Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lin123
9. máj 2012

@zfidorka ahoj a ako si pouzivala zaväzovacie? Najprv si dala stvorec, potom zavazovaciu a nato este nieco?

zfidorka
9. máj 2012

@lin123 zavazovacia, na to stvorec poskladany narovno/viacvrstvova plienka (ak je vv bambusova anavy, tak staci aj ta bez malej vkladacky) a na to (najblizsie k ritke) mala vkladacka, bud bambusova, alebo stay dry... navrch vrchne nohavicky, ja som davala vlniaky...

lyongirl
9. máj 2012

Ahojte, mám otázku, viem, že pul nesmie na slnko, ale ak zavesím prádlo na balkón, kde mi svieti slnko a úplne dozadu, za všetko prádlo dám kapsovky, aj to vadí? Na priamom slnku nie sú a prádlo pred nimi im robí tieň, ale sú v tom teple zo slnka...

zfidorka
9. máj 2012

@lyongirl ked su v tieni, tak to nevadi 🙂

lyongirl
9. máj 2012

@zfidorka super, si ma potešila 🙂

zuzanamolnarova
9. máj 2012

@juliam aké sú new genky? odporúčila by si ich? 🙂

vavrenka
9. máj 2012

@zuzanamolnarova zuzkaa, dalsie plienocky?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉
mna zachranilo iba to, ze ich pouzivame postupne menej a menej 😀 😝

zuzanamolnarova
9. máj 2012

@vavrenka nooo, poznáš ma 😀 pohrávam sa s myšlienkou 😀 😀 😀 ako vám ide cikanie mimo plienok 🙂 lovíky mi ešte neprišli, dúfam že ich zajtra už dostanem 🙂

vavrenka
9. máj 2012

@zuzanamolnarova hm, tak to cestuju nejako dlho.. daj vediet, ci ti dosli, ak do konca tyzdna nie, tak tam napisem. 😎

ekoplienky
9. máj 2012

@mary939: Ahoj. Som rada, že zásielka prišla ok. Prajem príjemné látkovanie. 🙂

sonkab
9. máj 2012

@lyongirl ja davam vsetky plienky na slnko. Operem, vyvesim na terasu a za par hodin su suche. Nijak specialne neriesim ci nieco moze alebo nemoze ist na slnko

lin123
9. máj 2012

@zfidorka dakujem za odpoved..ale asi by som radsej pouzivala pri novorodencovi novosklad (to znamena, ze by som nepotrebovala tu zavazovaciu plienku, je tak?), nakolko, vraj podla toho co tu citam, je najvhodnejsi pre babo, ktore este casto cika a kaka a lepsie zachyti tak riedku stolicu..co si o tom myslis? A tym padom by som potrebovala len tie vrchne gatuse...ci nie su take vhodne pre novorodenca kvoli gumickam?

ivanka.7
9. máj 2012

@lin123 na novosklad pouzivam pulky thirsties, malu latkujem necele dva tyzdne a po prvych dnoch uz jej to viem tak pekne urobit, ze ju to viac-menej neotlaci - na chrbatiku jej sem tam vidno gumicku trochu otlacenu, ale baby mi tu pisali, ze gumicky trosku povolia (ale keby aj nie, aj tak ponosi a potom kupim dvojku velkost 🙂). Ja teda na novosklad viem dat aj baby lucy pulky (ale neviem ktore to su presne, mam ich z druhej ruky), vyhovuje mi, ze maju okolo noziciek dvojity lem a nemrzi ma, ked sa nahodou aj cez ten novosklad prekaka az na ne (ano, moje dieta sa dokaze prekakat z utiahnuteho novoskladu az na pulky, nie casto ale predsa... nechapem to, ale je to tak :D).

zfidorka
9. máj 2012

@lin123 miesto zavazovacej plienky mozes davat aj novosklad, navrch budes potrebovat vrchne nohavicky, ako ti pisala @ivanka.7, pulky maju sice gumicky, ale tie casom povolia, takze to otlacanie nie je take hrozne... ja som davala zavazovacie na noc prve 3 mesiace, namiesto nohavickovych...

juliam
10. máj 2012

@zuzanamolnarova zatiaľ sme ju mali len 2x, ale vydržala 2 hoďky v pohode. mne sa páči. hlavne majú krásne vzory, ako pre teba 😀 možno kúpim aj nočné vkladačky.

juliam
10. máj 2012

baby, ide niekto kupovať loviky z USA? by som aj ja zobrala.

