Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
6. jún 2012

@peluskovo myslím si že ich nepre na 60 naturalnarodinka písala že sú podobné max bambou verzia 2011 s tým rozdielom že majú pri nožičke len jedny gumičky ale materiál ten istý. a mne sa zrazila verzia 2011 tak o 1 cm takže radšej na 40 🙂

zuzanamolnarova
6. jún 2012

@peluskovo neper som chcela napísať 😀

sladkasue
6. jún 2012

@strociatka s tou avivazou budem suhlasit...

peluskovo
6. jún 2012

@zuzanamolnarova ja mam max aj lou, ale lou sa mi viac pacia, preto chcem tie 🙂

vavrenka
6. jún 2012

@peluskovo ty mas aj lou bambo? plis, vedela by si mi napisat preco sa ti viac pacia lou? mam max a uvazujem, ze kupim aj lou..

vavrenka
6. jún 2012

@naturalnarodinka mozem sa spytat? chcem vyskusat aj lou bambou, chcela by som cervenu, len na stranek je nafotena len jedna cerveny plienocka a v roll okne je :jahoda, cervene vino. ja by som chcela taku peknu sytu cervenu, ktora to je? vdakkaaaaaaaaaaaaa

peluskovo
6. jún 2012

@vavrenka
nema dvojitu gumicku, co je rpe nas zbytocne, kedze ondrik nema prazenicku a osobne nepreferujem 2gumickove plienokcy okolo stehienok, zda sa mi pri nich, ze ondrik to ma potom dost naskladane okolo stehienok. viac sa mi paci bambusove spracovanie vo vnutri, ma sirsi vnutorny vsity pas a esteticky sa mi na max nepaci biele lemovanie, ale to je vyslovene moje esteticke vnimanie toho pasu je pravda, ze max je vacsia.

blovitc120
6. jún 2012

dievčatá dobre si spomínam, že vlniaky nemajú ísť na slnko? prečo? ja som teraz zistila, že na balkóne vetrám BI shorties, ale praží na ne slnko (včera pršalo, keď som ich tam dala)
a ešte sa musím pochváliť, že som si na všetky origoš vkladačky našila vrstvtu suedecloth, tak mám stay dry vkladačky bambi roxy, LL, TB, všetky 😀

peluskovo
6. jún 2012

@blovitc120
jeeee aka sikulka 🙂 a nie je ti smutno, ze teraz nema babo na pokozke bambus?
vlniaciky pravdepodobne kvoli lanolinu

blovitc120
6. jún 2012

@peluskovo je mi smutno, ale jemu umelinka nevadí a strašne sa budil na vlhko. BI prefoldy a twofoldy som nechala tak, aj tie veľké bambi roxy, takže prípadne môžem použiť tie alebo z opačnej strany tie našité, ak by mu to začalo vadiť. Ale je viditeľne spokojnejší.
To by pomohlo nanovo nalanolínovať, keby pretekali, však? Aj tak sa na to chystám, lebo už ich používame vyše mesiaca

peluskovo
6. jún 2012

@blovitc120
jasne, stvorcove mozes vuyzit ako vkladcku do kapsovych miesto mikrovlaknovych vkladaciek.
a vlniaciky, nalej na ne lyzicku vody, ak vsiakne, tak budu pretkat, tak este raz nalanolinujes

zuzanamolnarova
6. jún 2012

@vavrenka tam úplne dole nájdeš farby - jahoda je tá ktorú chceš 🙂

loralo
6. jún 2012

ahojte. pre novorodenca ste odporucali ako fajn moznost vrchne nohavicky flip a co vravite na vrchne nohavicky bumkins? su teraz v akcii za 8,26e

zuzanamolnarova
6. jún 2012

@loralo sú skoro také ako flipky len majú trošku pevnejšie gumičky čo nás odtláčali ale my sme hrozne baculkaté. Sú v krásnych vzoroch, majú záklapy ako flipky a mäkkučký materiál. Myslím si že by boli vhodné aj pre novorodenca 🙂

sonkab
6. jún 2012

@vavrenka ahoj, predbehla ma @zuzanamolnarova (dakujem za reakciu 🙂 - ta, ktoru chces je jahoda 🙂

vavrenka
6. jún 2012

@peluskovo ja ani vacsiu nepotrebujem, ak je rovnao sikovna a funkcna a stihla ako max, tak nam bohato staci, lebo z mojej michelin babiky rastie stihle dievatko 😀 a uz coraz castejsie chodi cikat na nocnik... takze dik, idem objednat 😉

loralo
6. jún 2012

@zuzanamolnarova a toto zlozenie co? Zloženie: 100% polyester s polyuretánovým záterom to ma si daleko od ekologie, ci ako to teda je? 😒

ramzesa
6. jún 2012

@loralo ano je to umelinka, ale raz vyrobena a velakrat pouzita 😒 . Ak chces cisto prirodne, tak asi len vlniaciky. Ale aj niektore umele vyrobky sa na slniecku rychlo rozlozia.

