Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
9. jún 2012

@loralo ja ich mam, su moje naj (aj ked po prvom dni pouzivania sa na ne aj blueberry dotahuju 🙂) rozhodne ber ak mas moznost a treba ti vrchne

babiolla
10. jún 2012

Ahojte, potrebujem radu od vas latkovkarok 🙂 ze co obliekat 3mesacnemu babatku ked sa dame na latkovky. Uz teraz ma 8 kil a nosi velkost 6-9 mesiacov a tam mu tu latkovu plenu nezmestim. Nosi vacsinou bodynko a teplaky, kedze je aj tak vacsinou zabaleny z satke nedavam mu rifle ani gate na traky a podobne. Na leto by asi stacila plienka, tricko, ponozky, no tricko sa vyhrna to je neprakticke. Mam mu nakupit bodynka na dvojrocne deti? 😀 Poradte prosiim 🙂

zfidorka
10. jún 2012

@jul12 ja som na zaciatku davala aj zavazovacie disany a do nich stvorec a malu vkladacku... nechcelo sa mi v noci viazat novosklad a na nohavickovych ju otlacali gumicky ked bola velmi mala... navrch som davala natahovacie vlniaky...

zfidorka
10. jún 2012

@babiolla na bodynko existuje predlzovak - extendor

ivanka.7
10. jún 2012

@babiolla ja pouzivam bud o velkost vacsie body alebo extendor http://www.latkovky.sk/produkt-detail/extendor-...
Len som zistila, ze nesedi na vsetky body, tie patentky su v roznych velkostiach 🙂 ale mam take bodynka, na ktore pasuje v pohode a to je fajn 🙂

kkl82
10. jún 2012

@babiolla moj maly ma 3 mesiace 2 tyzdne trochu cez 7kg, tiez pouzivame extendor, ale mnohe bodynka zapneme aj bez toho. hlavne tie z c&a a h&m pouzivame c.62 a 68, ale uz mam nakupene aj 74. nohavice teplacky su najlepsie z lindexu, tie obleciem 56 este aj teraz, h&m ma tiez celkom siroke na prdolke... ak chces investovat do drahsich znaciek, tak frugi oblecenie je vyrabane pre latkovane deticky...

kkl82
10. jún 2012

@lyongirl @vojann a teraz, babo rad ;) maly ma trochu cez 7 kg, takze sa mi uz neoplati kupovat tie merino vlniaciky vo velkosti 1, ze nie? su tie 2 ovela vacsie? nechcem, aby ich mal po pazuchy 😀 trochu dufam, ze sa bubovi teraz trochu zbrzdi to priberanie... teraz ma 3 mesiace a 2 tyzdne a dufam, ze do pol roka nebude mat viac nez 9 kg ;)

handricky
10. jún 2012

@babiolla
jak pise kkl82, c&a ma uzsie strihy bodyciek, takze ak aj kupis dlhsie/vacsie na telicku bude ok. tesco ma napr. moc siroke strihy, ak kupis dlhsie, na tele planta. a tiez ma dost dlhe nohy na dupackach, cize ak kupim vacsie tesco dupacky, aby sa zmestila plienka, tak su nam dlhe na nohach. lepsie dupacky su v nexte. inak sirsie teplacky, elastaky a pod. alebo potom ten extendor

babiolla
10. jún 2012

Dakujem za rady!! Mne sa osvedcili velkostou hm bodynka ostatnym musia byt snad velke 😀 ale vyskusam este tie ca a o extendore som netusila. Dik 🙂

babiolla
10. jún 2012

@kkl82 odvaz ho zajtra a mozes kupovat rovno vasie 😀 mne raste pred ocami

susul
10. jún 2012

@lovesista pokial ide o udrzbu a pranie plienok, tak tento problem so zapachom plienok som mala aj ja, hoci som prala na 60 tke aj s miofreshom. Teraz periem na 40 tke a davam aj predpierku aj palachanie navyse, Periem v neparfemovanom prasku z DM drogerie ultrasensitiv pre deti, obcas pridam ja miofresh a kvapnem par kvapiek cajovnikoveho oleja, plienky su po uschnuti uplne bez vone a hlavne bez zapachu. Vyskusala som kadeco od mydloveho slizu az po komercne prasky pre deti, ale tato kombinacia sa mne osvedcila najviac.

ianitka
10. jún 2012

@susul v tom prasku Ultrasensitive ja periem vsetky krpcove veci - plienky som sa este neodvazila.
Je to v pohode teda? Ja mam taky respekt najma pred PUL vrstvou.

mmacca
10. jún 2012

Viete mi poradiť plienkové plavky pre tenké dievčatko? Mám sa riadiť vekom alebo asi skôr kilami?

susul
10. jún 2012

@ianitka uplne v pohode, davam este aj plachanie navyse a skutocne ziadne kozna reakcia a plienky su bez zapachu. Na pul to nejaky vplyv nema, ja vrchne pulgatuse, davam do sietky na jemne pradlo, neviem ci to ma nejaky vyznam, ale som si tak zvykla. Zatial mi nic nepretieklo cez pul gatuchy, jedine co mi preteklo bola kapsovka BG, ale to mi prevlhlo cez sev.