susul
10. máj 2012

@liviapeto ak mozem za mna povedat, tak nocne latkovanie je v pohode, ja som sa toho tiez obavala, lebo sa mi nechcelo v noci vstavat a riesit precikane oblecenie. Ale mozem teraz napisat, ze ked mu tam jednorazovku tak ju precika skor ako bambusovu plienku. Na zaklade totalne nacucanej jednorazovky som si myslela, ze budem musiet nocnu plienku este dovypchavat kadecim, realita je taka, ze mu staci bambusova bambi roxy so stvorcovou vkladackou a ani ta nie je max. nacucana. Na noc mam odskusanu este anavy - ta je fajn pokial nemate v rodine predispoziciu, ze vase deti budu velke. Lebo nasmu 7 mesacnemu uz z nej kuka ritula a ani ju nema zmensenu, a este mam Tots bots bamboozole - ta je fajn, potiahne.

blovitc120
10. máj 2012

@juliam na akej stránke to kupujete?

juliam
10. máj 2012

@blovitc120 čo myslíš? loviky? http://www.loveybums.com/

blovitc120
10. máj 2012

@juliam vďaka. Aké sú tie na suchý zips? Lebo mne sa strašne páčia naťahovacie, ale o tých lightweight ste písali, že sú zase jemnučké. Mne tie naťahovacie BI shorties a disana totálne vyhovujú (tie shorties M sú malému zatiaľ ako longies pri jeho necelých 4 kg, ale je spokojný v nich 😀)

juliam
10. máj 2012

@blovitc120 no na sucháč nemám, ale baby písali o lovikoch, že sú perfektné tenučké na leto, tak preto ma lákajú 😉 my máme disany, ale ešte chcem aj BI longies 😀

peluskovo
10. máj 2012

@blovitc120
@juliam
no dievcata, ja mam loviki / z konkurencneho eshopu hahahahaha / tie lightky, a su uuuuuuuuuuuuuzasne ... mame doma asi 5 flipiek, thirsties, weehogurky a co ja viem ake este pulky / LL a td / a ondrik je cez den doma na stvorcoch a lovikac a na noc nohavickove a merino of joy.

cize s lightkami max spokojnost na den

peluskovo
10. máj 2012

do plienkoveho nebička nam definitovne odisli:
vlniaciky anavy - poodpadavali patentky asi 2 ks tak, ze uz ich nemam ako zapnut ... este skusim nabit nejake patentky, ale nevydim to ruzovo
grobaby - suchac uz dolepil, ale sluzili u nas vyse roka apol a kupovane boli z bazarika, cize nastal ich cas
swaddlebees kapsovka - z bazarika, uz nezapneme, je mala...

peluskovo
10. máj 2012

latkove plienky v kosiciach..

na akcii Den Rodiny / = kopec mamiciek s kociarikmi v parku /som nechala popisanu easyfitku stars vedla lavicky po prebalovani a prisla som na to po vyse hodine a pol.
manzel zabehol kuknut, ci tam naaahodou nie je, na lavicke bola nejaka mamicka a davala babatku papat a .... nasa plienocka vedla lavicky, asi mamicky nemali paru, co to tam je 😀 😀 😀

tinika
10. máj 2012

@peluskovo ahoj počuj anavy aio aj vam su male? su tak uzsie rezane medzi nozkami a malemu mam pocit ze uz su male

tinika
10. máj 2012

@peluskovo to su ake? tie loviki?

tinika
10. máj 2012

@peluskovo moznoe len nechceli okakanu :D:D:D

ramzesa
10. máj 2012

@peluskovo ze aky majetok 😀 😀 😀 .

ramzesa
10. máj 2012

Mne vcera konecne prisli dlho ocakavane Bambi Roxy... akurat ich susim na balkone, uz sa ich neviem dockat, ako vyskusame 🙂. Dufam, ze nohavickovym nevadi priame slniecko... vydrzia to gumicky? 😕

peluskovo
10. máj 2012

@tinika
anay easy este zapinam na stred velkost a ano su uzsie, ale nam akurat medzi nozkami, mne sa na nich paci, ze nie je nabuchany, ze su take jemnejsie a tu dlhu vkladacku mu ohnem vpredu tak, ze ma tam 3 vrstvy a na chrbaiku potom len jednu
loviki: http://www.loveybums.com/index.php?l=product_li...

a plienka nebola okakana ☹ len popiskana ... ☹