Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

indys
26. jún 2012

dievcatamate pripadne niektra skusenosti s ceskymi Libštát-skymi plienkymi?
@ivanka.7 tak ja nechapem, ci mam taku smolu ze sa mi tolko plernok zacalo parat hned po tyzdni pouzivania. teraz sa boljim znova objednat tie istem, lebo som uz 3 tyzden bez nich a strasne mi chybaju. MaM Happy Square mam tiez, ale zdaju sa mi obrovske.nam sa maly natodil o 2 mesiace skor , takze s tym bol problem, aj ked teraz uz ma 3800g, stale sa mi tie plienky zdaju velmi velke.

susul
26. jún 2012

@indys jednoznacne MaM stvorce

indys
26. jún 2012

@susul aj mne sa pacia mam ich doma su perfektne hrube,ale velmi velke pre nas akosi do nich nedokazem maleho zabalit. teraz ma 3800g a ked na ne dam vrchne nohavicky Thirsties Duowrap PUL velkost c.1 alebo Little Lamb PUL nohavičky velkost c.1, tak mi to ani nahodou neprekryje.

ikuza
26. jún 2012

@indys ja mam KIKO lux eco a zatial maximalna spokojnost. Zrejme si naozaj mala stastie na nejake zle balenie :(.

ivanka.7
26. jún 2012

@indys ja tie MaM trochu zahybam, tiez ich davam pod Thirsties jednotky. Ale pokojne chod do tych Kikko znovu, podla mna to boli zle balenia.

zajaciq
26. jún 2012

@estterka
@zuzanockamt
@dugyna
@tunylyk
@emjee
@juliam
@susul
diki baby za nazory. opytam sa buducej svagrinej, caka babatko na januar.. ale vobec neviem, ze ci by ju to nadchlo. aj @henee je od nas, tak mozem nieco aj im posunut.
@peluskovo ze darom? haha tak to mi je ze ake sci-fi .. ja mam prve dieta v nasej rodine..tak teraz vsetko posuvam vdacne, ale ze darom dnes k plienkam.. vsetky som si kupila sama 😖

ja to druhe zrejme az po 30tke, takze fakt este par rokov si pockam, no ale potom zas vsetko nanovo kupovat ved to je hruza penazi ! 😀 budem si pytat sponzorske od kazdej kamosky a rodinneho prislusnika po jednom

zajaciq
26. jún 2012

@indys ja som sice malu odpllienkovala na obycajnych aj eko lux ale pri dalsom si kupim MaM alebo inu znacku... vyzeraju uz hrozne.. takze z mojej skusenosti - radsej ina znacka nez kiko

juliam
26. jún 2012

@zajaciq ja ďalšie bábo už neplánujem a niektoré látkovky buď predám alebo posuniem sestre. a ty keď bude treba, tak si počkáš na akcie a môžeš už teraz začať šetriť na plienky 😀

euka210
26. jún 2012

@indys my mame Kikko lux...zbehli sa trochu, ale inak som spokojna

henee
26. jún 2012

@zajaciq oooo ja sa poteším 😎 mňa plienky veľmi nadchli a som maximálne spokojná, len potom aby sa aj tvoja švagriná nestala závislou na týchto krásnych plienkach ja by som ich nemenila za žiadne jednorázovky.

mary939
26. jún 2012

ocikane separacky periete v pracke, ci len rucne?

peluskovo
26. jún 2012

@zajaciq az take sci fi eee, moja znama brala vybavicku pre svoju znamu ako darcek , pretoze jej to prislo ako najpraktickejsi darcek 🙂

ivanka.7
26. jún 2012

@mary939 v pracke, daju sa mi pouzit 3x (pop-in)

vojann
26. jún 2012

@kkl82 Dakujem za radu 🙂
na bambusovych body sa uz pracuje. a to pyzamko je dobry napad 😉

latkove_plienky
27. jún 2012

@mary939 v pracke s plienkami

lyongirl
27. jún 2012

potrebujem poradiť 🙂, vlniaky sa lanolínujú len usušené, alebo sa môžu oprať a šupnúť mokré do lanolínu, ďakujem 🙂

susul
27. jún 2012

@indys no tak to je pravda rozmer 80x80 je dost velky na taka male mimi, mozno len trochu zohnut konce novoskladu, ktore sa omotavaju okolo bedier akoby dovnutra. Ja som mala este libstatske, tie su fajn, ale Mam nasaju viac. Oproti Mam boli take viac akoby gazovitejsie. Nam LBZ stovrce v pohode vydrzali do 8 mesiaca, teraz sme vymenili za bambusove vkladacky od handricky.

bazulka
27. jún 2012

@lyongirl Ja som lanolinovala aj mokre a bolo to v pohode. Mozno sprav ale silnejsiu kuru.

mary939
27. jún 2012

@latkove_plienky
@ivanka.7 a na 40 stupnov, ci mozem aj na 60?

ivanka.7
27. jún 2012

@mary939 na 60 periem 🙂 po prvom oprani su este v pohode, aj ked sa trosku zmensia, po druhom su este mensie, ale este sa daju pouzit... potom uz vyhadzujem 🙂

zuzanamolnarova
27. jún 2012

@lyongirl ja ich stále pred nalanolinovaní ručne vyperiem a šupnem ich do lúry a v pohode - ani raz mi nepretiekli 🙂

ekoplienky
27. jún 2012

@zfidorka: Gratulujem a prajem príjemné tehuľkovanie. 🙂

lyongirl
27. jún 2012

@bazulka
@zuzanamolnarova ďakujem vám, ja som zarobila silnejšiu kúru, ale nejako hrčky sa mi z toho lanolínu porobili, keď to vychladlo, no som zvedavá, lebo som ich lanolínovala 4dni do zadu, pri teste s lyžičkou vody nepretiekli, potom mi malý 2 noci necikal a túto noc bol pocikaný, ale zďaleka nie, tak ako inokedy a vlniaky vlhké a aj pyžamko, neviem, kde je chyba, tak som ich vyprala a skúšam lanolínovať teraz...

latkove_plienky
27. jún 2012

@mary939 v pohode na 60, ale tiez uz potom po druhom pouziti vyhadzujem

kkl82
27. jún 2012

@lyongirl ked lanolinujes vlhke, tak ti tak dobre nenasiaknu lanolinom... predsalen, suche vlakno natiahne do seba viac kury, to mokre, ak vobec, tak len na povrch vlakien. ja som sa tiez minule nevedela dockat, kym uplne vyschnu a mam pocit, ze tiez trosilinku prevlhaju. idem ich dnes znovu oprat a zajtra znovu do lanolinu.

euka210
27. jún 2012

@mary939 s plienkami v pracke

zfidorka
27. jún 2012

dakujem vsetkym za gratulacie, aby tu toho nebolo vela, tak som vam dala na prispevky "paci sa mi to" 😉

risolino
27. jún 2012

Ktoré separačky využívate? Je veľa druhov... všetky sú prateľné? 🙂

zfidorka
27. jún 2012

@risolino separacky su bud pratelne - z polyesteru pre pocit sucha,
alebo jednorazove - celulozove (na novorodenecku stolicu) alebo viskozove (na tuhu kaku), tie daju tiez par krat vyprat, je to podobny material ako vlhcene obrusky...

risolino
27. jún 2012

@zfidorka myslela som podľa značiek... teraz máme Grovia... periem ich... neviem, akú značku teraz dokúpiť 🙂