Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
31. máj 2012

@myska2233 s donáškou na dohodnuté miesto, aby som to upresnila 🙂

lukina111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ramzesa
31. máj 2012

@lukina111 ja tieto plienocky mam, ale M, ktore nam je este velke. Raz som ju skusila, ale kedze malicka este nejak velke mnozstvo nepisa, tak neviem posudit. Ale paci sa mi, tak snad ju vyuzijeme, ked vyrastie 🙂.

zuzanamolnarova
31. máj 2012

@nenocka mango 🙂 ale je skôr pomaranč 😀

naturalnarodinka
31. máj 2012

@zuzanamolnarova teším sa 🙂 Nech dobre slúži 🙂

bazulka
31. máj 2012

Ahojte, mozno to nepatri uplne do tejto temy, ale cim mazete ritku babu proti zapareninam? Citala som, ze pri pouziti latkoviek by sa ritka nemala mazat mastnym kremom, lebo to znizuje savost plienky. My mame so zapareninami strasne problemy - s latkovkami sa to zlepsilo, ale nemazat ritku si neviem predstavit...

evening_star
31. máj 2012

@bazulka Ja som čítala, že namazať a dať separačku.

ekoplienky
31. máj 2012

@bazulka: Pri látkových plienkach sa nemusím používať krém. Ale ak má bábo zapareniny, tak môžeš použiť krém, ale daj aj separačku, aby krém nebol priamo v kontakte s plienkou. Pretože by na plienke mohol ostať mastný film a vlhkosť by nešla do vnútra plienky, ale stekala by po okrajoch.

latkove_plienky
31. máj 2012

@bazulka ja som pouzivala sudocrem

ramzesa
31. máj 2012

@ekoplienky a po stay dry vkladačke nebude stekať? Ja dávam tú, keď dám krém, ale teraz neviem, či robím dobre 😕 .

ramzesa
31. máj 2012

@bazulka ja mám rybaciu masť, ale či pomáha netuším. Dala som ju len párkrát... nemávame zaparenú riťku... ale teraz som si myslela, že máme... a to sa mi musela z niečoho, čo som zjedla vyhádzať, lebo to vyzerá skôr ako ekzém 😖 . Na líčka sa mi vdí, že Bepanthen a Calcová masť... možno aj na riťku by pomohlo 😖 .

tortelinka
31. máj 2012

@lukina111 ja mam tu gulickovu, oranzovu, spokojna som...za tu cenu, kludne zober

susul
31. máj 2012

@bazulka ja odkedy davam prikrmy tak mame stale problem so zapareninami, ale nie na ritke ale na pipiku a vajkach. Najskor som myslela, ze je to reakcia na umelinu v kapsovkach, davam bambus, prebalujem tak casto ako je pocikany. Niekedy sa to zlepsi a na druhy den zhorsi, neviem cim to moze byt. Najhorsie je u nas nocne latkovanie, skusala som bez stay dry aj so stay dry, ale akoby mu robil zle ten rozkladajuci sa moc. Ja pouzivam niveu sos krem, je s bambuckym maslom, celkom aj pomaha a nema taku hutnu konzisteniciu ako napr. sudocream ci rybacia mast. A ked mastim davam separacku.

vavrenka
31. máj 2012

kocky, ktora mate lou bambou? rady by som nejake recenzie 😉

ekoplienky
31. máj 2012

@ramzesa: Ja som dávala aj na stay dry vkladačky separačky, ked som použila krém. Pretože rybacia masť je obvzlášť mastná.

nenocka
31. máj 2012

@susul my preeesne to isté, už som z toho nešťastná ☹ nie a nie sa toho zbaviť 😠 ja dávam imazol (keď je to moc začervenané) a keď to utíchne, tak premastím dermazulenom. ale presne ako píšeš - raz lepšie, raz horšie. aj ho vetrám, ale teraz je väčšinou na brušku, presúva sa, takže si to neustále šúcha a dráždi 😝

hoogy
31. máj 2012

baby davali ste niektora aj tie ekovkladacky napriklad od bumgenius. ked ste nahodou potrebovali. nie su s tym nejake problemy?dakujem

zfidorka
31. máj 2012

@hoogy ekovkladacky bg su dost male, ja som na dovolenke davala eko jednorazovky z DM...

hoogy
31. máj 2012

@zfidorka aha takze sa da aj v dm nieco take kupit? a kolko asi stoja. viac menej je mi jedno aka znacka,len aby to bolo dobre.

zfidorka
31. máj 2012

@hoogy priblizne ako ine jednorazovky, ja mam alany, teraz sa tusim volaju babylove nature...

hoogy
31. máj 2012

@zfidorka dakujem velmi pekne, pojdem popozerat dufam,ze aj tu budu take nieco mat. si zlata vzdy dobre poradis 🙂

brumka111
31. máj 2012

@sliver preco az od 6 mesiacov?

ekoplienky
31. máj 2012

Oslavujeme deň detí akciami a novinkami v ponuke.

peluskovo
31. máj 2012

všetkým detičkám prajeme krásny deň detí, najmä veľa zdravíčka, lásky od rodičov a šťastných dní 🙂

nenocka
1. jún 2012

babulky, ešte k tomu môjmu lanolínovaniu... nechala som tam gaťuše celú noc a teraz neviem - niekde sa píše, že ich treba prepláchnuť a potom vyžmýkať a niekde, že vyžmýkať bez vypláchania... ako to robíte vy?

peluskovo
1. jún 2012

@nenocka
ja cih jemne rpeplacham pod prudom vody, nie nejak extra, ale trosku

lyrrya
1. jún 2012

@bazulka ja natieram ritku malemu zakazdym. aj do latkovych plienok, ale len tenulinku vrstvicku (rybacia mast,ked je nahrubo prejde aj separackou) a potom davam separacnu vlozku. a zacala som cistit prdelku nie vlhcenymi obruskami,ale vatou(niekde som citala,ze aj separackou sa da) namocenou v olejicku. a takto ide najma stolica paradne dolu z prdelky 😉

bazulka
1. jún 2012

Dakujem za rady. My umyvame vodickou a aj tak mame problemy. Najprv sme zrusili vlhcene utierky, potom pampers, potom huggies a potom vsetky ostatne jednorazovky. Teraz latkujeme a je to lepsie 🙂 Kedysi som skusala separacky od mio a zdalo sa mi, ze to malej robi zle. Mate nejake osvedcene lepsie? Ona je este vylucne kojena - mame riedku prazenicku...

lyongirl
1. jún 2012

@vavrenka myslím, že Lou Bambou tu nemá nikto, ale neviem to na 100% 🙂

ramzesa
1. jún 2012

@bazulka ja mam little lamb separacky, ale skoro stale ich zabudnem dat. 😒 Mojej pomaha obcas sprchnut ritulu a umyt mydlom... prip. fakt len cistou vodou, ak len po piskani a nechat prevetrat. Potom anu nemazem. 🙂

@peluskovo aka pekna profilova foto 🙂 .