Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

risolino
22. jún 2012

@vavrenka hm... to by som nepovedala... vlnené veci v lete, v nich je horúco... žeby sme vyskúšali? 🙂

janulkan
22. jún 2012

@risolino ale porovnaj to tak ze si oblec na seba pul a potom merino sveter, v com ti bude teplejsie? 🙂

risolino
22. jún 2012

@janulkan podľa mňa sveter 🙂

vavrenka
22. jún 2012

@risolino veruze nie 😀 , vyskusaj dat na jeden horuci den pulky a na druhy vlnene a uvidis v com bude mat viac zaparenu a spotenu ritku. ja osm tomu neverila, ale som si povedala, ze vyskusam. ale urcite nie hrube vlniaky ale fakt nejake tenucke 😉 , tusim @zfidorka ma s vlniakmi dlhodobu skusenost, ja zatial len prve leto..

zfidorka
22. jún 2012

@risolino dobre vlniaky, ako som ti uz pisala su baby idea wool shorties, podla velkosti babatka bud velkost L alebo XL, tie su tenucke a jemne...
@vavrenka ja mam viac vlniakov ako puliek (5:2), ale teraz uz davam plienky len na spanok, takze na noc davam vlniaky a na denny spanok pulky, ostatne su odlozene v skrini..

kkl82
22. jún 2012

@risolino aj ja som presedlala od maja na vlniaciky na plny uvazok, pulky uz nedavam vobec, len ak je plienocka aio, tam sa tomu nevyhnem. takze na leto jedine tenucke vlniaciky 😉

risolino
22. jún 2012

@vavrenka
@zfidorka keď dám napr. bambi roxy a potom vlniačiky, tak to nepreciká... nebude tam chýbať pul vrstva? asi vyskúšam, aspoň jeden kus, len musím pohľadať, kde je najvýhodnejšia cena, alebo mi poradíte? 🙂

zfidorka
22. jún 2012

@risolino vlniaky musia byt osetrene lanolinovou kurou, vtedy su nepremokave a spolahlive 🙂 kuru si bud kupis - dobra je napr. imse vimse, alebo kupis v lekarni lanolin (no nie vsade ho predavaju) a urobis podla tohto postupu
http://www.altermater.eu/altermater/5-NAVODY/35...
tu mam pokec k starostlivosti o vlniaky
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

nelika666
22. jún 2012

ahojte, neviete poradit? little labm bamboo.. su strasne drsne na dotyk.. citala som avivaz sa davat nema.. da sa to nejak spravit? nemam pocit ze by v tom drobcovi bolo dobre.. 😒

susul
22. jún 2012

@nelika666 jedine co zabera je posuchat plienku v rukach, aby sa torchu zjemnila. Inu fintu na to neviem.

kkl82
22. jún 2012

@susul @nelika666 alebo kupit susicku na bielizen a tesit sa zo vsetkeho makkeho oblecenia a hlavne uterakov, maksich ako s azuritkom 😀

lyongirl
22. jún 2012

@risolino tiež som pokúpila na noc Bambi roxy, ako tu radia mamičky, fakt sú super, ráno je plienka nasatá ako špongia, ale nič nepretečie, na vrch dávam pulky Blueberry, táto kombinácia je fakt super, presne ako baby popísali. Kúpila som si aj vlniaky, len som ich 1x zle nalanolínovala, tak som to včera opakovala, dnes som sa tešila, ako ich použijem, lebo prešli testom s lyžičkou vody a malý sa mi cez deň viac krát pokakal a tak mu vyštípalo riťulu, že Pamperska + sudokrém to istia, takže som sa tešila zbytočne. Ináč mám tenučké vlniaky,takéto:
http://www.bionos.sk/bionos-zakazkove-sitie/vrc...
mám aj foto v albume, môžeš pozrieť.

Ináč neviem, čo sa deje, ale posledne sa mi malý pokaká a vôbec nedá vedieť, taký je spokojný a hrá sa, nie vždy mi to dopne, že prečo máme zrazu také ticho v dome a vyštípe mu ritku, takže včera sme mali jednorazovky, na noc to isté, dnes konečne cez deň látkové a na noc zas Pamperska, normálne tu mám kopu vypratých krásnych plienok a nejako z nej neubúda ☹

risolino
22. jún 2012

@lyongirl super 🙂 chystám sa objednať tie Bambi roxy (buď 2 alebo 3 kusy) a na vrch Blueberry... chcela som sovičkové alebo opičkové, ale nikde som ich nenašla... ja doteraz dávam na noc pampersku... my sme so zapareninkami nemali nikdy problém a dúfam, že ani nebudeme mať... sudocrem je na to veľmi dobrý 🙂

ianitka
22. jún 2012

@lyongirl mam presne tento problem - kakanie je bez zvukovych a pachovych efektov a mna caka prekvapenie pri prebalovani

ianitka
22. jún 2012

Inak na moj vkus Bambi Roxi strasne dlho schnu

lyongirl
22. jún 2012

@ianitka schnú dlho, ale v tomto teple ich mám suché do večera, horšie to bude v zime, ale preto ich mám 5ks, aby stihli vyschnúť, schnúť budú určite cca 36hod....

