Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
30. máj 2012

@lyongirl tak, najskor na den a az potom na noc, aj u toho mojho maleho morcata 🙂

janulkan
30. máj 2012

@lyongirl je otazne ci prevlhli kvoli totalne precikanej plienke alebo kvoli lanolinovaniu...ak plienka nebola este moc precikana, spravila by som im este jednu lanolinovu kuru (bez prania)...a nocne plienky sme dali hned na noc 😀 vydrzali 😝

lyongirl
30. máj 2012

každá ináč, tak teraz čo? 😀, asi najprv poskúšam na deň 🙂
No a s tým lanolínom, spravila som podľa návodu, vlniaky boli mastné, voskové, dala som mu ich teraz 1x na skúšku a už nie sú také voskové, necítim to tak, ako po uschnutí, to je normálne, či nie? Tak preto neviem, či vydržia, alebo nie, či ich nebude treba ešte raz pre istotu...

nenocka
30. máj 2012

@lyongirl ja dávam mladšiemu hneď na noc s nejakou overenou vkladačkou a vkladačky zabehávam cez deň 😉 ja sa chystám na lanolínovú kúru dnes... ako ale zistím, že má voda cca 30stupňov? je to taká vlažná vodička? 😀

lyongirl
30. máj 2012

@nenocka no odhadom, nie vlažná, ale trošku teplá...

myska2233
30. máj 2012

babenky otázka od laika🙂 tie vlniačky som akosi nepochopila...tie sa dávajú kvôli čomu? viem že sú náhradou vrchných nohaviek ale aká je ich výhoda...šak furt baby vypisujú, že mimčo buď precikalo, treba to lanolínovať...má to byť akože priedušnejšie ako bežné PULky?

ekoplienky
30. máj 2012

@myska2233: Áno vlniaky sú najpriedušnejšie vrchné nohavičky, preto sa používajú najmä v noci, pretože vtedy má dieťa veľmi dlho jednu plienku.
Ak sa dobre nalanolínujú a použije sa dostatočne savá plienka, tak sú spoľahlivé.

peluskovo
30. máj 2012

@lyongirl
zavisi od dietatka, ako v noci napiska, nam stacia aj kapsovky na noc, cize ja som stale davala nohavickoe rovno na noc a bez pridavnej vkladacky. ale ak Vam ledva stiha nejaka overena a dovypchata plienka, tak zabehni BR cez den.
@myska2233 ako pise Mirka, vlniaciky su priedusnejsie a najlepsie pre dietatko. my sme vo vlniacikoch snad nonstop. mozu prevlhnut ak je plienka uuuplne mokra, ale to ti spravia aj PUL, alebo ak su nespravne / slabo nalanolinovane. Zvacsa, ak ich dieta neznecisti stolicou ti ich staci prat raz za cas, niekedy aj po par tyzdnoch / zavisi ako mokre su plienky v nich / pretoze vlna ma aj samocistiace ucinky, staci dat prevetrat a po oprani nalanolinovat, tj dat ich na par hodin do kury, cize starostlivost nie je az taka komplikovana, kedze ich neperies aj parkrat za tyzden ako napr sa moze stat pri PUlkach

anelisa
30. máj 2012

@peluskovo vlniaky mam patentkove swaddlebees, lanolinovala som lanolinom po zaruke, lebo iny som nezohnala. Robila som podla navodu na altermater 2x po sebe. Prvykrat som spravila kuru z pol cajovej lyzicky a zdalo sa mi malo, tak potom som dala 1 cajovu lyzicku na pol litra vody. Mozno je normalne, ze to prevlhlo, len som myslela, ze ked tu baby pisu, ze vlniaky davaju na noc, tak som myslela, ze znesu viac.
@handricky cez den davam 1 stvorec a tusim vtedy som tam mala MaM (alebo mozno bmb kikko) uz veru ani neviem 😅 Inak zatial 1 stvorec cez den postacuje, lebo prebalujem dost casto a velakrat cika do serblika, to som ju len pokusne nechala dlhsie pocikanu, aby som vedela, ci mozem dat vlniaky s kludnym svedomim aj na von, ked nebudem moct prebalit a dat na serblik v intervaloch na ake sme zvyknute. Ale na von asi zostanem pri pulkach a nemusim stresovat.

kkl82
30. máj 2012

damy, ak chcete kvalitne merino alebo bio bavlnene oblecko pre drobcov, kuk sem http://www.natureshop.com/eu/Baby/organic-merin..., maju teraz 50 percentnu zlavu na vsetko baby oblecenie a shipping zadara. ja uz mam nakupene, len skoda, ze pri mnohych veciach uz nemaju chlapcenske farby v nasej velkosti...

