Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
16. máj 2012

@peluskovo vôbec nevidím, koľko má Ondrejko rokov teraz, lebo úplne naprd urobili tieto PRO profily, že v nich nevidno deti 😠

peluskovo
16. máj 2012

@blovitc120
inac, ja ani teraz velmi nevyuzivam pulky, mame vlniaky loviky tie light a tie ma na den na plienku narovno, ale kaka uz len 2/3x a to sa snazim zachytit do nocnika. takze pulky u nas su u starkych s plienkami narovno ako rezerva, ak by sme tam necakane dosli na dlhsie a nemala som plienky so sebou, a niektore u nas ako rezerva, ak su spinave vlniaky.. tiez mam asi 6 flipiek, thirsties, weehugers, little lamb..... jojoj... / to je ale pozostatok cias, ked mali plienky obe deti naraz a trebalo mat vacsiu rezervu vrchnych /

peluskovo
16. máj 2012

@blovitc120
viki 2 roky a kukam ze dnes 3 mesiace 🙂 a ondrik bude mat o 2 tyzdne 11 mesiacov

juliam
16. máj 2012

@strociatka chápem, že pri 2 deťoch je toho veľa na práci. ale na nočníku nemusí sedieť, ty by si ju len pridržala nad ním, keď vieš, že ide kakať.

ramzesa
16. máj 2012

Zienky, ked som luskala diskusie o latk. plienkach, tak niekde som sa stretla len s vlniacikovym obdlznickom. Neviem, ci som to spravne pochopila, ale da sa upliest len taky vlneny obdlznik, kt. by som vlozila do disany zavazovacej? Isla by disana, na to ten obdlznik a na to bud vkladacka al. stvorec? 😕

zfidorka
16. máj 2012

@ramzesa ano, da sa to tak 🙂

ramzesa
16. máj 2012

@zfidorka a asi aky rozmer obdlznicka? tak aby sa prekryval po bokoch?

strociatka
16. máj 2012

@juliam len je tam ta podmienka, ze vies, kedy ide kakat a to sa neda, mala zatial zasadne kaka pocas kojenia, to fakt nejde 😒

stale nechapem, ako to dokaze, tahat z prsnika a kakat sucasne, no co uz, ona to proste vie 😠

zfidorka
16. máj 2012

@ramzesa tak aby ti prekryl plienku ktora bude ocikana.. musis pliest z merino vlny, aby drzal lanolin..

ramzesa
16. máj 2012

@zfidorka dakujem 😉 .

wewe22
16. máj 2012

@strociatka ten obdlznik sa da dat aj do disany ale inak sa dava normalne na vrch a zapina sa snapi sponkou ja by som na tvojm mieste dala normal stvorec ten zaviazala disanou a potom dala vlneny stvorec na sponku, disana zachyti kaku a vlneny ostane cisty ak das vlneny pod disanu asi bude zaspineny

strociatka
16. máj 2012

@wewe22 joj, zacinam sa stracat v pojmoch, prosim, ak mozes, posles aj linky?

ramzesa
16. máj 2012

@zfidorka mne sa tie disany tak pacia, podla mna je skoda ich prekryvat este PULkami al. inymi vlniacikmi. Ked budu horucavy, tak to asi budem robit s tym stvorcekom a do kociara dam len tu minky podlozku na prebalovanie pre pripad.

ramzesa
16. máj 2012

@wewe22 asi mne si chcela napisat, ci? 🙂

wewe22
16. máj 2012

@strociatka no este som ten stvorec teda skor obdlznik nevidela na eshopoch ale bol raz na bazare ak si chces upliest asi by bolo dobre odmerat sirku medzi nozickami ked zabalis pridat par cm aby to vydrzalo co najdlhsie a dlzka podla niektorich crchnych gati, on sa ten stvorec proste na brusku prelozi aby sekel tak ako ma tym vlastne regulujes velkost

wewe22
16. máj 2012

@ramzesa no asi som sa stratila v diskusii ak si sa ty pytala na ten vlneny stvorec tak tebe 😀

wewe22
16. máj 2012

@strociatka ak som ta pomylila prepac

strociatka
16. máj 2012

@wewe22 ja som domylena poriadne, ale to je normalne, len sa ucim..

myslela si toto? http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bun...

lyongirl
16. máj 2012

@strociatka mňa teda tie vrchné nohavičky oslovili. My na noc nelátkujeme, ak áno, tak dávam kapsu, ale zvažujem pár plienok aj na noc, ale tiež ma akosi nezaujali vlniaky, hlavne, tie ich ceny + lanolínovanie, ak keď to je jednoduché. Tiež som pohodlná mamina 3 detí a čo sa dá si zlahčím...ale toto by bolo asi parádne aj na noc, aj na deň. Ja zvažujem dokúpiť ešte jedny pulky, elbo mám len dvoje a teda takéto by som zobrala hneď dvoje 😀, len to poštovné z ČR + prevod v banke, to sú iné pálky ☹

lyongirl
16. máj 2012

@peluskovo
@strociatka ten šálik som tuším včera pozerala tu na MK z pro shopov v bazári, ak sa nemýlim...

strociatka
16. máj 2012

@lyongirl aj mne sa to strasne zapacilo a aj ta cena v CR je uplne skvela, este porozmyslam a postudujem a mozno predsa... onedlho sa totiz chystam za rodinou do Brna, tak by som ich poprosila, ze nech mi ich kupia, ale este teda zvazujem...

ja latkujem aj v noci a uplne skvele su na noc nohavickove plienky + pulky. Nohavickove na noc davam bud bambi roxy, alebo nocne anavy, nikdy nic nepretieklo, ale nastastie buchtosa v noci kaka len vynimocne

strociatka
16. máj 2012

@lyongirl mna ten salik moc nezaujal, mne sa to zda na denne pouzivanie zlozite, obcas musi prebalit aj MM a tomu pride aj kapsovka BG dopredu nachystana zlozita 😀

lyongirl
16. máj 2012

@strociatka to máš super, že máš rodinu v Brne, MM chodí do Brna občas pre tovar, tak rozmýšľam, či by sa to nejako nedalo tam prevziať a tam zaplatiť, ale neviem, či to pôjde. Ja zvažujem na noc Bambi roxy a možno ešte LL bambusovú, ale asi skôr takéto niečo http://www.nili.sk/product.php?id_product=242, lebo tie bambusky tuším tvrdnú. No a jedine s pulkami, alebo potom tými, čo si dala link, šak sú úžasné, aj ceny sú fajn, no ale MM ma zabije za tie prachy za plienky, ani na dovolenku nám nezostane 😀

peluskovo
16. máj 2012

@lyongirl
vynikajuca plienocka nohavickova a nie bambus je aj pastelka haipa daipa, ma dlhy chobot, ktory si poskladas podla potreby a zachytis ju snapy sponkou.

strociatka
16. máj 2012

@lyongirl u nas podobne 😕

ramzesa
16. máj 2012

@peluskovo neviem, ako to ma vyzerat 🙂, ale moze byt. Predstavovala som si to trosku inak, bez tej snappi sponky, ale s tou sponkou to nevyzera zle 🙂. Uz len sa dopracovat ku vlne, zatial ju na tej stranke nemaju 😒 . Sa skusim spytat aj v obchode, kde predavaju merino vyrobky, ci nahodou nemaju aj vlnu, ale pochybujem 😒 . V galanterke maju 100% vlnu, ale to uz asi bude upravena nie? 😒

ramzesa
16. máj 2012

@nenocka dakujem 🙂, si aspon rozmer opisem 🙂. Neplanujem to kupovat, ale doma upliest 😉 .