lyongirl
22. jún 2012

@risolino opičkové som chcELA AJ JA, ZMIERILA SOM SA AJ S TýMI KVIETKOVýMI, čI čO TO TAM JE, Sú VEľMI PEKNé, ale opičkové by boli také milšie...

risolino
22. jún 2012

@lyongirl aké sú Anavy? Podľa toho, čo som o nich čítala, tak mám pocit, že je to niečo ako Bambi Roxy 🙂

risolino
22. jún 2012

@lyongirl ja tiež nad tým vzorom uvažujem, alebo s tými vtáčikmi

lyongirl
22. jún 2012

@risolino Anavy nemám, lebo sú drahé, myslím, že @zfidorka to tu na predchádzajúcej strane, alebo ešte predošlej písala, že majú viac vkladačiek, alebo tak niečo, že preto sú drahšie. Ale myslím, že si ich chvália...mne sa páčili len opičky 🙂

risolino
22. jún 2012

@lyongirl to som čítala, že majú dve vkladačky ... tie opičkové už výrobca nemá, takže asi nikde ich nebudú mať :(

lyongirl
22. jún 2012

@risolino a tie boli také najmilšie...škoda, ale tak sú aj iné 🙂

vrn
23. jún 2012

@risolino
@lyongirl
Mam doma Anavy aj Bambi roxy a som urcite za bambi - lepsi pomer cena-vykon. Anavy maju vkladacky navyse ale maju o 1 vrstvu vnutri v nohavickovej plienke menej, bambi su objemnejsie ale savejsie, mozete si tam dokupit velku vkladacku a v savosti nebudu mat konkurenciu. Tiez mam navrch Blueberry opicky, este som ich vystihla na www.ekoplienky, ale videla som ich aj na Bionos-e, tam ich este maju 😉
Este mam prosbicku - pouzivate do bambi roxy alebo hocijakej bambusovej plienocky na noc stay-dry vkladacku, aku mi poradite? Mam pocit ze jej nic nevyhovuje okrem kapsoviek, co ma mrzi lebo inak sa mi bambi velmi pacia 😖

vrn
23. jún 2012

Dokupila som si este najnovsie aj BabyLucy bamboo ale som sklamana, su drsne hned po prvom oprati ako Littlelamb 😒 Tu som aj rychlo predala, mala v nej mala vzdy otlacenu ritku.

nelika666
23. jún 2012

@susul dakujem
@kkl82 tak to by bola trosku draha procedura 😀 😝

ivanka.7
23. jún 2012

@vrn ja pouzivam little lamb flisove separacky - aj ked skor kvoli kakaniu akoze by malej vadilo mokro, napr. dnes zaspala skor ako som ju prebalila na noc, takze mala obycajny stvorec medzi 22,30-03,00, precikany bol a dieta v pohode (takto sa budi aj normalne, ked ma nohavickovu so separackou)

lyongirl
23. jún 2012

@vrn tiež používam LL flísové separačky, ako
@ivanka.7 . Malému mokro nevadí, takže cez deň je aj bez toho, ale na noc do Bambi roxy pre môj dobrý pocit dávam, najprv som nedávala, ale predsa len tá plienka nasatá ako špongia a mokrá na tele mi osobne "nevonia", tak aspoň nech má pocit sucha...
No a ja mám okrem Bambi roxy ešte Lollipop bambusové, tak som zvedavá, či stvrdnú a ako, zatiaľ sú v pohode...môžem odporučiť a aj tá cena je super...

wewe22
23. jún 2012

ahojte len tak pre zaujmavost vecna dilema patentky ci suchac?
ja hovorim patentky a hlavne po dnesku, moja opica sa pokakala a rozopla suchac prisla som k postielke a ta cela od hovienka no cista sranda 😀 😠

juliam
23. jún 2012

@lyongirl mne teraz v týchto horúčavách uschla bambi roxy za 5 hodín 😉 a keď mám porovnať BR a Anavy, tak BR sa mi páčia viac, lebo Anavy sa mi nejak ako keby zbehla, je menšia než BR. Anavy má 2 úzke vkladačky - dlhšiu a kratšiu, tie používam aj inde na dovypchatie. okrem BR mám rada aj Tots Bots Stretch, aj keď sú drahšie.
@risolino bambi roxy odporúčam, kľudne aj tie 3 kusy 😉

peluskovo
23. jún 2012

@risolino
mat v lete jednorazovku je ako ist vonku v 30stC v prsiplasti. mat v lete vlniaciky je ako ist vonku v 30stC v svetri a mat PUlky je nieco medzi tym. 😉