nenocka
31. máj 2012

dievčatá, ktoré periete vlniaky v práčke, aké otáčky nastavujete? Dík 😉

crysmile
31. máj 2012

@nenocka ja davam program vlna 30stupn., inak sa mi zrazili pri 30ke a normalnom programe, tam je dolezite aby neboli prechody studena a tepla voda..

zuzanamolnarova
31. máj 2012

@naturalnarodinka ahoj 🙂 ďakujeme, plienočka nám dorazila 🙂 je krááásna 🙂

nenocka
31. máj 2012

@crysmile uhm, ja mám na programe vlna možnosť nastaviť 30 alebo 40 stupňov a otáčky od 0 do 1000... tie otáčky neviem, na koľko nastaviť...
@zuzanamolnarova aká farbička vám pribudla do zbierky? 😉

blovitc120
31. máj 2012

@nenocka ja dávam v pohode 900, lebo aj keď ich je viac, tak ono to tak šetrne žmýka. Lebo keď sa vlna zle vyžmýka, mne potom smrdí potuchlinou

crysmile
31. máj 2012

@nenocka daj 500, nech sa ti neznicia..

blovitc120
31. máj 2012

@anelisa ja som tiež lanolínovala podľa altermater a pretekali. Teraz dávam 1 lyžičku na 3 dl vody a nepretečú, sú trochu mastné, ale po pár oblečeniach OK. Podľa mňa je pol lyžičky strašne málo

blovitc120
31. máj 2012

@myska2233 dobre nalanolínované nepretečú, mne dokonca ani Disany nepretiekli a plienku som mohla žmýkať. Disana sú z vlny ako svetrovej, že sú tam oká, preto zdôrazňujem, že ani. Merino nemá dierky, je to skôr úplet, tie mi po 3 lanolínovaniach tiež nepretiekli.

zfidorka
31. máj 2012

@blovitc120 aj vlna na pletenie moze byt merino, nemusi to byt len latka vo forme upletu 😉

blovitc120
31. máj 2012

@zfidorka pisala som rychlejsie ako myslienky. Myslela som vlniaky, ktore mam doma 🙂

zfidorka
31. máj 2012
handricky
31. máj 2012

@evening_star @strociatka
zienky, pridala som clanok o vkladackach, mozno si tam niekto nieco uzitocne najde 😉

https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

ivanka.7
31. máj 2012

@handricky ja uz som precitala🙂 musime sa konecne stretnut, ale ked ja som s malou teraz ako cvicena opica... nikdy neviem aku bude mat poobede naladu a to sa ju veru dakedy ani neodvazim zobrat na prechadzku :D

blovitc120
31. máj 2012

@handricky mne sa to nedá prečítať, chce aby som sa registrovala na PRO a to sa ja nechcem

handricky
31. máj 2012

@blovitc120
tak, toto bude lepsi link 😀
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

@ivanka.7
aj ja som jak cvicena opica, idu dalsie zuby, v jednom kuse je na mne zavesena a ked chcem internetovat musim ju dat na cecok, hehe

ivanka.7
31. máj 2012

@handricky a co myslis, kde je krpata, ked sem pisem? 😀

Inak odvcera ju davam na umyvadlo pri prebalovani a chvilu ju tam podrzim a veru som sa vcera vyhla zapieraniu 3 plienok a dnes rano som jej nohavickovu plienku mohla nechat o tri hodiny dlhsie 😅

vvrka
31. máj 2012

@lyongirl tak si ma namotala na tu Max Bambou, ze som si ju vcera kupila. 🙂 Som z Trnavy, tak som skocila k @naturalnarodinka a kupila som krasnu modru MB, a este aj fialkovu kapsovku.
Som zvedava, ako nam sadnu. 🙂 Inak ten obchodik mozem len odporucit!

sladkasue
31. máj 2012

ak by mal niekto zaujem o bambusove kapsovky alebo vkladacky, najdete na nasom webe - dnes mame akciu 🙂

lyongirl
31. máj 2012

@vvrka no ja mám MB žltú, včera mi Sonička priniesla modrú/bledú/ a fialkovú a ešte čakám na červenú 😀. Popredala som veci s ktorými som nebola až tak spokojná, ako s MB, aby som si mohla dokúpiť 🙂

myska2233
31. máj 2012

@lyongirl ty sa máááááš!!!!! to máš aj s donáškou do domu?? hehe