lyongirl
10. jún 2012

@kkl82 ja tie vlniačiky mám, myslím, že sú to ony, kúpila som ich tu na MK z inzerátu, boli nové, nenosené, vyrobené na zákazku. Veľkosť bola uvedená na 7-18kg, ale neviem, či to nebolo kvôli tomu, že to tak v inzeráte ponúka, lebo ako pozerám na stránke, tak veľkosť 2 tam uvádzajú 8 - 12kg. No a rozmery sú takéto: pás úplne hore je19 cm, pod patentom je pás 21cm, medzi nohami bez patentu 15cm, od pasu dole necelých 24 cm. Ináč pravdu povediac som ich malému vyskúšala len 1x a nenosíme ich, takže ich asi predám, ak by si mala náhodou záujem, daj vedieť 🙂
Mám aj foto v albume 🙂

michaela80
10. jún 2012

@ekoplienky ahojky..potrebujem poradit ktore treningove gatky... doma je uplne bez plienok ale na von a spanie sa jej bojim nnedat..len ci treningove by mi pomohli vonku pri nehode, hmm?

lyongirl
10. jún 2012

@susul ako vyzerá ten prášok z DM? Taká litrová fľaša s bábatkom, či nie? Cca 4€...

susul
10. jún 2012

@michaela80 ja som pri starsom synovi neriesila trenigove nohavicky, len som nakupila lacne slipky a brala som vzdy oblecenie na prezlecenie. Ved ide leto a hadam bude uz aj teplo. Na a na spanie mi starsi nosil plienku veelmi dlho...

susul
10. jún 2012

@lyongirl ja mam prasko, tekuty som nevidela, ale sacok je biely s takym babom navrchu.Prasok by mal byt na 18 prani a cena je tak do 4 erua, tusim taka batovska, ze 3,99€

ianitka
10. jún 2012

@lyongirl
takto to vyzera...

chavele
11. jún 2012

baby, potrebujem poradit, mala ma 5 tyzdnov, latkujem posledne 2 tyzdne, dokedy sa jej zahojil pupcek. Asi od stvrtka sa jej vyhadzuju na stehienkach, kde ma plienku, take pupaciky, na ktorych sa robi biela bodka. Mazala som jej to Weledou, ked sa to zhorsilo, tak som presla na Bepanthen, ale stale mam pocit, ze sa jej to zhorsuje. Neviete mi poradit, z coho by to mohlo byt ? Balim ju vacsinou do novoskladu + bambus. vkladacku na vrch a mam aj par kapsovych plienok so stay dray vrtstvou. Zadok ma cisty, poslednych par dni ma ale zacervenanu pisulu..... vdaka za radu

vojann
11. jún 2012

@kkl82 ja by som sla do velkosti 2. Aj keby mu boli pod pazuchy, su z tenkeho merina a daju sa zahnut na potrebnu velkost 🙂

labutka
11. jún 2012

som zistila, ze tie pampersky nejsu nakoniec az take zle... ...ako podsavec pod lehatko.😀😎

kkl82
11. jún 2012

@vojann ok, tak idem do toho, posielam objednavocku 😉 diky

janulkan
11. jún 2012

@ianitka aaa, nemohli ste to tu zavesit o par dni skor 😀 akurat sobotu som bola hladat prasok na pranie na plienky 😝 nabuduce urcite budem hladat tento

ianitka
11. jún 2012

@janulkan no prvykrat som ho otestovala na plienky - este som ich nevytiahla z pracky 🙂
ja ho pouzivam na vsetky maleho veci od narodenia - zatial dobre 🙂

strociatka
11. jún 2012

ahoj spolubojovnicky, vyrobcovia detskeho oblecenia sa predbiehaju v tvorivosti dizajnu bodynok, teplacikov, overalikov od vymyslu sveta, ale totalne pozabudli, ze maminky aj latkuju - to je kapitola sama o sebe, viete asi velmi dobre, ako vyzera babatko s latkovkami narvane do tesco body... Ale skuste zohnat oblecenie pre babatko, ktore je latkovane a este navyse aj strasne tucne - nemozne, naozaj nemozne. Prosim Vas, ako to riesite?

strociatka
11. jún 2012

mala ukazka - tenulinka riflovinka od HM gatusky aladinky o cislo vacsie - nemohla som obliect a mam pocit, ze to na nej uz uz praskne...

klobuk dolu Slniecko, ze sa dokazes s tym nakladom latkoviek a riadne tazkou zadnou napravou vobec pretocit 😀

majka1981
11. jún 2012

@strociatka dieta zostihlie, ked zacne stvornozkovat/chodit, takze do tej doby je to narocne, ale potom to uz je lepsie, aj s oblecenim 🙂 . my sme doma nosili tak ci tak len teplacky, tie boli elasticke a na von som mala 2 - 3 nohavic ktore pasovali, boli vzdy o cislo väcsie a kedze teraz je bez plienky, tak nosi tie od minuleho roka, lebo su mu stale dobre 😎

strociatka
11. jún 2012

@majka1981 uf, uz aby to bolo, lebo je strasne velka a tazka, nastastie pohybliva je dost..