Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

artemissska
19. júl 2012

@bazulka ok, ďakujem, asi ešte počkám na tie moje bambiroxy, operiem ich ešte tak 5x a uvidím, či budú malému stačiť na noc, po prípade dokúpim savejšie vkladačky 😵

artemissska
19. júl 2012

@kkl82 ďakujem 😵

artemissska
19. júl 2012

@rolla20 Ďakujem za rady Vierka 🙂

zfidorka
19. júl 2012

@myska2233 skus, malo by to pomoct...

ianitka
19. júl 2012

@strociatka @tunylyk no u nas sa nesedi... u nas sa rovno stvornozkuje a stoji, pripadne pomaly presuva okolo nabytku, ale sediet nesedi.... 😢
no najrychlejsie zdrha s holym zadkom 😀 pri prebalovani... ale inak rozdiel medzi jednorazovkou a latkovou plienkou nevidim, co sa tyka pohybu

chavele
20. júl 2012

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, mala ma 3 mesiace a najviac pouzivat BG Flip s plienkami narovno, plus nejake bmb vkladacky. Potrebovala by som si dokupit nejake vrchne pulky este, rozmyslala som nad Pop In new gen bamboo, baby, co ich mate, daju sa pouzivat aj ako vrchnaky na ine vkladacky a plienky narovno, okrem tych originalnych?
Tiez by som si chcela kupit nejake vlniaciky, ktore z tych Lovebums su najvhodnejsie na plienky na rovno ?
Nohavickove plienky nepouzivam, tie ma nejako neoslovili a kapsoviek mam zo 6, ale aj tak som najspokojnejsia s wonderoo bmb vkladackou narovno do flipiek.

nicearty
20. júl 2012

@kkl82 uz som preluskala ich stranku 🙂 aj som pozerala, kde su najlacnejsie..v cechach zije sestra s rodinou, ale na SR dojdu, az ked uz bude maly na svete :( zatial som si objednala wiona bio 20ks za 6,80€ a keby neboli dobre a krpeckovi by sa nepacili, poslem manzela kupit kikko 🙂 dakujem za pomoc 🙂 skusime tieto a potom napisem recenziu 😉

ivanka.7
20. júl 2012

@strociatka @tunylyk neviem, ktora sa pytala, nemam s cim porovnat, ale mne sa mala uz od 3 mesiacov pretaca z bruska na chrbatik (z chrbatika na brusko je to skor nahoda, ale naopak to robi uz vedome, aj ked vyrazne preferuje jednu stranu). Prvy raz sa pretocila s balikom na zadku a nemam dojem, ze by jej nejako velmi zavadzal. Pretaca sa s plienkami aj bez. Navyse si staci spomenut na nas, vsetci sme boli v latkovkach a boli sme minimalne rovnako sikovni ako nase deti 🙂

strociatka
20. júl 2012

@ivanka.7 nuz tak my mame doma asi tento krat slimacika 😕

lin123
20. júl 2012

@behulka skor na novosklad.

ivanka.7
20. júl 2012

@strociatka my sme tri sestry a hoci sme boli vsetky tri sikovne a napred skoro vo vsetkom, tak "najpomalsia" bola prave ta posledna (paradoxne prva na jednorazovkach :D). Ale co, ved jej nic neutecie 🙂

dadenka1
20. júl 2012

@chavele ja používam pop in new gen ale používam len originál vkladačky.. dokonca mi nesedia ani pop in staršia verzia vkladačiek na pop in new gen (myslím tým, že cvoky sú iné a nedajú sa pripnúť..) Neskúšala som, ale myslím že hocijaká vkladačka (na len tak vloženie, nie pripínanie) do pop in vôjde.. Na vkladanie hocijakých neoriginálnych vkladačiek ale používam klasické čínske kapsovky a kapsovky wonderoo, alebo BL...šuchneš to do vrecka a hotovo.. Pop in new gen používam hlavne na noc

tunylyk
20. júl 2012

@ianitka inak poradie vo vyvoji spravne ma dietatko byt najskor na styroch a az potom nasleduje samostatny sed,ktory je spravny ked ho dieta same zvladne z polohy na styroch 😉

ianitka
20. júl 2012

@tunylyk no to ja viem, to som len tak nestastne sformulovala.... 😝
ja v pohode len svokra a susedy s tym maju problem 😝 😀

zfidorka
20. júl 2012

@chavele vrch z pop in new gen strihovo na ine plienky sedi, problem je ten, ze ma vo vnutri vstity flisovy panel, ktory taha vlhkost, takze by si ich musela casto prat...
dobre vrchne su thirsties duowrap, alebo jednovelkostne blueberry...
loveybums na plienky narovno su dobre zapinacie - bud na patentky alebo suchy zips a na leto tensie, cize lightweight jersey alebo jersey...

kkl82
20. júl 2012

@zfidorka @chavele z loveybums uz len jersey alebo crepe, ostatne su prilis hrube. lightweight jersey uz nevyrabaju a vraj ani nebudu (napisali mi v maily minuly tyzden)... 😒

chavele
20. júl 2012

@zfidorka, @dadenka1 dakujem, tak ja teda ostanem pri tych flipkach alebo blueberry skusim 🙂 Loveybums popozeram 😀

behulka
20. júl 2012

@lin123 na novosklad boli zapínacie Loveybums veľmi fajn. Mka sa dali použiť cca od mesiaca, od tých 4 kg - foto mám aj v albume. Akurát mám doma požičané i S-kové, no tie sú tak maličké, že pre priemerné bábo sa neoplatí kupovať.
Mne vlniačiky v kombinácií so štvorcovými plienkami prídu ako najlepšie riešenie, aj pre maličké bábätká, na novosklad som dávala prevažne tie, pul-ky, len keď všetky vlniaky schli. Tak držím s nimi palce!
Ešte keby sa tak objavil nejaký slovenský výrobca vlniakov za lepšiu cenu, bolo by to fajn.

