Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
27. apr 2012

@ivanka.7 este je malinka, kubko nabehol na system 3x denne priblizne vzdy v rovnakom case az koncom 6.tyzdna. takze zatial budes prat viac pokakanych plienok 😉 ja uz to vychytavam a kakame vacsinou uz rozbaleny na prebalovacom pultiku. ale rano o siestej sa mi fakt nechce 😀

henee
27. apr 2012

@kkl82 v prvy den som to skusala tak, mala som tieto bambusové vkladacky https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/p0bn/ba... ale mal vnich mal mega velku ritku, ktore vkladacky by si mi odporucila ty?

henee
27. apr 2012

ale okolo noziciek ma len latkovu a aj tam je vyhadzany, skusim tak bez stay dry a ktore vkladacky by si odporucala?

zajaciq
27. apr 2012

@henee ahoj Heni, ako sa ma Rastik? jeeeeeeej tak si sa predsa zaregistrovala. Dufam, ze si sa uz v latkovkach trosku zorientovala. Ja som vcera prvykrat Aurorke uz nedala nocnu plienocku, cez den sme uz vyse pol roka bez, tak uz mi to aj trosku chyba hehe, nemam koho prebalovat 😀

kkl82
27. apr 2012

@henee tie v tom linku by som pouzivala samostatne alebo z dalsou uzkou vkladackou, ak treba, ale uz bya som ich nekombinovala so stvorcom, su same o sebe velke. skus pouzit tie uzke obdlznikove, ako maju napriklad little lamb alebo bambi roxy:
http://www.ekoplienky.sk/product/bambi-roxy-uzk...
http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-ba...
a velka ritka k latkovkam patri 😀 ja ked dam bubovi jednorazovku, tak sa az zlaknem, ze co sa mu to chudatku stalo 😝

henee
27. apr 2012

@zajaciq ahoj 🙂 rastik sa ma vyborne uz zacina aj vymyslat 😎 ano zorientovala, len teraz skusame ze ktore mi sadnu no vlastne malemu najviac, ale je strasna citlivka, ale ze to mame v genoch. To sa tes ja uz tiez cakam kedy nebudeme plienkovat, chcem kupit nocnicek a skusit BKM. Uz aj satkujeme, ale niekedy si vtom dobre poplace. A z Aurorky je uz velka fesanda ked ju sledujem z fotiek, ze rastik jej posiela pusu aj maly aj velky 🙂

zfidorka
27. apr 2012

@henee nechavam maleho co najviac bez plienky, teraz ma byt teplo, tak to mozes vyuzit 🙂 daj pod neho prebalovaciu podlozku a na to stvorcovu plienku, pre pripad keby cvrkol...

zfidorka
27. apr 2012

@henee nechavaj, nie nechavam...

ivanka.7
27. apr 2012

Dievcata, co ste davali novosklad, co ste davali navrch? Mam tu pulky thirsties, novosklad do toho schovam, o to nic, ale mam dojem, ze ju to otlaca... ale zas, keby som jej to zapla na volnejsie, tak mi to pretecie asi... A zda sa mi, ze ma cervensi zadocek...

peluskovo
27. apr 2012

@ivanka.7
davala som presne thirsties , aku mas velkost ? 1 alebo 2?
a vlniaciky disana a popoliny, vynimocne flip, ked nebolo co ine

peluskovo
27. apr 2012

@ivanka.7
cerveny zadocek vetrat, nam na cerveny zadocek zaberali bambusove pienky, skus dat bambus vkladacky, alebo nohavickove bambus plienky na noc ak mas... no a samozrejme, ked je to silnejsie aj kremik, jemna vrstva

zfidorka
27. apr 2012

@ivanka.7 nove plienky maju zvycajne tuhsie gumicky, casom povolia...
do novoskladu je dobre dat bambusovu, alebo na dlhsi spanok stay dry vkladacku...

ivanka.7
27. apr 2012

@peluskovo
@zfidorka poskusam, thirsties mam mensie, ale nezmensujem uz patentkami
vetrat skusim... aj tie bambusky teda
noc este neriesim, to sa bojim, ale bambus nohavickove mam - bambi roxy aj tots bots bmb stretch

zfidorka
27. apr 2012

@ivanka.7 coho sa bojis 😉

ivanka.7
27. apr 2012

@zfidorka no ked vidim ako rychlo precika ten stvorec s vkladackou a aky ma v tom velky zadok, tak na noc neviem ako by som ju musela nabalit... navyse mi vsetko prekaka 😀 a este sa pri kazdom prebalovani certi (co mi je luto lebo pri jednorazovkach si ho skor uzivala...)

zfidorka
27. apr 2012

@ivanka.7 nohavickove mas dobre, nemala by ti ich prekakat... do TB stretch daj este nejaku dalsi mensiu vkladacku a skus 🙂
v com je rozdiel medzi prebalovanim do latky a do jednorazoviek (ze sa ti zlosti)? tym ze trva dlhsie? neboj, zachvilu budes mat prax 🙂 skus ju pri prebalovani niecim zaujat - hracka, rozpravaj sa s nou, spievaj jej...

