jednovelkostne

lili_mia
17. apr 2012

@peluskovo prečítala som si to u teba v profile, pozrela som si stránku a teraz hlavná otázka, pri kapsovitých plienkach, kde na stránke mám hľadať priamo plienky do nich, či celá tá kapsa je plienka, len nejaká časť sa odpína a nejde do prania? alebo ide všetko do prania, len sa to dá oddeliť a pri AIO sa to nedá oddeliť? čiže ak chcem oddeliteľné a na jeden deň jeden vrch a 7plienok, tak verzia nohavičkové a vrchné nohavičky?