behulka
20. júl 2012

@chavele Loveybums sú strihovo všetky rovnaké - rozhodnutie či Crepe alebo Jersey je skôr pocitové - niekomu sa páčia tie, niekomu tie. Crepe sú viac chlpaté, nie nepríjemne, ale menej premokajú. Nám Jersey prevlhavali, no mala som Lká, bábo už bolo väčšie. S Crepe som bola veľmi spokojná, až na tú cenu. Interlock sú veľmi hrubé, Organic som nevidela.

ivanka.7
20. júl 2012

Ja mam Loveybums jersey a este mi neprevlhli... ale teda pouzivam ich este len kratko (mesiac?). Ale aj na noc. Velmi sa mi pacia, len - prala som ich dvakrat a uz su na nich zmolky (v rukach a velmi som ich nezmykala, len postlacala). Ale to mi nevadi. Len je fakt, ze na novosklad im davam tak dva mesiace, potom uz asi budu tie Mka male a prejdem asi na plienku narovno 🙂
@behulka bionos ma vlniaciky - ale su natahovacie a tenucke - ja ich davam teraz rada na novosklad alebo na nohavickove plienky, navrch uz nedavam nic. Ale este som ich poriadne "nezatazila" davam ich len cez den a vtedy prebalujem dost casto 🙂

lin123
20. júl 2012

@behulka a nestane sa vam, ze ked date vlniaky na novosklad u maleho babatka, ze kaka pretecie na vlniaky? vraj sa potom vlniaky zle cistia.

chavele
20. júl 2012

@behulka vdaka, pojdem ich obzriet osobne 😵

myska2233
20. júl 2012

tak a dnes prvýkrát bambi roxy nevydržala🙂 a to ju mal len poobede cca 2 hodky keď spal...chúďatko bol celýýýýý precikaný. Ale to asi moc cikošil, lebo mali sme už aj v noci cca 3x a prežili sme v pohode🙂

ivanka.7
20. júl 2012

@myska2233 nuz ja som dnes bola matka roka a malu som v nocnej plienke nechala 13 hodin, zhodou okolnosti to bola bambi roxi - mohla som ju sice zmykat, ale cez tie flisaky mi neprevlhla. Normalne ju samozrejme tolko nenechavam v plienke, ale v noci som neprebalovala a rano sa polobudila s obrovskym placom, vzdy si trochu cucla a znovu zaspala. A toto mi praktizovala od pol siedmej do jedenastej, takze som sa k prebaleniu dostala az vtedy (ale teda davam flisovu separacku, takze nebola velmi mokra na pokozke a do rana spala na brusku a potom zas na chrbte, tak sa jej to rozlozilo rovnomerne po celej plienke :D).

ivanka.7
20. júl 2012

@lin123 raz sa mi stalo, ale len trosku na okrajovy lem, hned som osprsila a ked som to nechala namocene v sampone na vlnu, tak uz to tam nevidim 🙂

kkl82
20. júl 2012

@lin123 mne bubo prekakal novosklad az na vlniaky len dvakrat pocas troch mesiacov pouzivania, a oba razy minuly tyzden 😀 zacal spavat na brusku a ked sa rozhodol kadit v tejto polohe, tak ani novosklad nepomohol a ani to, ze som ho hned isla prebalit 😖 maly je plne kojeny, takze to riedke pekne krasne vytieklo... gravitacia nepusti 😎
@ivanka.7 vlniaciky zmolkovateju vsetky, je to tym materialom, pri ziadnych vlnenych veciach sa tomu nevyhnes 😒 a mne tie natahovacie z bionosu prevlhavaju cez tie lemy na nozkach a okolo pasa, nedari sa mi ich tam nalanolinovat poriadne, aj ked zvysok je ok. tiez sa mi ten lem hrooozne natiahol, asi ich dam presit mamine...

lin123
20. júl 2012

@ivanka.7
@kkl82
tak to budem radsej istit este zavazovacou plienkou, co poviete?

mimikas
20. júl 2012

baby poradte nejake dobre all in one plienky, co su pohodlne a aj rychlo schnu, zatial mam len jednu AOI a to Anavy a paci sa mi strihovo ale strasne dlho schne co je dost neprakticke.

ivanka.7
20. júl 2012

@mimikas rychlo schnu take, co maju mikrovlaknove vnutro (napr. bum genius freetime), pohodlnost musis vyskusat asi sama, kazdemu babatku sadne nieco ine. Konkretne u nas ta freetimka sedi dobre, ale pouzivam ju len na von.
Tiez malej dobre sedi Bumkins AIO, ale ta je bambusova, schne dlhsie (ale nie nejako katastrofalne dlho, ja mam vzdy do 24 hodin vsetko suche, vynimocne mi dlhsie schnu len nohavickove plienky a to je uz uplne ina vec).

baska1
21. júl 2012

Dobrý den, chcem sa spýtat na kolko skladat stvorec 70x70 do puliek? Na 3, ci 4 razy? Dakujem velmi pekne 🙂