ivanka.7
27. apr 2012

@zfidorka dlhsie to trva, balim ju do vacsieho, do viac vrstiev a este som aj nervozna :D ono je mozne, ze ten plac nie je z prebalovania ale kvoli brusku, ale to neviem odhadnut...
Konecne sa mi podarilo oplachnut plienky a potriet ich zlcovym mydlom... ale to musim vzdy vystihnut chvilu, ked mala neplace a da sa aspon ulozit do kosika, ked uz nezaspi
Veru, chce to prax a vydrzat asi.

zfidorka
27. apr 2012

@ivanka.7 babysatku nemas? mala by bola pri teba a bola by pokojna...

kkl82
27. apr 2012

@ivanka.7 ked si nervozna ty, bude aj babo. ony tie nase babatka su velmi senzitivne, co sa tyka mamickinej nalady. tak hlavne sa zrelaxuj a nestresuj, babo netreba prebalovat sup sup, troska si to uzite 😉 u nas su chvilky na prebalovacom pultiku z tych najkrajsich, je to miesto kam sa chodime mojkat a hravat, ked placka kvoli brusku. niekedy sme rozbaleni aj 40 minut a je nam tam taaaak dobre 😉 ked ho chem prebalit rychlo kvoli niecomu (napr. navsteva), tak sa na mna zlosti a vtedy mi zacne plakat...

ramzesa
27. apr 2012

@ivanka.7 moja prve tyzdne plakala aj ked som jej davala 1razovku ... mala som pocit, ze jej je zimka, ked ju vybalim z perinky. Jej sa ani vo vanicke velmi nepacilo. Ale uz to preslo 🙂 . Prebalujeme sa bez placu uz dlhsie 🙂 a ked ju necham aj rozbalenu, to je radost 😵 . Noci sa neboj, my sme v pohode zvladali novosklad a este aj zvladame. Biele obchodove stvorce tie su mokre hned krizom, ale s popolini nebielenymi som spokojna 🙂 .

ivanka.7
27. apr 2012

@kkl82 ved to skusim tak vyskusat, mozno budem prebalovat na posteli, lebo na tom pulte sa tak hadze (prebalujem na pracke), ze mam dost niekedy :D a ja viem, ze ked som nervozna, aj ona je, ja sa snazim no :D

@zfidorka mam, ale som po sekcii, tak neviem, ci ju v nej vlastne uz mozem nosit...

ivanka.7
27. apr 2012

@ramzesa nasej sa vo vanicke paci, aj ked ju umyvam pod teplou vodou (vacsinou). Ja mam MaM (a Kikko Lux) a to mi precika do hodiny (oboje).

kkl82
27. apr 2012

@ivanka.7 ak nemas nejake komplikacie so zapalenou ranou atd, nosit v satke po sekcii uz mozes, ved to nie je taka vaha. ja som zacala treti tyzden po sekcii. mala som pevnu satku, co nebolo bohvie co, kym som si zvykla. ale v elastickej je to teraz uplne super. cim skor zacnes, tym lepsie pre babo aj pre teba. je to krasny pocit, v podstate budes ako znovu tehotna, len sa ti to brusko posunie vyssie. uvidis, ako sa ti to zapaci 😉

zfidorka
27. apr 2012

@ivanka.7 ja som na prebalovacom pulte nikdy neprebalovala, vzdy len na nasej posteli, som si k nej sadla a mala sa mohla pohybovat (dala som pod nu nepremokavu podlozku)

ivanka.7
27. apr 2012

@kkl82 ja mam pevnu, tak musim skusit v tej 🙂

ramzesa
27. apr 2012

@ivanka.7 nasu ked umyvam pod tecucou vodou tak v pohode, aj ked bola este mensia. Ale prve kupania sa jej nejak nepacili, myslim si, ze jej bola zimka, uz jej davam trosku viac vody a je aj vacsia, tak uz je to OK 🙂 .

@kkl82 suhlasim, nosenie je super 😉 . Mojej sa velmi paci, ale zacali sme az teraz po mesiaci. Mohla som sa skor rozhybat. Mam elasticku satku, takze je to v pohode 🙂. Zatial nam to aj plienocky zvladaju 😉 .

zfidorka
27. apr 2012

@ivanka.7 davas len samotny stvorec? skus prilozit malu bambusovu vkladacku...

blovitc120
27. apr 2012

Dievcata, ja ked pocujem, ze stvorec, chytam sa za hlavu, co mam ja za ucuranca. Do MaM stvorca davam twofold a do polhodiny je mokry, tb bamboozle stretch vydrzi s original vkladackou pol hodiny, ked prilozim este twofold, hodinu. Cura ako besny a ked mi v noci spi 3 hodiny, nemam mu co latkove proste dat na ten maly zadok, lebo v prefolde ma zadok totalne dohora. Mne pridu vsetky bambusove plienky strasne malo pre neho, este bambi roxy s tou velkou vkladackou vydrzi najviac

latkove_plienky
27. apr 2012

@peluskovo nerobim to tak stale, zalezi na tom ako dlho to ma na sebe, ale ked prebalim po hodine a vidim ze na vkladacke je cik malinky, tak prekryjem a dam zase, inak periem stale

@ninan2 lollipop vkladacku

siss_sz
27. apr 2012

@blovitc120 to ked vela kojis, tak vela cika... 😉 ja som na noc davala bamboozle, prefold a este z BG sty dry vkladku..to jedine mi neprecikal... 😉