lenusskaa
6. jún 2012

@loralo aj my sme mali pri pulkach bumkins problem s gumickami, hlavne s tou na chrbatiku, strasne otlacala.. nakoniec sme ju vymenili, presili a teraz su v poho 🙂 inak strihovo su fajn, material je na dotyk jemnucky a oproti flipkam maju aj kridelka okolo noziciek (dvojite gumicky) na zabranenie pretecenia riedkej kaky.. AIO od bumkins uz maju gumicky volnejsie, tie uz netlacia

susul
6. jún 2012

@zuzanamolnarova o mydlovom slize so pisala, ze opravar sa tak tvaril, ze to radsej nepouzivat. teraz v nom len periem v rukach. @sladkasue Inak pracku cistim aj ja pravidelne octom, co pouzivate vy?

zlcove mydlo tam tiez kupujem aj tuhe aj tekute, dokonca som pozerala tam aj prasok na skvrny v takom zelenom vedierku a zlozenie ma ako puer. Ja tam rada nakupujem a sa tesim lebo uz maju ich vyrobky aj v eko prevedeni. I ked doma ficim hlavne na klasike ako ocot, soda bikarbon a puer, ale do mycky a na riad kupuje denk mint nature no a teraz som fakt spokojna s tym neparfemovanym praskom na pranie. Mne osobne strasne vadia silne vone na pradle. Avivaz nepouzivam uz roky. Byvame v panelaku, a ked suseda vyvesi pradlo na balkon oprane a vonave po avivazi, tak to citim az u nas v izbe....

lenusskaa
6. jún 2012

@loralo vsetky PUL vrchne nohavicky mas 100% polyester s polyuretanovym zaterom.. aj flisaky su 100% polyester.. jedine ako ti pise ramzesa - vlniaky mas prirodne, ale tie treba lanolinovat

blovitc120
6. jún 2012

@susul prečo nepoužívať sliz v práčke? Ja v ňom periem 4 roky a OK, teda striedam občas s eko pracími prostriedkami.

loralo
6. jún 2012

jaaaaaaaaaaaaaaaaj neviem sa rozhodnut 😝
s ktorymi vrchnymi gatusami pre novorodenca ste vy spokojne? je ich tolko, no katastrofa 😀

blovitc120
6. jún 2012

@loralo s FLIPkami sú skoro všetky baby spokojné, myslím, že nimi nič nepokazíš, hoci ja ich nemám rada. Najlepšie sú vlniaky s novoskladom alebo nohavičkovou plienkou, nepretečie a dýcha v tom

juliam
6. jún 2012

@loralo pri novorodencovi sú dobré pulky, ktoré majú "krídelká" - dobre zachytia riedku kaku. napr. thirsties duowrap, blueberry...

lenusskaa
6. jún 2012

mne sa na novorodencovi osvedcili thirsties duowrap c.1 (ale strasne rychlo z nich vyrastla) a flip 🙂

susul
6. jún 2012

@blovitc120 nam pred mesiacom odisla pracka, tak ked bol opravar u nas som sa ho na to pytala. A on hovoril, ze mydlo sa vraj usadza v pracke a moze robit sarapatu. Ked ja som neni chemik a netusi napr. v com je rozdiel medzi napr. gelom na pranie a slizom. Teda, ze gel obsahuje kadeco ine mi jasne je. Ale netusim co je hlavna zlozka, ked to teda mydlo nie je....

blovitc120
6. jún 2012

@loralo
@juliam
veru, blueberry coveralls mám najradšej z PULiek, hoci musím povedať, že sú dosť veľké a náš malý kým mal také tie tenučké stehienka z pôrodnice, boli mu aj na najmenšom zapnutí veľké 😀. Teraz už pohoda

blovitc120
6. jún 2012

Testovali sme novú MB plienku, koľko vydrží 🙂

blovitc120
6. jún 2012

@susul ahaa, ja zase dúfam, že mi práčka odíde, lebo chcem novú a stále nič 😀